Рішення від 16.02.2026 по справі 938/704/25

Справа№938/704/25

Провадження № 2-о/938/14/26

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2026 року селище Верховина

Верховинський районний суд Івано-Франківської області в складі

головуючого судді Чекан Н.М.

присяжних Дзюбак О.І.

Ванджурак М.О.

з участю секретаря судового засідання Івасюк Г.Ю.,

розглянувши у судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою органу опіки та піклування - виконавчого комітету Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , особа стосовно якої розглядається справа: ОСОБА_2 , про призначення над недієздатним опікуна, -

ВСТАНОВИВ:

Орган опіки та піклування - виконавчий комітет Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області звернувся до Верховинського районного суду Івано-Франківської області зі заявою про призначення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , опікуном недієздатного ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Заява обгрунтована тим, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 . Він є особою з інвалідністю 1 групи з дитинства внаслідок психічного розладу та проживає разом з племінником ОСОБА_1 , який здійснює за ним постійний догляд. Згідно з висновком судово-психіатричного експерта Івано-Франківської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інституту судової психіатрії, Міністерства охорони здоров'я України» № 434/2024 від 21.11.2024 року, ОСОБА_2 страждає психічним розладом - важкою розумовою відсталістю внаслідок хвороби Дауна. Рішенням Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 25.02.2025 року в справі № 938/171/24 ОСОБА_2 визнано недієздатним. Строк дії цього рішення суду - два роки, який обчислюється з дня набрання ним законної сили. Вказаним рішенняс суду до призначення опікуна недієздатному ОСОБА_2 обов'язки зі здійснення опіки над ним покладено на орган опіки та піклування - виконавчий комітет Верховинської селищної ради. Оскільки опікун призначається переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна, кандидатом в опікуни є його племінник ОСОБА_1 , який здійснював за ним належний догляд до служби в Збройних Силах України та опікується на даний час, оскільки перебуває вдома. ОСОБА_1 звернувся до Верховинського районного суду зі заявою про встановлення опіки над недієздатним ОСОБА_2 та призначенням його опікуном. 28.04.2025 року Верховинським районним судом прийнято ухвалу про повернення заяви ОСОБА_1 , який не має процесуальної дієздатності, оскільки попередньо обов'язки зі здійснення опіки над недієздатним ОСОБА_2 до призначення опікуна покладено на державу в особі органу опіки та піклування виконавчого комітету Верховинської селищної ради і тільки орган опіки може бути в даному випадку ініціатором звернення до суду щодо призначення опікуна ОСОБА_2 . З родини ОСОБА_2 більше ніхто не виявив бажання бути його опікуном, крім ОСОБА_1 .

Ухвалою суду від 27.05.2025 року заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в справі, призначено провести розгляд справи в порядку окремого провадження.

Ухвалою суду від 14.07.2025 року зупинено провадження у справі до закінчення перегляду в касаційному порядку Верховним Судом у складі Об?єднаної палати Касаційного цивільного суду справи №727/5306/24.

Ухвалою суду від 16.10.2025 року поновлено провадження у справі, внаслідок закінчення перегляду в касаційному порядку Верховним Судом у складі Об?єднаної палати Касаційного цивільного суду справи №727/5306/24 та ухвалення постанови від 15.09.2025 року, до якої надано загальний доступ 08.10.2025 року, з якої вбачається, що вимоги про встановлення опіки, призначення опікуна чи співопікуна, заміни опікуна або співопікуна чи звільнення від повноважень опікуна, які вирішуються після вирішення вимоги про визнання фізичної особи недієздатною в іншому судовому процесі, підлягають розгляду судом першої інстанції у складі одного судді і двох присяжних.Матеріали справи передано до канцелярії суду для визначення двох присяжних.

Протоколом автоматизованого визначення присяжних від 16.10.2025 року визначено присяжних Дзюбак О.І. та Ванджурак М.О.

Ухвалою суду від 28.11.2025 року залучено до участі у справі як заінтересовану особу ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки ОСОБА_1 є військовослужбовцем за мобілізацією та проходить військову службу у ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Від заінтересованої особи ІНФОРМАЦІЯ_5 поступило клопотання від 07.01.2026 року № 1/1/48, в якому представник вказав, що заінтересована особа не визнає вимоги заявника та заперечує щодо їх задоволення.

Заінтересована особа ОСОБА_1 та його представник - адвокат Марченко Р.М. у судовому засіданні 07.01.2026 року пояснили, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем ЗСУ з 04.03.2022 року, на даний час проходить військову службу у ІНФОРМАЦІЯ_4 . ОСОБА_1 є племінником ОСОБА_2 , тобто сином його сестри. Інші родичі не мають можливості опікуватися ОСОБА_2 .

Представник органу опіки та піклування у судовому засіданні 07.01.2026 року просив призначити ОСОБА_1 опікуном недієздатного ОСОБА_2 .

У судове засідання, призначене на 11.02.2026 року учасники справи не з'явилися, про дату, час та місце його проведення повідомлені належним чином, від ОСОБА_1 поступила заява про завершення розгляду даної справи у його відсутності, у зв'язку із зайнятістю по службі.

Відповідно до ч.3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Згідно з ч.1 ст.223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

У ч. 2 ст. 247 ЦПК України закріплено, що у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ч.6 ст.259 ЦПК України, у виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення (постанови) суду може бути відкладено на строк не більш як десять днів, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження- не більш як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Згідно з ч.ч.4, 5ст.268 ЦПК України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Враховуючи наведені вимоги процесуального закону, датою ухвалення судом судового рішення в даній справі, призначеній до розгляду на 11.02.2026 року, є дата складення повного судового рішення 16.02.2026 року.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, надані документи, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 41 ЦК України над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка.

Згідно зі ст. 55 ЦК України опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки.

Відповідно до ст. 58 ЦК України опіка встановлюється над малолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.

Положенням ч. 1 ст. 60 ЦК України визначено, що суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна (частина перша статті 300 ЦПК України).

Аналіз змісту ч. 1 ст. 60 ЦК України та ч.1 ст. 300 ЦПК України дає підстави для висновку, що обов'язковою умовою призначення судом конкретної фізичної особи опікуном над недієздатною фізичною особою є наявність подання органу опіки та піклування щодо доцільності призначення саме цієї особи опікуном.

Відповідно до статті 62 ЦК України опіка або піклування встановлюється за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування або за місцем проживання опікуна чи піклувальника.

Положеннями ст. 63 ЦК України закріплено, що опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю; фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою. Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника. Фізичній особі може бути призначено одного або кількох опікунів чи піклувальників.

Відповідно до Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України 26.05.99р. № 34/166/131/88 (далі-Правила), опіка (піклування) встановлюється також для захисту особистих і майнових прав та інтересів повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов'язки.

Органами, які приймають рішення щодо опіки і піклування, є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі комітети міських, районних у містах, сільських, селищних рад. Безпосереднє ведення справ щодо опіки і піклування покладається у межах їх компетенції на відповідні відділи й управління місцевої державної адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчих комітетів міських чи районних у містах рад. У селищах і селах справами опіки і піклування безпосередньо відають виконавчі комітети сільських і селищних рад.

Відповідно до п.1.7 Правил, органи опіки та піклування вирішують в тому числі питання про встановлення і припинення опіки та піклування; ведуть облік щодо осіб, які потребують опіки (піклування); здійснюють нагляд за діяльністю опікунів і піклувальників; забезпечують тимчасове влаштування неповнолітніх та непрацездатних осіб, які потребують опіки (піклування); розглядають скарги на дії опікунів (піклувальників); вживають заходи щодо захисту особистих та майнових прав неповнолітніх дітей і осіб, які перебувають під опікою (піклуванням); беруть участь у розгляді судами спорів, пов'язаних із захистом прав неповнолітніх дітей та осіб, які перебувають під опікою (піклуванням); установлюють опіку над майном у передбачених законом випадках; оформлюють належні документи щодо особи підопічного та щодо майна, над яким установлюється опіка; провадять іншу діяльність щодо забезпечення прав та інтересів неповнолітніх дітей та повнолітніх осіб, які потребують опіки і піклування.

Пунктом 3.1 Правил передбачено, що для безпосереднього здійснення опіки та піклування органами опіки та піклування призначається опікун чи піклувальник. При призначенні опікуна (піклувальника) беруться до уваги його можливості виконувати опікунські обов'язки, стосунки між ним та підопічним. Опікун чи піклувальник призначається лише за його згодою і, як правило, з числа родичів чи близьких підопічному осіб.

Тлумачення зазначених норм права дає підстави для висновку, що недієздатні особи є особливою категорією людей (фізичних осіб), які внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу тимчасово або постійно не можуть самостійно на власний розсуд реалізовувати майнові та особисті немайнові права, виконувати обов'язки й нести юридичну відповідальність за свої діяння. Недієздатним особам мають надаватися правові можливості для задоволення індивідуальних потреб, реалізації та захисту їх прав і свобод.

Хоча за станом здоров'я недієздатні особи не спроможні особисто реалізовувати окремі конституційні права і свободи, вони не можуть бути повністю позбавлені цих прав і свобод, тому держава зобов'язана створити ефективні законодавчі механізми та гарантії для їх максимальної реалізації.

Відповідно до частини першої статті 67 ЦК України опікун зобов'язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням.

При призначенні опікуна важливі і обов'язково повинні враховуватися особисті приязні взаємини між опікуном і підопічним, що забезпечить нормальне життєзабезпечення підопічного. Можливість особи здійснювати повноваження опікуна перевіряється органом опіки та піклування, який висловлює пропозиції про доцільність призначення опікуна.

Згідно з підпунктами 3.2, 3.3 Правил опіки та піклування, опікунами (піклувальниками) не можуть бути особи, які: не досягли 18 років; визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними; перебувають на обліку або лікуються в психоневрологічних та наркологічних закладах; раніше були опікунами чи піклувальниками та з їх вини опіку чи піклування було припинено; позбавлені батьківських прав; інтереси яких суперечать інтересам осіб, що підлягають опіці чи піклуванню; засуджені за скоєння тяжкого злочину. Документи, за наявності яких органи опіки і піклування призначають опікуна: повідомлення державних, громадських організацій або заяви громадянина (громадян); копії свідоцтва про народження особи, що потребує опіки, або іншого документа, який підтверджує її вік; копія свідоцтва про смерть батьків або рішення суду про визнання громадянина безвісно відсутнім або оголошення їх померлими чи інших матеріалів, які підтверджують неможливість виховання дитини. Якщо опіка призначається над повнолітньою особою, - рішення суду про визнання даної особи недієздатною; акт обстеження умов життя особи, що потребує опіки, і опис її майна; довідки про стан здоров'я особи, що потребує опіки (якщо вона раніше проживала окремо), та майбутнього опікуна (піклувальника); довідка про місце проживання майбутнього опікуна і його заява про прийняття на себе обов'язків про опіку; акт перевірки умов життя майбутнього опікуна та висновок від органів опіки та піклування за місцем проживання опікуна про можливість виконувати опікунські обов'язки; довідка лікувальної установи про відсутність в сім'ї майбутнього опікуна (піклувальника) захворювань, що перешкоджають влаштуванню до нього особи, що потребує опіки; документ про закріплення за дитиною житлової площі.

Судом встановлено, що рішенням Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 25.02.2025 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. Верхній Ясенів Верховинського району Івано-Франківської області, який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , визнано недієздатним. До призначення опікуна недієздатному ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , обов'язки зі здійснення опіки над ним покладено на орган опіки та піклування - виконавчий комітет Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області (а.с. 29-31).

Із подання Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області від 22.05.2025 року, рішення №767 від 23.05.2025 року виконавчого комітету Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, яким затверджено протокол опікунської ради вбачається, що опікуном ОСОБА_2 , який зареєстрований та проживає по АДРЕСА_1 , особи з інвалідністю І групи з дитинства внаслідок психічного розладу, який в судовому порядку визнаний недієздатним, слід призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця селища Верховина, який зареєстрований та проживає по АДРЕСА_1 .

Подання органу опіки та піклування обґрунтовано тим, що:

* ОСОБА_1 - одружений, його дружина фізично не може справлятися із дядьком, але заявою від 07.03.2025 року № В-424 не заперечує проживання ОСОБА_2 в їх сім'ї;

* ОСОБА_1 із 01.11.2023 року по 30.04.2024 року отримував допомогу за догляд за ОСОБА_2 , як за особою з інвалідністю І групи з дитинства внаслідок психічного розладу, що вбачається з довідки управління соціального захисту населення Верховинської райдержадміністрації від 14.04.2025 року № 428/04-01/08);

* брат ОСОБА_2 - ОСОБА_3 , в будинку якого на даний час проживає недієздатна особа та ОСОБА_1 , не може опікуватися ним, оскільки є особою похилого віку та особою з інвалідністю III групи загального захворювання і в січні 2025 року переніс ішемічний інсульт в басейні правої середньої мозкової артерії;

*згідно з висновком КНП «Верховинська багатопрофільна лікарня» Верховинської селищної ради від 31.10.2023 року № 540, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_1 , проживає разом з дядьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 і здійснює за ним постійний сторонній догляд;

* відповідно до актів обстеження матеріально-побутових умов та фактичного місця проживання від 03.03.2025 року № 87/11-11/22 та від 04.03.2025 року № 88/11-11/22, ОСОБА_2 зареєстрований разом зі своїм племінником ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 , але в квартирі на даний час проводиться капітальний ремонт і вони разом проживають тимчасово в будинку брата ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_2 ; будинок, в якому вони в даний час проживають обладнаний всією необхідною технікою, меблями, санвузлом, пічним опаленням, тобто створені всі комфортні умови для проживання особи з інвалідністю І групи, яка визнана недієздатною;

*із довідок консультативної поліклініки КНП «Верховинська багатотрофільна лікарни» Верховинської селищної ради від 10.03.2025 року № 81,82 встановлено, що ОСОБА_5 на психіатричному та наркологічному обліку не перебуває;

*згідно з Витягом з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявні судимості», стосовно ОСОБА_1 відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, про наявність незнятої чи непогашеної судимості, про розшук відсутні;

* ОСОБА_1 на даний час є військовослужбовцем.

Судом звертається увага, що у постановах Верховного Суду від 20 травня 2020 року у справі № 736/1508/17 (провадження № 61-39361св18), від 23 листопада 2021 року у справі № 751/9572/19 (провадження № 61-3053св21), від 28 лютого 2024 року у справі №372/3474/21 (провадження № 61-16349св23), від 27 листопада 2024 року у справі № 341/1526/23 (провадження № 61-6358св24), від 04 грудня 2024 року у справі № 634/1126/23 (провадження № 61-9837св24), від 24 липня 2024 року у справі № 727/597/24 (провадження № 61-6720св24), від 30 квітня 2025 року у справі № 710/1549/23 (провадження № 61-1733св25) касаційний суд наголошував, що обов'язковою умовою призначення судом конкретної фізичної особи опікуном над недієздатною фізичною особою є наявність подання органу опіки та піклування щодо доцільності призначення саме цієї особи опікуном, яке повинне відповідати вимогам закону щодо його обґрунтованості та змісту, має бути подано в належній процесуальній формі згідно з вимогами ЦПК України. При внесенні подання орган опіки та піклування має якнайкраще врахувати інтереси особи, над якою встановлюється опіка.

Однак, проаналізувавши конкретні обставини даної справи, суд вважає, що подання органу опіки та піклування щодо призначення ОСОБА_1 опікуном недієздатного ОСОБА_2 не є обґрунтованим та мотивованим належним чином, а також не враховує якнайкраще інтереси особи, над якою встановлюється опіка.

Зокрема, суд зважує на те, що брат ОСОБА_2 - ОСОБА_3 опікуватися ним не може, внаслідок того, що він є особою з інвалідністю ІІІ групи загального захворювання і в січня переніс ішемічний інсульт в басейні правої середньої мозкової артерії та його похилого віку, з приводу чого долучено відповідні докази. Однак, подання не містить належного обґрунтування об'єктивної неможливості інших родичів ОСОБА_2 бути його опікунами, в тому числі ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , жителькою с. Ільці, яка є дружиною брата ОСОБА_7 . Саме вона здійснювала догляд з 18.09.2012 року до 31.10.2023 року за ОСОБА_2 , який у подальшому визнаний недієздатним (а.с. 13).

В поданні вказано про неможливість дружини ОСОБА_1 фізично справлятися з дядьком ОСОБА_2 та її не заперечення про його проживання в їх сім'ї, однак таке обгрунтування не може вважатися належною мотивацією, без зазначення їх причин та підтвердження належними доказами.

Крім того, поданням не встановлено та не зазначено про інших близьких осіб недієздатного ОСОБА_2 , а лише формально вказано на те, що кандидатом в опікуни є тільки його племінник - ОСОБА_1 .

Також судом встановлено, що з наявних у справі виписок-епікриз із медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_1 КНП «Верховинська багатопрофільна лікарня» ВСР вбачається, що він перебував на стаціонарному лікуванні з 22.12.2024 року до 25.01.2025 року (33 дні), з 25.01.2025 року до 07.02.2025 року (14 днів), 07.02.2025 року до 17.03.2025 року (37 днів), з 18.03.2025 року до 11.04.2025 року (24 дні), з 02.05.2025 року до 08.05.2025 року (6 днів).

Із довідки військово-лікарської комісії №2025-0411-1243-1197-0 від 11.04.2025 року, вбачається, що ОСОБА_1 потребує відпустки для лікування у зв'язку із хворобою на 30 календарних днів.

Довідкою військово-лікарської комісії №2025-0526-0841-2459-3 від 25.06.2025 року стверджується проведення медичного огляду ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , «Гарнізонною ВЛК «військової частини НОМЕР_1 » 26.05.2025 року та його придатність до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони.

Вищевказані обставини спростовують твердження ОСОБА_1 про здійснення ним належного догляду за недієздатним ОСОБА_2 .

Також варто зауважити, що у постанові від 28.05.2025 року в справі №641/7190/23 (провадження № 61-16711 св24) Верховний Суд зазначив, що саме орган опіки та піклування на підставі звернення особи чоловічої статі призовного віку із заявою про призначення його опікуном недієздатної особи, враховуючи введений у державі воєнний стан та закріплений статтею 65 Конституції України обов'язок щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, повинен з'ясувати необхідність цього, уникаючи можливих зловживань, та належним чином мотивувати своє подання про можливість призначення особи опікуном.

Відповідно до витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 від 30.06.2025 року №181, ОСОБА_1 призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, старшого техніка дев'ятої механізованої роти третього механізованого батальйону військової частини НОМЕР_2 переміщено від 14.06.2025 року на посаду інструктора мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Із військового квитка серія НОМЕР_3 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , вбачається, що його зараховано до ІНФОРМАЦІЯ_8 30.06.2025 року.

У зв'язку з зазначеним вище, суд вважає, що на даний час відсутні підстави для призначення опікуном над недієздатним ОСОБА_2 заінтересовану особу ОСОБА_1 .

Керуючись ст.ст. 263-265, 293, 294, 300, 354, 355 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви органу опіки та піклування - виконавчого комітету Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про призначення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , опікуном недієздатного ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції протягом тридцяти днів до Івано-Франківського апеляційного суду через Верховинський районний суд Івано-Франківської області або безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Найменування та ім'я учасників справи, їх місцезнаходження та проживання:

орган опіки та піклування - виконавчий комітет Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ 04357294, адреса місця знаходження: вул. І.Франка, 3 селища Верховина Верховинського району Івано-Франківської області;

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 ;

ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , адреса місця знаходження: АДРЕСА_3 ;

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_6 , зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 .

Суддя Наталія ЧЕКАН

Присяжні Ольга ДЗЮБАК

Мирослава ВАНДЖУРАК