про повернення судового збору
17 лютого 2026 року
м. Київ
справа №620/4006/25
адміністративне провадження №К/990/54139/25
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Тацій Л.В.,
суддів: Берназюка Я. О., Стеценка С. Г.
розглянув заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про повернення судового збору за подання касаційної скарги на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 3 червня 2025 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 1 грудня 2025 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України (далі - ГУ ПФУ) в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
Верховний Суд ухвалою від 24 грудня 2025 року на підставі пункту 1 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відмовив у відкритті касаційного провадження.
ГУ ПФУ в Чернігівській області звернулося до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду із клопотанням про повернення судового збору у розмірі 1937 грн 92 коп., сплаченого 18 грудня 2025 року відповідно до платіжної інструкції № 10659 за подання касаційної скарги про перегляд рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 3 червня 2025 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 1 грудня 2025 року.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (частина друга статті 132 КАС України).
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі відмови у відкритті касаційного провадження у справі.
Згідно з випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України зазначені кошти судового збору зараховані на казначейський рахунок.
З огляду на викладене, судовий збір, який ГУ ПФУ в Чернігівській області відповідно до платіжної інструкції від 18 грудня 2025 року № 10659 сплатило за подання касаційної скарги, підлягає поверненню.
Керуючись статтями 132, 169, 330, 332 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 3 частини першої статті 7 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір», Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду
Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про повернення судового збору задовольнити.
Повернути Головному управлінню Пенсійного фонду України в Чернігівській області судовий збір у розмірі 1937 грн 92 коп. (одна тисяча дев'ятсот тридцять сім грн 92 коп.), сплачений згідно з платіжною інструкцією № 10659 від 18 грудня 2025 року.
Суддя-доповідач Л. В. Тацій
Судді: Я. О. Берназюк
С. Г. Стеценко