17.02.26 справа № 133/796/24
провадження № 2-а/133/4/25
Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., вирішуючи питання про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до капрала поліції відділу поліцейської діяльності №2 (смт. Ружин) Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області Сікорського Олексія Івановича про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
У провадженні Козятинського міськрайонного суду Вінницької області знаходиться вказана вище адміністративна справа.
21.03.2024 року ухвалою суду у справі відкрито провадження та призначено розгляд в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
На підставі Розпорядження керівника апарату Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 17.09.2024 року було проведено повторний автоматизований розподіл судової справи у зв'язку із наданням судді Кучерук І.М. відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами на підставі наказу №162-к від 06.08.2024, та головуючим суддею у справі визначено суддю Пєтухову Н.О.
Відповідно до частин 13, 14 статті 31 КАС України справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим же суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, що унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.
Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне прийняти справу до свого провадження.
Після відкриття провадження у справі, судом встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), з огляду на що, суд вважає за необхідне вказати наступне.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 46 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України).
За змістом ст.222 КУпАП, органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами перша, друга, третя, четверта, шоста і сьома статті 1221 КУпАП. Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
Аналіз наведених норм права свідчить про те, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення посадові особи відповідного орану діють не як самостійний суб'єкт владних повноважень, а від імені відповідного органу.
Отже, відповідні посадові особи не можуть виступати самостійним відповідачем у таких справах, оскільки належним відповідачем є саме відповідний орган, на який, зокрема положеннями ст. 222 КУпАП покладено функціональний обов'язок розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 222 КУпАП .
Таким чином, позивач може, врахувавши вказане вище, подати суду оновлену редакцію позову з визначеним відповідачем (відповідачами). Разом з тим, суд роз'яснює, що це є правом, а не обов'язком позивача, визначати коло відповідачів.
Згідно частини 13 статті 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху, запропонувавши позивачу протягом п'яти днів з дня вручення ухвали усунути зазначені в ухвалі суду недоліки. Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Також суд звертає увагу, що за правилами ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.
Керуючись ст. 160,161,169 КАС України, суддя-
Прийняти до свого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до капрала поліції відділу поліцейської діяльності №2 (смт. Ружин) Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області Сікорського Олексія Івановича про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до капрала поліції відділу поліцейської діяльності №2 (смт. Ружин) Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області Сікорського Олексія Івановича про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Надати позивачу строк, не більше п'яти днів з моменту отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків, а саме надання оригіналу документа про оплату судового збору та клопотання про поновлення строку оскарження постанови.
Роз'яснити позивачу, що в разі, якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, адміністративний позов вважатиметься неподаним і буде повернутий позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Наталя ПЄТУХОВА
Дата документу 17.02.26