Справа №127/2226/26
Провадження №1-кс/127/949/26
10 лютого 2026 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що проводиться досудове розслідування у кримінальному проваджені № 42025022420000104 від 02.05.2025, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » укладено договір підряду № 7952 від 21.08.2024, на загальну суму 10 450 000 гривень, де предметом договору є виконання робіт «Капітальний ремонт будівлі №10/68 м. Вінниця».
Умовами укладених договорів визначено, що розрахунки за виконані роботи здійснюються замовником на підставі підписаних сторонами актів прийняття виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) шляхом перерахування коштів на рахунок виконавця.
Згідно договірних зобов'язань сторони встановили терміни завершення будівництва не пізніше 30 вересня 2025 року.
Оперативним шляхом отримано відомості, що при розробці проектно-кошторисної документації службовими особами Замовника було закладену завищену вартість матеріальних ресурсів з метою створення в подальшому умов для заволодіння бюджетними коштами та виконання робіт не в повних обсягах.
На даний момент виникла необхідність в здійсненні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), адреса: АДРЕСА_1 .
Враховуючи вищевикладене, слідчий просив клопотання задовольнити.
В судове засідання слідчий не з'явився. Подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав у повному обсязі.
Слідчий суддя вважає за необхідне розглянути клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, відповідно до положень ст. 163 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Частиною шостою ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що клопотання обґрунтоване та наявні достатні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), адреса: АДРЕСА_1 , оскільки отримання доступу до вказаних у клопотанні документів може сприяти встановленню важливих обставин у кримінальному провадженні, які підлягають доказуванню, та доведено неможливість іншими способами встановити обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161, 162, 163, 164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 , а також слідчим СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 , ОСОБА_5 на тимчасовий доступ до документів із можливістю вилучення їх оригіналів та копій, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), адреса: АДРЕСА_1 , а саме:
?копії документів про залучення суб'єктів, техніки для виконання умов договору підряду № 7952 від 21.08.2024;
?копії установчих документів (Статут), накази про призначення/переведення/звільнення службових (посадових) осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та їх посадові інструкції (обов'язки), чинні за період часу з 01.08.2024 по день винесення ухвали суду;
?копія штатного розпису працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в період часу з 01.08.2024 по день винесення ухвали суду;
?інформація про працівників (із зазначенням повних анкетних та контактних даних, документів які підтверджують трудові відносини вказаного працівника із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), які виконували роботи по договору підряду № 7952 від 21.08.2024;
?копії балансових відомостей про наявність рухомого та нерухомого майна, що перебуває/перебувало на балансі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в період часу з 01.08.2024 по день винесення ухвали суду;
?копії договорів (оренди, лізингу, найму, прокату, безоплатне користування майном, перевезення, страхування, доручення, комісія, зберігання) укладені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » із іншими ФОП та ТОВ дійсні в період з 01.08.2024 по день винесення ухвали суду для забезпечення діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » під час виконання договору підряду № 7952 від 21.08.2024;
?оригінали документів, в яких містяться підписи ОСОБА_6 (документи, в яких міститься загалом як мінімум 15 підписів) виконані за період часу з 01.08.2024 по день винесення ухвали суду.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Слідчий суддя