Рішення від 16.02.2026 по справі 200/7667/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2026 року Справа№200/7667/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зінченка О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (юридична адреса: 01601, місто Київ, вул. Богомольця, 10, код ЄДРПОУ 40116086) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

03 жовтня 2025 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі-позивач) до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (далі- відповідач), в якій просить суд:

- визнати протиправною та скасувати відмову Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України у зарахуванні підполковнику поліції ОСОБА_1 , заступникові начальника управління - начальникові відділу моніторингу та зонального контролю Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, пільгової вислуги років, сформованої за періоди служби з із 01.02.2015 року до 30.09.2025 року, із 07.11.2015 року до 05.06.2016 року, із 27.06.2016 року до 20.09.2016 року, із 08.10. 2016 року до 27.04.2017 року, з 11.05.2017 року до 31.07.2017 року, із 18.08.2017 року до 02.11.2017 року та з 13.11.2017 року до 30.04.2018 року до стажу служби в поліції для встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки відповідно до статті 78 Закону України “Про Національну поліцію», оформлену листом від 26.08.2025 року за №32564-2025;

- зобов'язати Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_1 , заступникові начальника управління - начальникові відділу моніторингу та зонального контролю Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію", до календарного стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та додаткової оплачуваної відпустки, періоди пільгової вислуги років, які сформовані із 01.02.2015 року до 30.09.2025 року, із 07.11.2015 року до 05.06.2016 року, із 27.06.2016 року до 20.09.2016 року, із 08.10. 2016 року до 27.04.2017 року, з 11.05.2017 року до 31.07.2017 року, із 18.08.2017 року до 02.11.2017 року та з 13.11.2017 року до 30.04.2018 року та встановити надбавку за стаж служби з урахуванням періоду пільгової вислуги років;

- зобов'язати Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України зарахувати до страхового стажу роботи та до вислуги років позивача, що дає право на пенсію відповідно до статті 78 Закону України “Про Національну поліцію», періоди пільгової вислуги років, які сформовані із 01.02.2015 року до 30.09.2025 року, із 07.11.2015 року до 05.06.2016 року, із 27.06.2016 року до 20.09.2016 року, із 08.10. 2016 року до 27.04.2017 року, з 11.05.2017 року до 31.07.2017 року, із 18.08.2017 року до 02.11.2017 року та з 13.11.2017 року до 30.04.2018 року на пільгових умовах один місяць служби за три місяці час проходження служби, протягом яких позивач брав участь в антитерористичній операції підполковнику поліції ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України внести до персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та до Державного реєстру загальнообов'язкового державною соціального страхування періоди страхового стажу періоди пільгової вислуги років, які сформовані із 01.02.2015 року до 30.09.2025 року, із 07.11.2015 року до 05.06.2016 року, із 27.06.2016 року до 20.09.2016 року, із 08.10. 2016 року до 27.04.2017 року, з 11.05.2017 року до 31.07.2017 року, із 18.08.2017 року до 02.11.2017 року та з 13.11.2017 року до 30.04.2018 року на пільгових умовах один місяць служби за три місяці час проходження служби, протягом якого позивач брав участь в антитерористичній операції та вислуги років підполковнику поліції ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що проходить службу в органах Національної поліції України на посаді заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, у період служби із 01.02.2015 року до 30.09.2025 року, із 07.11.2015 року до 05.06.2016 року, із 27.06.2016 року до 20.09.2016 року, із 08.10. 2016 року до 27.04.2017 року, з 11.05.2017 року до 31.07.2017 року, із 18.08.2017 року до 02.11.2017 року та з 13.11.2017 року до 30.04.2018 року був залучений та брав безпосередньо участь в Антитерористичній операції на території донецької та Луганської областей.

Вказані обставини стали підставою для його звернення до відповідача із рапортом про зарахування йому до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислуги в пільговому обчисленні до стажу служби в поліції періоди із 01.02.2015 року до 30.09.2025 року, із 07.11.2015 року до 05.06.2016 року, із 27.06.2016 року до 20.09.2016 року, із 08.10. 2016 року до 27.04.2017 , з 11.05.2017 року до 31.07.2017 року, із 18.08.2017 року до 02.11.2017 року та з 13.11.2017 року до 30.04.2018 року, а також для проведення відповідних перерахунків його грошового забезпечення з урахуванням періоду пільгової вислуги років відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію".

Листом відповідач відмовив в задоволені рапорту.

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду із згаданим позовом.

