Лебединський районний суд Сумської області
Справа № 950/242/26
Номер провадження 2/950/460/26
"18" лютого 2026 р. м.Лебедин
Суддя Лебединського районного суду Сумської області, Стеценко В.А.,
розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором;
Представник позивача звернувся до суду з даним позовом до відповідача, мотивуючи свої вимоги тим, що 23.06.2021 року між ТОВ «Лінеура Україна» та ОСОБА_1 був укладений кредитний договір № 2057482, згідно якого йому було надано кредит в сумі 10 000 грн. 00 коп. строком до 22.07.2021 року зі сплатою процентів.
27.06.2022 року між ТОВ «Лінеура Україна» та ТОВ «ФК «ЄАПБ» укладено договір факторингу № 27062022, відповідно до якого право грошової вимоги за кредитним договором № 2057482 від 23.06.2021 року, перейшло до ТОВ «ФК «ЄАПБ».
23.05.2024 року між ТОВ «ФК «ЄАПБ» та ТОВ «Факторинг Партнерс» укладено договір факторингу № 23/05/24, відповідно до якого право грошової вимоги за кредитним договором № 2057482 від 23.06.2021 року, яка становить 32 740 грн. 00 коп., перейшло до ТОВ «Факторинг Партнерс».
Відповідач не виконав свого обов'язку та не повернув наданий йому кредит у строки, передбачені кредитним договором, тому представник позивача звернувся до суду та просив стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором № 2057482 від 23.06.2021 року в сумі 32 740 грн. 00 коп. та судові витрати по справі.
Згідно інформації з Єдиного державного демографічного реєстру ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований в с. Запсілля, Краснопільського району, Сумської області, тобто на території, яка належить до юрисдикції Зарічного районного суду м. Суми.
Відповідно до ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Вивчивши матеріали справи, приймаючи до уваги, що відповідач зареєстрований в с. Запсілля, Краснопільського району, Сумської області та враховуючи, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Зарічного районного суду м. Суми, то позовна заява підлягає передачі за підсудністю.
Керуючись ст.ст. 31, 187 ЦПК України;
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором передати на розгляд до Зарічного районного суду м. Суми.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-ти денний строк з дня її проголошення.
Суддя Володимир СТЕЦЕНКО