Справа № 309/277/26
Провадження № 3/309/88/26
12 лютого 2026 року м. Хуст
Хустський районний суд Закарпатської області
в складі головуючого судді Кемінь В.Д.
з участю секретаря с/з: Плиска А.В.
прокурора: Худан І.І.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , колишнього завідувача сектору запобігання корупції Хустської районної військової адміністрації Закарпатської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ст.172-6 ч.1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, -
ОСОБА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судове засідання 12.02.2026 року ОСОБА_1 не з'явився. Про причини неявки суд не повідомив. Про розгляд справи повідомлявся належним чином.
Прокурор в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно гр. ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі. Просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності та піддати адміністративному стягненню, встановленому за даний вид порушення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить наступного висновку.
Частиною 1 ст.172-6 КУАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме наказу Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області від 04.02.2021 №20/к ОСОБА_1 , призначено на посаду завідувача сектору запобігання корупції апарату Хустської районної державної адміністрації, в порядку переведення з Міжгірської районної державної адміністрації з 05.02.2021 року.
Відповідно до розпорядження Хустської районної державної (військової) адміністрації Закарпатської області від 07.07.2023 №47/к ОСОБА_1 звільнено з посади завідувача сектору запобігання корупції апарату Хустської районної військової адміністрації Закарпатської області з 07.07.2023 року.
ОСОБА_1 присвоєно 6 ранг державного службовця в межах категорії «Б» посад державної служби.
Згідно з приміткою до ст.56 Закону посада державної служби категорії «Б» відноситься до службових осіб які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Відповідно до Закону України від 08.07.2022 №2381-ІX «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану», який набрав чинності 03.08.2022, суб'єкт декларування зобов'язаний подати декларацію, кінцевий строк подання якої припадає на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в України», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу президента України «Про введення воєнного стану в Україні», протягом дев'яноста календарних днів з дня його припинення чи скасування.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_1 , зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік до 31 січня 2024 року, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Разом з тим, як вбачається з даних витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021рік, лише 17 жовтня 2025 року о 15:00 год, тобто, несвоєчасно.
Згідно послідовності дій користувача Реєстру, які вчинив ОСОБА_1 дій по заповненню декларації за 2021 рік останній розпочав лише 17.10.2025.
Згідно зі службової записки Департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації Національного агентства від 26.11.2025 №70-05/11376-25, технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню декларації у визначений Законом період не зафіксовано.
До того ж, Хустська районна державна (військова) адміністрація направляла на поштову адресу ОСОБА_1 лист-нагадування від 28.11.2023 №01-16/108 щодо необхідності подання декларації за 2021-2022 роки та декларацію при звільненні. Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік у ОСОБА_1 не встановлено.
Окрім вищенаведеного, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, зокрема: роздруківкою є Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з загальними відомостями та інформацією щодо подання декларації, повідомленням про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 , вимогою Національного агентства від 26.11.2025 №47-01/96407-25, листом з Хустської районної державної (військової) адміністрації, листом Національного агентства від 24.12.2025 №47-01/102875-25, поясненнями ОСОБА_1 , копією службової записки Департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації Національного агентства від 26.11.2025 №07-05/11376-25 та іншими матеріалами справи.
Відтак, зазначеними даними повністю підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи особу винного, ступінь вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відповідно до мети адміністративного стягнення, яке застосовується до особи, з метою його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, необхідним та достатнім для його виправлення, буде застосування до ОСОБА_1 міри адміністративного стягнення у виді штрафу, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП із ОСОБА_1 необхідно стягнути 665 грн. 60 коп. судового збору.
Керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 665 грн. 60 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського Апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Хустського
районного суду: Кемінь В. Д.