Рішення від 16.02.2026 по справі 420/15685/25

Справа № 420/15685/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Білостоцького О.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження, визначеного ч.5 ст.262 КАС України, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач просила суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії позивача за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII, на підставі довідки про складові заробітної для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посаду якої було класифіковано (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 11.11.2024 року №142, та довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 11.11.2024 року №141;

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 в розрахунку пенсії за віком, призначеної згідно Закону України «Про державну службу» №889-VIII, з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної службі від 29.01.2024 року №24 - з 30.01.2024 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 розрахунок пенсії за віком, призначеної згідно Закону України «Про державну службу» №889-VIII, на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 29.01.2024 року №22 та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної службі від 29.01.2024 року №24 - з 30.01.2024 року.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що 30.01.2024 року позивач звернулась до Головного управління Пенсіи?ного фонду Украі?ни в Одеськіи? області із заявою про призначення пенсіі? за віком згідно із Законом №889-VIII. Водночас, її пенсію було обчислено без врахування довідки від 29.01.2024 року №24 про складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категоріі? посад державноі? служби, і яка на момент виходу на пенсію не заи?має посади державноі? службі, тобто без врахування стажу її роботи в Цюрупинському відділенні Держбанку СРСР на посаді старшого економіста з 01.08.1986 по 31.12.1987 роки та в Цюрупинському відділенні Агропромбанку СРСР - на посаді старшого економіста з 01.01.1988 по 05.12.1990 роки. Не погоджуючись із зазначеними обставинами, позивач оскаржила вищевказане незарахування стажу в межах адміністративної справи №420/16729/24.

Після перерахунку пенсії на виконання судового рішення по справі №420/16729/24, стаж державноі? служби позивача почав складати 23 роки, внаслідок чого вона 22.04.2025 року звернулася до відповідача із заявою, в якіи? просила з 30.01.2024 року переглянути розрахунок пенсіі? згідно Закону Украі?ни «Про державну службу», з урахуванням довідки про складові заробітноі? плати від 29.01.2024 року №24.

Водночас, з листа відповідача від 06.05.2025 року стало відомо, що розрахунок пенсіі? проведено з урахуванням довідок про заробітні плати від 11.11.2024 року №142 про складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державноі? служби, та посаду якого було класифіковано та від 11.11.2024 №141 про інші складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця. Оскільки Законом №889-VIII не передбачено перерахунки вже призначених пенсіи?, підстави для перерахунку відсутні.

Вважаючи вищевказані дії пенсійного органу протиправними, позивач звернулась до суду з вказаним адміністративним позовом.

Ухвалою суду по справі №420/15685/25 було відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними у справі матеріалами в порядку ч.5 ст.262 КАС України. Відповідачу запропоновано в 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на адміністративний позов.

Під час розгляду справи від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшов відзив, з якого вбачається, що відповідач позов не визнає та зазначає, що оскільки Законом №889-VIII не передбачено перерахунки вже призначених пенсіи?, підстави для перерахунку пенсіі? позивачу на підставі довідок від 29.01.2024 року №22 та №24 відповідно відсутні. Пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII визначено лише право державних службовців за певних умов на призначення пенсіі? за віком відповідно до ст. 37 Закону №3723, а згідно п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону Украі?ни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів Украі?ни щодо пенсіи?ного забезпечення» від 02.03.2015 року №213 з 01.06.2015 року скасовано норми, що давали можливість для перерахунку раніше призначених пенсіи?, тому для перерахунку, обчислення пенсіі? згідно окладу державного службовця на підставі довідки про складові заробітноі? плати не має законних підстав. Крім того, у зв'язку з набранням Постановою №823 чинності 20.07.2024 року, дія якоі? застосовується з 01.01.2024 року, всі призначені з 01.01.2024 року пенсіі? відповідно до Закону №889-VIII підлягають перегляду відповідними територіальними управліннями Пенсіи?ного фонду Украі?ни, з урахуванням отриманих відомостеи? про заробітну плату станом на 31.12.2023 року. В свою чергу, відповідачем листом від 06.05.2025 року позивачу надано роз'яснення щодо порядку обчислення пенсіі? за довідками, виданими у відповідності до постанови КМУ №823.

Від представника позивача до суду надійшла відповідь на відзив, заперечень на яку до суду не надходило.

Ухвалою суду від 04.06.2025 року провадження у справі №420/15685/25 було зупинено на підставі п.6 ч.2 ст.236 КАС України та в подальшому поновлено ухвалою суду після надання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області надіслало матеріалів пенсійної справи позивача.

Згідно частини 2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Суд у справі встановив наступне.

ОСОБА_1 30.01.2024 року звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про призначення їй пенсії за віком відповідно до Закону Украі?ни «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII (далі - Закон №889-VIII).

При поданні вищевказаної заяви, позивачем було долучено наступні довідки:

1) Довідка про складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця (посадовии? оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 29.01.2024 року №22;

2) Довідка про складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 29.01.2024 року №23;

3) Довідка про складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категоріі? посад державноі? служби, і яка на момент виходу на пенсію не заи??має посади державноі? службі від 29.01.2024 року №24.

Пенсію позивачу було обчислено на підставі довідки від 29.01.2024 року №22 та довідки від 29.01.2024 року №23, із розрахунку 60% від заробітноі? плати 19 746,59 грн, та і?і? розмір становив 11 847,95 грн. Водночас, відповідач для розрахунку пенсіі? не врахував довідку від 29.01.2024 року №24, посилаючись на відсутність у позивача 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категоріі? посад державноі? служби, внаслідок чого позивач звернулась до суду в межах адміністративної справи №420/16729/24.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12.08.2024 року по справі №420/16729/24, залишеного без змін постановою П?ятого апеляційного адміністративного суду від 17.01.2025 року, було визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зарахування позивачу до стажу державної служби, передбаченого ст.ст.25, 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993, періодів роботи в Цюрупинському відділенні Держбанку СРСР старшим економістом з 01.08.1986 по 31.12.1987 роки та Цюрупинському відділенні Агропромбанку СРСР старшим економістом з 01.01.1988 по 05.12.1990 роки.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду у Одеській області зарахувати позивачу до стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, відповідно до ст.ст.25, 37 Закону України «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993, періодів роботи в Цюрупинському відділенні Держбанку СРСР старшим економістом з 01.08.1986 по 31.12.1987 та Цюрупинському відділенні Агропромбанку СРСР старшим економістом з 01.01.1988 по 05.12.1990.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Одеській області перерахувати позивачу пенсію за віком, призначену відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 за заявою від 30.01.2024 як особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, передбачених ст.ст.25, 37 Закону України «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993.

З урахуванням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12.08.2024 року у справі №420/16729/24 стаж державноі? служби позивача складає 23 роки, що підтверджується формою РС-право.

22.04.2025 року позивач звернулася до відповідача із заявою, в якіи? просила з 30.01.2024 року переглянути розрахунок її пенсіі? згідно Закону №889-VIII, з урахуванням довідки про складові заробітноі? плати від 29.01.2024 року №24.

Водночас, Головне управління Пенсійного фонду України у Одеській області листом від 06.05.2025 року повідомило, що на виконання рішення суду у справі №420/16729/24, рішенням від 10.02.2025 року було проведено розрахунок пенсіі? відповідно до Закону №889-VIII, з урахуванням до спеціального стажу вищезазначених періодів роботи. При цьому, розрахунок пенсіі? проведено з урахуванням довідок про заробітні плати від 11.11.2024 року №142 про складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державноі? служби, та посаду якого було класифіковано, та від 11.11.2024 року №141 про інші складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця. У зв'язку з тим, що позивач працює на посаді державноі? служби, пенсія виплачується в розмірі відповідно до Закону Украі?ни «Про загальнообов'язкове державне пенсіи?не страхування». Оскільки Законом №889-VIII не передбачено перерахунки вже призначених пенсіи?, підстави для перерахунку відсутні».

За твердженням позивача, під час звернення до відповідача по телефону «гарячоі? лініі?» їй також повідомили, що рішенням відповідача від 10.02.2025 року при розрахунку пенсіі? було враховано саме довідку від 11.11.2024 року №142 (довідка видана на підставі особових рахунків, платіжних відомостеи?, платіжних відомостеи? або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату за січень 2024 року) та довідку від 11.11.2024 року №141 (довідка видана на підставі особових рахунків, платіжних відомостеи? за 2024 рік) на підставі Порядку призначення пенсіи? деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Украі?ни від 12.07.2024 року №823.

Водночас, позивач посилається на те, що відповідач протиправно застосував до неї приписи постанови Кабінету Міністрів Украі?ни від 12.07.2024 року №823, здіи?снивши перерахунок пенсіі?, з огляду на те, що пенсія, як державному службовцю, призначена їй з 30.01.2024 року, тобто до внесення змін до Порядку №622, а тому реалізація її права мала здіи?снюватися за нормами, чинними на момент звернення до суб'єкта владних повноважень. Оскільки довідка від 29.01.2024 року №22 та довідка від 29.01.2024 року №24, які подавались позивачем 30.01.2024 року разом із заявою про призначення пенсіі?, відповідають за формою і змістом Порядку №622 та постанові ППФУ №1-3, чинними на дату і?х подання та призначення пенсіі?, а тому саме ці довідки належать врахуванню при обчисленні позивачу пенсіі? за віком за Законом №889-VIII. Здіи?снивши перерахунок пенсіі? згідно Закону №889-VIII у зв'язку із прии?няттям постанови КМУ №823, за твердженням позивача, розмір її пенсіі? обчислено у неналежному розмірі.

Вважаючи вищевказані дії пенсійного органу протиправними, позивач звернулась до суду з вказаним адміністративним позовом.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Дослідивши адміністративний позов, відзив, відповідь на відзив, та надані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, заслухавши пояснення представників сторін у судових засіданнях, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

За ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 року (далі - Закон №1058-ІV).

Відповідно до ч.1 статті 1 Закону №1058-IV пенсія - це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

До 01.05.2016 року діяло законодавство у сфері державної служби, яке передбачало право державного службовця на призначення пенсії на умовах, визначених статтею 37 Закону України "Про державну службу" від 19.12.1993 року №3723-VIII (далі - Закон №3723-VIII).

Згідно ст.37 Закону №3723-VIII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Однак, з 01.05.2016 набрав чинності Закон України "Про державну службу" №889-VІІІ від 10.12.2015 (далі - Закон №889-VІІІ), внаслідок чого з 01.05.2016 втратив чинність Закон №3723-VIII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону №889-VIII.

Згідно п.10 та п.12 розділу XI Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Аналізуючи вищевказане, за наявності в особи станом на 01.05.2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Разом з тим, для осіб, які мають не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, статтею 37 Закону №3723-ХІІ від 19.12.1993 передбачено додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.

Враховуючи вищевказані нормативні приписи суд доходить висновку, що обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ після 01.05.2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Як свідчать матеріали справи, 30.01.2024 року позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону №889-VIII. При цьому, разом із вказаною заявою позивачем було долучено наступні довідки: довідку про складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця (посадовии? оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 29.01.2024 року №22, довідку про складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 29.01.2024 року №23, та довідку про складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категоріі? посад державноі? служби, і яка на момент виходу на пенсію не заи?має посади державноі? службі від 29.01.2024 року №24. Вищезгадані довідки для призначення пенсії державного службовця були видані Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області за формами, затвердженими постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 року №1-3.

Згідно протокольного рішення №155250026585 від 19.02.2024 року, з 30.01.2024 року позивачу призначено пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII, як непрацюючому пенсіонеру. Розмір призначеної пенсії - 11 847,95 грн.

У подальшому, постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі - Порядок №622) (у редакції від 01.01.2020 року, чинній на момент призначення позивачу на пенсії за віком).

Пунктом 2 Порядку №622 передбачено, що згідно п.10 і п.12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII мають право особи, які на день набрання чинності Законом №889-VIII:

мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України;

займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Згідно п.3-1 Порядку №622 державні службовці, які на день набрання чинності Законом України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" займали посади державної служби та які пенсію, призначену відповідно до Закону, не отримували з дати призначення до дня набрання чинності Законом України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу", мають право на обчислення пенсії на умовах цього Порядку після звільнення з посади державної служби.

Відповідно до п.4 Порядку №622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до п.5 Порядку №622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

За п.6 Порядку №622 у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

Згідно п.7 Порядку №622 у всіх випадках заробітна плата для призначення пенсії державного службовця враховується в межах установленої законом на день призначення пенсії максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Водночас, 20.07.2024 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 року №823, якою затверджені зміни до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (далі - Постанова №823).

Згідно п.3 Постанови №823 закріплено, що вона набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 01.01.2024 року.

Постановою №823 доповнено пунктом 4-1 Порядок №622, який передбачає, що для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 01.01.2024 в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, заробітна плата визначається з урахуванням:

посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років у розмірах, установлених на дату звернення за призначенням пенсії (за посадою, передбаченою штатним розписом);

розмірів виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, визначених у середньомісячних сумах за період починаючи з 1 січня 2024 р. до місяця звернення особи. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у січні 2024 р., середньомісячна сума таких виплат визначається з розрахунку виплат за січень 2024 р. як за повний місяць.

