Справа№ 718/433/26
Провадження№ 3/718/51/26
"18" лютого 2026 р. м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Масюк Л.О., розглянувши матеріали справи, які надійшли від УПП ДПП в Чернівецькій області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , за ч.4 ст.140 КУпАП, -
На адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення сері ЕПР1 №587647 від 10.02.2026 року відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст.140 КУпАП, відповідно до змісту якого останній 27.01.2026 року о 21:37 год. в м.Кіцмань по вул.Н.Яремчука, 16, будучи відповідальною особою за утримання ВШМ а/д М-19, с.Мамаївці Чернівецького району не усунув ями, внаслідок чого 27.01.2026 року о 21:37 год. в с.Мамаївці по вул.Т.Шевченка, 84, відбулася ДТП де транспортний засіб Мерседес, д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_2 потрапив у вибоїни, внаслідок удару у вибоїни порізав шину транспортного засобу та пробив колесо, чим порушив п.1.6 ПДР України, за що передбачена відповідальність ч.4 ст. 140 КУпАП.
За приписами ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за обставин, які мали місце 27.01.2026 року, складено 10.02.2026 року.
В порушення вимог ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №587647 був складений через 14 днів після вчинення правопорушення, а саме 10.02.2026 року, тобто зі спливом двадцяти чотирьох годин визначених Законом, зокрема ч.2 ст.254 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Доказів тривалого встановлення особи правопорушника матеріали справи не містять.
Суд не має права за своєю ініціативою збирати додаткові докази винуватості особи.
Враховуючи наведене вище, судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 складений у порушення вимог КУпАП, без обґрунтованих та законних підстав недотримання двадцятичотирьохгодинного строку для його складення.
Згідно зі статтею 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до статті 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема по справах «Кобець проти України» від 14 лютого 2008 року, «Берктай проти Туреччини» від 08 лютого 2001 року, «Лавенте проти Латвії» від 07 листопада 2002 року неодноразово наголошував на тому, що оцінюючи докази суд застосовує принцип доведення «за відсутності розумних підстав для сумніву», що може бути результатом цілої низки ознак або достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою неспростовних презумпцій.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 34, 35, 36, 40-1, 187, 278, 247, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суддя, -
Справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.4 ст.140 КупАП, провадженням закрити у зв'язку з відсутністю в його діях ознак складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Суддя Кіцманського
районного суду Масюк Л.О.