Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про передачу справи до іншого суду
16 лютого 2026 року Справа № 200/928/26
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Троянова О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Департаменту патрульної поліції про визнання протиправними дій (бездіяльності) Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області щодо необґрунтованого розгляду звернення від 03.11.2025; зобов'язання Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області повторно розглянути звернення надати обґрунтовану відповідь на звернення від 03.11.2025 відповідно до вимог законів України «Про адміністративну процедуру», «Звернення громадян» та «Про захист персональних даних»; визнання протиправними дій (бездіяльності) Департаменту патрульної поліції щодо необґрунтованого розгляду скарги від 13.11.2025; зобов'язання повторно розглянути звернення надати обґрунтовану відповідь на скаргу від 13.11.2025 відповідно до вимог законів України «Про адміністративну процедуру», «Звернення громадян» та «Про захист персональних даних»; стягнення витрат на професійну правничу допомогу у сумі 8000 грн.
Відповідно до вимог пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано її з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до положень частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Позивач зазначив, у позовній заяві, що справа підсудна Донецькому окружному адміністративному суду, оскільки його місцем перебування є м. Краматорськ Донецької області відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 28.12.2025 № 308.
Так, суд встановив на підставі наявної відповіді №2343783 від 16.02.2026 року з Єдиного державного демографічного реєстру, що зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача є така адреса: АДРЕСА_1 .
Юридичною адресою відповідача є така адреса: 03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3.
Перевіривши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку, що позовна заява подана до Донецького окружного адміністративного суду з порушенням правил територіальної підсудності адміністративних справ, тому, справа підлягає передачі на розгляд до іншого адміністративного суду, виходячи з таких підстав.
Жодних доказів проживання позивача чи місцезнаходження відповідача на території Донецької області позивач до позову не надав.
Суд не приймає посилання позивача на те, що він проходить військову службу на території Донецької області у м. Краматорськ, враховуючи таке.
По-перше, згідно вимог ч. 1 ст. 26 Кодексу адміністративного судочинства України місце проживання (перебування) позивача на території Донецької області повинно бути зареєстрованим у встановленому законом порядку.
По-друге, для визначення територіальної підсудності має значення належним чином зареєстроване місце реєстрації (перебування) позивача, а не місце його роботи (служби).
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного суду» установлено, що з дня набрання чинності цим Законом:
Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя;
до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом;
Окружний адміністративний суд міста Києва невідкладно, протягом десяти робочих днів, передає судові справи, які перебувають у його володінні, до Київського окружного адміністративного суду;
з дня початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду Київський окружний адміністративний суд невідкладно передає справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, до Київського міського окружного адміністративного суду.
Отже, судом встановлено, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Київського окружного адміністративного суду.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що справу належить передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
На підставі викладеного, керуючись п. 2 ч. 1 ст. 29, статтями 243, 248, 256, 294, 295, 297, 370 Кодексу адміністративного судочинства України
Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії для розгляду до Київського окружного адміністративного суду.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Копію ухвали надіслати сторонам.
Повний текст ухвали складено та підписано 16 лютого 2026 року.
Ухвала відповідно до вимог частини першої статті 256 КАС України набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя О.В. Троянова