Ухвалою суду від 07 жовтня 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що спеціальним законом, який визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України, є Закон України «Про Національну поліцію» (визначено преамбулою).

Відповідно до частин 1 та 2 статті 59 вказаного Закону служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Статтею 60 Закону № 580-VIII встановлено, що проходження служби в поліції регулюється цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Також відповідач звернув увагу суду, що не заперечує про наявність пільгової вислуги у позивача, однак пільгова вислуга зараховується до вислуги років для визначення розміру пенсії лише під час звільненні зі служби в поліції при наявності календарної вислуги років.

Таким чином, позовні вимоги щодо здійснення перерахунку календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років є передчасними, оскільки вони спрямовані на захист ще фактично не порушених прав позивача, з огляду на відсутність обов'язкової передумови такого обрахунку стажу, передбаченої статтею 12 Закону № 2262-XII, а саме набуття права для призначення пенсії та винесення наказу про звільнення позивача зі служби в поліції.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд установив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проходить службу в органах Національної поліції України на посаді заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

19.08.2025 супровідним листом Полтавського управління Департаменту № 31644-2025 до Департаменту надіслано рапорт позивача, у якому останній прохав зарахувати до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, наявну пільгову вислугу років.

26.08.2025 за результатами розгляду зазначеного рапорту листом за вих. № 32564-2025 відповідачем поінформовано позивача про те, що: «у період служби із 01.02.2015 до 30.09.2015, 07.11.2015 до 05.06.2016, 27.06.2016 до 20.09.2016, 08.10.2016 до 27.04.2017, 11.05.2017 до 31.07.2017, 18.08.2017 до 02.11.2017 та 13.11.2017 до 30.04.2018 він залучався та брав безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Донецькій та Луганській областях, що, відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (зі змінами) (далі - Постанова № 393), обчислювався з розрахунку один місяць за три місяці, який в пільговому обчисленні становить 05 років 10 місяць 12 днів, та вказаний період зараховується до його вислуги років при звільненні зі служби в поліції лише за наявності календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії.

Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами) (далі - Закон) передбачено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом за наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально - виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, визначено Постановою № 393. Згідно з цією Постановою № 393 пільгове обчислення вислуги років застосовується після набуття права на пенсію, відповідно до Закону, та має значення для визначення розміру пенсії.

Відповідно до статті 12 Закону пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 01 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.

Відповідно до довідки Департаменту від 14.08.2025 за № 493, станом на 14.08.2025 Ваша вислуга років становить 21 рік 00 місяців 10 днів та відповідно до пункту «а» абзацу першого статті 12 Закону підстави для призначення Вам пенсії за вислугу років наразі відсутні.

Водночас статтею 78 Закону України «Про Національну поліцію» та постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» не передбачено зарахування пільгової вислуги років до стажу служби в поліції.

Ураховуючи викладене, вирішити позитивно питання щодо зарахування до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислуги в пільговому обчисленні, сформованої за періоди служби із 01.02.2015 до 30.09.2015, 07.11.2015 до 05.06.2016, 27.06.2016 до 20.09.2016, 08.10.2016 до 27.04.2017, 11.05.2017 до 31.07.2017, 18.08.2017 до 02.11.2017 та 13.11.2017 до 30.04.2018 загальною кількістю 05 років 10 місяць 12 днів, до стажу служби в поліції та здійснення відповідного перерахунку наразі неможливо».

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України «Про Національну поліцію».

За приписами статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пунктом «б» статті 1-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські.

Відповідно до пункту «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 01.10.2020 або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.

За змістом статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д» статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються: а) військова служба; б) служба в органах внутрішніх справ, поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Державній кримінально-виконавчій службі України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На пільгових умовах особам із числа військовослужбовців, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж", "з" статті 1-2 цього Закону, до вислуги років для визначення розміру пенсії зараховується один місяць служби за три місяці часу проходження служби, протягом якого особа брала безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із збройною агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів під час дії воєнного стану. (стаття 17-1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»).

«Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» було затверджено Кабінетом Міністрів України постановою № 393 на виконання вимог Закону № 2262-XII.

Абзацом 3 пункту 1 Порядку № 393 передбачено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, зазначеним у пунктах “б»-“д», “ж» і “з» статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються служба в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, Державній кримінально-виконавчій службі, податковій міліції на посадах начальницького і рядового складу, в Службі судової охорони на посадах молодшого, середнього і вищого складу, в Національному антикорупційному бюро, Бюро економічної безпеки на посадах начальницького складу, Державному бюро розслідувань на посадах рядового і начальницького складу з дня призначення на відповідну посаду.

