Ухвала від 17.02.2026 по справі 344/2635/26

Справа № 344/2635/26

Провадження № 1-кс/344/1375/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2026 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду клопотання прокурора окружної прокуратури міста Івано-Франківська ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42025092010000048 від 13.11.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилався на те, що слідчим відділом Івано-Франківського районного управління поліції ГУ НП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025092010000048 від 13.11.2025, за ознаками

Прокурором у клопотанні зазначено, що під час досудового розслідування установлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, за відсутності виконання підрядником ПП « ОСОБА_4 » робіт в повному обсязі за основним договором, не застосувавши до нього правових наслідків, передбачених договором, прийняли безпідставне рішення про продовження умов договору, внесення до нього змін щодо фінансування робіт на 2023 рік, укладення договору на додаткові роботи про закупівлю по предмету «ДК 021:2015 - 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація Реконструкція приміщень по АДРЕСА_1 для створення Дата-центру та Центру оперативного реагування в м. Івано-Франківськ в рамках реалізації проєкту «Безпечне майбутнє» 1/HARD/4.3/36 в рамках Спільної операційної програми ЄІС Румунія-Україна 2014-2020» (ідентифікатор закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 ), що спричинило тяжкі наслідки.

Під час здійснення моніторингу веб-сайту « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та вивчення інформації про публічні закупівлі встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у 2022 році оголошено закупівлю по предмету «ДК 021:2015 - 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація Реконструкція приміщень по АДРЕСА_1 для створення Дата-центру та Центру оперативного реагування в м. Івано-Франківськ в рамках реалізації проєкту «Безпечне майбутнє» 1/HARD/4.3/36 в рамках Спільної операційної програми ЄIC Румунія-Україна 2014-2020» ідентифікатор закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_5 ), на очікувану суму закупівлі 5 900 583,00 грн. Переможцем у торгах визнано ПП " ОСОБА_4 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) із пропозицією 4 499 099,00 грн, із яким 22.09.2022 року укладено договір №70.

Згідно з п. 5.1. Договору роботи виконуються відповідно до календарного плану виконання робіт (додаток 2), до 31.12.2022.

Відповідно до п. 11.1 Договору істотні умови Договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань Сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов'язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.

До вказаного договору укладено додаткову угоду про продовження строку виконання робіт. Зокрема, 30.12.2022 до договору № 70 від 22.09.2022 укладено додаткову угоду № 1, згідно з п. 1.1. якої роботи на вказаному об'єкті виконуються відповідно до календарного плану виконання робіт до 30.04.2023.

Крім цього, 06.03.2023 до договору № 70 від 22.09.2022 укладено додаткову угоду № 2, згідно з п. 1. якої сторони дійшли згоди доповнити розділ 2 «Вартість робіт» п. 2.1.1, виклавши в наступній редакції « п.2.1.1. Фінансування робіт в сумі 1 750 920, 00 ( один мільйон сімсот п'ятдесят тисяч двісті дев'яносто гривень, 00 копійок ), без ПДВ, зазначених у п. 1.1. даного Договору, здійснюється в межах бюджетних призначень передбачених на виконання даних робіт на 2023 рік».

Згідно Звіту про виконання договору про закупівлю ІНФОРМАЦІЯ_5 , розміщеного на веб - порталі « ІНФОРМАЦІЯ_6 », сума оплати за договором про закупівлю становить 1 622 841,00 грн.

Разом з тим, у 2023 році ІНФОРМАЦІЯ_4 оголошено закупівлю по предмету «Реконструкція приміщень по АДРЕСА_1 для створення Дата-центру та Центру оперативного реагування в м. Івано-Франківськ в рамках реалізації проєкту «Безпечне майбутнє» 1/HARD/4.3/36 в рамках Спільної операційної програми ЄІС Румунія-Україна 2014-2020, (ДК 021:2015 - 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація), додаткові роботи» (ідентифікатор закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_5 ), на очікувану суму закупівлі 593 880,00.

Переможцем у торгах також визнано ПП " ОСОБА_4 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) із пропозицію 593 880,00 грн, із яким 05.05.2023 року укладено договір № 49 із строком виконання робіт до 30.06.2023.

В той же час, на час укладення роботи по основному договору не виконано в повному обсязі, ІНФОРМАЦІЯ_4 прийнято безпідставне рішення про продовження умов договору, внесення до нього змін щодо фінансування робіт на 2023 рік.

Згідно Звіту про виконання договору про закупівлю ІНФОРМАЦІЯ_7 , розміщеного на веб - порталі « ІНФОРМАЦІЯ_6 », сума оплати за договором про закупівлю становить 593 880,00 грн.

Прокурором у клопотанні вказано, що для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема доказування факту заволодіння бюджетними коштами службовими особами, виникла потреба в отриманні в ІНФОРМАЦІЯ_8 податкової звітності за період з січня 2022 року по грудень 2023 року включно по ПП " ОСОБА_4 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме: копій податкових декларацій з податку на додану вартість, реєстрів виданих та отриманих податкових накладних (додатки №5 до декларацій «Розшифровками податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів»), інформації з єдиного реєстру податкових накладних податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), сум нарахованого єдиного внеску (ЄСВ), а також повідомлення про прийняття на роботу та про звільнення з роботи.

Інформація, зазначена у вказаних вище документах, необхідна органу досудового розслідування, оскільки дозволить встановити, чи дійсно вищенаведеними підрядниками та субпідрядниками виконувались ті роботи та об'єми робіт, що зазначені в актах виконаних робіт та в подальшому може бути використана як доказ вчинення їх службовими особами кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо, оскільки такі дані можуть бути відображені тільки в податкових деклараціях з податку на додану вартість та реєстрах виданих та отриманих податкових накладних.

Прокурор подав заяву про розгляд клопотання без його участі,вимоги клопотання підтримує в повному обсязі, просив клопотання задовольнити.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з'явився, про дату та час судового засідання повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних(розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень КПК України судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів., а згідно з ч. 7 цієї статі слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів.

В той же час стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, а також доведено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе вилучення їх копій необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим СВ Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та прокурорам групи прокурорів у даному кримінальному провадженні - ОСОБА_12 , ОСОБА_13 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ), а саме до: копій податкових декларацій з податку на додану вартість, реєстрів виданих та отриманих податкових накладних (додатки №5 до декларацій «Розшифровками податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів»), інформації з єдиного реєстру податкових накладних податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), сум нарахованого єдиного внеску (ЄСВ), а також повідомлення про прийняття на роботу та про звільнення з роботи по ПП " ОСОБА_4 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з можливістю вилучення їх копій та витягів єдиного реєстру податкових накладних.

Роз'яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 16 березня 2026 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
134164570
Наступний документ
134164572
Інформація про рішення:
№ рішення: 134164571
№ справи: 344/2635/26
Дата рішення: 17.02.2026
Дата публікації: 20.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (17.02.2026)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 11.02.2026
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДОМБРОВСЬКА ГАЛИНА ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
ДОМБРОВСЬКА ГАЛИНА ВОЛОДИМИРІВНА