Рішення від 17.02.2026 по справі 360/1309/25

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

17 лютого 2026 рокум. ДніпроСправа № 360/1309/25

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін (у письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

24 червня 2025 року через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему до Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог просить:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_3 , які полягають у необчисленні капітану ОСОБА_1 встановленої законом, календарної вислуги років при звільненні з військової служби станом на 26.03.2025 року яка складає 9 років 3 місяця 9 днів;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 здійснити капітану ОСОБА_1 перерахунок календарної вислуги років при звільненні з військової служби;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 здійснити капітану ОСОБА_1 перерахунок одноразової грошової допомоги при звільненні передбачену ч. 2 ст.15 Закону України № 2011-XII в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний календарний рік служби;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 виплатити капітану ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу при звільненні передбачену ч. 2 ст.15 Закону України № 2011-XII в розмірі - 66537,00 грн;

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_6 , які полягають у не сплаті ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення в розмірі - 26614,95 грн, яка визначена в довідці, но не сплачена по факту при звільненні;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 виплатити капітану ОСОБА_1 грошову допомогу, яка визначена в довідці, но не сплачена по факту при звільненні в розмірі - 26614,95 грн,

В обґрунтування позовних вимог вказує, що наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 26.05.2023 № 110 (по стройовій частині) позивач з 26.05.2023 року був включений до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_3 та поставлений на всі види забезпечення.

Наказом командувача військ оперативного командування “ ІНФОРМАЦІЯ_7 » Сухопутних військ Збройних Сил України від 18.03.2025 № 209 (по стройовій частині) позивач був звільнений у запас (за станом здоров'я - особа з інвалідністю, якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_8 (по стройовій частині) від 26.03.2025 №85, позивач був звільнений з військової служби на підставі наказу командувача військ оперативного командування “ ІНФОРМАЦІЯ_7 » від 18 березня 2025 року у запас Збройних Сил України за підпунктом б пункту 3 частини 5 ст. 26 Закону України “Про військовий обов'язок та військову службу» № 2232-XII від 25.03.1992, (за станом здоров'я - особа з інвалідністю, якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу), та виключений зі списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_3 та знятий зі всіх видів забезпечення.

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 визначено:

…“Виплатити позивачу одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби, передбачену ч.2 ст.15 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», ч.1 п.10 Постанови КМУ від 17 липня 1992 р. № 393 “ Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб», п.5 розділу XXXII Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України № 260 від 07 червня 2018 року, в розмірі 50 відсотків місячного грошового за кожний календарний рік служби, з 22.04.2020 р., по 26.03.2025 р.

Вислуга років позивача у Збройних Силах України на 26 березня 2025 року становить: календарна 07 років 00 місяців 28 днів, пільгова 02 роки 10 місяців 12 днів, загальна 09 років 11 місяців 10 днів.

11 червня 2025 року ІНФОРМАЦІЯ_9 позивачу надано довідку № 17/1055 ф про суми, нараховані та виплачені позивачу при звільненні, із зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які позивач має право відповідно до законодавства.

Відповідно довідки від 11.06.2025 №17/1055-ф ІНФОРМАЦІЯ_5 капітану ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 нарахована:

- грошова допомога при звільненні зі служби - 53229,90 грн.

- перерахування в банк - 324736,73 грн.

Відповідно виписки АТКБ “ПриватБанк» від 09.05.2025 по надходженням по картці позивач отримав зарплату від ІНФОРМАЦІЯ_10 :

- 28.03.2025 -298521,01 грн.

- 08.05.2025 - 23400,84 грн.

загальна сума перерахована в банк 321921,85 грн.

Різниця визначеними до виплати та фактично виплаченими коштами складає - 2814,88 грн. ІНФОРМАЦІЯ_4 при звільненні з військової служби позивачу обчислено тільки чотири роки календарної вислуги для виплати грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний календарний рік служби, з 22.04.2020 по 26.03.2025, при звільненні зі служби, а ІНФОРМАЦІЯ_11 сплачено 53229,90 грн., (тобто за 4 повних календарних рока контракту із розрахунку місячного грошового забезпечення в розмірі 26614,80 грн.).

Отже ІНФОРМАЦІЯ_4 позивачу при звільненні з військової служби безпідставно обчислена календарна вислуга за період календарної служби з дня останнього зарахування на службу, без урахування періоду попередньої служби не взявши до уваги той факт, що позивач при попередньому звільненні не набув права на отримання такої грошової допомоги.

ІНФОРМАЦІЯ_5 позивачу не сплачена в повному обсязі одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби яка передбачена ч.2 ст.15 Закону України № 2011-XII.

Позивач вважає за необхідне зазначити, що ІНФОРМАЦІЯ_5 не були включені до вищезазначеної довідки, суми грошової компенсації за недоотримане речове майно яка підлягає сплаті Позивачу під час звільнення в розмірі 23757, 20 грн. (копія довідки №9 від 17.03.2025 до справи додана). Тим самим зменшивши суму необхідну щодо перерахування в банк на картковий рахунок при звільненні Позивача на 23400,84 грн.,

Відповідно виписки АТКБ «ПриватБанк» від 09.05.2025 року по надходженням по картці позивач отримав зарплату від ІНФОРМАЦІЯ_10 28.03.2025 -298521,01 грн.; 08.05.2025 року - 23400,84 грн, загальна сума перерахована в банк Позивачу при звільненні складає 321921,85 грн.

Щодо виплати 28.08.2025 увійшли суми визначені в довідці №17/1055ф в розмірі 298521,01 грн.- грошове забезпечення за березень 2025 року (посадовий оклад - 6325,16 грн.,+ оклад за військовим званням - 2335,16 грн.,+ надбавка за вислугу років - 2598,10 грн.,+ надбавка за особливості проходження служби - 7317,97 грн.) = 18576,39 грн.

премія місячна - 30360,77 грн.

грошова допомога при звільненні зі служби- 53229,90 грн.

компенсація за відпустки - 200899,95 грн.

всього нараховано: 303067,01 грн., (-1,5% військового збору = 4546,00 грн)

Перерахування в банк - 298521,01 грн.

08 травня 2025 року ІНФОРМАЦІЯ_5 була сплачена компенсація за недоотримане речове майно, яка підлягає сплаті Позивачу під час звільнення в розмірі 23757, 20 грн., сума визначені у довідці № 9 від 17.03.2025 року як грошова компенсація.

Всього нараховано компенсації: 23757,20 грн., (-1,5% військового збору = 356,36 грн.)

Перерахування в банк - 23400,84 грн.

ІНФОРМАЦІЯ_4 при звільненні з військової служби позивачу обчислено тільки чотири роки календарної вислуги для виплати грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний календарний рік служби, з 22.04.2020 по 26.03.2025, при звільненні зі служби, а ІНФОРМАЦІЯ_11 сплачено 53229,90 грн., (тобто за 4 повних календарних рока контракту із розрахунку місячного грошового забезпечення в розмірі 26614,80 грн.).

Отже ІНФОРМАЦІЯ_4 позивачу при звільненні з військової служби безпідставно обчислена календарна вислуга за період календарної служби з дня останнього зарахування на службу, без урахування періоду попередньої служби не взявши до уваги той факт, що позивач при попередньому звільненні не набув права на отримання такої грошової допомоги.

ІНФОРМАЦІЯ_5 позивачу не сплачена в повному обсязі одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби яка передбачена ч. 2 ст.15 Закону України №2011-ХІІ.

Також ІНФОРМАЦІЯ_5 не сплачені Позивачу грошова допомога на оздоровлення в розмірі - 26614,95 грн., які зазначені в довідці про доходи як нараховані та сплачені, но фактично не виплачені позивачу на час подання позову

Такі дії ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_6 позивач вважає протиправними та такими, що порушують його право на отримання одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, в обсязі, що гарантовано державою відповідно умов передбачених абз. 2 п. 1 ст. 8 та ч. 2 ст. 15 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», та Постановою КМУ від 17 липня 1992 № 393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» відповідно до Конституції України державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, яка встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни.

Від ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по стройовій частині) від 26.03.2025 №85 капітан ОСОБА_1 вважається таким, що справи та посаду командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 здав і вибув до ІНФОРМАЦІЯ_12 , для взяття на військовий облік.

Під час здачі посади ОСОБА_1 обрахована наступна вислуга років:

1. Календарна вислуга - 07 років 00 місяців 28 днів, з неї:

1) за період з 11.04.1986 по 05.06.1988 - 02 роки 01 місяць 24 дня;

2) за період з 22.04.2020 по 26.03.2025 - 04 роки 11 місяців 04 дня.

2. Пільгова вислуга - 02 роки 10 місяців 12 днів (в розрахунку одного місяця служби за три місяці часу проходження служби, протягом якого особа брала безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із збройною агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів під час дії воєнного стану), з неї:

1) за період з 29.005.2020 по 14.07.2020 - 00 років 01 місяць 15 днів;

2) за період з 27.12.2020 по 01.03.2021 - 00 років, 02 місяця 04 дня;

3) за період з 20.03.2021 по 29.03.2021 - 00 років 00 місяців 09 днів;

4) за період з 31.03.2021 по 25.05.2021 - 00 років 01 місяць 24 дні;

5) за період з 08.12.2021 по 27.01.2022 - 00 років 01 місяць 19 днів;

6) за період з 26.02.2022 по 02.09.2022 - 00 років 06 місяців 06 днів;

7) за період з 02.12.2022 по 12.12.2022-00 років 00 місяців 10 днів;

8) за період з 03.02.2023 по 09.02.2023 - 00 років 00 місяців 06 днів;

9) за період з 20.02.2023 по 23.05.2023 - 00 років 03 місяця 20 днів.

3. Загальна вислуга: 09 років 11 місяців 10 днів, з неї:

1) календарна вислуга - 07 років 00 місяців 28 днів;

2) пільгова вислуга - 02 роки 10 місяців 12 днів.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» (в редакції станом на 17.04.2025) формулювання даного пункту містить наступне:

«До вислуги років поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби, особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки, особам рядового складу, молодшого, середнього, старшого та вищого начальницького складу Державного бюро розслідувань, особам, зазначеним у пункті “ж» статті 1 -2 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», під час призначення пенсії згідно з пунктом “а» частини першої статті 12 зазначеного Закону додатково зараховується час навчання в межах до п'яти років (незалежно від форми здобуття освіти) у закладах освіти (крім навчання у закладах спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю, військових навчальних закладах та навчальних закладах Міністерства внутрішніх справ і державної пожежної охорони), після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, Державного бюро розслідувань, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби, Бюро економічної безпеки або до призначення на відповідну посаду із розрахунку - один рік навчання за шість місяців служби.»

Таким чином, міститься відмінність у цитуванні норми Позивачем та чинною редакцією постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393, що діяла станом на 17.04.2025. Зокрема, Позивач посилається на норму, яка була чинною в попередній редакції зазначеної постанови, відповідно до якої до вислуги років особам офіцерського складу додатково зараховувався час навчання (до п'яти років) у закладах освіти, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, з розрахунку один рік навчання - за шість місяців служби. Водночас, чинна редакція постанови містить розширений перелік категорій осіб, яким такий період навчання може бути зарахований, та конкретизує, що такий порядок застосовується під час призначення пенсії згідно з пунктом “а» частини першої статті 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Отже, ключова різниця полягає не лише в уточненому переліку органів та служб, а й у фактичному застосуванні норми - саме під час призначення пенсії, а не для загального обрахунку вислуги років у будь-яких інших випадках. Тобто, норма, на яку посилається Позивач, може бути застосована виключно при визначенні права на пенсію та її розмір, а не для визначення загальної вислуги років при проходженні служби чи вирішенні інших кадрових питань.

Відсутність урахування цього періоду навчання при обчисленні вислуги років ІНФОРМАЦІЯ_4 є правомірною та відповідає вимогам чинного законодавства. Посилання Позивача на застарілу редакцію постанови є юридично некоректним і не може бути підставою для задоволення позовних вимог щодо перегляду обчисленої вислуги років.

Таким чином, дії ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо визначення вислуги років Позивача ґрунтуються на чинному законодавстві України та не порушують його прав і свобод. Позовні вимоги в частині перерахунку вислуги років на підставі зарахування періоду навчання є безпідставними та не підлягають задоволенню.

Від представника ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов відзив на позовну заяву в обґрунтування якого зазначено, що наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_13 (по стройовій частині) від 26.03.2025 № 85 передбачено «виплатити одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби ... в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, з 22.04.2020 по 26.03.2025». ІНФОРМАЦІЯ_14 перебуває на фінансовому забезпеченні ІНФОРМАЦІЯ_6 . ІНФОРМАЦІЯ_5 здійснює розрахунок та виплати виключно за документами (наказами) наданими ІНФОРМАЦІЯ_14 . У зв'язку з чим, розрахунок одноразової грошової допомоги при звільненні був здійснений виключно по наказу № 85. Дій ІНФОРМАЦІЯ_6 правомірні.

Щодо вимог визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_6 та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу на оздоровлення яка визначена в довідці, але не сплачена по факту при звільненні в розмірі - 26614,95 грн. зазначили таке.

У довідці про доходи на березень 2025 р. від 11.06.2025 № 17/1055ф зазначено графу 70 «грошова компенсація на оздоровлення АТ - 26614,95». З іншими видами нарахувань визначених у довідці - загальна сума складає 389024,71. З відрахуванням ПДФО та військового збору - загальна сума складає 324736,73 (графа 711 у довідці). Відповідно до довідки АТ «ПРИВАТБАНК» від 20.08.2025 про виконання реєстру зарахування коштів на рахунки одержувачів ОСОБА_1 було зараховано:

29.03.2025 - 298521,01 грн.;

13.03.2025 - 26215,73 грн.;

297411,01 + 26215,73 = 324736,74 грн.

Тобто позивачу по факту в березні 2025 року було нараховано та виплачено двома платежами загальну суму 324736,74, що відповідає довідці № 17/1055ф. Тобто усі види нараховані у довідці № 17/1055ф - було виплачено (в тому числі і грошова допомога на оздоровлення).

Наказом ІНФОРМАЦІЯ_13 (по стройовій частині) від 26.03.2025 № 85 передбачено «виплатити компенсацію вартості речового майна, що належить до видачі капітану ОСОБА_2 у сумі 23757 грн. 20 коп.».

З відрахуванням військового збору (23757,20 *0,015) компенсовано за речове майно 23400,84 грн.

Дана сума вказана у довідці АТ «ПРИВАТБАНК» від 09.05.2025, яку було надано позивачем (08.05.2025 15:28 - сума 23400,84).

У довідку № 17/1055ф сума компенсації за невикористане речове майно не включалась, оскільки довідка складена про доходи за березень, а компенсацію було виплачено у травні 2025 року.

Отже, загальна сума виплат ОСОБА_1 :

13.03.2025 - 26215,73 (відповідно до довідки № 17/1055ф)

29.03.2025 - 298521,01 (відповідно до довідки № 17/1055ф)

08.05.2025 - 23400,84 (компенсація за невикористане речове майно).

Виплата даних сум підтверджуються довідками АТ «ПРИВАТБАНК» від 20.08.2025, від 09.05.2025.

ІНФОРМАЦІЯ_11 діяв на підставі та у спосіб передбачений Конституцією та законами України, позовні вимоги є безпідставними та задоволенню не підлягають.

Від представника позивача надійшла відповідь на відзив в якій зазначено наступне.

Відповідно до Наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по стройовій частині) від 26.03 2025 року №85 визначене виплатити позивачу одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби, передбачену ч.2 ст.15 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», ч.1 п.10 Постанови КМУ від 17 липня 1992 р. № 393 « Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб», п.5 розділу XXXII Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України № 260 від 07 червня 2018 року, в розмірі 50 відсотків місячного грошового за кожний календарний рік служби, з 22.04.2020, по 26.03.2025. Таким чином, представником Відповідача 2 ОСОБА_3 , жодним чином не спростовано той факт , що наказом Відповідача 2 визначена календарна вислуга Позивача 07 років 00 місяців 28 днів, а до виплати Позивачу одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби обраховано тільки чотири повних календарних рока з 22.04.2020 по 26.03.2025.

Різниця між обрахованою Позивачем 2 календарною вислугою років Позивача на час звільнення та визначеною календарною вислугою до виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби складає - 3 повних календарних роки.

Позивач заперечує проти цих доводів представника Відповідача 2, та вважає за необхідне зазначити, що така позиція представника Відповідача е безпідставною тому що відповідно до пункту 2 Постанови № 393 в редакції, яка застосовується з 09.08.2024, та була дійсною під час виникнення спірних правовідносин і діє до теперішнього часу визначене:

« До вислуги років поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби, особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки, особам рядового складу, молодшого, середнього, старшого та вищого начальницького складу Державного бюро розслідувань, особам, зазначеним у пункті "ж" статті 1-2 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", під час призначення пенсії згідно з пунктом “а" частини першої статті 12 зазначеного Закону додатково зараховується час навчання в межах до п'яти років (незалежно від форми здобуття освіти) у закладах освіти (крім навчання у закладах спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю, військових навчальних закладах та навчальних закладах Міністерства внутрішніх справ і державної пожежної охорони), після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, Державного бюро розслідувань, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби, Бюро економічної безпеки або до призначення на відповідну посаду із розрахунку - один рік навчання за шість місяців служби.

Пункт 2 даної Постанови викладений одним складним реченням через кому; на початку речення через кому визначено перелік осіб (зокрема осіб офіцерського складу) до яких ця норма застосовується; після цього через кому визначена подія - явище, факт, або зміна яка відбувається в певний час та у певному місці, яка ініціює певну реакцію в системі (зокрема додатково зараховується час навчання в межах до п'яти років (незалежно від форми здобуття освіти) у закладах освіти (крім навчання у закладах спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю, військових навчальних закладах та навчальних закладах Міністерства внутрішніх справ і державної пожежної охорони), після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу); наприкінці речення через кому спосіб - метод застосування даної події який дозволяє досягти певної мети або виконати певну дію у даному випадку тобто: додатково зараховується час навчання в межах до п'яти років (незалежно від форми здобуття освіти) у закладах освіти (крім навчання у закладах спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю, військових навчальних закладах та навчальних закладах Міністерства внутрішніх справ і державної пожежної охорони), після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу - один рік навчання за шість місяців служби

Виходячи зі змісту пункту 2 Постанови № 393 можна зробити висновок: особам офіцерського складу додатково зараховується час навчання в межах до п'яти років (незалежно від форми здобуття освіти) у закладах освіти, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу до призначення на відповідну посаду із розрахунку - один рік навчання за шість місяців служби.

Щодо «ключової різниці, яка на думку представника Відповідача 2 полягає у фактичному застосуванні норми пункту 2 Постанови №393 - саме під час призначення пенсії, а не для загального обрахунку вислуги років у будь-яких інших випадках. Тобто норма, на яку посилається Позивач, може бути застосована виключно при визначенні права на пенсію та її розмір, а не для загальної вислуги років проходження служби чи вирішення інших кадрових питань. Тому відсутність урахування цього періоду навчання при обчисленні вислуги років ІНФОРМАЦІЯ_4 на думку представника Відповідача 2 є правомірною та відповідає вимогам чинного законодавства».

Позивач заперечує та з цього приводу вважає за необхідне зазначити, що позиція представника Відповідача 2 є хибною з огляду на наступне:

- пунктом 10 Постанови КМУ № 393 визначене, що строк календарної служби для визначення розміру одноразової грошової допомоги обчислюється згідно з пунктами 1 і 2 цієї постанови.

- відповідно до пункту 1 та 2 оспорюванні періоди військової служби враховуються в календарну вислугу Позивача;

- виходячи з тексту наказу від 26.03 2025 року № 85 начальник ІНФОРМАЦІЯ_3 визначає Постанову КМУ № 393, як складову розрахунку календарної вислуги років Позивача на час звільнення з військової служби.

Також Позивач вважає зазначити, що частиною шостою статті 2 Закону України від 25.03.1992 № 2232-ХІІ «Про військовий обов'язок і військову службу», визначені види військової служби: строкова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб рядового складу; військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів); військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, а норми визначені пунктами 1; 2 та 10 Постанови № 393 їх деталізують, або уточнюють.

Підпунктом 3 пункту 2 статті 15 Закону № 2011-ХІІ визначено перелік підстав відповідно до яких військовослужбовцям у разі їх звільнення з військової служби одноразова грошова допомога, встановлена цим пунктом, не виплачується.

26 серпня 2025 року від позивача надійшла відповідь на пояснення наданий ІНФОРМАЦІЯ_9 , в якій зазначено, що відповідно до Довідки про доходи від 11.06.2025 №17/1055ф позивачу разом нараховано - 389024,71 грн., відповідно до графи № 91 Компенсація ПДФО -59342,75 грн. Таким чином базова величина обрахування військового збору 1,5 відсотка з доходу позивача складає (389024,71грн. - 59342,75 грн.) = 329681,96 грн. (1,5 відсотка військового збору з доходу 329681,96 грн.,) дорівнює 4945,23 грн.

Таким чином позивач вважає, що пояснення Відповідача 1 щодо не сплачених позивачу грошових коштів в розмірі 2814,88 грн., які зазначені в довідці про доходи як нараховані та сплачені, але фактично не виплачених позивачу, були утримані Відповідачем 1 на сплату військового збору відповідно до норм абзацу п'ятого підпункту 1.3 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України не відповідає фактичним обставинам справи, доказам присутнім у позовній заяві та підлягають - відхиленню.

Відповідно до Довідок про виконання реєстру зарахування коштів на рахунки одержувачів Відповідач 1 надав данні, що сплатив позивачу 13.03.2025 грошові кошти в розмірі 26215,73 грн., та 29.03.2025 в розмірі 298521,01 грн., загальна сума складає 324736,74 грн.

Ця сума повністю співпадає з сумою яку Відповідач 1 повинен був сплатити Позивачу при звільненні та провести повний розрахунок, але фактично не сплачена.

Відповідно до довідки АТКБ «ПриватБанк» від 09.05.2025 року №3DSLTUUUND5Q46G9 по надходженням по картці Позивач фактично отримав зарплату від ІНФОРМАЦІЯ_10 29.03.2025 - 298521,01 грн., та 08.05.2025 - 23400,84 грн., загальна сума перерахована Позивачу на банківський рахунок при звільненні складає - 321921,85 грн.

Грошові кошти визначені Відповідачем 1 в Довідці про виконання реєстру зарахування коштів на рахунки одержувачів від 13.03.2025 в розмірі 26215,73 грн., позивач не отримував, відповідно по наданої довідки АТКБ «ПриватБанк» по надходженням по картці.

Позивач отримав від Відповідача 1 грошові кошти в розмірі 23400,84 грн., тільки 08.05.2025. Більше ніяких надходжень грошових коштів від Відповідача1 на картковий рахунок позивача не поступало.

Таким чином Відповідач 1, жодним чином не обґрунтував причини з яких не провів повного розрахунку при звільненні та не сплатив позивачу грошові кошти в розмірі 2814,88 грн., які зазначені в довідці про доходи як нараховані та сплачені, но фактично не виплачені позивачу на час подання позову.

Ухвалою суду від 30.06.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 14.08.2025 витребувано у ІНФОРМАЦІЯ_1 :

- докази виплаченої суми при звільненні у розмірі 324 736,73 грн з зазначенням дати перерахування зазначеної суми ОСОБА_1 ;

- пояснення щодо не виплати ОСОБА_1 2814,88 грн.

Ухвалою суду від 09.09.2025 витребувано у ОСОБА_1 довідку АТКБ «ПриватБанк» за період з 01.03.2025 по 31.03.2025 по надходженням по картці ОСОБА_1 .

Ухвалою суду від 16.09.2025 продовжено розглядати справу за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 30 вересня 2025 року на 14 год. 00 хв.

Ухвалою суд 26.09.2025 у задоволенні заяви ОСОБА_1 про проведення підготовчого судового засідання в режимі відеоконференції - відмовлено.

Ухвалою суду від 16.10.2025 визнано обов'язкову явку представників ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 . Підготовче засідання відкласти на 30 жовтня 2025 року на 14 год. 00 хв.

Ухвалою суду від 27.11.2025 стягнуто з ІНФОРМАЦІЯ_1 до Державного бюджету України через Державну судову адміністрацію України штраф у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 3028,00 грн.

Ухвалою суду від 27.11.2025 стягнуто з ІНФОРМАЦІЯ_1 до Державного бюджету України через Державну судову адміністрацію України штраф у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 3028,00 грн.

Ухвалою суду від 08.12.2025 відмовлено у задоволенні клопотань представникам ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвалою суду від 16.12.2025 закрито підготовче провадження у адміністративним справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії. Призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні.

Ухвалою суду від 16.12.2025 в задоволенні заяви ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування ухвал про стягнення штрафу від 27.11.2025 у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.

Ухвалою суду від 24.12.2025 в задоволенні заяви ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування ухвал про стягнення штрафу від 27.11.2025 у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.

Дослідив матеріали справи, розглянув справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінив докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), судом встановлено таке.

Суд встановив, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , РНОКПП НОМЕР_1 , навчався у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди на підготовчому відділенні за денною формою навчання з 01 грудня 1989 року по 31 серпня 1990 року на денному відділенні факультету фізичного виховання за спеціальністю «Допризовна підготовка юнаків і історія» з 01 вересня 1990 року до 31 липня

1994 року. Отримав кваліфікацію вчителя допризовної підготовки юнаків і історії (рішення Державної екзаменаційної комісії від 06.06.1994 р.) та одержав диплом НОМЕР_2 від 09.06.1994 р. за реєстраційним №737, що підтверджується архівною довідкою від 20.01.2023 №01-01/10-10. Отримав військове звання «лейтенант», що підтверджується копією військового квитка НОМЕР_3 .

ОСОБА_1 та Міністерство оборони України в особі Командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_16 », генерал-майора ОСОБА_4 , перебуваючи під захистом держави і маючи усі права і свободи закріплені Конституцією України, відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Сил України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 № 1153/2008, уклали контракт про проходження громадянами України військової служби у Збройних Сил України на посадах офіцерського складу (далі - Контракт). Контракт набув чинності з 22.04.2020 року, про що свідчить відповідна відмітка у самому Контракті.

Наказом Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України від 08.05.2023 №423 капітана ОСОБА_1 призначено на посаду командира взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по стройовій частині) від 26.05.2023 №110 капітан ОСОБА_5 вважається таким, що прибув до ІНФОРМАЦІЯ_3 , справи та посаду командира взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 прийняв, та приступив до виконання службових обов'язків за посадою.

Наказом командувача військ оперативного командування " ІНФОРМАЦІЯ_7 " Сухопутних військ Збройних Сил України (по особовому складу) від 18.03.2025 №209 капітана ОСОБА_1 , командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 , звільнено з військової служби за підпунктом «б» пункту 3 частини п'ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по стройовій частині) від 26.03.2025 №85 капітан ОСОБА_5 вважається таким, що справи та посаду командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 здав і вибув до ІНФОРМАЦІЯ_12 , для взяття на військовий облік. 26 березня 2025 року виключено зі списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 та зі всіх видів забезпечення.

Виплатити одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби, передбачену ч. 2 статті 15 Закону України ''Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», ч. 1 п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України № 393, п. 5 розділу XXXII Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оброни України № 260 від 07 червня 2018 р., в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, з 22.04.2020 по 26.03.2025. Вислуга років у Збройних Силах України на 26 березня 2025 року становить: календарна 07 років 00 місяців 28 днів, пільгова 02 роки 10 місяців 12 днів, загальна 09 років 11 місяців 10 днів.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не зарахування періоду навчання до календарної вислуги років, позивач звернувся із позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Згідно із статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Виплата одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, передбачена ч. 2 статті 15 Закону України ''Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі Закон № 2011-XII).

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону № 2011-XII, військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

1) 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби - які звільняються з військової служби:

за станом здоров'я.

Згідно з абзацом 23 підпункту 3 пункту 2 Закону № 2011-XII, у разі повторного звільнення військовослужбовців з військової служби одноразова грошова допомога, передбачена цим пунктом, виплачується за період їх календарної служби з дня останнього зарахування на службу без урахування періоду попередньої служби, крім тих осіб, які при попередньому звільненні не набули права на отримання такої грошової допомоги.

Питання щодо обчислення вислуги років при призначенні пенсії особам, звільненим з військової служби, регулюється Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон ) та постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей»(далі - Порядок №393).

Наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі - Порядок № 260).

Відповідно до пункту 1 розділу XXXII Порядку № 260 військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби, військовослужбовців, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або за призовом осіб із числа резервістів в особливий період) здійснюється виплата одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби у розмірах та на умовах, установлених пунктом 2 статті 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Згідно із пунктами 6, 7, 8 розділу XXXII Порядку № 260, військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), звільненим з військової служби, одноразова грошова допомога не виплачується відповідно до підстав, визначених пунктом 2 статті 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а також тим, які станом на 16 березня 2014 року проходили службу на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь і у встановленому законодавством порядку не продовжили її проходження за межами тимчасово окупованої території України.

У разі повторного звільнення військовослужбовців з військової служби одноразова грошова допомога виплачується за період їх календарної служби з дня останнього зарахування на службу без урахування періоду попередньої служби, за винятком тих осіб, які при попередньому звільненні не набули права на отримання одноразової грошової допомоги, установленої Законом України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Для визначення розміру одноразової грошової допомоги в разі звільнення з військової служби строк календарної служби осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, обчислюється згідно з пунктами 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" (зі змінами).

В свою чергу, пунктом 2 Порядку № 393 встановлено, що до вислуги років поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби, особам із спеціальним званням Бюро економічної безпеки, особам, зазначеним у пункті ж статті 1-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», під час призначення пенсії згідно з пунктом а частини першої статті 12 зазначеного Закону додатково зараховується час навчання в межах до п'яти років (незалежно від форми навчання) у цивільних закладах вищої освіти, а також в інших закладах освіти, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби, Бюро економічної безпеки або до призначення на відповідну посаду із розрахунку - один рік навчання за шість місяців служби.

При цьому, з аналізу пункту 2 Постанови № 393 випливає, що зарахування часу навчання у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах до вислуги років відбувається за умови присвоєння офіцерського (спеціального) звання після закінчення навчального закладу або коли звання присвоюється до вступу на службу.

Відповідно до ч. 5 ст.11 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадянам України, які мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали встановлені іспити та атестовані до офіцерського складу, присвоюється відповідне первинне військове звання офіцера запасу. У разі потреби вони за наказом Міністерства оборони України підлягають призову для проходження військової служби осіб офіцерського складу.

Як встановлено судом із відомостей військового квитка позивача після закінчення військової підготовки при Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди ОСОБА_1 присвоєно військове звання «лейтенанта».

Суд вважає безпідставними доводи відповідача, наведені у відзиві, що положення порядку 393 не підлягають застосуванню у вказаних спірних правовідносинах, оскільки предметом розгляду справи є не призначення пенсії за вислугу років, оскільки строк календарної служби для визначення розміру одноразової грошової допомоги обчислюється за правилами для визначення календарної вислуги для призначення пенсії.

Як вже зазначалося, позивач в період з 01.12.1989 по 31.07.1994 навчався у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди ОСОБА_1 , де отримав кваліфікацію вчителя допризовної підготовки юнаків і історії та пройшов військову підготовку при Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди, що підтверджується архівною довідкою від 20.012023 №1-01/10-10 та копією військового квитка.

На підставі викладеного суд робить висновок, що вказаний навчальний заклад в розумінні вимог Порядок № 393 відноситься до цивільного закладу вищої освіти чи іншого закладу освіти, період навчання в яких до вступу на військову службу або до призначення на відповідну посаду підлягає врахуванню до календарної вислуги під час призначення пенсії із розрахунку - один рік навчання за шість місяців служби.

У зв'язку з цим суд вважає протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 в не зарахуванні до вислуги років ОСОБА_1 в календарному обчисленні строк навчання в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди.

Крім того, судом становлено, що наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) від 26.03.2025 № 85 визначена вислуга років позивача у Збройних Силах України на 26 березня 2025 року: календарна 07 років 00 місяців 28 днів, пільгова 02 роки 10 місяців 12 днів, загальна 09 років 11 місяців 10 днів.

