Рішення від 17.02.2026 по справі 380/16876/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2026 рокусправа № 380/16876/25

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Москаля Р.М. розглянув у письмовому провадженні у м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_3 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, бази даних «Оберіг» дані про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 вчасно оновив військово-облікові дані та проживає 1998 року за однією адресою ( АДРЕСА_1 ще 02.04.2002), що вказана в його військово-обліковому документі, тому не мав обов'язку сповіщати ОРТЦКСП про зміну місця проживання. 12.08.2025 в додатку «Резерв +» з'явилось сповіщення такого змісту: «ТЦК та СП 07.07.2025 звернувся до Нацполіції щоб доставити вас для складення протоколу. Причина: Не стали на військовий облік за новою адресою». Звертає увагу суду на те, що відповідно до інформації, яка міститься в «Резерв +», дані ОСОБА_1 були уточнені вчасно, а починаючи з 02.04.2002 позивач жодного разу не змінював зареєстрованого місця проживання. Оскільки ОСОБА_1 має уточнені військово-облікові дані та жодних сповіщень (повісток) від ТЦК та СП не отримував, то це свідчить про неможливість порушення ним правил військового обліку. Наголошує на тому, що станом на дату подання позову відносно нього не було складено працівниками ОРТЦКСП ані протоколу про порушенням ним правил військового обліку, ані постанови про притягнення позивача за вчинення ним адміністративного порушення, що підтверджується розширеними даними з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідач відзиву на позов не надав, по суті вимог ОСОБА_1 не висловився. На виконання вимог ухвали суду від 22.08.2025 ІНФОРМАЦІЯ_2 надав копію витягу з АІТС «Оберіг», у якому, крім іншого, зазначено, що інформація про визнання ОСОБА_1 порушником правил військового обліку внесена до реєстру 07.07.2025; у розділі «порушення військового обліку» витягу зазначено, що 26.05.2025 було скероване звернення №1728 та отримано відповідь на це звернення, внаслідок чого 07.07.2025 були внесені відомості про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку. Копія звернення №1728 від 26.05.2025 та відповідь на це звернення суду не надана.

Суд дійшов висновку, що з описаного витягу з АІТС «Оберіг» не зрозуміло, хто і до кого звертався 26.05.2025 зі звернення №1728, коли, від кого і якого змісту надійшла відповідь; який зміст цих документів та чи це всі документи, що слугували підставою для внесення 07.07.2025 відповідних відомостей в Реєстр. На реалізацію принципу офіційного з'ясування обставин справи суд ухвалою від 03.10.2025 витребував у ІНФОРМАЦІЯ_3 : - всі відомості та документи, на підставі яких 07.07.2025 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів була внесена інформація про визнання ОСОБА_1 порушником правил військового обліку; - копії звернення № 1728 від 25.06.2025 та відповіді на це звернення; - пояснення щодо правових та фактичних підстав внесення 07.07.2025 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку.

ІНФОРМАЦІЯ_2 вимоги ухвали суду від 03.10.2025 про витребування доказів не виконав; на адресу суду не надходило повідомлень про неможливість надання витребуваних доказів чи наявність поважних причин, що перешкоджають виконати ухвалу суду у встановлені строки. Після цього суд двічі (24.11.2025 та 20.01.2026) вживав заходи процесуального примусу (штрафував відповідача) та встановлював новий строк для виконання ухвали суду про витребування доказів. Станом на 16.02.2026 ІНФОРМАЦІЯ_2 вимоги ухвали суду про витребування доказів не виконав, на адресу суду не надходило повідомлень про неможливість надання витребуваних доказів чи наявність поважних причин, що перешкоджають виконати ухвалу суду у встановлені строки. Водночас представник позивача надіслала клопотання про пришвидшення розгляду справи.

Оскільки відповідач у спірних правовідносинах є суб'єктом владних повноважень, то суд на підставі частини четвертої статті 159 КАС України кваліфікує неподання ним відзиву на позов без поважних причин як визнання позову. З огляду на систематичне неподання відповідачем витребуваних судом доказів без повідомлення про існування поважних причин для невиконання ухвал про їх витребування суд на підставі статті 262 КАС України розглядає справу на підставі наявних матеріалів.

Суд з'ясував обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідив зібрані у справі докази та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , є громадянином України, з 02.04.2002 проживає в АДРЕСА_1 (підтверджується паспортом громадянина України, карткою платника податків, витягом з Реєстру територіальної громади; а.с. 12-14).

ОСОБА_1 пройшов огляд ВЛК та визнаний придатним до проходження військової служби (довідка ВЛК №182/3500 від 12.09.2024, а.с.25).

10.02.2025 ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявою (а.с.23) про взяття його на облік за місцем проживання: АДРЕСА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 повідомив заявника листом від 18.02.2025 №1218 (а.с.25 зворот) про те, що взяття на облік здійснюється за особистої присутності особи.

