Справа № 420/30058/25
16 лютого 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенніОдеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Українське мале підприємство «ІНТЕКС» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 13890604, місце знаходження: 65031, м.Одеса, вул. Плієва, 1) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 44069166, місце знаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул. Львівська площа, 8) про визнання протиправними та скасуваннярішень, зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду 03 вересня 2025 року (документ сформований в системі Електронний суд 02.09.2025) надійшла позовна заява Українське мале підприємство «ІНТЕКС» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 13890604, місце знаходження: 65031, м.Одеса, вул. Плієва, 1) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 44069166, місце знаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул. Львівська площа, 8), відповідно до уточненої позовної заяви від 23.09.2025 року, в якій просить:
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відмову у реєстрації податкової накладної:
1) №13147282/13890604 від 05.08.2025 року;
2) №13147283/13890604 від 05.08.2025 року;
3) №13147280/13890604 від 05.08.2025 року;
4) №13147284/13890604 від 05.08.2025 року;
5) №13147281/13890604 від 05.08.2025 року;
6) №13155500/13890604 від 07.08.2025 року;
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати ПН:від 14.07.2025 №45; від 21.07.2025 №46; від 14.07.2025 №47; від 21.07.2025 №48; від 28.07.2025 №49 та від 28.07.2025 №50складені МП «ІНТЕКС» (код ЄДРПОУ 13890604) в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Також, представник просить стягнути з відповідача витрати понесені зі сплати судового збору та перекладу.
Ухвалою від 05 вересня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи в порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.
Так, зазначені позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувані рішення, якими відмовлено у реєстрації податкових накладних є протиправними, у зв'язку з чим підлягають скасуванню.
На обґрунтування вказаних тверджень представник зазначив, що МП «ІНТЕКС» є багаторічним генеральним підрядником Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕРСК УКРАЇНА ЛТД», код ЄДРПОУ 19351630, яке є агентом морської лінії Maersk A/S в Україні, із надання послуг із організації доставки контейнерів цієї лінії. Господарські договори між МП «ІНТЕКС» та ТОВ «МЕРСК УКРАЇНА ЛТД» періодично оновлюються. На даний час є чинним договір перевезення вантажів №101/2021 від 01.06.2021 р.
Комплекс транспортно-експедиторських послуг складається з підбору необхідного типу транспортного засобу для перевезення конкретного контейнерного обладнання, вирішення питань з портовими службами та складськими операторами щодо випуску контейнера та розрахунки з усіма учасниками процесу доставки контейнера кінцевому одержувачу. Для виконання своїх зобов'язань з організації перевезення контейнерів Позивач залучає автомобільних перевізників та інші транспортно-експедиторські компанії.
Позивач уклав договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 04.01.2016 р. №78 з Дочірнім підприємством «ДЕЛ», код ЄДРПОУ 32859290, та Договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 01.01.2016 р. №6 з Товариством з обмеженою відповідальністю «МАДІТРАНС», код ЄДРПОУ 30377015, яких залучає для здійснення перевезень контейнерів на виконання замовлень ТОВ «МЕРСК УКРАЇНА ЛТД».
Так, на замовлення ТОВ «МЕРСК УКРАЇНА ЛТД» Позивач організував перевезення контейнерів автотранспортом за маршрутом порт ЧРП - Одеса, а ТОВ «МЕРСК УКРАЇНА ЛТД» оплатило надані послуги, що підтверджується актами виконаних робіт, рахунками та платіжними інструкціями.
Для виконання своїх договірних зобов'язань з перевезення Позивач залучив автомобільних перевізників ДП «ДЕЛ» та ТОВ «МАДІТРАНС», які виконали перевезення контейнерів, та оплатив їх послуги, що підтверджується товарно-транспортними накладними, актами надання послуг та платіжними інструкціями.
У рамках своєї господарської діяльності у відповідності з пп. «б» п. 187.1 ст.187, п.201.1, абз. 1-3 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України Позивач склав та подав на реєстрацію податкові накладні. Проте, їх реєстрацію було зупинено.
Позивачем було надано контролюючому органу пояснення, а також надано листи з детальними поясненнями щодо кожної податкової накладеної.
Отримавши пояснення і копії документів контролюючий орган не зареєстрував податкові накладніта прийняв рішення, якими відмовили у реєстрації податкових накладних.
Представник звертає увагу, що Товарно-транспортні накладні, які засвідчують господарські операції, по яких Позивачем було складено податкові накладні №№45-50, оформлені так само, як товарно-транспортні накладні, які засвідчують господарські операції, по яких Позивачем було складено податкову накладну №44, яка була зареєстрована ГУ ДПС в Одеській області за результатами розгляду Державною податковою службою України скарги Позивача.
Також у ГУ ДПС в Одеській області було зареєстровано податкові накладні компаній-перевізників ДП «ДЕЛ» і ТОВ «МАДІТРАНС», господарські операції яких з Позивачем посвідчують ті саму товарно-транспортні накладні.
Також, представник зазначив, що у своїй господарській діяльності Позивач надає одноманітні послуги крупному замовнику - ТОВ «МЕРСК УКРАЇНА ЛТД», яке є агентом морської контейнерної лінії, які полягають в організації автомобільних перевезень морських контейнерів з Чорноморського рибного порту до м. Чорноморськ та м. Одеси. Для організації перевезень Позивач залучає автомобільних перевізників - ДП «ДЕЛ» та ТОВ «МАДІТРАНС».
Дані господарські операції відображаються в усталеному пакеті первинних документів: договорі про надання послуг, акті наданих послуг, рахунку та платіжній інструкції з ТОВ «МЕРСК Україна ЛТД», договорах, актах наданих послуг, рахунках, платіжних інструкціях та товарно-транспортних накладних з ДП «ДЕЛ» та ТОВ «МАДІТРАНС».
Крім того представник звертає увагу, що ні квитанція про зупинення ні в подальшому оскаржуване рішення не містяться чіткої підстави для такої відмови.
З наведених підстав представник позивача просить задовольнити позовні вимоги.
09.09.2025 року на пропозицію суду, представником позивача було надані роздруковані додатки до позовної заяви поданої в електронній формі.
Через канцелярію суду 22.09.2025 року від ГУ ДПС в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач проти задоволення позову заперечував та просив відмовити в задоволенні позову повністю, з огляду на таке.
Відповідно до фактичних обставин справи, УМП «ІНТЕКС» у формі ТОВ направило на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні, а саме №45 від 14.07.2025, виписану на ТОВ "МЕРСК УКРАЇНА ЛТД" (код ЄДРПОУ 19351630) на загальну суму з урахуванням ПДВ 92 343,25 грн; №46 від 21.07.2025 виписану на ТОВ "МЕРСК УКРАЇНА ЛТД" (код ЄДРПОУ 19351630) на загальну суму з урахуванням ПДВ 32 566,10 грн; №47 від 14.07.2025 виписану на ТОВ "МЕРСК УКРАЇНА ЛТД" (код ЄДРПОУ 19351630) на загальну суму з урахуванням ПДВ 32 383,60 грн; №48 від 21.07.2025 виписану на ТОВ "МЕРСК УКРАЇНА ЛТД" (код ЄДРПОУ 19351630) на загальну суму з урахуванням ПДВ 150 726,40 грн; №49 від 28.07.2025 виписану на ТОВ "МЕРСК УКРАЇНА ЛТД" (код ЄДРПОУ 19351630) на загальну суму з урахуванням ПДВ 45 056,98 грн; №50 від 28.07.2025 виписану на ТОВ виписану на ТОВ "МЕРСК УКРАЇНА ЛТД" (код ЄДРПОУ 19351630) на загальну суму з урахуванням ПДВ 31 975,26 грн.
За отриманою квитанцією № 1 з Єдиного вікна приймання звітності Державної податкової служби України Позивачу було повідомлено, що «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податковихнакладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 52.29 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.5950%, "Рпоточ"=73849.21 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.»
Надалі платник податку направив засобами електронного зв'язку: - повідомлення № 1 від 04.08.2025 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи, у загальній кількості - 16; - повідомлення № 1 від 31.07.2025 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи, у загальній кількості - 19; - повідомлення № 1 від 01.08.2025 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи, у загальній кількості - 21; - повідомлення № 2 від 04.08.2025 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи, у загальній кількості - 17; - повідомлення № 3 від 04.08.2025 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи, у загальній кількості - 37;- повідомлення № 4 від 01.08.2025 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи, у загальній кількості - 21.
Однак, Комісією з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області були прийняті рішення № 13147282/13890604 від 05.08.2025; № 13147283/13890604 від 05.08.2025; № 13147280/13890604 від 05.08.2025; № 13147284/13890604 від 05.08.2025; №13147281/13890604 від 05.08.2025; № 13155500/13890604 від 07.08.2025 про відмову в реєстрації податкових накладних №45 від 14.07.2025; №46 від 21.07.2025; №47 від 14.07.2025; №48 від 21.07.2025; №49 від 28.07.2025; №50 від 28.07.2025 в Єдиному реєстрі податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з тим, що документи були складені/ оформлені із порушенням законодавства. Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; відсутні звіти про огляд і приймання устаткування, письмові дозволи, доручення, заявки, відомості доставки на склад, довіреності, договір страхування, ліцензія та дозволи.
Проаналізувавши документи, надані Платником до Контролюючого органу, останній дійшов висновку про наступне: Серед документів, наданих на розгляд комісії регіонального рівня відсутні: - звіти про огляд і приймання устаткування; - письмові дозволи; - відомості доставки на склад; - договір страхування; - ліцензія та дозволи; - штатний розпис, який підтверджує наявні трудові ресурси. З наведеного слідує, що у контролюючого органу виникли обґрунтовані сумніви щодо господарської операції між платником податків та його контрагентом.
Так, Позивачем на розгляд комісії регіонального рівня було направлено товарно-транспортні накладні не відповідають вимогам наказу Міністерства транспорту України «Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» від 14.10.1997 № 363 (в редакції від 12.07.2019), а саме підпункту 11.1 пункту 11 Правил оформлення документів на перевезення Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, зокрема у накладних товарно-транспортних накладних не заповнено обов'язкових граф щодо вантажувально-розвантажувальних операцій. Окрім цього, відсутні обов'язкові реквізити, а саме підпис водія та особи, що дозволило відпуск - оператора комп'ютерного набору ОСОБА_1 . А також, у графі бухгалтера - відповідальної особи вантажовідправника містяться ПІБ та посада оператору комп'ютерного набору Бевзюк Артема Анатолійовича. Окрім того, документи на вказані у товарно-транспортних автотранспортні засоби не надавались.
Щодо наданої товарно-транспортної накладної № ПРМ-0055045690 від 21.07.2025. У найменуванні вантажу зазначається креветка вар/мор (MNBU4350206), з вказаною одиницею виміру - кг. В наданих до товарно-транспортної накладної документах відсутні посвідчення про якість або сертифікат. Окрім цього, немає зазначення щодо упаковки товару, у графі одиниця виміру вказується кг, що свідчить про те, що товар перевозиться насипом.
Разом з Повідомленням Позивачем також було подано платіжні інструкції, які оформлені з порушенням законодавства, а саме відсутні обов'язкові підписи платника.
Головне управління ДПС в Одеській області вважає, що платіжні інструкції №3833 від 22.07.2025; №3836 від 22.07.2025; №8100001733 від 29.07.2025 надані Позивачем, є сумнівними та ймовірно складені з порушенням чинного законодавства, так як в даних документах відсутні підписи та печатка платника як у фізичному, так і в електронному вигляді.
Щодо наданого Акту виконаних робіт №45 від 14.07.2025, №48 від 21.07.2025, №46 від 21.07.2025; №47 від 14.07.2025 зазначено, що в Акті відсутня конкретизація, а також не зазначені реквізити - код ЄДРПОУ, індивідуальний податковий номер, розрахунковий рахунок МП «ІНТЕКС» та ТОВ «МЕРСК Україна ЛТД».
Отже, документи, які були подані на розгляд комісії є сумнівними та ймовірно складені із порушенням чинного законодавства.
З огляду на результат проведеного моніторингу реєстрації ПН/РК, Комісією з питань зупинення податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС в Одеській області було прийнято оскаржувані рішення № 13147282/13890604 від 05.08.2025; №13147283/13890604 від 05.08.2025; № 13147280/13890604 від 05.08.2025; № 13147284/13890604 від 05.08.2025; №13147281/13890604 від 05.08.2025; № 13155500/13890604 від 07.08.2025 про відмову в реєстрації податкових накладних №45 від 14.07.2025; №46 від 21.07.2025; №47 від 14.07.2025; №48 від 21.07.2025; №49 від 28.07.2025; №50 від 28.07.2025.
Підсумовуючи вищевикладене, комісією Головного управління ДПС в Одеській області, на підставі наданих УМП «ІНТЕКС» формі ТОВ документів, були правомірно винесене рішення про відмову в реєстрації податкових накладних №45 від 14.07.2025; №46 від 21.07.2025; №47 від 14.07.2025; №48 від 21.07.2025; №49 від 28.07.2025; №50 від 28.07.2025.
Також, представник відповідача звернув увагу, що наданий контракт з директором від 30.12.2019 та договір оренди №10/2010 від 10.09.2010 та Додаток № 5 до нього, а також Договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 01.01.2016 №6 було перекладено на російську мову. Прошу суд звернути увагу, що відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.
Також, 23.09.2025 року від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог,в якій представником виправлено описку в прохальній частині рішення щодо номеру оскаржуваного рішення.
Через канцелярію суду 24.09.2025 року від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій представник заперечує проти доводів відповідача, та додатково зазначає таке.
Щодо твердження відповідача щодо не надання документів за переліком, представник звертає увагу, що ні в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних ні в оскаржуваних рішеннях, контролюючим органом не зазначено конкретного переліку документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкових накладних.
Щодо недоліків товарно-транспортних накладних, про які стверджує відповідач, представник позивача зазначив, що усі надані Позивачем товарно-транспортні накладні містять підписи уповноважених осіб та печатки вантажоодержувачів, які є різними підприємствами - замовниками імпортних мультимодальних (морським і автомобільним видами транспорту) контейнерних перевезень, які здійснюються з використанням контейнерів контейнерної лінії Maersk, агентом якої в Україні є ТОВ «МЕРСК УКРАЇНА ЛТД». А графи щодо розвантажувально-навантажувальних операцій не є обов'язковими.Натомість графи про пункти завантаження і розвантаження, які є обов'язковими, у товарно-транспортних документах заповнені.
Слід зазначити, що товарно-транспорті накладні містять детальну інформацію про водіїв, які здійснювали перевезення (прізвище, ім'я, по батькові та номер паспорта), транспортний засіб (марка та державний номерний знак вантажного тягача і напівпричепа), точні адреси пунктів навантаження і розвантаження, номер морського контейнера, інформація про вантаж (найменування та маса брутто), дані вантажовідправника, вантажоодержувача та автомобільного перевізника тощо.
Щодо твердження відповідача про відсутність у наданих платіжних інструкціях підпису платника, представник позивача зазначив, що Позивач, як і переважна більшість суб'єктів господарювання, здійснює платежі за допомогою електронного програмного забезпечення банку, тому платіжні інструкції підписуються Позивачем електронним цифровим підписом.У наданих Позивачем платіжних інструкціях ПАТ «МТБ БАНК» за оплатами, які здійснював Позивач, наявне посилання на номер квитанції для перевірки документа у Державному сервісі перевірки квитанцій. Таким чином твердження Відповідача спростовується наявними у матеріалах справи доказами, зокрема копіями платіжних інструкцій.
Щодо платіжних інструкцій від 05.08.2025 №8100001803, від 22.07.2025 №8100001668 та від 29.07.20,25 №8100001733, які підтверджують оплати ТОВ «МЕРСК УКРАЇНА ЛТД» на користь Позивача, то вони не містять посилань на код для перевірки Check.gov.ua, так як сформовані Позивачем у програмному забезпеченні свого обслуговуючого банку - ПАТ «МТБ БАНК», а платіжні інструкції підписувались у програмному забезпеченні банку платника - АТ «СІТІБАНК», що не спростовує їх дійсності.
Щодо твердження відповідача у відзиві на позовну заяву стосовно актів виконаних робіт «відсутня конкретизація, а також не зазначено реквізити - код ЄДРПОУ, індивідуальний податковий номер, розрахунковий рахунок МП «ІНТЕКС» та ТОВ «МЕРСК Україна ЛТД» представник позивач зазначає, що при прийнятті рішення вказані недоліки не були зазначені, а отже не були підставою причиною прийняття оскаржуваних рішень.Разом із тим зазначені акти виконаних робіт в сукупності з іншими доказами дають можливість встановити деталі господарських операцій.
Щодо перекладу контракту на російську мову, представник зазначає, що вказані договори не були перекладені на російську мову, а були укладеними російською мовою. Разом з тим, при прийнятті рішення вказані недоліки не були зазначені, а отже не були підставою причиною прийняття оскаржуваних рішень.
А також, щодо твердження представника, що у договорах відсутні посвідчувальні написи нотаріуса, перекладача чи бюро перекладів, представник зазначив, що не відповідає дійсності і підтверджується наявними в матеріалах справи нотаріальними перекладами зазначених документів українською мовою.
Враховуючи надані пояснення представник наполягає на задоволенні позовні вимоги.
Заперечення на відповідь на відзив до суду не надходили.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.
Українське мале підприємство «ІНТЕКС» у формі товариства з обмеженою відповідальністю зареєстровано 08.04.1996 року. Основний вид господарської діяльності: 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту.
Так, судом встановлено, що між ТОВ «Мерск Україна Лтд» (клієнт) та МП «Інтекс» (виконавець) укладено договір перевезення вантажів №101/2021 від 01.06.2021 року відповідно до умов якого, виконавець зобов'язується за дорученням клієнта надавати послуги з транспортування контейнерів клієнта з терміналу клієнта або іншого пункту (ів) розвантаження/завантаження вантажу з контейнерів/в контейнери і назад на термінал клієнта або інший пункт(и), які вказані клієнтом. (п. 1.1 договору)
Відповідно до п. 3.3 вказаного договору, виконавець несе відповідальність за збереження контейнерів і навісного холодильного обладнання та зобов'язується не передавати їх третім особам без письмового дозволу клієнта,а при наявності такого дозволу діяти тільки в межах такого письмового дозволу. Виконавець має право залучати до виконання своїх зобов'язань третіх осіб з якими у нього оформлені юридичні відносини. В цьому випадку виконавець несе відповідальність за дії третіх осіб в повинен застрахувати свої ризики як експедитор.
Також, судом встановлено, що з метою виконання покладених ТОВ «Мерск Україна Лтд» на виконавця зобов'язань між ТОВ «Інтекс» та Дочірнім підприємством «ДЕЛ» (код ЄДРПОУ 32859290) 04.01.2016 року укладено договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом №78 та Договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 01.01.2016 р. №6 з Товариством з обмеженою відповідальністю «МАДІТРАНС» (код ЄДРПОУ 30377015).
Так, на замовлення ТОВ «МЕРСК УКРАЇНА ЛТД» Позивач організував перевезення:
- контейнерівMNBU3541609, MNBU0398583, MNBU3874739, MNBU0626702, MNBU3974023, MNBU4550919 автотранспортом за маршрутом порт ЧРП - Одеса; факт надання таких послугпідтверджено: актом виконаних робіт від 14.07.2025 р. №45, рахунком від 14.07.2025 р. №45, платіжною інструкцією від 22.07.2025 №8100001668; товарно-транспортними накладними №ПРМ-0055045690 від 08.07.2025, №ПРМ-0055045690 від 07.08.2025, №ПРМ-0055045698 від 09.07.2025, №ПРМ-0055045699 від 09.07.2025, №ПРМ-0055045697 від 11.07.2025, №ПРМ-00559854 від 01.07.2025, актом надання послуг №71 від 31.07.2025, актом наданих послуг №1 від 21.07.2025, платіжними інструкціями від 15.07.2025 №3829, від 03.07.2025 №3816;
- контейнерів MNBU0650313, MNBU3735939 автотранспортом за маршрутом порт ЧРП - Одеса; факт надання таких послуг підтверджено:актом виконаних робіт від 21.07.2025 р. №46, рахунком від 21.07.2025 р. №46, платіжною інструкцією від 29.07.2025 №8100001733; товарно-транспортними накладними №ПРМ-0055045699 від 16.07.2025, №ПРМ-0055045698 від 09.07.2025, актом надання послуг №71 від 31.07.2025, актом наданих послуг №2 від 29.07.2025, платіжними інструкціями від 22.07.2025 №3833, від 22.07.2025 №3836;
- контейнерів CAAU7866357, MRKU2055747, TCKU6861603, MRKU2261692, MRKU2812202 автотранспортом за маршрутом порт ЧРП -Чорноморськ; факт надання таких послуг підтверджено:актом виконаних робіт від 14.07.2025 р. №47, рахунком від 14.07.2025 р. №47, платіжною інструкцією від 29.07.2025 №8100001733; товарно-транспортними накладними №№1-5 від 13.07.2025, актом надання послуг №71 від 31.07.2025, актом наданих послуг №2 від 29.07.2025, платіжними інструкціями від 22.07.2025 №3833, від 22.07.2025 №3836;
- контейнерів MRSU4063913, MSKU1763620, MSKU1286110, MRKU5686366, HASU4910807, MSKU0132595, MSKU1364888, GESU6786355, TLLU5908321, MRSU5472650, MIEU0025189, MRKU2197696, MRKU5490630, MSKU0710883, MSKU1526947, MRSU3669280, MSKU1826498, TCNU2790677, MIEU3001489, MRSU4906330, MRSU5772050, TGBU9661563, MRKU2505783 автотранспортом за маршрутом порт ЧРП - Одеса; факт надання таких послуг підтверджено:актом виконаних робіт від 21.07.2025 р. №48, рахунком від 21.07.2025 р. №48, платіжною інструкцією від 29.07.2025 №8100001733; товарно-транспортними накладними №2235/1 від 11.07.2025, №№1-3 від 14.07.2025, №№1-4 від 18.07.2025, №№1-4 від 19.07.2025, №№1-4 від 20.07.2025, №№41-43, 45, 49-51 від 20.07.2025, актом надання послуг №71 від 31.07.2025, актом наданих послуг №2 від 29.07.2025, платіжними інструкціями від 22.07.2025 №3833, від 22.07.2025 №3836;
- контейнерів HASU4971696, SUDU8567495, FFAU4639570, TCKU7452410, CAAU6749546, MRSU4824925, MRKU4180809 автотранспортом за маршрутом порт ЧРП -Чорноморськ; факт надання таких послуг підтверджено:актом виконаних робіт від 28.07.2025 р. №49, рахунком від 28.07.2025 р. №49, платіжною інструкцією від 05.08.2025 № 8100001803; товарно-транспортними накладними №53 від 21.07.2025, №№44, 46-48, 52, 53 від 21.07.2025, актом надання послуг №71 від 31.07.2025, актом наданих послуг №2 від 29.07.2025, платіжними інструкціями від 22.07.2025 №3833, від 22.07.2025 №3836;
- контейнерів MNBU4350206, MNBU4606113 автотранспортом за маршрутом порт ЧРП - Одеса; факт надання таких послуг підтверджено:актом виконаних робіт від 28.07.2025 р. №50, рахунком від 28.07.2025 р. №50, платіжною інструкцією від 05.08.2025 № 8100001803; товарно-транспортними накладними №ПРМ-00559854 від 21.07.2025, №ПРМ-0055045690 від 21.07.2025, актом надання послуг №71 від 31.07.2025, актом наданих послуг №2 від 29.07.2025, платіжними інструкціями від 22.07.2025 №3833, від 22.07.2025 №3836.
Так, судом встановлено, що за фактом надання транспортних послуг, позивачем було сформовано та направлено на реєстрацію такі ПН:від 14.07.2025 №№45,47, від 21.07.2025 №№46,48 тавід 28.07.2025 №№49,50.
Відповідно до квитанцій реєстрації вказаних ПН зупинено, з однакових підстав, а саме: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 52.29 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.5950%, "Рпоточ"=73849.21 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».
На пропозицію податкового органу позивачем були надані повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено:
- №1 від 01.08.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи щодо ПН №45, у загальній кількості - 21;
- № 2 від 01.08.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документищодо ПН №46, у загальній кількості - 17;
- № 1 від 31.07.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи щодо ПН №47, у загальній кількості - 19;
- № 3 від 01.08.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи щодо ПН №48, у загальній кількості - 37;
- № 4 від 01.08.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи щодо ПН №49, у загальній кількості - 21.
- № 1 від 04.08.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи щодо ПН №50, у загальній кількості - 16.
До кожного з повідомлень позивачем надано розгорнуті пояснення стосовно спірної господарської операції за вих.. №№45,46 від 01.08.2025 року, №33 від 31.07.2025 року, №№48,49,50 від 01.08.2025 року.
Проте, 05.08.2025 та 07.08.2025 року відповідачем за результатами розгляду наявних документів прийняли рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН:№ 13147282/13890604; №13147283/13890604; № 13147280/13890604; № 13147284/13890604; №13147281/13890604; та № 13155500/13890604.
Підставою для відмови у реєстрації якої вказано: надання платником податків копій документів складених з порушенням законодавства.
Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; наявність податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій.
Не погодившись із прийнятими рішеннями, позивач подав скарги до ДПС України надавши всі наявні документи, проте у їх задоволенні було відмовлено, а рішення регіонального рівня залишені без змін.
Не врахування пояснень та додаткових документів на підтвердження реального здійснення господарських операцій, стало підставою для звернення позивача до суду із цим позовом.
Судом також досліджено всі надані до податкового органу первинні документи серед яких: договори на перевезення вантажів автомобільним транспортом, акти виконаних робіт, рахунки на оплату, товарно-транспортні накладні, платіжні інструкції, повідомлення про об'єкти оподаткування та інші.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню повністю, з огляду на таке.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено).
Аналізуючи правомірність прийняття оскаржуваного рішення, що є змістом правовідносин у цій справі, відповідно до приписів ст. 2 КАС України, суд виходить із такого.
Спірні правовідносини врегульовано нормами Податкового кодексу України.
Згідно з пп. «а», «б» п. 185.1 ст. 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Пунктом 187.1 статті 187 ПК України встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ст. 188 ПК України).
Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п.п.14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Пунктом 201.16 статті 201 ПК України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Порядок № 1246) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 341) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2245-VIII Кабінету Міністрів України доручено до 1 березня 2018 року визначити порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
З 01.02.2020 року діє Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. №1165 (далі - Порядок № 1165), якийвизначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.
Згідно з п. 3 Порядку №1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації).
Відповідно до п. 5, п.6 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).
У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).
Відповідно до п. 10, п. 11 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Так, судом встановлено, що в порядку встановленого податковим законодавством за фактом надання транспортних послуг, позивачем було сформовано та направлено на реєстрацію такі ПН: від 14.07.2025 №№45,47, від 21.07.2025 №№46,48 та від 28.07.2025 №№49,50.
Відповідно до квитанцій реєстрації вказаних ПН зупинено, з однакових підстав, а саме: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 52.29 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.5950%, "Рпоточ"=73849.21 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».
У Додатку 3 до Порядку № 1165 встановлено Критерії ризиковості здійснення операцій.
Пунктом 1 зазначених Критеріїв визначено такі критерії ризиковості здійснення операцій: «Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС».
Таким чином, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях.
Отже, реєстрація податкових накладних поданих позивачем зупинена з пропозицією надання додаткових документів, перелік яких визначено формально без визначення конкретних обставин, які необхідно підтвердити вказаними документами та висвітлити у наданих до вказаних документів поясненнях.
Можливість виконання платником податків обов'язку надати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного переліку цих документів. Хоча перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, визначено Порядком № 520, конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема, від змісту операції з постачання, суб'єктного складу її учасників, їх податкової поведінки.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520).
Пунктом 2 Порядку № 520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.
Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку № 520, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
Разом із тим, пунктом 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункти 6, 7 Порядку № 520).
Згідно з вимогами пунктів 9, 10 та 11 Порядку № 520, письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісія регіонального рівня приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Підставами для прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Судом встановлено, що на пропозицію податкового органу позивачем були надані повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено:
- № 1 від 01.08.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи щодо ПН №45, у загальній кількості - 21;
- № 2 від 01.08.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи щодо ПН №46, у загальній кількості - 17;
- № 1 від 31.07.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи щодо ПН №47, у загальній кількості - 19;
- № 3 від 01.08.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи щодо ПН №48, у загальній кількості - 37;
- № 4 від 01.08.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи щодо ПН №49, у загальній кількості - 21.
- № 1 від 04.08.2025, з яким Платник направив до контролюючого органу додаткові документи щодо ПН №50, у загальній кількості - 16.
До кожного з повідомлень позивачем надано розгорнуті пояснення стосовно спірної господарської операції за вих.. №№45,46 від 01.08.2025 року, №33 від 31.07.2025 року, №№48,49,50 від 01.08.2025 року.
Разом з тим, наведений у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних перелік документів є формальним, оскільки повністю дублює приписи п. 5 Порядку № 520, без врахуванням особливостей господарської операції між позивачем та його контрагентом.
Таким чином, у контролюючого органу були наявні достатні документи для спростування сумнівів щодо ризиковості здійснення операцій, а наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних.
Проте, 05.08.2025 та 07.08.2025 року відповідачем за результатами розгляду наявних документів прийняло рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН: № 13147282/13890604; №13147283/13890604; № 13147280/13890604; № 13147284/13890604; №13147281/13890604; та № 13155500/13890604.
Підставою для відмови у реєстрації якої вказано: надання платником податків копій документів складених з порушенням законодавства.
Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; наявність податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій.
Оцінивши надані сторонами докази та виходячи із вищенаведених норм права, суд доходить висновку, що відповідачем прийнято оскаржуване рішення помилково, з огляду на таке.
Так, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що основний вид господарської діяльності: 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту.
Судом встановлено, що між ТОВ «Мерск Україна Лтд» (клієнт) та МП «Інтекс» (виконавець) укладено договір перевезення вантажів №101/2021 від 01.06.2021 року, яким передбачено право виконавця залучати до виконання своїх зобов'язань третіх осіб з якими у нього оформлені юридичні відносини (відповідно до п. 3.3).
З метою виконання покладених ТОВ «Мерск Україна Лтд» на виконавця зобов'язань між ТОВ «Інтекс» та Дочірнім підприємством «ДЕЛ» (код ЄДРПОУ 32859290) 04.01.2016 року укладено договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом №78 та Договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 01.01.2016 р. №6 з Товариством з обмеженою відповідальністю «МАДІТРАНС» (код ЄДРПОУ 30377015).
Так, на замовлення ТОВ «МЕРСК УКРАЇНА ЛТД» Позивач організував перевезення контейнерів автотранспортом за маршрутом порт ЧРП - Одеса та порт ЧРП - Чорноморськ.
За фактами надання таких послуг було сформовано:
акти виконаних робіт від 14.07.2025 р. №45, від 21.07.2025 р. №46, від 14.07.2025 р. №47, від 21.07.2025 р. №48, від 28.07.2025 р. №49 та від 28.07.2025 р. №50;
рахунки від 14.07.2025 р. №45, від 21.07.2025 р. №46, від 14.07.2025 р. №47, від 21.07.2025 р. №48, від 28.07.2025 р. №49 та від 28.07.2025 р. №50;
платіжні інструкціївід 22.07.2025 №8100001668, від 29.07.2025 №8100001733 та від 05.08.2025 № 8100001803; від 15.07.2025 №3829, від 03.07.2025 №3816, від 22.07.2025 №3833, від 22.07.2025 №3836;
товарно-транспортні накладні: №ПРМ-0055045690 від 08.07.2025, №ПРМ-0055045690 від 07.08.2025, №ПРМ-0055045698 від 09.07.2025, №ПРМ-0055045699 від 09.07.2025, №ПРМ-0055045697 від 11.07.2025, №ПРМ-00559854 від 01.07.2025, №ПРМ-0055045699 від 16.07.2025, №ПРМ-0055045698 від 09.07.2025, №№1-5 від 13.07.2025, №2235/1 від 11.07.2025, №№1-3 від 14.07.2025, №№1-4 від 18.07.2025, №№1-4 від 19.07.2025, №№1-4 від 20.07.2025, №№41-43, 45, 49-51 від 20.07.2025, №53 від 21.07.2025, №№44, 46-48, 52, 53 від 21.07.2025, №ПРМ-00559854 від 21.07.2025, №ПРМ-0055045690 від 21.07.2025;
акти надання послуг: №71 від 31.07.2025,№1 від 21.07.2025, та №2 від 29.07.2025.
Так, судом встановлено, що за фактом надання транспортних послуг, позивачем було сформовано та направлено на реєстрацію такі ПН: від 14.07.2025 №№45,47, від 21.07.2025 №№46,48 та від 28.07.2025 №№49,50.
Крім того, матеріалами справи підтверджується, що позивачем до податкового органу надавались додаткові пояснення разом з повідомленнями, в яких представник детальніше розкрив суть господарської діяльності підприємства та зокрема спірних господарських операцій та надав докази на підтвердження реальності спірних операцій.
До даних пояснень було додано повний перелік документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Аналіз наданих копій первинних документів надає можливість встановити послідовність дій позивача щодо можливості надання такого виду послуг.
В той же час, у квитанціях зазначено посилання на відповідність Критеріїв, визначених в п. 1 та наведено загальний перелік документів, які може надати позивач, разом з цим конкретно не визначено документів, які слід надати позивачу для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Водночас можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання на реєстрацію податкової накладної напряму залежить від чіткого формулювання фіскальним органом позиції про те, під який саме критерій ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій підпадає платник податку, якому відповідає платник податку, що прямо впливає на можливість надання платником податку в подальшому відповідних документів, перелік яких міститься у вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП.
Суд відхиляє доводи представника відповідача викладені у відзиві, з підстав того, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, а у подальшому в рішенні про відмову у реєстрації ПН, платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів.
Стосовно доводів представника відповідача щодо недоліків наданихтоварно-транспортних накладних, суд зазначає, що такі доводи є помилковими з огляду на те, що з наявних у справі ТТН вбачається наявність заповнення необхідних граф: підписи уповноважених осіб, пункти завантаження і розвантаження, інформацію про водіїв, які здійснювали перевезення, транспортні засоби, номер морського контейнера, інформація про вантаж,дані вантажовідправника, вантажоодержувача та автомобільного перевізника тощо.
А тому такі доводи відповідача відхиляються судом.
Щодо твердження представника про надані платіжні інструкції та відсутність в останніх підписів платника, суд погоджується з доводами представника позивача, що оплата за надані послуги здійснена за допомогою електронного програмного забезпечення банку, тому платіжні інструкції були підписані Позивачем електронним цифровим підписом. Вказане підтверджується наявними у матеріалах справи копіями платіжних інструкцій.У зв'язку з цим такі доводи представника відповідача є необґрунтованими та відхиляються судом.
Твердження представника відповідача, що «в Акті відсутня конкретизація, а також не зазначені реквізити - код ЄДРПОУ, Індивідуальний податковий номер, розрахунковий рахунок МП «ІНТЕКС» та ТОВ «МЕРСК Україна ЛТД» також відхиляються судом, з огляду на те, що дійсно у наявних в матеріалах справи актах відсутня інформація щодо коду ЄДРПОУ та розрахункових рахунків сторін, разом з тим вказана інформація міститься в договорах та інших документах, які в їх сукупному дослідженні можуть бути ідентифіковані саме до даних господарських операцій. А тому на думку суду такі доводи представника є безпідставними.
Таким чином, зупинення податкових накладних, виписаних позивачем не відповідає умовам критеріїв ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій та контролюючим органом, порушено вимоги Порядку № 1165.
Відповідно до ч. п. 25, 26, 27 Порядку № 1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.
Згідно з п. 44 Порядку № 1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.
Згідно з додатку до Порядку № 520 в рішенні про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних обов'язково зазначаються конкретні документи.
Так, як вбачається з матеріалів справи в оскаржуваних рішеннях, податковим органом було зазначено підставою для відмови у реєстрації податкових накладних «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства».
В графі «податкова інформація» (зазначити конкретні документи) оскаржуваного рішення, вказано: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; наявність податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій.
Аналізуючи зазначену, як підставу для відмови у реєстрації поданих податковихнакладних в ЄРПН, суд зазначає, що контролюючим органом не наведено конкретних документів, які саме складені чи сформовані позивачем з порушенням норм законодавства, а лише узагальнено зазначено перелік можливих документів.
Таким чином, суд доходить висновку, що матеріали справи не містять належних і достатніх доказів спростування відповідачами тверджень позивача, наведення відповідних мотивів прийняття спірних рішень та неврахування наданих позивачем документів, а відтак, підтверджень правомірності рішень податкового органу, у зв'язку з чим, такі рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН є протиправними та підлягають скасуванню.
Стосовно позовних вимог про зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладнівід 14.07.2025 №45; від 21.07.2025 №46; від 14.07.2025 №47; від 21.07.2025 №48; від 28.07.2025 №49 та від 28.07.2025 №50, суд зазначає таке.
Приписами пункту 20 Порядку № 1246 передбачено, що у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
В даному випадку, зобов'язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані позивачем податкові накладні є дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права, а тому суд доходить висновку, що вказані позовні вимоги є правомірними та належать задоволенню повністю.
Відповідно до ч.1,3ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідачі, заперечуючи проти позову не довели, з посиланням на відповідні докази, правомірності своїх рішень, а тому позовні вимоги належать задоволенню повністю.
Враховуючи, що позов задоволено у повному обсязі сплачений судовий збір підлягає поверненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління на користь позивача в розмірі 14534,40 грн.
Стосовно стягнення витрат понесених з перекладу з російської на українську мову в розмірі 2900,00 грн, представником позивача надано: електронний фіскальний чек ПРРО ДПС №5079478219 від 26.08.2025 та нотаріально посвідчені перекладами договори на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 01.01.2016 №6, оренди від 10.09.2010 №10/2010 та контракту з директором від 30.12.2019.
Аналізуючи вказане, суд зазначає, що відповідно до наданих доказів, здійснений переклад відповідних документів є співмірними із складністю відповідної роботи (послуг), її обсягом та часом, витраченим на виконання робіт.
Щодо доводів відповідача в частині відсутності у наданих документах перекладу посвідчу вального напису нотаріуса, перекладача, суд зазначає, що дослідивши копії перекладу договорів, суд встановив, що текст перекладу засвідчено приватним нотаріусом, особу перекладача встановлено, її дієздатність та кваліфікацію перевірено, тому наведені доводи відповідача відхиляються судом.
Також позивачем надано квитанцію про сплату послуг письмового перекладу в розмірі 2900 грн.
З наведених підстав, суд доходить висновку, щодо наявності підстав для відшкодування позивачу за рахунок відповідача понесених витрат на переклад документів в розмірі 2900,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд
Позовну заяву Українське мале підприємство «ІНТЕКС» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 13890604, місце знаходження: 65031, м.Одеса, вул.. Плієва, 1) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 44069166, місце знаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул.. Львівська площа, 8) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування № 13147282/13890604 від 05.08.2025 року про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати податкову накладну № 45 від 14.07.2025 року,подану Українське мале підприємство «ІНТЕКС» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 13890604, місце знаходження: 65031, м.Одеса, вул.. Плієва, 1) в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її подання.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування № 13147283/13890604 від 05.08.2025 року про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати податкову накладну № 46 від 21.07.2025 року, подану Українське мале підприємство «ІНТЕКС» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 13890604, місце знаходження: 65031, м.Одеса, вул.. Плієва, 1) в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її подання.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування № 13147280/13890604 від 05.08.2025 року про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати податкову накладну № 47 від 14.07.2025 року, подану Українське мале підприємство «ІНТЕКС» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 13890604, місце знаходження: 65031, м.Одеса, вул. Плієва, 1) в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її подання.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування № 13147284/13890604 від 05.08.2025 року про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати податкову накладну № 48 від 21.07.2025 року, подану Українське мале підприємство «ІНТЕКС» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 13890604, місце знаходження: 65031, м.Одеса, вул.. Плієва, 1) в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її подання.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування № 13147281/13890604 від 05.08.2025 року про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати податкову накладну № 49 від 28.07.2025 року, подану Українське мале підприємство «ІНТЕКС» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 13890604, місце знаходження: 65031, м.Одеса, вул. Плієва, 1) в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її подання.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування № 13155500/13890604 від 07.08.2025 року про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати податкову накладну № 50 від 28.07.2025 року, подану Українське мале підприємство «ІНТЕКС» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 13890604, місце знаходження: 65031, м.Одеса, вул.. Плієва, 1) в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її подання.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) сплачений судовий збір на користь Українське мале підприємство «ІНТЕКС» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 13890604, місце знаходження: 65031, м.Одеса, вул.. Плієва, 1) в розмірі 14534,40 грн (чотирнадцять тисяч п'ятсот тридцять чотири гривні 40 копійок) та витрати на переклад документів в розмірі 2900,00 грн (дві тисячі дев'ятсот гривень 00 копійок).
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя Л.Р. Юхтенко