16 лютого 2026 року Справа № 280/1173/26 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Кисіль Р.В., перевіривши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
12.02.2026 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не внесеної відомостей до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та зобов'язати відповідача здійснити виправлення в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку військовозобов'язаних позивача;
зобов'язати відповідача внести до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів актуальні відомості про виключення позивача з військового обліку військовозобов'язаних, відповідно до ч. 4 ст. 28 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», який діяв станом на момент виключення.
Крім того, просить стягнути з відповідача на користь позивача суму сплаченого судового збору, а також витрати на професійну правничу допомогу, залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Міністерство оборони України.
За приписами п. 4 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру (ч. 6 ст. 171 КАС України).
З'ясовуючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суд зазначає наступне.
Згідно з положеннями частини 1 ст. 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Як встановлено судом із Єдиного державного демографічного реєстру позивач з 27.10.1998 зареєстрований у по АДРЕСА_3 .
В той же час, зареєстрованим місцезнаходженням відповідача є: АДРЕСА_4 , а не Запорізький район Запорізької області, як помилково зазначає позивач у позовній заяві.
Відповідно до Додатку № 1 до Указу Президента України від 16.11.2004 № 1417/2004 “Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів» повноваження Запорізького окружного адміністративного суду поширюються виключно на територію Запорізької області.
Таким чином, дана позовна заява за правилами територіальної підсудності підсудна Луганському окружному адміністративному суду.
За приписами пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини 5, 6 статті 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої статті 29 КАС України, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої статті 29 КАС України, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Відтак, оскільки як зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) позивача, так і місцезнаходженням відповідача є Луганська область, суддя висновує про наявність правових підстав для передачі матеріалів вказаної адміністративної справи за правилами територіальної підсудності на розгляд Луганського окружного адміністративного суду.
Керуючись вимогами статей 26, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративну справу №280/1173/26 за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії передати на розгляд Луганського окружного адміністративного суду (49089, м. Дніпро, вул. Будівельників, 28, а/с 4585).
Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.В. Кисіль