Справа № 159/6860/25
Провадження № 2/159/292/26
про визнання явки обов'язковою та відкладення розгляду справи
17 лютого 2026 року м. Ковель
Ковельський міськрайонний суд Волинської області у складі :
головуючого судді Чалого А.В.,
за участю секретаря Конашук М.А.,
відповідачки ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ковеля в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом комунального підприємства "Ковельводоканал" Ковельської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
Позивач звернувся до Ковельського міськрайонного суду Волинської області з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідачки ОСОБА_1 на його користь заборгованість за надання послуг з водопостачання в розмірі 77952, 88 гривень та понесені судові витрати.
Ухвалою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 13.11.2025 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.
03.12.2025 судове засідання відкладено за клопотанням відповідачки.
11.12.2025 до суду надійшов відзив на позовну заяву.
13.01.2026 судове засідання не відбулося у зв'язку з технічною несправністю ВКЗ.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в позовній заяві просить справу розглядати за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
За загальним правилом частини першої статті 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності; якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів (частина 3 статті 211 ЦПК України).
Частина 1 статті 128 ЦПК України передбачає, що суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов'язковою.
Пунктом 3 частини 2 та 3 статті 43 ЦПК України передбачено, що учасники справи зобов'язані з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою. У випадку невиконання учасником справи його обов'язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
З аналізу пункту 5 частини 2 статті 223 ЦПК України вбачається, що суд може визнати потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.
За таких підстав, з огляду на предмет позову та надані документи, для з'ясування усіх обставин справи, повного та об'єктивного її розгляду, враховуючи, що від дотримання чи не дотримання принципу змагальності залежить питання законності та обґрунтованості вирішення справи по суті, для доведення тих обставин, на які посилають сторони, як на підставу позовних вимог та заперечень, суд вважає необхідним для надання особистих пояснень визнати явку представника позивача в судове засідання обов'язковою.
У відповідності до пункту 5 частини 2 статті 223 ЦПК України судовий розгляд справи необхідно відкласти.
Керуючись: ст. ст 43, 223 ЦПК України, суд,
Визнати обов'язковою явку в судове засідання представника позивача комунального підприємства "Ковельводоканал" Ковельської міської ради.
Відкласти розгляд справи за позовом комунального підприємства "Ковельводоканал" Ковельської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості до 18 березня 2026 на 15 год 00 хв.
Роз'яснити представнику відповідача, що учасники справи зобов'язані з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою.
У випадку невиконання учасником справи його обов'язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Про дату, час та місце судового засідання повідомити учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяА. В. Чалий