Справа № 127/2099/26
Провадження № 3/127/501/26
"16" лютого 2026 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Курбатова І.Л., розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_2 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
Згідно протоколу, ОСОБА_2 , будучи з 05.01.2024 звільненою з посади спеціаліста мобілізаційного відділу сектору мобілізаційно-оборонної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 29.03.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Протокол щодо ОСОБА_1 надійшов до суду 21.01.2026 року.
Відповідно до заяви ОСОБА_2 від 27.01.2026 року, вона вину у вчинені правопорушення визнає в повному обсязі та просила проводити розгляд справи без її участі. Пояснення, які були надані нею раніше підтримує.
Судове засідання, яке було призначене на 03.02.2026 року прокурор Щур О.В. просив відкласти у зв'язку із перебуванням у службовому відрядженні та перебуванням інших прокурорів Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону у інших судових засіданнях.
Суд задоволив вказане клопотання та відклав судовий розгляд.
Жоден із прокурорів Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону в судові засідання, призначені на 09.02.2026 та 16.02.2026 року не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися завчасно та належним чином. Крім того, інформація щодо дати, часу та місця розгляду справи була розміщена на офіційному веб-сайті Вінницького міського суду Вінницької області, що дозволяло прокурору самостійно її переглянути.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення "Пономарьов проти України" від 3 квітня 2008) наголошує, що "сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження", враховуючи наведені обставини, та те, що клопотань про відкладення розгляду справи від прокурора не надходило, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заяву ОСОБА_2 , суд дійшов наступних висновків.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 вказаного Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 70 від 15.01.2026 року, ОСОБА_2 , будучи з 05.01.2024 звільненою з посади спеціаліста мобілізаційного відділу сектору мобілізаційно-оборонної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 29.03.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до наказу № 15-ДС від 30.06.2023 року, ОСОБА_3 призначено на посаду спеціаліста мобілізаційного відділу сектору мобілізаційно-оборонної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 на умовах строкового контракту про проходження державної служби на період дії воєнного стану з 03.07.2023 року.
Наказом № 1-ДС від 05.01.2024 року ОСОБА_3 звільненою з посади спеціаліста мобілізаційного відділу сектору мобілізаційно-оборонної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 з 05.01.2024 року за угодою сторін.
Відповідно до актового запису про шлюб № 787, ОСОБА_4 та ОСОБА_3 зареєстрували шлюб 25.05.2025 року. Прізвище ОСОБА_3 після реєстрації шлюбу - Чорна.
Таким чином, відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2 є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до цього Закону.
Проте, згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Зі змісту ст. 38 КУпАП вбачається, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-5,212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Суд наголошує, що при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, першочерговим є встановлення судом дотримання строку накладення адміністративного стягнення, за умови закінчення якого суд або уповноважений орган взагалі позбавлені можливості досліджувати та вирішувати питання про наявність в діях особи ознак адміністративного проступку.
З роздруківок з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій, вбачається, що ОСОБА_2 подала декларацію при звільненні за період з 01.01.2024 по 05.01.2024 об 12:14 год 29.03.2024 року.
З матеріалів справи вбачається, що у ОСОБА_2 виник обов'язок подати декларацію при звільненні за період з 01.01.2024 по 05.01.2024 до 04.02.2024 року.
Внаслідок цього, датою вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є 05.02.2026 року, тобто наступний день після спливу строку на подання декларації.
Враховуючи вказане, строк накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення, визначеного санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закінчився 05.02.2026 року, у зв'язку із спливом дворічного строку, визначеного ст. 38 КУпАП.
Таким чином, на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку із закінченням передбаченого ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 38, п. 7 ст. 247, 283 КУпАП суд, -
Закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в зв'язку з закінченням строку притягнення її до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: