Рішення від 16.02.2026 по справі 200/8347/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2026 року Справа№200/8347/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Духневича О.С.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Мангушської селищної ради (87400, Донецька обл., смт. Мангуш, пр. Миру, 72, код ЄДРПОУ 04340493), Відділу освіти Мангушської селищної ради (87400, Донецька обл., смт. Мангуш, пр. Миру, 64, код ЄДРПОУ 43942684), Мангушської селищної військової адміністрації Маріупольського району Донецької області (87400, Донецька обл., смт. Мангуш, пр. Миру, 72, код ЄДРПОУ 45694833) про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

28.10.2025 до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якій позивач з урахування заяви про уточнення позовних вимог від 26.11.2025, просить суд:

- визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 та Відділом освіти Мангушської селищної ради у зв'язку зі звільненням із займаної посади начальника Відділу освіти Мангушської селищної ради на підставі п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП України;

- зобов'язати Мангушську селищну раду та Мангушську селищну військову адміністрацію Маріупольського району Донецької області прийняти рішення про звільнення ОСОБА_1 з займаної посади;

- зобов'язати Мангушську селищну раду та Мангушську селищну військову адміністрацію Маріупольського району Донецької області виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, з розділу: "Відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи державної реєстрації тощо", відомості про ОСОБА_1 , як керівника Відділу освіти Мангушської селищної ради.

Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначила, що з 05.01.2021 розпорядженням голови Мангушської селищної ради № 6-К призначено на посаду начальника відділу освіти Мангушської селищної ради. У зв'язку з відсутністю бажання надалі продовжувати виконувати повноваження начальника відділу освіти Мангушської селищної ради 13.10.2025 було написано заяву про звільнення з займаної посади, на підставі п.1 ч. 1 ст. 36 КЗпП України за угодою сторін з 16.10.2025. У зв'язку із відсутністю голови, заступника та секретаря Мангушської селищної ради заява про звільнення розглянута не була, чим порушено право бути звільненою із займаної посади.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03.11.2025 позовну заяву залишено без руху.

17.11.2025 на адресу суду від позивача надійшли докази сплати судового збору.

26.11.2025 на адресу суду від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 01.12.2025 відкрито провадження у справі та вирішено її розглядати в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні. Роз'яснено відповідачу його право на подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.

05.12.2025 на адресу суду від Мангушської селищної військової адміністрації Маріупольського району Донецької області (далі - відповідач-3) надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач-3 просить відмовити у задоволення позову.

Обгрунтовуючи відзив відповідач-3 зазначає, що відповідно до Указу Президента України № 240/2025 від 16.04.2025 було утворено Мангушську селищну військову адміністрацію. Водночас Верховною Радою України не прийнято рішення про передачу селищній військовій адміністрації повноважень селищної ради, її виконавчого комітету та голови органу місцевого самоврядування, як це передбачено статтею 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Згідно зі статтею 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Верховна Рада України може ухвалити рішення, відповідно до якого начальник військової адміністрації, крім визначених законом повноважень, виконує функції сільської, селищної чи міської ради, її виконавчого комітету та голови відповідного органу місцевого самоврядування.

Відповідач-3 зазначив, що станом на 05.12.2025 Верховною Радою України рішення щодо Мангушської селищної військової адміністрації Маріупольського району Донецької області не прийнято, що призводить до обмеження можливості начальника військової адміністрації приймати будь-які рішення щодо припинення трудових відносин працівників селищної ради або втручатися у кадрові процедури юридичних осіб, що діяли у структурі ради. Ці повноваження селищна військова адміністрація зможе виконувати лише після прийняття відповідного рішення Верховною Радою України.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02.02.2026 витребувано у Мангушської селищної ради інформацію про: чинного голову Мангушської селищної ради; чи виконує свої повноваження голова Мангушської селищної ради відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; які повноваження виконують особи Мангушської селищної ради, що зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Витребувано у Мангушської селищної військової адміністрації Маріупольського району Донецької області інформацію про: чинного голову Мангушської селищної ради; чи виконує свої повноваження голова Мангушської селищної ради відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; які повноваження виконують особи Мангушської селищної ради, що зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Зобов'язано Мангушську селищну раду та Мангушську селищну військову адміністрацію Маріупольського району Донецької області надати витребувану інформації до Донецького окружного адміністративного суду у строк до 06.02.2026. Провадження у справі зупинено до отримання витребуваних доказів.

09.02.2026 на виконання ухвали Донецького окружного адміністративного суду від 02.02.2026 Мангушською селищною військовою адміністрацією Маріупольського району Донецької області надано витребувану інформацію.