Розмір посадового окладу визначається за останньою займаною особою посадою державної служби, передбаченою штатним розписом державного органу, на дату звільнення або звернення особи за призначенням пенсії.

Особам, які працювали на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, і мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, починаючи з 1 січня 2024 р. за вибором таких осіб визначається в середньомісячних сумах за період з 1 січня 2024 р. до місяця звернення особи або за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше 1 січня 2024 р., визначених за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) державної служби у штатному розписі державного органу, встановленою на основі класифікаційного коду, в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат. Середньомісячна сума зазначених виплат за місяць визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за місяць на фактичну чисельність державних службовців за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі за визначеним класифікаційним кодом. При цьому для осіб, які звернулися за призначенням пенсії у січні 2024 р., середньомісячна сума таких виплат визначається з розрахунку виплат за січень 2024 р. як за повний місяць.

Для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 1 січня 2024 р. у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, подаються довідки про:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років, які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі, за формою згідно з додатком 1;

розміри виплат, зазначених в абзаці третьому цього пункту, які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі, за формою згідно з додатком 2;

середньомісячний розмір виплат, визначений за вибором особи, відповідно до абзацу п'ятого цього пункту, за формою згідно з додатком 3.

Також Постановою №823 доповнено пунктом 4-2 Порядок №622, який передбачає, що для державних службовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28 січня 2002 р. №57 (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 27 листопада 2023 р. №661), або які звільнилися до 1 січня 2024 р. з таких органів, визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям здійснюється з урахуванням пункту 4 цього Порядку. При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на 31 грудня 2023 р., а розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, але не пізніше 31 грудня 2023 року.

Для призначення пенсії державного службовця таким особам та особам, які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби, подаються довідки про:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 4;

розміри виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 5;

розміри виплат, зазначених в абзаці шостому пункту 4 цього Порядку, за формою згідно з додатком 6.

Пунктом 5 Порядку №622 в редакції Постанови №823 передбачено, що довідки про заробітну плату державних службовців, визначені за формами згідно з додатками 1-6, видаються виключно для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 р. №889-VIII "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. №3723-XII "Про державну службу" та не є підставою для перегляду раніше призначеної пенсії державного службовця.

Разом із тим, суд зазначає, що на момент виникнення спірних правовідносин (на момент призначення позивачу пенсії) вищевказані зміни до Порядку №622 внесені не були.

Водночас, форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, затверджені постановою від 17.01.2017 №1-3 Правління пенсійного фонду України (далі - Постанова №3-1), а саме:

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

У свою чергу, Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1 (далі - Порядок №22-1).

Відповідно до абз.1 розділу І Порядку №22-1 заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб.

Згідно п.4.1 Порядку №22-1 заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

Відповідно до п.4.2 Порядку № 22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію:

1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі;

4) видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Згідно п.4.3 Порядку №22-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії приймається без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Після надходження даних про сплату страхових внесків за останній місяць роботи, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії, протягом місяця проводиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії. При цьому, якщо у разі проведення перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплата пенсії в новому розмірі проводиться з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку.

Тобто, відповідач наділений правом перевіряти надані особою документи для призначення пенсії та вірного її обчислення.

Як було вже зазначено судом вище, позивачу з 30.01.2024 року призначено пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII, як непрацюючому пенсіонеру. Розмір призначеної пенсії - 11 847,95 грн. Зазначену пенсію призначено щомісячно та довічно.

При цьому, відповідач обчислив пенсію позивача на підставі поданих довідок від 29.01.2024 року №22 та від 29.01.2024 року №23, із розрахунку 60% від заробітноі? плати.

Тобто, вказані довідки, які були додані до заяви про призначення пенсії за віком відповідно до Закону №889-VIII, були складені відповідно до вказаної постанови №1-3 та відповідали затвердженій формі, а також були враховані відповідачем під час призначення пенсії позивачу з 30.01.2024 року.

Позивач з дати призначення пенсії отримувала її у розмірі 11 847,95 грн.

Однак, з листа відповідача від 06.05.2025 року вбачається, що на виконання рішення суду у справі №420/16729/24 пенсійним органом 10.02.2025 року було проведено розрахунок пенсіі? відповідно до Закону №889-VIII, з урахуванням до спеціального стажу періодів роботи позивача в Цюрупинському відділенні Держбанку СРСР старшим економістом з 01.08.1986 по 31.12.1987 роки та Цюрупинському відділенні Агропромбанку СРСР старшим економістом з 01.01.1988 по 05.12.1990 роки. При цьому, розрахунок пенсіі? позивача проведено з урахуванням довідок про заробітні плати від 11.11.2024 року №142 про складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державноі? служби, та посаду якого було класифіковано та від 11.11.2024 року №141 про інші складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця.

Тобто, пенсійний орган обчислив пенсію позивачу з 10.02.2025 року з урахуванням довідок про заробітну плату, виданих згідно з додатками 1-6 до Постанови КМУ №823 від 12.07.2024 року.

Враховуючи вищевказане, на думку суду є помилковими доводи Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо правомірності застосування з 01.01.2024 року Постанови №823, якою внесено зміни до Порядку №622, оскільки вказана постанова набрала чинності 20.07.2024 року, в той час, коли позивачу було призначено пенсію державного службовця ще 30.01.2024 року.

Вищевказана позиція була висловлена у постанові П'ятого апеляційного адміністративного суду від 20.02.2025 року по справі №420/32293/24.

Згідно ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

За ч.3 статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

У рішенні Конституційного Суду України №1-зп від 13.05.1997 року "Про офіційне тлумачення статей 58, 78, 79, 81 Конституції України та статей 243-21, 243-22, 243-25 Цивільного процесуального кодексу України (у справі щодо несумісності депутатського мандата) вказано, що закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.

Конституційний Суд України у рішенні від 05.04.2001 року № 3-рп/2001 вказав на те, що дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.

Верховний Суд у постанові від 08.04.2024 року №580/6509/23 зазначив, що зміна порядку розрахунку пенсії, як періодичної виплати фізичній особі, шляхом прийняття відповідного закону, який відповідає критерію якості закону та легітимній меті, за загальним правилом, не суперечить положенням статті 22 (щодо недопущення при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод) та статті 58 (щодо відсутності у законів та інших нормативно-правових актів зворотної дії в часі) Конституції України, за умови, що такі зміни не передбачають зменшення розміру пенсії, яку особа отримує на момент прийняття таких законодавчих змін.

За ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Разом з тим, після прийняття Постанови №823 розмір пенсії позивача з 01.03.2025 року був зменшений до 9 112,20 грн., що підтверджується матеріалами пенсійної справи позивача.

Таким чином, здійснивши розрахунок пенсії позивача за віком відповідно до Закону №889-VIII, враховуючи довідку про заробітні плати від 11.11.2024 року №142 про складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державноі? служби, та посаду якого було класифіковано, та довідку від 11.11.2024 року №141 про інші складові заробітноі? плати для призначення пенсіі? державного службовця, пенсійний орган діяв неправомірно, в результаті чого відбулось зменшення розміру пенсії позивача.

Враховуючи вищевказане, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії позивача за віком, призначеної відповідно до Закону №889-VIII, на підставі довідки про складові заробітної для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посаду якої було класифіковано (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 11.11.2024 року №142, та довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 11.11.2024 року №141.

Також суд вважає за необхідне визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області ОСОБА_1 в розрахунку з 30.01.2024 року пенсії за віком, призначеної згідно Закону №889-VIII, з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної службі від 29.01.2024 року №24.

Відповідно до ч.4 ст.245 КАС Україну у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

З огляду на встановлені обставини у справі №420/15685/25 суд вважає необхідним для належного захисту прав та інтересів позивача зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 з 30.01.2024 року розрахунок та виплату пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону №889-VIII, на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 29.01.2024 року №22 та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної службі від 29.01.2024 року №24, з урахуванням раніше виплачених сум.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем за подання позовної заяви було сплачено судовий збір, що підтверджується матеріалами справи.

Враховуючи наявність для задоволення позовної заяви, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача суму сплаченого нею судового у розмірі 1 937,92 грн. з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Керуючись вимогами ст.ст. 2, 6-11, 77, 90, 241-246, 251, 255, 257-258, 262, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії позивача за віком, призначеної відповідно до Закону №889-VIII, на підставі довідки про складові заробітної для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посаду якої було класифіковано (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 11.11.2024 року №142, та довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 11.11.2024 року №141.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області ОСОБА_1 в розрахунку з 30.01.2024 року пенсії за віком, призначеної згідно Закону №889-VIII, з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної службі від 29.01.2024 року №24.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 з 30.01.2024 року розрахунок та виплату пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону №889-VIII, на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 29.01.2024 року №22 та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної службі від 29.01.2024 року №24, з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 суму сплаченого позивачем судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 1937,92 грн.

Рішення суду може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені статтями 293, 295 та пп.15.5 п.15 ч.1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Повне найменування сторін по справі:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385).

Суддя О.В. Білостоцький