Ухвала від 16.02.2026 по справі 691/141/26

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 691/141/26

провадження № 2/691/643/26

УХВАЛА

про відкриття спрощеного позовного провадження

16 лютого 2026 рокум. Городище

Суддя Городищенського районного суду Черкаської області Синиця Л. П., вивчивши матеріали позовної заяви ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

УСТАНОВИВ:

06.02.2026 року в Городищенському районному суді Черкаської області зареєстровано матеріали позовної заяви ТОВ "СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР" про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за Кредитним договором (оферти) № 02.08.2023-100000517 від 02.08.2023 року, що утворилася станом на дату подання позову, в розмірі 6587 грн, що скадається з: тіла кредиту - 3500,00 грн, процентів - 3987,00 грн, та судові витрати покласти на відповідача. Проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без участі позивача чи його представника - за наявними в матеріалах справи доказами.

Згідно відповіді Городищенської міської ради від 12.02.2026 № 01-02-31/817, на запит суду на виконання вимог ЦПК України, за даними Реєстру територіальної громади станом на 12.02.2026 року, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Позовна заява подана і оформлена в порядку, встановленому ст. ст. 175 - 177 ЦПК України та віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду. Підстави, визначенні ст. ст. 185 - 186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті, відсутні.

Справа підсудна Городищенському районному суду Черкаської області.

Відповідно до частини 2 статті 19 ЦПК Українии цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

З огляду на заявлену вимогу, клопотання представника позивача, та норми ч. 2 ст. 19, п. 1 ч. 1 ст. 274, ч. 5 ст. 279 ЦПК України, вважаю, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Керуючись ст. ст. 8, 19, 27, 175, 177, 187, 274, 279, 353 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Відкрити провадження в цивільній справі № 691/141/26 за позовною заявою ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Справа розглядатиметься суддею одноособово, за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до вимог ч. 2, ч. 5 ст. 279 ЦПК України, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Запропонувати відповідачу подати відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів із дня вручення даної ухвали. Відзив та додатки до нього направляються відповідачем до суду з доказами відправлення відзиву та доданих до нього додатків до інших учасників справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Позивач має право на подання відповіді на відзив яка направляється до суду з доказами його відправлення та доданих до нього додатків до інших учасників справи, а також направляються до інших учасників справи протягом строку який встановлює суд і який складає десять днів від дня отримання відзиву.

Відповідач має право на заперечення яке направляється до суду з доказами відправлення відзиву та доданих до нього додатків до інших учасників справи, а також направляються до інших учасників справи протягом строку який встановлює суд і який складає п'ять днів від дня отримання відповіді на відзив.

Роз'яснити учасникам справи про умови розгляду справи в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін, який здійснюється за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше (ч. 5 ст. 279 ЦПК України). За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду, розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач може подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом із позовною заявою або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).

Учасники справи повинні подати докази на які вони посилаються у відповідності до ч. 8 ст. 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

При розгляді справи у порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін, суд досліджує належні та допустимі докази, письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Роз'яснити учасникам справи про наявність у них прав та обов'язків, визначених статтями 43, 44, 49 ЦПК України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - http://court.gov.ua/fair/.

Копію ухвали направити сторонам у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л. П. Синиця

Попередній документ
134143761
Наступний документ
134143763
Інформація про рішення:
№ рішення: 134143762
№ справи: 691/141/26
Дата рішення: 16.02.2026
Дата публікації: 19.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Городищенський районний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (13.03.2026)
Дата надходження: 06.02.2026
Предмет позову: про стягнення заборгованості за кредитним договором
Розклад засідань:
13.03.2026 12:00 Городищенський районний суд Черкаської області
23.06.2026 10:00 Городищенський районний суд Черкаської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
СИНИЦЯ ЛЮДМИЛА ПАВЛІВНА
суддя-доповідач:
СИНИЦЯ ЛЮДМИЛА ПАВЛІВНА
відповідач:
Демченко Людмила Василівна
позивач:
ТОВ «СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР»
представник позивача:
Омельяненко Роман Русланович