Так, відповідач-3 зазначає, що ОСОБА_2 - є обраним головою Мангушської селищної ради на місцевих виборах 2020 року. Після початку повномасштабного вторгнення з 24.02.2022 ОСОБА_2 залишився на території Мангушської селищної територіальної громади. В період з квітня 2022 року по 2023 рік знаходився в полоні, після звільнення залишився на території Мангушської об'єднаної територіальної громади в селищі Ялта. До сьогодні ОСОБА_2 на підконтрольну територію України не виїжджав та до виконання своїх обов'язків, як голови ради, не приступив. Станом на сьогодні його місце знаходження не відомо. ОСОБА_3 , як заступник голови селищної ради, припинив свої повноваження на підставі рішення позачергової 46-ї сесії Мангушської селищної ради VIІ скликання від 21.04.2025 №8/46-1035, прийнятого у межах повноважень органу місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у зв'язку з призначенням на посаду начальника Кальчицької сільської військової адміністрації Маріупольського району Донецької області відповідно до розпорядження Президента України №34/2025-рп від 16.04.2025 «Про призначення В.Матяша начальником Кальчицької сільської військової адміністрації Маріупольського району Донецької області».

Відповідно до Указу Президента України №240/2025 від 16.04.2025 було утворено Мангушську селищну військову адміністрацію Маріупольського району Донецької області, начальником якої є ОСОБА_4 відповідно до розпорядження Президента України від 16.04.2025 №35/2025-рп «Про призначення Н.Воробйової начальником Мангушської селищної військової адміністрації Маріупольського району Донецької області» виданого на підставі Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Начальника Мангушської селищної військової адміністрації ОСОБА_4 було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань по Мангушській селищній раді як підписанта для виконання бюджетних повноважень згідно з статтею 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Також відповідач-3 зазначив, що в Мангушській селищній раді відсутній голова, заступники, секретар ради та інші керівні працівники, які могли б виконувати повноваження голови та бути підписантами по селищній раді до прийняття відповідного рішення щодо передачі повноважень військовій адміністрації.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16.02.2026 поновлено провадження у справі.

Станом на дату ухвалення рішення, Мангушська селищна рада та Відділ освіти Мангушської селищної ради своїм правом подати відзив на позовну заяву не скористалися.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі неподання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відтак, враховуючи, що відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, без поважних причин не подали відзивів на позовну заяву, виходячи із обставин справи, зважаючи на положення ч. 6 ст. 162 КАС України, суд вважає за можливим розглянути справу за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

05.01.2021 ОСОБА_1 розпорядженням голови Мангушської селищної ради від 05.01.2021 № 6-К призначено на посаду начальника відділу освіти Мангушської селищної ради.

У зв'язку з відсутністю бажання надалі продовжувати виконувати повноваження начальника відділу освіти Мангушської селищної ради 13.10.2025 Сєвєріною Н.М. на ім'я начальника Мангушської селищної військової адміністрації було написано заяву про звільнення з займаної посади, на підставі п.1 ч. 1 ст. 36 КЗпП України за угодою сторін з 16.10.2025, у зв'язку із відсутністю селищного голови Мангушської селищної ради.

Листом начальника Мангушської селищної військової адміністрації від 16.10.2025 № 1070/1-25 позивачу відмовлено у задоволенні заяви від 13.10.2025 щодо звільнення із займаної посади у зв'язку із відсутністю в начальника військової адміністрації законодавчо визначених повноважень на вирішення кадрових питань по Мангушській селищній раді.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з таких мотивів.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі Закон № 280/97-ВР) визначено, що виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.

Згідно ч. 1 ст. 10 Закону № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 11 Закону № 280/97-ВР, виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Відповідно до п. п. 1 п. "а" ст. 32 Закону № 280/97-ВР, у сфері освіти, охорони здоров'я, культури, молодіжної політики, фізкультури і спорту, утвердження української національної та громадянської ідентичності до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження: управління закладами освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту, оздоровчими закладами, молодіжними центрами, які належать територіальним громадам або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.

Згідно п. 10 ч. 4 ст. 42 Закону № 280/97-ВР сільський, селищний, міський голова призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, керівників юридичних осіб, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім випадків, якщо призначення керівників юридичних осіб віднесено законом до компетенції наглядових рад таких юридичних осіб, а також крім випадку, передбаченого частиною другою статті 21 Закону України "Про культуру"

Статтею 54 Закону № 280/97-ВР передбачено, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.

Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради одноособово, а у випадках, передбачених законом, - за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.

Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи ради затверджуються відповідною радою.

