Рішення від 16.02.2026 по справі 380/19219/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2026 рокусправа № 380/19219/25

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 та про його розшук;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку та відомості про розшук ОСОБА_1 від 02.07.2025.

Позивач в обґрунтування позовних вимог вказав, що під час оновлення облікових даних в електронному військово-обліковому документі у застосунку «Резерв +» з'явився запис «Розшукує ІНФОРМАЦІЯ_3 : порушення правил військового обліку. У відповідь на адвокатський запит ІНФОРМАЦІЯ_4 зазначив, що причиною оголошення розшуку є те, що на адресу позивача надіслано повістку № 3810963, яка повернулась з відміткою про відсутність адресата за вказаним місцем проживання. Позивач стверджує, що протокол про адміністративне правопорушення та постанова щодо нього не складена. Вважає дії відповідача протиправними, тому звернувся до суду із цим позовом.

Ухвалою суду від 29.09.2025 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

На адресу суду від відповідача надійшов відзив, у якому проти позову заперечив. В обґрунтування такого вказав, що позивач згідно повістки № 3810963 повинен був з'явитись до ІНФОРМАЦІЯ_5 22.06.2025. Однак, будучи військовозобов'язаним продовжує порушення військового обліку, до ІНФОРМАЦІЯ_5 за викликом не прибув, про причини не прибуття за повісткою не повідомив. Просив відмовити у задоволенні позову.

На адресу суду від представниці позивача надійшла відповідь на відзив. Вважає що у відзиві не викладено жодних заперечень щодо позову, а саме не доведено правомірність внесення відомостей щодо позивача про порушення правил військового обліку та його розшук. Зазначила, що у відзиві відповідач покликається на обов'язки військовозобов'язаних, процедуру отримання повістки, строки притягнення до адміністративної відповідальності, проте ці питання не є предметом спору. Просила задовольнити позов повністю.

На адресу суду від представниці позивач надійшла заява про долучення доказів, до якої долучила розширені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаний та резервістів із застосунку «Резерв +» від 21.01.2026.

Суд всебічно і повно з'ясував усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та встановив таке.

З розширених даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів із застосунку «Резерв +» сформованих 13.08.2025 слідує таке.

ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Дата взяття на облік - 31.07.2018. Відстрочка до 04.11.2025. Тип відстрочки - відстрочка від мобілізації до (04.11.2025), студент, аспірант.

З розширених даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів із застосунку «Резерв +» сформованих 21.01.2026 слідує таке.

Відстрочка до 14.01.2027. Тип відстрочки - відстрочка від мобілізації до (14.01.2027), догляд за тяжкохворим членом сім'ї.

Відповідно до військово-облікового документа із застосунку «Резерв +», сформованого 13.08.2025 та 21.01.2026, позивач уточнив дані - 19.06.2025. Проте, у такому містяться відомості про порушення ним правил військового обліку та розшук ІНФОРМАЦІЯ_3 . Причина звернення до Нацполіції - не прибули за повісткою до ТЦК та СП.

Згідно з довідкою про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти позивач на момент звернення до суду здобував освіту у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Ступінь освіти - магістр. Форма здобуття освіти - денна. Код та назва спеціальності - 017 Фізична культура і спорт. Дата початку здобуття освіти - 09.09.2024. Дата завершення здобуття освіти - 30.12.2025.

На підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, поточне здобуття освіти не порушує послідовності визначеної частиною другою статті 10 Закону України «Про освіти».

Представниця позивача 19.08.2025 скерувала на адресу відповідача адвокатський запит, в якій зазначила, що позивач з 31 жовтня 2024 року і по теперішній час має оформлену відстрочку від мобілізації, порушень правил військового обліку не вчиняв, жодних повісток від ТЦК та СП не отримував. У розширених даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості щодо правопорушень відсутні. Просила надати інформацію коли та ким надсилалась повістка позивачу, надати інформацію на яку адресу надіслано повістку, надати належним чином завірені копії документів, які б підтверджували порушення правил військового обліку, в тому числі підтвердження надсилання повістки з причиною невручення, надати підтверджуючі документи звернення до Нацполіції для доставлення позивач для складання протоколу на підставі яких в додатку Резерв+ наявна відмітка, надати інформацію чи надсилалась позивачу вимога, надати інформацію чи постановлювались начальником ІНФОРМАЦІЯ_5 відносно позивача протокол, постанова за порушення правил військового обліку та у випадку постановлення протоколу, постанови надати належним чином завірені їх копії. Також просила у випадку помилкового внесення відносно позивача відомостей щодо порушення правил військового обліку, яка відображається в додатку Резерв+, внести коректну інформацію в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів та видалити зазначення щодо порушень правил військового обліку та розшуку ТЦК та СП.

Відповідач листом від 28.08.2025 № 13494 надав відповідь на запит представниці, в якій вказав що на адресу позивача надсилалася повістка № 3810963 з рекомендованим повідомленням про вручення. Дата відправлення зафіксована у відповідних поштових документах, копії якої долучив до відповіді. Також зазначив, що повістка направлена на адресу проживання, що зазначена у персональних облікових даних військовозобов'язаного ОСОБА_1 . Вказав, що окремих документів, щодо звернення до Національної поліції немає, оскільки система формує та надсилає електронне звернення автоматично. Доставка для складення адміністративного протоколу покладалася на працівників Національної поліції. Протокол про адміністративне правопорушення та постанова щодо притягнення до адміністративної відповідальності стосовно позивача не складалися, оскільки він не був доставлений працівниками Національної поліції. Відповідач зазначив, що причиною оголошення розшуку є те, що на адресу позивача надсилалася повістка № 3810963, яка повернулася з відміткою про відсутність адресата за вказаним місцем проживання. Тому, згідно із повістки № 3810963, громадянин ОСОБА_1 05.05.1979 повинен був з'явитись до ІНФОРМАЦІЯ_5 . У разі не явки по повістці передбачена адміністративна відповідальність за статтями 210, 210-1 КУпАП. Саме з таких підстав позивач вважається порушником військового обліку.

ІНФОРМАЦІЯ_2 сформовано повістку № 3810963 від 09.06.2025 за адресою ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 . Мета виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки відокремленого відділу територіального центру комплектування та соціальної підтримки - для уточнення даних, 22.06.2025 о 14:00 годині. Місце явки за викликом Львівська область м. Яворів вул. Львівська 2.

Повістку скеровано на адресу позивача за ШКІ № 0610258719630. Згідно відбитка органу поштового зв'язку така повернулась на адресу відповідача 18.06.2025 з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».

Позивач, вважає такі дії відповідача протиправними, тому звернувся до суду з цим позовом.

Суд при вирішенні спору по суті керується таким.

Згідно зі статтею 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби здійснює Закон України від 12 березня 1992 року № 2232-ХІІ «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон № 2232-ХІІ).

За змістом частини другої, третьої статті 1 цього Закону військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Стаття 34 Закону № 2232-XII визначає, що персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 Про введення воєнного стану в Україні (затверджений Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX) в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Воєнний стан надалі неодноразово продовжувався та діє донині.

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні визначає, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлює Закон України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (далі Закон № 3543-XII).

Абзацами другим, п'ятим частини першої статті 22 Закону № 3543-XII передбачено, що громадяни зобов'язані: з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку реєструють свій електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста.

Відповідно до частини третьої статті 22 Закону № 3543-XII у разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк. У разі неприбуття громадянин зобов'язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Згідно з підпунктом 1 пункту 27 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 (далі - Порядок №560), під час мобілізації громадяни викликаються з метою: до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки або їх відділів:

взяття на військовий облік;

проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби; уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки);

призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби.

Відповідно до пункту 28 Порядку № 560 виклик громадян до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки чи їх відділів, відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання) повістки (додаток 1).

За змістом пункту 30-3 Порядку № 560 у разі надсилання повістки, сформованої за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення, на такому відправленні повинні зазначатися штриховий кодовий ідентифікатор оператора поштового зв'язку, прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається повістка. В описі вкладення зазначається інформація про найменування поштового відправлення, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається поштове відправлення, найменування вкладення із кількістю аркушів, власне ім'я та прізвище керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу, інформація про дату накладення кваліфікованого електронного підпису.

Згідно з пунктом 41 Порядку № 560 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку:

день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;

день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання (підпункт 2).

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022року № 1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок № 1487) та додаток 2 до Порядку № 1487 - Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Правила військового обліку).

Пункт 1 Правил військового обліку визначає обов'язки призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Пунктом 3 Правил військового обліку установлено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату, притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Згідно з пунктом 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154 (далі - Положення № 154) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Відповідно до пункту 9 Положення № 154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, відповідно до покладених на них завдань ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів; звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції щодо доставлення до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення; розглядають справи (цілодобово під час проведення мобілізації та/або у період воєнного стану) про адміністративні правопорушення та накладають адміністративні стягнення відповідно та з дотриманням Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Пунктом 79 Порядку № 1487 передбачено, що районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема: розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням призовниками, військовозобов'язаними та резервістами, посадовими особами державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також зіпсуттям або недбалим зберіганням військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними та резервістами, які перебувають у запасі СБУ, розвідувальних органів).

За змістом статті 235 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі- КУпАП) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України). Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що до повноважень відповідача належить притягнення військовозобов'язаного до відповідальності за порушення правил військового обліку з прийняттям постанови про адміністративне правопорушення (враховуючи положення ч.ч. 6, 8 ст. 258 КУпАП без складання відповідного протоколу), а також внесення відповідачем до Реєстру таких даних про притягнення військовозобов'язаного до адміністративної відповідальності.

Спірним у цій справі є відображення у застосунку Резерв+ інформації про порушення позивачем правил військового обліку.

Правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначені в Законі України від 16 березня 2017 року № 1951-VIII Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі Закон № 1951-VIII).

Відповідно до статті 1 Закону № 1951-VIII Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини першої статті 3 Закону № 1951-VIII основними засадами ведення Реєстру є:

обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

повнота та актуалізація відомостей Реєстру.

Відповідно до ч. 8 ст. 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.

Частиною дев'ятою статті 5 Закону № 1951-VIII передбачено, що органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону № 1951-VIII до Реєстру заносяться та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів: 1) персональні дані; 2) службові дані.

Пункт 20-1 частини першої статті 7 Закону №1951-VIII передбачає, що до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).

Отже, Реєстр призначений для зберігання та обробки фактів, встановлених у законному порядку, зокрема факту притягнення до адміністративної відповідальності.

Суд зауважує, що частина перша статті 7 Закону № 1951-VIII оперує такими поняттями, як притягнення до адміністративної відповідальності та притягнення до кримінальної відповідальності, що підтверджується законодавчо визначеними документами та особа не може вважатися порушником, доки її вина не доведена у встановленому порядку.

Доказів притягнення позивача до адміністративної відповідальності відповідач не надав. Вказав, що протокол про адміністративне правопорушення та постанова щодо притягнення до адміністративної відповідальності не складалися, оскільки позивач не доставлений працівниками Національної поліції.

Суд уже звертав увагу на те, що частиною першою статті 7 Закону №1951-VIII визначено вичерпний перелік персональних даних, які вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Такий запис як порушення правил військового обліку не відповідає положенням статті 7 Закону №1951-VIII та не підтверджується жодним документом.

Суд також зазначає, що позивач уточнив дані 19.06.2025 (про що є відповідна відмітка у військово-обліковому документі «Резерв+»). Однак, станом на 13.08.2025 та 21.01.2026 у вказаному документі є запис про порушення правил військового обліку.

За позицією відповідача, внесення відомостей до Реєстру стосовно порушення позивачем правил військового обліку обумовлено неявкою позивача до ТЦК та СП за повісткою для уточнення даних.

Проте така позиція не може бути визнана обґрунтованою, так як сам факт неприбуття позивача до ТЦК та СП хоча формально й є порушенням Закону № 2232-ХІІ, проте не є підставою для внесенні інформації про порушення позивачем правил військового обліку, адже відповідна інформація вноситься за фактом притягнення особи до відповідальності за порушення правил військового обліку, який в цьому випадку відсутній.

Відповідно до ч. 3 ст. 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положеннями ч. 1 ст. 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 вказаного Кодексу.

Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірності внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про порушення правил військового обліку позивача.

Тому, позовні вимоги про визнання протиправними дій відповідача, які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про порушення правил військового обліку позивачем та про його розшук, та зобов'язання відповідача виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про порушення позивачем правил військового обліку та відомості про його розшук від 02.07.2025 є обґрунтованими, та такими що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 293, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 та про його розшук.

3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку та відомості про розшук ОСОБА_1 від 02.07.2025.

4. Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 коп сплаченого судового збору.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 )

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Р.П. Качур