Судом встановлено, що позивач проходить службу в органах Національної поліції України на посаді заступника начальника управління - начальника відділу моніторингу та зонального контролю Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Враховуючи те, що позивач проходить службу в поліції, а також зважаючи на те, що позивач не звертався до відповідача із заявою про оформлення та подання документів для призначення пенсії за вислугу років із зарахуванням пільгового стажу, зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та зарахувати позивачу до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу років в пільговому обчисленні, має передчасний характер.

Аналогічна правова позиція щодо передчасності вимог про зарахування пільгової вислуги років до календарної до звільнення особи зі служби з органів внутрішніх справ викладена у постановах Верховного Суду від 22.02.2023 у справі № 320/12166/20 та від 21 грудня 2023 року у справі №600/2632/22-а.

Що стосується зарахування пільгової вислуги стажу до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, суд виходить із наступного.

Відповідно частини другої статті 78 Закону України «Про Національну поліцію» до стажу служби в поліції зараховуються:

1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду;

2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту;

3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду;

4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції;

5) час роботи в органах прокуратури і суді осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих, а також служба у Службі судової охорони;

6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.

Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення (частина третя статті 78 Закону України «Про Національну поліцію»).

Частиною четвертою статті 78 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.

З аналізу наведених положень законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд робить висновок, що визначення надбавки за вислугу років та додаткової оплачуваної відпустки відбувається із розрахунку саме стажу служби в поліції, до якого враховуються виключно повні роки вислуги років.

Як зазначено судом вище, Постанова №393 встановлює порядок обчислення стажу (вислуги років) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, що проводиться з метою призначення пенсій відповідно до Закону №2262-XII, та не визначає правила встановлення надбавки за вислугу років та тривалості додаткової оплачуваної відпустки під час проходження служби в поліції.

Стаття 12 Закону №2262-XII визначає виключно умови призначення пенсій за вислугу років, та не підлягає застосуванню при розрахунку надбавки за вислугу років та додаткової оплачуваної відпустки.

Таким чином, пункт 2 Постанови №393 не може бути застосовано при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки в порядку статті 78 Закону №580-VIII, оскільки Постанова №393 прийнята на виконання Закону №2262-XII та може бути застосована для визначення вислуги років особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ саме у випадку призначення пенсії за вислугу років. У свою чергу, при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки слід застосовувати приписи частини другої статті 78 Закону №580-VIII, якою встановлено вичерпний перелік складових (посад, періодів служби) такого стажу служби в поліції.

При цьому делегування частиною четвертою статті 78 №580-VIII Кабінету Міністрів України встановлення порядку обчислення вислуги років у поліції не надає Уряду права визначати додаткові складові стажу служби в поліції, які не передбачені частиною другою статті 78 Закону №580-VIII.

В даному випадку підлягають застосуванню висновки Верховного Суду, викладені у постановах від 19.11.2019 року у справі № 520/903/19, від 31.03.2020 року у справі № 520/2067/19, за якими положення Постанови №393 не регулюють питання, передбачені ч.2 ст.78 Закону України «Про Національну поліцію».

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, у розглядуваному випадку з огляду на встановлені обставини у справі, позовні вимоги про визнання протиправною та скасування відмови Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України у зарахуванні підполковнику поліції ОСОБА_1 , заступникові начальника управління - начальникові відділу моніторингу та зонального контролю Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, пільгової вислуги років, сформованої за періоди служби з із 01.02.2015 року до 30.09.2025 року, із 07.11.2015 року до 05.06.2016 року, із 27.06.2016 року до 20.09.2016 року, із 08.10. 2016 року до 27.04.2017 року, з 11.05.2017 року до 31.07.2017 року, із 18.08.2017 року до 02.11.2017 року та з 13.11.2017 року до 30.04.2018 року до стажу служби в поліції для встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки відповідно до статті 78 Закону України “Про Національну поліцію», оформлену листом від 26.08.2025 року за №32564-2025 задоволенню не підлягають.

З урахуванням наведеного, не підлягають задоволенню також похідні вимоги позивача про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та зарахувати позивачу до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу років в пільговому обчисленні та зарахування пільгової вислуги стажу до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 2-17, 19, 20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (юридична адреса: 01601, місто Київ, вул. Богомольця, 10, код ЄДРПОУ 40116086) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,- відмовити.

Повний текст рішення складено та підписано 16 лютого 2026 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя О.В. Зінченко