Рішенням Мангушської селищної ради від 30.12.2020 № 8/5-65 затверджено Положення про Відділ освіти Мангушської селищної ради Маріупольського району Донецької області (далі - Положення).

Відповідно до п. 1.1 Розділу 1 Положення, Відділ освіти Мангушської селищної ради Маріупольського району Донецької області є виконавчим органом ради.

Відділ утворюється, ліквідується та реорганізується рішенням Мангушської селищної ради, підзвітний та підконтрольний Мангушській селищній раді, підпорядкований виконавчому комітету ради, голові ради, заступнику голови з питань діяльності виконавчих органів влади (відповідно до розподілу обов'язків), а з питань здійснення делегованих повноважень - підконтрольний відповідним органам виконавчої влади (п. 1.2 Розділу 1 Положення).

Згідно п. 1.4 Розділу 1 Положення, структура та штатний розпис відділу та зміни до них затверджуються розпорядженням голови Мангушської селищної ради.

Відповідно до п. 4.1 Розділу 4 Положення, керівником відділу є його начальник. Начальник відділу є посадовою особою органу місцевого самоврядування, приймається на службу шляхом призначення Мангушським головою за конкурсом або за іншою процедурою, передбаченою законодавством. Начальник Відділу підзвітний і підконтрольний Мангушському селищному голові та заступнику голови з питань діяльності виконавчих органів ради (згідно розподілу обов'язків).

Отже, питання щодо призначення та звільнення начальника Відділу освіти віднесено до виключної компетенції Мангушського селищного голови.

Особливий порядок звільнення начальника Відділу освіти не встановлено, а отже це питання врегульоване Кодексом законів про працю України.

Так, відповідно до ст. 36 КЗпП України, підставами припинення трудового договору є, зокрема: угода сторін та розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

Згідно ч. 1 ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Судом встановлено, що 13.10.2025 ОСОБА_1 на ім'я начальника Мангушської селищної військової адміністрації було написано заяву про звільнення з займаної посади, на підставі п.1 ч. 1 ст. 36 КЗпП України за угодою сторін з 16.10.2025.

Листом начальника Мангушської селищної військової адміністрації від 16.10.2025 № 1070/1-25 позивачу відмовлено у задоволенні заяви від 13.10.2025 щодо звільнення із займаної посади у зв'язку із відсутністю в начальника військової адміністрації законодавчо визначених повноважень на вирішення кадрових питань по Мангушській селищній раді.

Відповідно до Указу Президента України № 240/2025 від 16.04.2025 було утворено Мангушську селищну військову адміністрацію.

Згідно Розпорядження Президента України від 16.04.2025 № 35/2025-рп начальником Мангушської селищної військової адміністрації Маріупольського району Донецької області призначено ОСОБА_4 .

Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України “Про правовий режим воєнного стану» у разі утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) Верховна Рада України за поданням Президента України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування:

1) начальник військової адміністрації:

крім повноважень, віднесених до його компетенції цим Законом, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови;

може затвердити тимчасову структуру виконавчих органів сільської, селищної, міської ради (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду);

2) апарат сільської, селищної, міської ради та її виконавчого комітету, інші виконавчі органи (з урахуванням абзацу третього пункту 1 цієї частини), комунальні підприємства, установи та організації відповідної територіальної громади підпорядковуються начальнику відповідної військової адміністрації.

Суд зазначає, що станом на день розгляду цієї справи рішення Верховною Радою України щодо віднесення до компетенції начальника військової адміністрації повноважень селищної ради, її виконавчого комітету, селищного голови не прийнято, а тому позовні вимоги в частині зобов'язання Мангушської селищної військової адміністрації Маріупольського району Донецької області прийняти рішення про звільнення ОСОБА_1 з займаної посади не підлягають задоволенню.

Суд також зазначає, що право працівника на припинення трудових відносин є безумовним та не може бути поставлене в залежність від організаційних чи кадрових проблем роботодавця, у тому числі від відсутності виборної посадової особи.

Недосконалість національного законодавства та прогалини у правовому регулюванні певних правовідносин не можуть бути підставою для позбавлення особи права на захист його порушених прав у обраний ним спосіб.

Конституційний Суд України у рішеннях від 07.07.2004 № 14-рп/2004, від 16.10.2007 № 8-рп/2007, від 29.01.2008 № 2-рп/2008 зазначав, що визначене статтею 43 Конституції України право на працю розглядає як природну потребу людини своїми фізичними і розумовими здібностями забезпечувати своє життя. Це право передбачає як можливість самостійно займатися трудовою діяльністю, так і можливість працювати за трудовим договором чи контрактом.

