Єдиний унікальний номер: 378/118/26
Провадження № 3/378/84/26
17.02.2026 року селище Ставище
Суддя Ставищенського районного суду Київської області Скороход Т. Н., розгля-нувши матеріали, які надійшли від батальйону № 2 полку патрульної поліції в м. Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , за ст.124 КУпАП, -
ОСОБА_1 10 січня 2026 року, близько 11 години 55 хвилин, на 124 км автодороги Київ-Одеса, керуючи автомобілем SCANIA R450, номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом Schmitz, номерний знак НОМЕР_2 , не обрала безпечної швидкості, не була уважною, не стежила за дорожньою обстановкою, не врахувала погодніх умов в результаті чого здійснила наїзд на металевий відбійник, внаслідок чого транспортний засіб отримав механічні пошкодження, чим порушила п.п. 1.5, 2.3б, 12.1 ПДР України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою визнала, підтвердила обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, у вчиненому розкаюється.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст. 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні вищевказаного адмінправопорушення об'єктивно підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 563294 від 10.01.2026, в якому викладено обставини вчинення адміністративного правопорушення, який складений уповноваженою на те особою, а його зміст у повній мірі відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, при цьому протокол був підписаний особою, яка його склала та ОСОБА_1 (а.с. 1);
- схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 10.01.2026 (а.с. 3), відповідно до якої на автомобілі SCANIA R450, номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом Schmitz, номерний знак НОМЕР_2 пошкоджена права частина;
- актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 10.01.2026 (а.с. 4), відповідно до якого відсутні невідповідності обстеженої ділянки вимогам ДСТУ 3587-2022;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 10.01.2026 (а.с. 4), та поясненнями, даними нею в судовому засіданні, відповідно до яких 10.01.2026, близько 12 год. 00 хв., керуючи автомобілем SCANIA R450, номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом Schmitz, номерний знак НОМЕР_2 , не впоралася з керуванням у зв'язку з погодніми умовами та станом дорожнього покриття, на якому була ожеледиця, в результаті чого здійснила зіткнення з металевим відбійником.
Враховуючи викладене, вважаю, що ОСОБА_1 порушила п.п. 1.5, 2.3б, 12.1 Правил дорожнього руху України, внаслідок чого, транспортний засіб отримав механічні пошкодження, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП і її вина доведена матеріалами даної справи.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення не встановлено.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення слід враховувати, що ОСОБА_1 правопорушення вчинила вперше, у вчиненому розкаялася.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір на користь спеціального фонду Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 40-1, 124 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок.
Роз'яснити, що штраф, відповідно до ст. 307 КУпАП має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника згідно з ч. 2 ст. 308 КУпАП стягується подвійний розмір штрафу, який визначений у відповідній статті КУпАП та зазначений у постанові про стягнення штрафу.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Ставищенський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Термін пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя Т. Н. Скороход