Ухвала від 17.02.2026 по справі 140/2227/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття звіту про виконання рішення суду

17 лютого 2026 року ЛуцькСправа № 140/2227/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши в порядку письмового провадження звіт військової частини НОМЕР_1 про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у даній справі позов задоволено.

Суд визнав протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у застосуванні з 02.03.2022 по 14.06.2022 розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, при нарахуванні ОСОБА_1 грошового забезпечення (основних, додаткових та одноразових видів грошового забезпечення); зобов'язав ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 за період з 02.03.2022 по 14.06.2022 включно грошового забезпечення (основних, додаткових та одноразових видів грошового забезпечення), виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, які визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» станом на 01.01.2022, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704), з урахуванням виплачених сум;

Також суд визнав протиправними дії військової частини НОМЕР_1 (далі - в/ч НОМЕР_1 ), які полягають у застосуванні з 03.07.2022 по 19.07.2022 розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, при нарахуванні ОСОБА_1 грошового забезпечення основних, додаткових та одноразових видів грошового забезпечення) та зобов'язав військову частину НОМЕР_1 здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 за період з 03.07.2022 по 19.07.2022 включно грошового забезпечення (основних, додаткових та одноразових видів грошового забезпечення), виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, які визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» станом на 01.01.2022, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками до Постанови №704, з урахуванням виплачених сум.

20.11.2025 судом постановлено ухвалу про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, якою зобов'язано в/ч НОМЕР_1 в строк тридцять днів з дня отримання копії цієї ухвали подати до Волинського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30 червня 2025 року у справі №140/2227/25 в частині перерахунку та виплати ОСОБА_1 за період з 03.07.2022 по 19.07.2022 включно грошового забезпечення (основних, додаткових та одноразових видів грошового забезпечення), виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, які визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» станом на 01.01.2022, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками до Постанови №704, з урахуванням виплачених сум.

На виконання вимог даної ухвали 12.01.2026 через систему Електронний суд представником в/ч НОМЕР_1 подано звіт щодо судового контролю. У звіті зазначено, що з метою виконання рішення суду вчинено наступні дії: після проведення необхідних розрахунків щодо суми коштів, необхідних для виконання рішення, військова частина НОМЕР_1 звернулася до розпорядника коштів вищого рівня (військової частини НОМЕР_2 ) з клопотанням про виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі №140/2227/25. Також розпоряднику вищого рівня було надана відповідна довідка розрахунок.

Станом на день подання даного звіту в/ч НОМЕР_1 вчинила усі необхідні дії визначені нормативно-правовими актами для виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі №140/2227/25 та очікує коштів від розпорядника вищого рівня (фінансування від Кабінету Міністрів України за рахунок коштів, що виділяються у встановленому законом порядку на виконання цих завдань).

Станом на теперішній час за кодом видатків бюджету 2800 «Інші поточні видатки» у військової частини НОМЕР_1 відсутні кошти для виконання судових рішень.

Зазначена проблема бюджетного фінансування видатків бюджету 2800 «Інші поточні видатки» доведена до ІНФОРМАЦІЯ_3 спільно з Генеральним штабом Збройних Сил України вживаються заходи щодо забезпечення відповідного фінансування.

23.01.2026 представником в/ч НОМЕР_1 через систему Електронний суд подано клопотання про відкладення (перенесення) розгляду справи, яке обґрунтоване тим, що на теперішній час, з урахуванням проблемних питань, які виникають під час виконання судових рішень майнового характеру, у т.ч. щодо здійснення нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, здійснення перерахунку індексації тощо - розглядається можливість здійснення виплат за рішеннями суду не лише по КЕКВ 2800 (як на даний час), а й по КЕКВ 2112, що може вивільнити додаткове фінансування і пришвидшити процес виконання рішень суду. Після забезпечення достатнього фінансування в/ч НОМЕР_1 будуть невідкладно вжиті заходи, спрямовані на здійснення виплат за рішеннями суду за рахунок залишків бюджетних коштів, виділених на забезпечення Збройних Сил України. Зазначене питання має бути вирішено протягом наступних двох тижні.

Представник заявника ОСОБА_2 у поясненнях від 26.01.2026 не заперечував проти відкладення розгляду звіту.

04.02.2026 представником в/ч НОМЕР_1 через систему Електронний суд подано клопотання про долучення доказів, в якому зазначено, що 30.01.2026 в/ч НОМЕР_1 здійснено виплату у сумі 2549,94 грн на банківський рахунок ОСОБА_1 на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 року у справі №140/2227/25, що підтверджується відповідними довідками про перерахування коштів, які наведені в додатках до цього звіту.

Розгляд звіту про виконання судового рішення здійснено судом в порядку письмового провадження.

Аналізуючи аргументи, викладені у звіті та клопотанні представника в/ч НОМЕР_1 , суд приходить до наступних висновків.

Статтею 129-1 Конституції України встановлено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Частиною другою статті 381-1 КАС України передбачено, що суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу.

Як установлено частиною першою статті 382 КАС України, суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Згідно із частиною першою статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Відповідно до частини другої статті 382-3 КАС України суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення. Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

За приписами частин третьої, четвертої статті 382-3 КАС України у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення. Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України.

Частиною п'ятою статті 382-3 КАС України передбачено, що суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними. Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Відповідно до частини десятої статті 382-3 КАС України у разі неподання звіту у строк, встановлений судом, або у разі подання звіту з порушенням такого строку та за відсутності поважних причин, які унеможливили його вчасне подання, суд встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1цього Кодексу, а також накладає штраф на керівника такого суб'єкта владних повноважень.

Отже, з вказаних законодавчих положень вбачається, що суд може застосувати заходи реагування у порядку судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах у формі встановлення нового строку для подання звіту та накладення штрафу на особу, відповідальну за виконання рішення суду (керівника суб'єкта владних повноважень).

За змістом частини другої статті 382-3 КАС України суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень:

- не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або

- заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення, або

- звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 КАС України.

У звіті від 12.01.2026 про виконання рішення Волинський окружний адміністративний суд від 30.06.2025 у справі №140/2227/25 в/ч НОМЕР_1 зазначила, що відповідне рішення буде виконано в обов'язковому порядку за наявності бюджетного фінансування за визначеними видатками.

Станом на момент подання звіту за кодом економічної класифікації видатків 2800 «Інші поточні видатки» у в/ч НОМЕР_1 були відсутні кошти, призначені для виконання судових рішень.

Водночас в/ч НОМЕР_1 повідомила, що 30.01.2026 здійснено повну виплату грошових коштів на банківський рахунок ОСОБА_1 на виконання рішення суду у справі №140/2227/25.

На підтвердження проведення виплати надано довідку від 03.02.2026 №133/996, відповідно до якої на виконання зазначеного судового рішення військовою частиною виплачено 2549,94 грн. Факт перерахування коштів також підтверджується відомістю про зарахування коштів на поточні рахунки отримувачів.

Таким чином, наведені обставини та надані документи свідчать про фактичне виконання рішення суду в повному обсязі.

Враховуючи, що рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі №140/22227/25 виконано, тому наявні правові та фактичні підстави для прийняття звіту про виконання рішення суду у цій справі.

Керуючись статтями 248, 382-2, 382-3 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти звіт військової частини НОМЕР_1 про виконання судового рішення в адміністративній справі від 30.06.2025 у справі №140/2227/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з моменту її підписання.

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій