Ухвала від 16.02.2026 по справі 600/71/26-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

16 лютого 2026 р. м. Чернівці Справа № 600/71/26-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про повернення позовної заяви у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії.

Позивач просив суд:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо встановлення розміру надбавки за особливості проходження військової служби - 0% та премії - 10% у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 для перерахунку пенсії;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт, із зазначенням відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії відповідної категорії військовослужбовців, для перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2023.

Ухвалою суду від 30 січня 2026 року відкрито провадження у цій справі та вирішено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому проваджденні).

13 лютого 2026 року до суду від ОСОБА_1 надійшла заява про повернення позовної заяви у цій справі за №600/71/26-а.

У зв'язку з цим суд звертає увагу на те, що відповідно до пункту 5 частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Оскільки позивачем після відкриття провадження у цій справі подано до суду заяву про повернення позову, що є безумовним процесуальним правом позивача, і така заява, фактично, розцінюється судом як заява про залишення позову без розгляду, то суд приходить до висновку про наявність правових підстав для залишення позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії без розгляду.

Керуючись статтями 240, 241, 248, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1.Задовольнити заяву ОСОБА_1 про повернення позовної заяви у справі за його позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії.

2.Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії.

3.Розяснити, що особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Апеляційну скаргу на дану ухвалу може бути подано до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Суддя О.П. Лелюк

Попередній документ
134103475
Наступний документ
134103477
Інформація про рішення:
№ рішення: 134103476
№ справи: 600/71/26-а
Дата рішення: 16.02.2026
Дата публікації: 18.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Чернівецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (16.02.2026)
Дата надходження: 09.01.2026
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ЛЕЛЮК ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