Справа № 939/1886/25
Іменем України
16 лютого 2026 рокуселище Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., за участі прокурора Бородянського відділу Бучанської окружної прокуратури Київської області Храпи Ю.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності -ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду Київської області в селищі Бородянці Бучанського району Київської області по вул. Шевченка, 3 справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, яка надійшла з управління стратегічних розслідувань у Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Сквири Київської області, громадянки України, непрацюючої, яка проживає по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
ОСОБА_1 , будучи депутатом Бородянської селищної ради і суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідно до п. п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" та примітки до ст. 1726 КУпАП, на яку поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог абз. 1 ч. 1 ст. 45 розділу VII Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних причин, 21 липня 2024 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
В судові засіданні, які були призначені на 11 серпня 2025 року, 10 вересня 2025 року, 30 вересня 2025 року, 30 жовтня 2025 року, 19 листопада 2025 року, 09 грудня 2025, ОСОБА_1 не з'явилась, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином; від ОСОБА_1 до суду надходили клопотання про перенесення судового розгляду на іншу дату, оскільки вона не має можливості бути присутньою в судовому засіданні через вимушене перебування за кордоном (в Ірландії) у зв'язку з агресією московії та військовими діями.
За ухвалою судді Бородянського районного суду Київської області від 09 грудня 2025 року на підставі ч. 4 ст. 277 КУпАПбув зупинений строк розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .
В подальшому, в судове засідання, яке було призначено на 13 січня 2026 року, ОСОБА_1 знову не з'явилась, до суду направила клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки вона не має можливості бути присутньою на розгляді справи через вимушене перебування за кордоном - в Ірландії, та наполягає на закритті провадження у цій справі на підставі ст. 38 КУпАП.
В судове засідання, яке було призначено на 16 лютого 2026 року, ОСОБА_1 з'явилась та пояснила, що вона є депутатом Бородянської селищної ради з 2020 року по цей час і визнала, що декларацію за 2023 рік подала у липні 2024 року; також зазначила, що вона вчасно подала декларацію за 2022 рік і помилково вважала, що за 2023 рік теж подала; коли з'ясувалось, що декларація не подана, то у липні 2024 року вона подала декларацію із запізненням; також пояснила, що з квітня 2024 року вона проживає та працює в Ірландії, де перебуває у статусі тимчасового захисту, і в Україну приїжджає лише періодично; просила провадження у справі закрити у зв'язку із закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП, без з'ясування її вини.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора Храпи Ю.О., яка просила визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 гривень, суддя приходить до такого висновку.
Згідно з протокольним рішенням Бородянської селищної ради Бородянської району Київської області від 27 листопада 2020 року № 01-01-VIIІ, за громадянкою ОСОБА_1 визнано повноваження депутата Бородянської селищної ради.
Згідно з ч. 1 ст. 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.
Відповідно до п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 і 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже ОСОБА_1 будучи депутатом Бородянської селищної ради, є суб'єктом, на яку поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Абзацом 1 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в", "ґ" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту п. п. 1 п. 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК від 23 липня 2021 року № 449/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29 липня 2021 року за № 987/36609, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" (щороку), абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Тобто у ОСОБА_1 виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2023 рік упродовж часу з 00 годин 01 січня 2024 року по 23-у годину 59 хвилин 31 березня 2024 року (граничний строк).
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік ОСОБА_1 подала лише о 14-й годині 23 хвилини 21 липня 2024 року, при цьому граничним терміном подачі щорічної декларації за 2023 рік є 31 березня 2024 року, тобто несвоєчасно.
Будь-яких поважних причин несвоєчасного подання щорічної декларації за 2023 рік ОСОБА_1 не навела.
Справа надійшла до Бородянського районного суду з управління стратегічних розслідувань у Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України 27 червня 2025 року.
Оскільки за ухвалою судді Бородянського районного суду Київської області від 09 грудня 2025 року на підставі ч. 4 ст. 277 КУпАПбув зупинений строк розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , то в даному випадку підстав для закриття провадження у справі відносно ОСОБА_1 у зв'язку із закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП, суддя не вбачає.
Оцінюючи досліджені докази, суддя вважає доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
При накладенні стягнення враховується характер і обставини вчиненого правопорушення, особа порушниці, ступінь її вини.
У відповідності до п. 1 ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605 грн 60 копійок.
Керуючись ст. 23, 33, 283 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - казначейство України (ЕАП),рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушницею не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ГУК у Київській області/Бородянська селищна громада, код отримувача (код ЄДРПОУ) - 37955989, банк отримувача - казначейство України (ЕПА), рахунок отримувача - UA158999980313000106000010744, код класифікації доходів бюджету - 21081100).
На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області.
СуддяГеннадій СТАСЕНКО