465/4894/25
2/465/446/26
16.02.2026 м. Львів
Франківський районний суд м. Львова в складі головуючої судді Коліщук З.М., за участю секретаря судового засідання Беднар А.М., під час судового розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «КРЕДИТ- КАПІТАЛ», третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "Міолан" про перерахунок заборгованості за кредитним договором, -
встановив:
У провадженні Франківського районного суду м. Львова перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «КРЕДИТ- КАПІТАЛ», третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "Міолан" про перерахунок заборгованості за кредитним договором.
Ухвалою суду від 13.06.2025 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою суду від 04.08.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, вирішено справу розглядати з викликом учасників справи.
Ухвалою суду від 30.09.2025 відкладено розгляд даної справи на 12.11.2025 о 10:00 год. Витребувано від ТзОВ "Фінансова компанія" Кредит-Капітал" (ЄДРПОУ: 35234236, адреса: вул. Смаль-Стоцького, б. 1, м. Львів, 79018): копію договору відступлення прав вимоги №64-МЛ від 11.03.2021, укладеного між ТОВ «Міолан» та ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» в повному обсязі; ???копію платіжного документу, який підтверджує виконання ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» умов договору відступлення права вимоги N?64-МЛ від 11.03.2021; ???детальний розрахунок заборгованості ОСОБА_1 за договором N?2393878 від 09.12.2020 по кожному періоду з вказанням детальних підстав відповідних нарахувань. Витребувану судом інформацію подати до 12.11.2025 (дати проведення судового засідання).
Ухвала скеровувалась в електронний кабінет відповідача та на юридичну адресу ТзОВ "Фінансова компанія" Кредит-Капітал", що підтверджується наявними в матеріалах справи довідками про доставку електронного документу відповідачу та рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення адресату за штрихкодовим ідентифікатором R067015786440.
Станом на 16.02.2026 вимоги ухвали суду відповідачем не виконано, витребувану інформацію до матеріалів справи не долучено.
Невиконання вимог ухвали суду слугувало підставою для неодноразового відкладення розгляду справи.
Ухвалою суду від 18.12.2025 визнано неналежним виконання своїх процесуальних обов'язків ТзОВ "Фінансова компанія" Кредит-Капітал". Застосовано до ТзОВ "Фінансова компанія" Кредит-Капітал" заходи процесуального примусу у вигляді штрафу за неналежне виконання своїх процесуальних обов"язків. Стягнено з ТзОВ "Фінансова компанія" Кредит-Капітал" (м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, буд. 1, код ЄДРПОУ 35234236) штраф в розмірі 1 (одного) прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень, на користь Державної судової адміністрації України за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA118999980313090106000026007; Код класифікації доходів бюджету 21081100. Стягувач: Державна судова адміністрація України, юридична адреса: 01021 м. Київ, вул. Липська, 18/5, код за ЄДРПОУ - 37993783. Відкладено розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «КРЕДИТ- КАПІТАЛ» про перерахунок заборгованості за кредитним договором на 16 лютого 2026 року на 10 год. 00 хв.
У судове засідання призначене на 16.02.2026 о 10:00 позивач та представник позивача не з'явились, подали заяву про здійснення розгляду справи без участі позивачки та її представника.
Представник відповідача у судове засідання, будучи належним чином повідомленим про дату та час судового засідання, не прибув, причини неявки не повідомив.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, з огляду на неявку всіх учасників справи, не здійснюється відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов'язані з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою.
Відповідно до ч. 1 ст. 128 ЦПК України, суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов'язковою.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутністю, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.
Аналізуючи матеріали справи, враховуючи те, що особиста явка представника позивача, має істотне значення для розгляду справи по суті, для надання особистих пояснень по справі та з'ясування фактичних обставин, а саме щодо наданого розрахунку заборгованості,суд приходить до висновку про те, що явку позивача в судове засідання слід визнати обов'язковою.
Крім того, зважаючи на те, що відповідач станом на 16.02.2026 вимоги ухвали суду не виконав, витребувану інформацію до матеріалів справи не долучив, неодноразово подавав клопотання про відкладення, з метою належного розгляду справи по суті, для з'ясування усіх обставин справи, повного та об'єктивного її розгляду, необхідна особиста участь відповідача у судовому засіданні та дача пояснень, тому суд вважає за необхідне визнати обов'язковою явку та викликати відповідача в судове засідання, відкласти розгляд справи.
Керуючись статтями 43, 44, 143, 189, 214, 223, 229, 258-259 ЦПК України, суд, -
постановив:
Розгляд судового засідання в даній цивільній справі відкласти на 21 квітня 2026 року на 10 годину 00 хвилин.
Визнати явку представника позивача адвоката Ломаги Катерини Валеріївни та представника відповідача ТзОВ «КРЕДИТ- КАПІТАЛ» у відкрите судове засідання, яке відбудеться 21.04.2026 об 10 год. 00 хв. в приміщенні Франківського районного суду м. Львова (адреса: м. Львів, вул. Чупринки, 69, каб. 210) - обов'язковою.
Про відкладення судового засідання повідомити осіб, які беруть участь у справі.
Копію ухвали направити позивачу та його представнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Коліщук З.М.