Свобода праці передбачає можливість особи займатися чи не займатися працею, а якщо займатися, то вільно її обирати, забезпечення кожному без дискримінації вступати у трудові відносини для реалізації своїх здібностей. За своєю природою право на працю є невідчужуваним і по суті означає забезпечення саме рівних можливостей для його реалізації.

Враховуючи порушення права позивача на припинення трудового договору, обраний нею спосіб захисту направлений на відновлення її трудових прав, гарантованих Конституцією України.

Протилежне призвело б до фактичного примусового утримання особи на посаді, що суперечить статтям 43 Конституції України та 38 КЗпП України.

Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить визнати припиненими трудові відносини між нею та Відділом освіти Мангушської селищної ради у зв'язку зі звільненням із займаної посади начальника Відділу освіти Мангушської селищної ради на підставі п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП України.

Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до правової природи припинення трудового договору за угодою сторін, така підстава передбачає наявність взаємного волевиявлення працівника та роботодавця, оформленого відповідним управлінським рішенням уповноваженої посадової особи.

Як убачається з матеріалів справи, на момент подання позивачем заяви про звільнення, селищний голова був відсутній, а отже відсутня посадова особа, уповноважена висловити волю роботодавця щодо припинення трудових відносин за угодою сторін. У зв'язку з цим суд доходить висновку, що фактичної угоди сторін у розумінні пункту 1 частини першої статті 36 КЗпП України не відбулося.

Водночас відсутність такої угоди не свідчить про відсутність у позивача права на припинення трудових відносин взагалі та не може бути підставою для обмеження її конституційного права на працю, у тому числі права вільно припиняти трудові відносини.

Зміст поданої позивачем заяви, незалежно від зазначеної правової підстави, свідчить про однозначне волевиявлення позивача на припинення трудових відносин з роботодавцем.

У пункті 83 постанови від 12.06.2019 у справі № 487/10128/14-ц Велика Палата Верховного Суду звернула увагу на те, що згідно з принципом jura novit curia ("суд знає закони") неправильна юридична кваліфікація позивачем і відповідачами спірних правовідносин не звільняє суд від обов'язку застосувати для вирішення спору належні приписи юридичних норм.

За таких обставин, суд вважає за необхідне виходити з того, що заява позивача фактично є заявою про звільнення за ініціативою працівника, що відповідає положенням статті 38 КЗпП України.

Вимога про припинення трудових відносин за певних обставин є належним способом судового захисту. Про це йдеться в постанові Верховного Суду від 15.02.2023 у справі № 377/169/20.

Таким чином, з урахуванням встановлених судом обставин, заявлених позовних вимог, наведених норм матеріального права та огляду на принцип jura novit curia та правову позицію Великої Палати Верховного Суду, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, шляхом визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 та Відділом освіти Мангушської селищної ради у зв'язку зі звільненням із займаної посади начальника Відділу освіти Мангушської селищної ради за власним бажанням на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України з дати набрання законної сили рішення у цій справі.

Щодо вимоги про виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, з розділу: "Відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи державної реєстрації тощо", відомості про ОСОБА_1 , як керівника Відділу освіти Мангушської селищної ради, суд зазначає наступне.

Частиною першою статті 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" визначено, що державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації та судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі.

Рішення суду про визнання трудових відносин припиненими і є підставою для внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

У постанові Верховного Суду від 24.12.2019 у справі № 758/1861/18 зроблено висновок про те, що суд апеляційної інстанції помилково задовольнив вимогу позивача про виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про директора, оскільки суд не вправі втручатися у діяльність органу державної реєстраційної служби, зобов'язуючи його вносити будь-які відомості до єдиного державного реєстру. Факт припинення повноважень директора як посадової особи законодавець пов'язує із моментом внесення відповідного запису до ЄДРПОУ.

Таким чином, вимога позивача про зобов'язання Мангушську селищну раду та Мангушську селищну військову адміністрацію Маріупольського району Донецької області виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, з розділу: "Відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи державної реєстрації тощо", відомості про ОСОБА_1 , як керівника Відділу освіти Мангушської селищної ради не підлягає задоволенню.

Частиною 1 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно із статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи викладене, сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Мангушської селищної ради.

Керуючись ст. 2, 77, 78, 94, 139, 241-246, 257-258, 262 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Мангушської селищної ради, Відділу освіти Мангушської селищної ради, Мангушської селищної військової адміністрації Маріупольського району Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 та Відділом освіти Мангушської селищної ради у зв'язку зі звільненням із займаної посади начальника Відділу освіти Мангушської селищної ради за власним бажанням на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України з дати набрання законної сили рішення у цій справі.

В решті позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Мангушської селищної ради на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1211,20 гривень (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя О.С. Духневич