Постанова від 09.02.2026 по справі 761/1057/26

Справа № 761/1057/26

Провадження № 3/761/1002/2026

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2026 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп'ян Т.В., за участю: секретаря судового засідання Олійника Б.М., прокурора Сироватки В.В., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту внутрішньої безпеки НП України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Черкаси, громадянки України, з вищою освітою, незаміжньої, не працевлаштованої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , яка раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності,

за ч.1 статті 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , припинивши з 01.12.2023 діяльність на посаді спеціаліста відділу комунікації ГУ НП в Київській області, маючи 9 ранг державного службовця та будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1, ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", як особа, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45, несвоєчасно, без поважних причин, подала 05.04.2025 о 22 год. 34 хв. шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2023 рік (після звільнення).

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що ніякого умислу на приховування даних, які відображаються у декларації не мала. Підтвердила, що поважних причин пропуску строку на подання декларації не мала. Крім того, зазначила, що зробила для себе належні висновки.

Прокурор вважає доведеним несвоєчасне, без поважних причин, подання суб'єктом декларування ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави за 2023 рік (після звільнення), що є підставою для визнання останньої винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та просив накласти на неї адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, доводи прокурора, вивчивши письмові матеріали справи, висновок прокурора, судом встановлене наступне.

Відповідно до наказу від 24.03.2023 № 62, ОСОБА_1 призначено на посаду спеціаліста відділу комунікації ГУ НП в Київській області з 27.03.2023.

Наказом ГУНП в Київській області від 26.05.2023 № 110 о/с ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорії «А» і «Б» віднесено до посад категорії «В» державної служби.

Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом на яку поширюються дія Закону України «Про запобігання корупції», п.п. «в», п. 1, ч. 1 ст. 3 Закону.

Наказом ГУНП в Київській області № 266 о/с від 24.11.2023, ОСОБА_1 01.12.2023 звільнено з роботи відповідно до п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України та ч.2 ст.86 Закону України «Про державну службу», за угодою сторін.

ОСОБА_1 було доведено вимоги ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно з абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункту 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установлено частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення), лише 05.04.2024 о 22 год. 34 хв., а отже несвоєчасно.

Доказів поважності причин неподання ОСОБА_1 у визначений законом строк декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (після звільнення), у судовому засіданні здобуто не було.

Таким чином, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями, які виразилися у несвоєчасному, без поважних причин, поданні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , судом враховуються конкретні обставини справи, характер вчиненого правопорушення, зокрема те, що дії ОСОБА_1 не потягли за собою істотних наслідків, оскільки відомості про доходи та майновий стан з пропуском строку були в подальшому відображені у реєстрі, дані про особу правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, майновий стан останньої, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню на користь держави судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-36, 284, ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст.1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 /вісімсот п'ятдесят/ гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Відповідно до вимог ст.ст. 307-308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а у разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя