17 лютого 2026 року Справа № 280/1030/26 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Лазаренко М.С., перевіривши матеріали адміністративної справи
за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (69002, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, буд. 105-А; код ЄДРПОУ 40311343)
про визнання протиправними дій та скасування постанов,-
09.02.2026 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (далі по тексту - відповідач), в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним дії співробітників Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області;
- скасувати постанову Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про накладення штрафу №34 від 13.11.2025, якою постановлено ФОП ОСОБА_1 сплатити у 15-денний строк штраф у розмірі 6000 (шість тисяч) неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 102 000 грн. (сто дві тисячі гривень 00 копійок);
- скасувати постанову Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про накладення штрафу №35 від 13.11.2025, якою постановлено ФОП ОСОБА_1 сплатити у 15-денний строк штраф у розмірі 6000 (шість тисяч) неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 102 000 грн. (сто дві тисячі гривень 00 копійок);
- скасувати постанову Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про накладення штрафу №36 від 13.11.2025, якою постановлено ФОП ОСОБА_1 сплатити у 15-денний строк штраф у розмірі 3000 (три тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 51 000 грн. (п'ятдесят одна тисяча гривень 00 копійок);
- скасувати постанову Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про накладення штрафу №37 від 13.11.2025, якою постановлено ФОП ОСОБА_1 сплатити у 15-денний строк штраф у розмірі 3000 (три тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 51 000 грн. (п'ятдесят одна тисяча гривень 00 копійок);
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 судові витрати, які складаються з судового збору та витрат на правову допомогу.
Ухвалою від 13.02.2026 позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків шляхом сплати судового збору у розмірі 9584,64 грн.
16.02.2026 від позивача надійшла заява про усунення недоліків, до якої долучено доказ сплати судового збору у розмірі 9584,64 грн.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд зазначає наступне.
Спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідач є суб'єктом владних повноважень.
Зазначений спір згідно зі статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства і відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України підсудний окружним адміністративним судам.
Станом на час вирішення питання про відкриття провадження у справі суддею не встановлено факту пропуску позивачем строку звернення до суду із цим позовом.
Адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 122, 160-161 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження чи передачі за підсудністю не встановлено, у зв'язку з чим провадження у справі підлягає відкриттю.
Положеннями статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими вказаним Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до п. 10 ч.6 ст.12 КАС України, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно із ч.5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
У даній справі характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін, а тому можливо призначити справу до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 171, 258, 262 КАС України, суд
Відкрити спрощене позовне провадження в адміністративній справі № 280/1030/26 за позовною заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про визнання протиправними дій та скасування постанов.
Справа розглядатиметься суддею Лазаренком Максимом Сергійовичем в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання протягом шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання суду відзиву на позовну заяву, який має відповідати вимогам ст. 162 КАС України, разом із усіма письмовими та електронними доказами (які можливо доставити до суду), висновками експертів і заявами свідків на його обґрунтування. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Копію даної ухвали направити учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.zp.court.gov.ua/sud0870/gromadyanam/csz/.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту прийняття.
Суддя М.С. Лазаренко