При цьому, позивачу виплачено одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби, в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, з 22.04.2020 по 26.03.2025, тобто відповідачем нараховано одноразову грошову допомогу не за всі календарні роки служби позивача, які визначені в даному наказі у розмірі 07 років 00 місяців 28 днів, що також є протиправними діями відповідача, оскільки одноразова грошова допомога виплачується за кожний повний календарний рік служби.

Одноразова грошова допомога виплачується без урахування періоду попередньої служби тільки у випадку, якщо при попередньому звільненні позивач вже отримував одноразову грошову допомогу, але доказів отримання даної допомоги при попередньому звільненні відповідачем до матеріалів справи не надано.

Вказане порушене право позивача підлягає судовому захисту шляхом зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_8 зарахувати до вислуги років ОСОБА_1 строк навчання в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди до календарної вислуги років у Збройних Силах України та перерахувати одноразову грошову допомогу при звільненні з урахуванням періоду навчання у вищому навчальному закладі та з урахуванням календарної вислуги років, яка вказана у наказі від 26.03.2025 №85, та виплати одноразову грошову допомогу при звільненні з урахуванням раніше виплаченої суми одноразової грошової допомоги.

Щодо позовної вимоги визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_6 , які полягають у не сплаті ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення в розмірі - 26614,95 грн, яка визначена в довідці, но не сплачена по факту при звільненні та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 виплатити капітану ОСОБА_1 грошову допомогу, яка визначена в довідці, но не сплачена по факту при звільненні в розмірі - 26614,95 грн, суд зазначає наступне.

Відповідно до довідки про доходи за березень 2025 року, ОСОБА_1 разом нараховано 389 024,71 грн, перерахування в банк - 324 736,73 грн, податок з доходів - 59342,75 грн, військовий збір - 4954,23 грн.

У довідці про доходи на березень 2025 року від 11.06.2025 № 17/1055ф зазначено графу 70 «грошова компенсація на оздоровлення АТ - 26614,95». З іншими видами нарахувань визначених у довідці - загальна сума складає 389024,71. З відрахуванням ПДФО та військового збору - загальна сума складає 324736,73 (графа 711 у довідці).

Згідно з довідкою про виконання реєстру зарахування коштів на рахунки одержувачів, 13.03.2025 зараховано ОСОБА_1 26 215,73 грн та 29.03.2025 у сумі 298 521,01 грн, загалом - 324 736,74 грн.

Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_6 в повному обсязі виплачені кошти у сумі 324 736,73 грн, які підлягали виплаті ОСОБА_1 відповідно до довідки про доходи за березень 2025 року.

Тобто позивачу по факту в березні 2025 року було нараховано та виплачено двома платежами загальну суму 324736,74, що відповідає довідці № 17/1055ф. Тобто усі види нараховані у довідці № 17/1055ф - було виплачено, в тому числі і грошова допомога на оздоровлення.

Щодо компенсації за неотримане речове майно, суд зазначає наступне.

Наказом ІНФОРМАЦІЯ_13 (по стройовій частині) від26.03.2025 № 85 передбачено «виплатити компенсацію вартості речового майна, що належить до видачі капітану ОСОБА_2 у сумі 23757 грн. 20 коп.»

З відрахуванням військового збору (23757,20 *0,015) компенсовано за речове майно 23400,84 грн.

Дана сума вказана у довідці АТ «ПРИВАТБАНК» від 09.05.2025, яку було надано позивачем (08.05.2025 15:28 - сума 23400,84 грн).

Виплата даної суми підтверджуються довідкою АТ «ПРИВАТБАНК» від 09.05.2025.

Враховуючи вищевикладене, підстав для задоволення даної позовної вимоги відсутні.

Згідно з ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За встановлених в цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, позовні вимоги слід задовольнити частково.

Суд зазначає, що позивача звільнено від сплати судового збору на підставі пункту 13 статті 5 Закону України «Про судовий збір», як учасника бойових дій, а тому позивачем за подання даної позовної заяви судовий збір не сплачено.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 257, 262, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 в не зарахуванні до вислуги років ОСОБА_1 в календарному обчисленні строк навчання в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_8 зарахувати до вислуги років ОСОБА_1 строк навчання в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди до календарної вислуги років у Збройних Силах України та перерахувати одноразову грошову допомогу при звільненні з урахуванням періоду навчання у вищому навчальному закладі та з урахуванням календарної вислуги років, яка вказана у наказі від 26.03.2025 №85, та виплати одноразову грошову допомогу при звільненні з урахуванням раніше виплаченої суми одноразової грошової допомоги.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Ірметова