Єдиний унікальний номер 599/168/26
Номер провадження 3/599/47/2026
Іменем України
"17" лютого 2026 р. Зборівського районного суду Тернопільської області Снігурський В. В., за участю секретаря Куриляк О. Г.,
за участю прокурора Спеціалізованої прокуратури в сфері оборони Західного регіону Троян Р. Б. в режимі відеоконференції, особи, що притягується до адмінвідповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у м. Зборові адміністративні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився у селі Мала Цвіля Новоград-Волинського району Житомирської області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянину України, з середньою спеціальною освітою, особа з інвалідністю ІІІ групи, не депутат, військовослужбовець,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_2 , будучи звільненим з посади командира відділення охорони, взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та відповідно до пп.«г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 21 листопада 2025 року о 19 год 34 хв. подав на офіційний веб - сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), яку зобов'язаний був подати до 00.00 год 01 вересня 2024 року.
Також, ОСОБА_2 , будучи звільненим з посади командира відділення охорони, взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та відповідно до пп.«г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 17 липня 2025 року о 22 год. 08 хв. подав на офіційний веб - сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (після звільнення), яку зобов'язаний був подати до 00.00 год 01 квітня 2025 року.
Прокурор вважає, що ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень доведена матеріалами справи.
ОСОБА_2 у судовому засіданні вину визнав.
Дослідивши матеріали про адміністративні правопорушення, суддя встановив:
відповідно до наказу № 281 від 13.10.2023 старший сержант ОСОБА_2 призначений наказом Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України (по особовому складу) від 05.10.2023 №529-РС, на посаду сержанта із матеріального забезпечення роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 13 жовтня 2023 року;
відповідно до наказу № 174 від 22.06.2024 старший сержант ОСОБА_2 звільнений з посади сержанта із матеріального забезпечення роти охорони та призначений командиром відділення охорони взводу охорони;
відповідно до наказу № 214 від 01.08.2024, старшого сержанта ОСОБА_3 звільнено наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по особовому складу) від 29.07.2024, № 42-РС у запас за пп. «6» п.2 ч.4 ст.26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за станом здоров'я по інвалідності, виключено із списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 та знято з усіх видів забезпечення 01 серпня 2024 року.
Згідно ч.12 ст.6 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військові посадові особи це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно - розпорядчих чи адміністративно - господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством.
Старший сержант ОСОБА_2 під час займання посади командира відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_4 , був військовою посадовою особою Збройних Сил України, яка здійснювала професійну діяльність, пов'язану із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності, а також був наділений організаційно-розпорядчими функціями.
Відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» військові посадові особи Збройних Сил України є суб'єктами, на яких поширюється дія цього цього Закону.
Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані до 01 квітня наступного року після припинення діяльності подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік
Таким чином ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією відповідно до пп.«г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та зобов'язаний був подати був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) до 00:00 год. 01.09.2024, а також зобов'язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення) до 00.00 год 01 квітня 2025 року.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушень доводиться:
протоколом про вчинення адміністративного правопорушення №79 від 30 січня 2026 року, згідно якого ОСОБА_2 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні);
протоколом про вчинення адміністративного правопорушення №80 від 30 січня 2026 року, згідно якого ОСОБА_2 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення);
витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який засвідчує, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) ОСОБА_2 подав 21 листопада 2025 року о 19 год 34 хв.;
витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який засвідчує, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення) ОСОБА_2 подав 17 липня 2025 року о 22 год. 08 хв.
ОСОБА_2 був попереджений про відповідальність за невиконання вимог антикорупційного законодавства щодо подання декларацій при звільненні, що він засвідчив своїм підписом (а.с.35).
Таким чином в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст.36,172-6, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шістидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 665 грн. 60 коп.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів ГУК у Тернопільській області 21081100
ЄДРПОУ-37977599; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача : UA818999980313070106000019733
Код класифікації доходів бюджету 21081100
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 ,
код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП),
номер рахунку UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Відповідно до ч.1 ст.307, ч.1 ст.308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду .
Строк пред'явлення постанови до примусового виконання - протягом трьох місяців з дня її прийняття.
Суддя Зборівського
районного суду В. В. Снігурський