Відповідно до електронного військово-облікового документа з «Резерв+» від 07.07.2025 (а.с.15-20) ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 :

- є військовозобов'язаним, проживає в АДРЕСА_1 ;

- дані уточнив вчасно (дата уточнення даних 02.02.2025);

- є порушником правил військового обліку, якого ТЦК розшукує з 07.07.2025;

- ТЦК та СП звернувся до Нацполіції для доставки ОСОБА_1 для складання протоколу, причина: «Не стали на військовий облік за новою адресою».

У відповідь на звернення представника позивача відповідач 20.07.2025 повідомив, що підставою внесення відомостей про порушення правил військового обліку є автоматична постановка ОСОБА_1 на військовий облік 12.05.2025 на підставі постанови КМУ №932 від 01.04.2025 (а.с.28).

Відповідно до розширених даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів від 17.08.2025 (а.с.18-21) ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 :

- є військовозобов'язаним, проживає в АДРЕСА_1 ;

- перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 (дата взяття на облік 23.05.2016), дані уточнив вчасно (дата уточнення даних 02.02.2025);

- розділ «Правопорушення» містить такі відомості «Дані в цьому реєстрі відсутні».

Відповідно до витягу з АІТС «Оберіг» («в частині порушення військовозобов'язаним правил військового обліку», а.с.45, 46-47) ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 :

- адреса місця реєстрації (проживання) - з 23.05.2016 00:00 АДРЕСА_1 ;

- взятий на військовий облік 23.05.2016 у ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- 12.05.2025 - взятий на облік відповідно до ПКМУ №932;

- 22.06.2025 - відредаговано облікові дані;

- 07.07.2025 - створено запис про порушення правил військового обліку з приміткою «звернення №1728 від 25.06.2025»;

- 07.07.2025 створено запис про «Оновлення відділу поліції та підтвердження» з приміткою «звернення №1728 від 25.06.2025»;

- статус «Порушення ВО від 07.07.2025» активний, причина подання «Змінив місце проживання і не став на військовий облік у ТЦК та СП протягом 7 днів (ст. 37 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу»)», дата зміни цього статусу 07.07.2025, примітка «звернення №1728 від 25.06.2025», статус запиту «Отримано відповідь».

При вирішенні спору суд керується такими нормами права:

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначено Законом України “Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі - Закон № 2232-XII).

Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Частинами 3-5 статті 33 Закону № 2232-ХІІ визначено, що військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний. Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною 1 статті 34 Закону № 2232-ХІІ, персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до частини третьої статті 37 Закону №2232-ХІІ призовники, військовозобов'язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік. У разі декларування місця проживання особи за декларацією про місце проживання, поданою в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, взяття на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки на підставі відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів в електронній формі, надісланих органами реєстрації через Єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ України до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

На виконання частини 5 статті 33 Закону № 2232-ХІІ Кабінет Міністрів України постановою від 30.12.2022 № 1487 затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок №1487, в редакції на 07.07.2025), який визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації), а також визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.

Відповідно до пункту 19 Порядку № 1487 призовники, військовозобов'язані та резервісти, винні в порушенні вимог правил військового обліку, несуть відповідальність згідно із законом.

Пунктами 20, 23 Порядку № 1487 визначено, що

- військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів. У разі зміни місця проживання або у разі, коли в паспорті громадянина України відсутні відмітки про реєстрацію місця проживання, призовниками, військовозобов'язаними та резервістами подається інформація, яка підтверджується документами або відомостями відповідно до Закону України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» та Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р. № 265 “Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад» (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1234). Для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів»;

- Призовники, військовозобов'язані та резервісти в разі зміни адреси їх місця проживання або інших персональних даних зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку, зокрема у випадках, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р. № 265 «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад», через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-комунікаційні системи.

Призовники, військовозобов'язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних.

Правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначені в Законі України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16.03.2017 № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII).

Статтею 1 Закону № 1951-VIII визначено, що Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини 1 статті 3 Закону № 1951-VIII основними засадами ведення Реєстру є: обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; повнота та актуалізація відомостей Реєстру.

Згідно з частиною 8 статті 5 Закону № 1951-VIII, органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Частиною 9 статті 5 Закону № 1951-VIII передбачено, що органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Відповідно до частини 1 статті 6 Закону № 1951-VIII до Реєстру заносяться та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів: 1) персональні дані; 2) службові дані. В свою чергу, частина 1 статті 7 Закону №1951-VIII передбачає, що до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать відомості про:

7) місце проживання та місце перебування;

20-1) притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення) (пункт 20-1).

