Рішення від 16.02.2026 по справі 380/22845/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2026 рокусправа №380/22845/25

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар Н.А. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агролайф транссервіс» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення - рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Агролайф транссервіс» (81151, Львівська область, Львівський район, с. Давидів, вул. Львівська, 2а; ЄДРПОУ 37278500) з позовом до Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; код ЄДРПОУ 43968090) в якому просить суд:

- визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення №53445/13-01-23-01 від 17 листопада 2025 року Головного управління ДПС у Львівській області.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідачем під час проведення перевірки встановлено порушення ТзОВ «Агролайф транссервіс» вимог п.39.4.2 п.39.4 ст. 39 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасне подання звіту про контрольовані операції за звітний 2023 рік, внаслідок чого винесено податкове повідомлення-рішення. Позтивач вважає таке рішення протиправним. Звертає увагу суду, що звіт про контрольовані операції ТзОВ «Агролайф транссервіс» за 2023 рік є повним, достовірним, перевіркою порушень по ньому не встановлено, а порушення строку подання Звіту не призвело до несплати податків чи сплати не в повному обсязі, шкода державі не була завдана. Згідно додатку до податкового повідомлення-рішення - Розрахунку штрафних санкцій за несвоєчасне подання Звіту про контрольовані операції за звітний 2023 рік, за період з 01.01.2023 по 31.12.2023 до акту перевірки від 28.10.2025 року №49103/13 01-23-01/37278500 ТзОВ «Агролайф транссервіс» в графі кількість календарних днів, на які припадає несвоєчасне подання Звіту про контрольовані операції зазначено « 79». Однак, враховуючи те, що звіт було фактично подано Товариством 18 грудня 2025 року та враховуючи положення 39.4.2. та 120.6 Податкового кодексу України то контролюючим органом допущено помилку в розрахунку періоду нарахування штрафу, адже фактичне прострочення становить 78 днів. Відтак розмір штрафу в оспорюваному податковому повідомленні-рішенні теж є невірним, а повинен був становити 209 352,00 грн. Крім цього, позивач вважає, що він звільнений від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень.

Представник відповідача подав відзив на позов, у якому позов не визнав. Зазначив, що платник податків звільнявся від відповідальності за неподання чи несвоєчасне подання податкової звітності в період дії мораторію, запровадженого пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, а саме з 01 березня 2020 року по 26 травня 2022 року. Норма п. 52 прим. 1 підрозділ 10 розділ ХХ Податкового кодексу щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення термінів нарахування, декларування та сплати податків і зборів на період діє карантину дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID 19) не застосовується з 27.05.2022 на період дії воєнного стану. Крім того, перевіркою встановлено, що ТзОВ «АГРОЛАЙФ ТРАНССЕРВІС» не подано заяву та документи щодо не можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок, до контролюючого органу за місцем податкової адреси або будь-якого сервісного центру контролюючого органу, визначених наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 року № 225, для звільнення від передбаченої відповідальності. Просить відмовити у задоволенні позову.

Представник позивача подав до суду відповідь на відзив, у якій просив позов задовольнити.

Ухвалою судді від 20.11.2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

На підставі наказу ГУ ДПС у Львівській області від 14.10.2025 №5757-ПП проведена документальна позапланова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОЛАЙФ ТРАНССЕРВІС» з питань дотримання платником податків вимог податкового законодавства щодо подання (своєчасності подання) звіту про контрольовані операції за звітний 2023 рік та повноти відображення в поданому звіті інформації про всі контрольовані операції, здійснені платником податків у звітному періоді, за період діяльності з 01.01.2023 по 31.12.2023 року.

Перевіркою встановлено порушення:

-вимог пп 39.4.2 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу, а саме несвоєчасне подання звіту про контрольованi операцiї за звітний 2023 рік (від 18.12.2024 №9387574047).

17 листопада 2025 року відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №53445/13-01-23-01, згідно якого контролюючим органом на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 і пункту 120.6 Податкового кодексу України застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в розмірі 212 036,00 грн.

Вважаючи вказане податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Відповідно до п.п. 39.2.1.4 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно: а) операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо; б) операції з придбання (продажу) послуг; в) операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими іншими об'єктами інтелектуальної власності; г) фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо; ґ) операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів; д) операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.

