Ухвала від 17.02.2026 по справі 331/6567/25

Справа № 331/6567/25

Провадження № 2/337/597/2026

УХВАЛА

про витребування доказів

17 лютого 2026 року м. Запоріжжя

Хортицький районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Завгороднього Є.В., за участю секретаря судового засідання Лемонджави А.В., представника позивачів ОСОБА_1 , розглянувши клопотання представника позивачів ОСОБА_1 про витребування доказів у цивільній справі за позовом громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_2 , громадянки Сполучених Штатів ОСОБА_3 , громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_4 до Олександрівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_5 , третя особа: громадянка Держави ОСОБА_6 , про визнання батьківства, -

УСТАНОВИВ:

09.11.2025 позивач ОСОБА_7 звернувся до Олександрівського районного суду м. Запоріжжя з позовом до Олександрівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі, ОСОБА_5 , третя особа: ОСОБА_8 , про визнання батьківства.

Ухвалою Олександрівського районного суду м. Запоріжжя від 01.12.2025 цивільну справу передано за підсудністю до Хортицького районного суду м. Запоріжжя.

На стадії відкриття провадження стороною позивача було уточнено склад учасників, доплачено судовий збір у розмірі, визначеному чинним законодавством.

Ухвалою Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 17.11.2025 відкрито провадження у справі, призначено підготовче судове засідання.

Від представника позивачів надійшло клопотання про витребування у відповідача (Олександрівський РАЦС) відомостей про наявність актів цивільного стану щодо ОСОБА_5 , оскільки він є співвідповідачем у справі, однак у сторони позивача відсутні будь-які відомості про місцезнаходження вказаної особи в Україні, і взагалі, чи отримувала вказана особа громадянство України у 1991 році.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Клопотання сторони відповідає вимогам ч.ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України та підставам заявлених позовних вимог, відтак, суд дійшов висновку про наявність підстав для його задоволення.

Крім того, з обставин справи, викладених у позові, вбачається, що матір'ю позивачів ОСОБА_9 , ОСОБА_2 під час розгляду справи про визнання батьківства Запорізьким районним судом м. Запоріжжя було повідомлено завідомо неправдиві відомості про батьківство, а саме, що батьком вказаних осіб є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 7 ст. 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

З огляду на зазначені обставини, керуючись ч. 7 ст. 81 ЦПК України, суд з власної ініціативи вирішив витребувати з архіву Заводського районного суду м. Запоріжжя копію цивільної справи № 2-220/87г.

Керуючись ст.ст. 12-13, 81, 84, 260, 353 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Витребувати у Олександрівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (69095, м. Запоріжжя, майдан Володимира Вернадського, б. 2) інформацію про наявність актових записів про смерть, шлюб, розірвання шлюбу, батьківство ОСОБА_5 (можливе написання іншими мовами: ОСОБА_10 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Витребувати з архіву Заводського районного суду м. Запоріжжя копію цивільної справи № 2-220/87г (у якій ухвалено рішення від 10.03.1987 про визнання ОСОБА_5 батьком ОСОБА_9 , ОСОБА_2 ).

Копію ухвали для виконання надіслати відповідним особам, роз'яснивши, що у разі неможливості подання доказів у строк 5 днів з дня отримання копії ухвали, особи, які не мають можливості подати докази, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, встановлені Цивільним процесуальним кодексом України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Євген ЗАВГОРОДНІЙ

Попередній документ
134113946
Наступний документ
134113948
Інформація про рішення:
№ рішення: 134113947
№ справи: 331/6567/25
Дата рішення: 17.02.2026
Дата публікації: 18.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Хортицький районний суд м. Запоріжжя
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про встановлення батьківства або материнства
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (17.02.2026)
Дата надходження: 24.12.2025
Предмет позову: про встановлення факту батьківства
Розклад засідань:
17.02.2026 09:00 Хортицький районний суд м.Запоріжжя
18.03.2026 10:00 Хортицький районний суд м.Запоріжжя