Відповідно до пункту 79 Порядку № 1487 районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з-поміж іншого: розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням призовниками, військовозобов'язаними та резервістами, посадовими особами державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також зіпсуттям або недбалим зберіганням військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними та резервістами, які перебувають у запасі СБУ, Служби зовнішньої розвідки); звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку; повідомляють Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, щодо яких надсилалося звернення відповідно до вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку. Таке повідомлення має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/ зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), а також унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи; виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Зазначені приписи закону кореспондуються з Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, відповідно до пункту 56 якого Національна поліція за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ (додаток 20) здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до статті 235 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення:

- про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку (стаття 210 КУпАП),

- про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) […].

Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

При прийнятті рішення суд керується такими мотивами:

Доступ до даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) забезпечується:

- для ІНФОРМАЦІЯ_5 (для здійснення повноважень) - за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи (АІТС) «Оберіг»;

- для військовозобов'язаного (щодо його персональних та службових даних) - через електронний кабінет, реалізований у формі мобільного застосунка «Резерв+».

Кожен військовозобов'язаний має право отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, а також звертатися до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру. Водночас військовозобов'язаний та резервіст зобов'язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру.

ІНФОРМАЦІЯ_2 є:

- органом ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що забезпечує в т.ч. актуальність та достовірність відомостей (персональних та службових даних) військовозобов'язаних, що перебувають на обліку в цьому ТЦК;

- органом, що уповноважений складати протоколи про порушення військовозобов'язаними правил військового обліку (стаття 210 КУпАП) та розглядати відповідні справи про такі адміністративні правопорушення (в т.ч. вирішувати питання про винуватість особи та накладати на неї стягнення).

Підставою для внесення до Реєстру відомостей про порушення військовозобов'язаним правил військового обліку є одна із двох обставин або їх сукупність, а саме: (1) складення щодо цієї особи протоколу (зазначається дата, номер, короткий зміст протоколу) та/або (2) постанови про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 210 КУпАП.

ОСОБА_1 є військовозобов'язаним, котрий перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 , спір виник щодо суперечливих даних про цю особу в Реєстрі, котрі відповідач відмовляється виправити. Так, з однієї сторони, у Реєстрі є відомості про те, що ОСОБА_1 02.02.2025 вчасно уточнив дані за допомогою електронного кабінету «Резерв+» та перебуває на обліку з 2016 року. З іншої сторони, відповідач 07.07.2025 вніс до Реєстру відомості про порушення позивачем правил військового обліку, хоча розширені відомості з Реєстру від 17.08.2025 в розділі «правопорушення» свідчать про відсутність даних про вчинені ОСОБА_1 правопорушення.

Суд також констатує, що попри численні ухвали суду про витребування доказів відповідач так і не надав суду документів, на підставі яких до Реєстру внесено оскаржені відомості про порушення позивачем правил військового обліку, а також будь-яких доказів того, що щодо ОСОБА_1 до 07.07.2025 включно було складено протокол про порушення військовозобов'язаним правил військового обліку по статті 210 КУпАП. Суд також враховує, що наведені відповідачем у відповіді на звернення представника позивача від 20.07.2025 обставини щодо причин внесення в Реєстр відомостей про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку (а.с.28) не відповідають відомостям, що містяться в Реєстрі (а.с.48,48 зворот) та вказані як як причина зміни 07.07.2025 статусу військовозобов'язаного на порушника правил військового обліку - «Змінив місце проживання і не став на військовий облік у ТЦК та СП протягом 7 днів (ст. 37 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу».

Суд також враховує, що надані позивачем докази підтверджують, що ОСОБА_1 з 02.04.2002 по 07.07.2025 не змінював адресу проживання ( АДРЕСА_1 ), котра також відображена в Реєстрі та його електронному військово-обліковому документі, а тому відповідач очевидно безпідставно вніс до Реєстру відомості про порушення позивачем правил військового обліку, що полягало у зміні місця проживання без постановки на військовий облік у ТЦК та СП протягом 7 днів (ч. 3 ст. 37 Закону №2232-ХІІ).

Таким чином, відповідач діяв протиправно, оскільки 07.07.2025 вніс до Реєстру відомості про порушення позивачем правил військового обліку на підставі недостовірних даних про зміну ОСОБА_1 місця проживання та без складення щонайменше протоколу про порушення військовозобов'язаним правил військового обліку (ст. 210 КУпАП).

Підсумовуючи наведені мотиви, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо визнання протиправними відповідача, які полягали у внесенні відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про порушення правил військового обліку є обґрунтованими та підлягають до задоволення. Друга позовна вимога є похідною від першої, тому також підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України понесені позивачем судові витрати на сплату судового збору підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 19-22,25-26,90,139,229,241-246,250,251,255,295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ), які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ) правил військового обліку.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ) виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ) правил військового обліку.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 1211 (одну тисячу двісті одинадцять) гривень 20 коп. судових витрат на сплату судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

СуддяМоскаль Ростислав Миколайович