Згідно з п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, а саме: а) господарські операції, що здійснюються з пов'язаними особами - нерезидентами, в тому числі у випадках, визначених п.п. 39.2.1.5 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу; б) зовнішньоекономічні господарські операції з продажу та/або придбання товарів та/ або послуг через комісіонерів-нерезидентів; в) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до п.п. 39.2.1.2 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу, або які є резидентами цих держав г) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України. Якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до п.п. ,,г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з таким нерезидентом за відсутності критеріїв, визначених підпунктами ,,а» - ,,в» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу, визнаються неконтрольованими; ґ) господарські операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.

Підпунктом 39.2.1.7 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу визначено, що господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні) і 39.2.1.5 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови: річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік; обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Згідно з підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції.

Звіт про контрольовані операції подається центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», відповідно до підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу.

Відповідно до приписів п.120.6 ст.120 ПК України несвоєчасне подання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення, та/або глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу), та/або звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, та/або повідомлення про участь у міжнародній групі компаній або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому звіті відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі:

одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання звіту про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;

Аналіз наведених норм вказує на обов'язок платника податків подати до контролюючого органу звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній до 1 жовтня року, що настає за звітним періодом.

У разі неподання або несвоєчасного подання звітів та повідомлень до платника податків застосовується штрафна (фінансова) санкція у розмірах, визначених Податковим кодексом України.

Згідно акту про результати перевірки перевіркою встановлено:

Згідно з поданою ТзОВ «АГРОЛАЙФ ТРАНССЕРВІС» до Головного управління ДПС у Львівській області податкової декларації з податку на прибуток підприємств (від 17.04.2024 №9385957186), ТзОВ «АГРОЛАЙФ ТРАНССЕРВІС» за підсумками 2023 року задекларовано дохід від будь-якої діяльності у розмірі - 262 049 275,0 гривень, тобто перевищує 150 мільйонів гривень.

Загальний обсяг здійснених господарських операцій із контрагентом нерезидентом «Zaklad Wylegu Drobiu T.A. Sztuder s.c.» (Польща) перевищує 10 мільйонів гривень.

Головним управління ДПС у Львівській області проведеним аналізом встановлено, що відповідно до підпункту «г» підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Кодексу та Постанови Кабінету міністрів України від 4 липня 2017 р. № 480 «Про затвердження переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи», організаційно - правова форма контрагента-нерезидента «Zaklad Wylegu Drobiu T.A. Sztuder s.c.» (Польща) - «Civil Partnership» (Просте партнерство) S.C. (Польща) включено до визначеного переліку.

Таким чином, відповідно до підпункту «г» підпункту 39.2.1.1, підпунктів 39.2.1.4, 39.2.1.7 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу, господарські операції здійснені ТзОВ «АГРОЛАЙФ ТРАНССЕРВІС» з контрагентом нерезидентом «Zaklad Wylegu Drobiu T.A. Sztuder s.c» (Польща) за період 2023 року, визнаються контрольованими операціями.

Перевіркою встановлено, що станом на 01.10.2024 року ТзОВ «АГРОЛАЙФ ТРАНССЕРВІС» звіт про контрольовані операції за звітний 2023 рік не подано. Головним управлінням ДПС у Львівській області направлено запит від 03.12.2024 №37195/6/13-01-23-01-16 щодо неподання звіту про контрольовані операції за 2023 рік. ТзОВ «АГРОЛАЙФ ТРАНССЕРВІС» на вищевказаний запит надано відповідь від 18.12.2024 №207 (вх. ГУ ДПС у Львівській області від 23.12.2024 №81495/6).

ТзОВ «АГРОЛАЙФ ТРАНССЕРВІС» подано звіт про контрольовані операції за 2023 рік - від 18.12.2024 №9387574047 (звітний) та від 18.12.2024 №9387575619 (уточнюючий).

Позивач вважає, що відповідачем не вірно визначено кількість календарних днів, на які припадає несвоєчасне подання Звіту про контрольовані операції зазначено « 79», адже фактичне прострочення становить 78 днів, так як відповідачем пораховано 18.12.2024 року- день подачі звіту. Відтак розмір штрафу в оспорюваному податковому повідомленні-рішенні теж є невірним, а повинен становити 209 352,00 грн.

