17 лютого 2026 рокуСправа №160/807/26
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лозицької І.О., розглянувши справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності» Міністерства охорони здоров'я України в особі Центра оцінювання функціонального стану особи про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовною заявою до Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності» Міністерства охорони здоров'я України в особі Центра оцінювання функціонального стану особи, в якій просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Центру оцінювання функціонального стану особи №1808/25/3776 від 15.12.2025 (Витяг №1808/25/3776/ВП від 16.12.2025);
- зобов'язати Центр оцінювання функціонального стану особи провести оцінювання функціонального стану ОСОБА_1 , з метою встановлення групи інвалідності та/або визначення ступеня втрати працездатності.
Ухвалою суду відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Цією ж ухвалою встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов (у разі заперечення проти позову) протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.
Ухвалою суду клопотання представника позивача про витребування доказів - задоволено частково. Витребувано від Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності» Міністерства охорони здоров'я України в особі Центра оцінювання функціонального стану особи належним чином засвідчені копії повного тексту рішення експертної команди №1 за №8413/25/556/Р від 28.08.2025 та рішення відповідача за №1808/25/3776 від 15.12.2025. Провадження у справі зупинено.
До суду від позивача надійшло клопотання про витребування доказів.
Відповідно до частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене вище, з огляду на необхідність витребування додаткових доказів у справі, суд дійшов висновку про поновлення провадження у справі.
Керуючись статтями 237, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Поновити провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності» Міністерства охорони здоров'я України в особі Центра оцінювання функціонального стану особи про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Здійснювати розгляд адміністративної справи одноособово суддею Лозицькою І.О.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0470/.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України та оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Лозицька