Ухвала від 18.02.2026 по справі 465/1391/26

465/1391/26

1-в/465/111/26

УХВАЛА

судового засідання

18.02.2026 м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши подання начальника ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львова, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покликаючись на те, що 14.02.2025 року Рівненським районним судом Рівненської області гр. ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік.

05.04.2025 гр. ОСОБА_4 звільнився із Городищенської ВК № 96 Рівненської області та прибув до обраного місця проживання на АДРЕСА_1 . Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, не працевлаштувався та продовжував вчиняти адміністративні правопорушення. Згідно інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України стосовно ОСОБА_4 складено 30 адміністративних протоколів. На підставі наведеного, оскільки здійснювати профілактичну роботу з особою, звільненою з місць позбавлення волі, особливо у нічний час неможливо, просить подання задовольнити, встановивши ОСОБА_4 адміністративний нагляд на 1 рік із застосуванням обмежень.

ОСОБА_4 проти задоволення подання не заперечив, про що подав відповідну заяву, просив таке розглянути у його відсутності.

У відповідності до ч. 4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо, відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши матеріали подання, суддя вважає, що таке необхідно задовольнити з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 раніше неодноразово судимий за вчинення злочинів.Зокрема, 01.11.2018 Залізничним районним судом м.Львова за ст.187 ч.4 КК України до 8 років позбавлення волі.Ухвалою Рівненського районного суду Рівненської області від 14.02.2025 року стосовно ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік. 05.04.25 ОСОБА_4 звільнився із Городищенської ВК № 96 Рівненської області та прибув до обраного місця проживання на АДРЕСА_1 .

Під час дії встановленого адміністративного нагляду ОСОБА_4 неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.187 КУпАП, що стверджено постановою Франківського районного суду м. Львова від 23.10.25 у справі №465/7242/25 та кримінальні правопорушення за ст. 395 КК України, ст. 369 КК України за які був засуджений вироками Франківського районного суду м. Львова від 13.06.25 за ст.395 КК України до 1700грн.штрафу та від 29.10.25 за ч.1 ст. 71, ст. 369 КК України до 2 років обмеження волі та 1700 грн. шрафу.

Згідно ст. 158 Кримінально-виконавчого кодексу України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Згідно ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд -це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється особам, засудженим до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Метою встановлення адміністративного нагляду є запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 цього ж Закону).

Згідно із постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду (із змінами, внесеними згідно з Постановами Пленуму Верховного Суду України № 3 (v0003700-93) від 04.06.1993 року, № 19 (v0019700-95) від 26.10.1995) № 3 від 28.03.1986 року, при розгляді подання про встановлення адміністративного нагляду суддя, перевіряючи обґрунтованість встановлення такого щодо осіб, зазначених у п. «В» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.

При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління. Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду повинні містити дані про заходи стягнення, які застосовувалися за порушення громадського порядку, прав інших громадян або за інші правопорушення, письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та інші дані, необхідні для вирішення питання про законність і обґрунтованість встановлення адміністративного нагляду.

Враховуючи наведене, а також поведінку ОСОБА_4 , який після після звільнення з місць позбавлення волі , застосованого до нього судом адміністративного нагляду продовжує вчиняти адміністративні та кримінальні правопорушення, суспільно-корисною працею не займається, суд приходить до переконання, що останній може створювати небезпеку для суспільства, а тому, потребує контролю за його поведінкою органами поліції, особливо у вечірній і нічний час.

За таких обставин суд вважає, що подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 слід задовольнити.

Керуючись ст. ст.3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України,Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задоволити.

Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1(один) рік.

Застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження:

- Заборонити виходити з місця постійного проживання з 22.00 год. до 06.00 год

- Заборонити виїзд за межі району /міста/ по особистих справах без дозволу поліції.

- Заборонити відвідування місць, в яких продається спиртне на розлив.

- З'являтись на реєстрацію у ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області 2 рази на місяць.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення .

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги, судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1