Суд не погоджується із такими поясненнями, так як штраф нараховується за кожний календарний день несвоєчасного подання звіту про контрольовані операції, а 18.12.2024 року також є днем несвоєчасного подання звіту, яким закінчується триваюче правопорушення.

Щодо пояснень представника позивача про те, що відповідач протиправно застосував штрафні санкції суд зазначає таке.

Відповідно до пункту 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за: порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії; відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; порушення вимог законодавства в частині: обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; цільового використання пального, спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами- лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального; здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку; порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Разом з тим, Законом України від 03 березня 2022 року №2118-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» підрозділ 10 розділу XX “Перехідні положення» ПК України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№13 - 17, ст. 112) доповнено пунктом 69, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.

Підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення» ПК України встановлено, що у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок, зокрема, щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Законом України від 12 травня 2022 року №2260-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (далі - Закон №2260-ІХ), який набрав чинності 27 травня 2022 року, підпункт 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення» ПК України викладено у новій редакції.

Відповідно до абзаців першого, третього підпункту 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення» ПК України, у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

Одночасно підпунктом 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення» ПК України визначено, що у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

Враховуючи наведене, суд зазначає, що Законом №2260-ІХ скасовано дію мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), та поновлено відповідальність платників податків у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок згідно з Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності.

Таким чином, платник податків звільнявся від відповідальності за неподання чи несвоєчасне подання податкової звітності в період дії мораторію, запровадженого пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, а саме з 01 березня 2020 року по 26 травня 2022 року.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 30.01.2024 у справі №280/4484/23.

Так як, правовідносини у даній справі виникли у 2024 році, то вищевказані норми законодавства не підлягає до застосування.

Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України затверджений наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року №225 (далі - Порядок №225).

Згідно із пунктами 3, 4, 6 та 7 Порядку №225 процедурою набуття особою правового статусу платника податків, у якого відсутня можливість виконання податкового обов'язку, у якості обов'язкової передумови визначено подання платником податків до контролюючого органу відповідної заяви в довільній формі та документів у підтвердження викладених у цій заяві фактів, а у разі невчинення платником означеного діяння такий платник у силу застереження пункту 7 Порядку №225 вважається таким, що має можливість своєчасно виконати податкові обов'язки у терміни, визначені Податковим кодексом України або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає, що позивачем не подавалась заява та документи до контролюючого органу за місцем податкової адреси або будь-якого сервісного центру контролюючого органу, визначених наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 року № 225, щодо неможливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок.

Торгово-промислова палата України листом від 28.02.2022 №2024/02.0-7.1 засвідчила, що військова агресія російської федерації проти України стала підставою для введення воєнного стану та є форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили).

Суд зазначає, що вказаний лист не можна вважати сертифікатом у розумінні ст.14-1 Закону "Про торгово-промислові палати в Україні", а також такий лист не є документом, який був виданий за зверненням відповідного суб'єкта (відповідача), для якого могли настати певні форс-мажорні обставини. Отже, лист ТПП від 28.02.2022 №2024/02.0-7.1 не є доказом настання форс-мажорних обставин для всіх без виключення суб'єктів господарювання України з початком військової агресії російської федерації. Кожен суб'єкт господарювання, який в силу певних обставин не може виконати свої зобов'язання за окремо визначеним договором, має доводити наявність в нього форс-мажорних обставин.

Виходячи з системного аналізу правових норм та обставин даної справи, суд приходить до висновку, що відповідач правомірно нарахував штрафні санкції за несвоєчасне подання податкової звітності, підстави для звільнення позивача від відповідальності відсутні та наявність таких позивачем не доведена, відтак відповідач при прийнятті податкового повідомлення-рішення №53445/13-01-23-01 від 17 листопада 2025 року діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України.

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд робить висновок, що позов не підлягає до задоволення.

Розподіл судового збору не здійснюється.

Керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Агролайф транссервіс» (81151, Львівська область, Львівський район, с. Давидів, вул. Львівська, 2а; ЄДРПОУ 37278500) до Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; код ЄДРПОУ 43968090) про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення №53445/13-01-23-01 від 17 листопада 2025 року - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяКухар Наталія Андріївна