Рішення від 10.02.2026 по справі 914/2812/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.02.2026 Справа № 914/2812/25

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., за участю секретаря Федак В.В, розглянувши матеріали справи за позовом: Приватної фірми "Галицький двір", м. Івано-Франківськ;

до відповідача: Мобільного рятувального центру швидкого реагування "Львів" Державної служби України з надзвичайних ситуацій., м. Дрогобич, Львівська область;

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Дрогобицька міська рада, м. Дрогобич.

про розірвання договору.

За участю представників сторін:

від позивача: Тугай Іван Михайлович ;

від відповідача: Франасюк Віталій Валерійович ;

від третьої особи: не з'явився.

Відводів складу суду та секретарю судового засідання сторонами не заявлено.

Розгляд справи судом.

На розгляд Господарського суду Львівської області поступив позов Приватної фірми "Галицький двір" до Мобільного рятувального центру швидкого реагування "Львів" Державної служби України з надзвичайних ситуацій ( зміна найменування з -2Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Дрогобицької міської ради про розірвання договору №8 про реалізацію проекту будівництва житла для осіб рядового і начальницького складу та членів їх сімей 2 Спеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, укладений 06.01.2023року між приватною фірмою «Галицький двір» та 2 Спеціальним центром швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Ухвалою суду від 15.09.2025р. прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Процесуальний хід розгляду справи відображено в попередніх ухвалах суду та протоколах судових засідань. В судовому засіданні 27.01.2026р. оголошено перерву до 10.02.2026р.

Через систему "Електронний суд" 26.09.2025 відповідач подав відзив на позовну заяву за вх. № 25561/25, 17.11.2025, третя особа подала пояснення по справі за вх. № 30687/25.

Представник позивача в судове засідання 10.02.2025р. з'явився, надав суду усні пояснення щодо предмета спору позовні вимоги підтримав, просив позовні вимоги задоволити.

Представник відповідача в судове засідання 10.02.2025р. з'явився надав суду усні пояснення щодо предмета спору, заперечив проти задоволення позову.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, у поданих письмових поясненнях просив проводити розгляд справи без участі представників Дрогобицької міської ради.

Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Відповідно до п.1 ч.3 ст.202 ГПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки. З врахуванням належного виконання обов'язку суду, щодо повідомлення про час та місце проведення судового розгляду усіх учасників судового процесу, судом забезпечено учасникам судового процесу рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів та здійсненні інших процесуальних прав, та те, що неявка представників сторін не перешкоджає розгляду спору по суті, а також враховуючи вимоги ст. 202 ГПК України, та строки розгляду спору, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у справі матеріалами.

Позиції учасників справи.

Позиція позивача

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 06.01.2023року між ПФ «Галицький двір» та 2 Спеціальним центром швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій укладено Договір №8 про реалізацію проекта будівництва житла для осіб рядового і начальницького складу та членів їх сімей 2 Спеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Обсяг зобов'язань ПФ «Галицький двір» з вказаним договором передбачав будівництво Об'єкта на земельній ділянці замовника за кадастровим номером 4610100000:01:054:0019 по вул. Старицького, 3-4-5 в м. Дрогобич, Львівської області загальною площею 2.1 га включно із зобов'язанням замовлення і виготовлення всієї дозвільно-проектної документації, фінансування всіх будівельних робіт та оплату за всі необхідні будівельні матеріали, які необхідні для реалізації проекту з будівництва житла для рядового і начальницького складу відповідача.

З метою реалізації будівництва позивач неодноразово звертався до відповідача щодо передачі йому будівельного майданчика з метою виконання позивачем підготовчих робіт до початку виконання будівельно-монтажних робіт у відповідності до Постанови КМУ №668 від 01.08.2005 р. зміни № 344-2024-п від 29.03.2024, яка передбачає що замовник зобов'язаний надати підряднику (забудовнику) будівельний майданчик (фронт робіт), дозвіл на виконання робіт та ордер на земляні роботи. Однак, на виконання умов укладеного договору відповідачем не вжито заходів щодо передачі будівельного майданчика з метою виконання позивачем підготовчих робіт до початку виконання будівельно-монтажних робіт. У зв'язку із вказаними обставинами позивач не може приступити до виконання своїх зобов'язань за договором та виконати погоджені у договорі умови у встановлені строки.

В лютому 2025року позивачем отримано від Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові ) Територіального управління Державного бюро розслідувань ухвалу слідчого судді Личаківського районного суду міста Львова від 24.1.2025р. у справі №463/9577/24. Вказаною ухвалою суд в кримінальному провадженні наклав арешт на майно у кримінальному провадженні №42024140000000010 від 11.01.2024, а саме: на земельну ділянку із кадастровим номером 4610100000:01:054:0019 по вул. Старицького, 3-4-5 в м. Дрогобич, Львівської області загальною площею 2.1 га, яка перебуває у комунальній власності Дрогобицької міської ради Львівської області, зокрема заборонивши службовим та посадовим особам Державної архітектурно-будівельної інспекції України, її структурним та територіальним підрозділам вчиняти дії по реєстрації дозвільних документів на забудову вищезазначеної ділянки; заборонивши проведення на вказаній земельній ділянці будівельних, земельних, шляхових та інших робіт ПФ «Галицький двір» (ЄДРПОУ 22197173) та будь-якими іншими юридичними та фізичними особами, а також використання матеріалів та обладнання, необхідних для будівництва (створення) об'єкта нерухомості. Вжиття судом вказаного заходу забезпечення в кримінальному провадженні взагалі унеможливлено подальше виконання позивачем умов договору №8 від 06.01.2023року.

Враховуючи те, що будівельний майданчик позивачу переданий не був та в зв'язку з накладенням судом у кримінальному провадженні арешту на земельну ділянку, на якій мав зводитись будинок, позивач надіслав на адресу відповідача лист від 20.02.205року №02-02 з пропозицією розірвати договір №8 від 06.01.2023року. Лист вручено відповідачу 25.02.205року, проте, жодної відповіді на нього не надано.

Враховуючи наведені обставини позивач просить розірвати договір від 06.01.2023року укладений ПФ «Галицький двір» та 2 Cпеціальним центром швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій про реалізацію проекту будівництва житла.

Позиція відповідача.

Відповідач заперечує проти заявлених позовних вимог, вважає позов безпідставним та необґрунтованим, зважаючи на наступне. Відповідач зазначає, що після проведення конкурсу 07.12.2022 засіданням конкурсної комісії з організації і проведення конкурсу з визначення переможця будівництва житла для осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та членів їхніх сімей на земельній ділянці за адресою: Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Старицького, 3-4-5 протоколом № 02 було визначено переможця - приватну фірму "Галицький двір". Задля дотримання приписів постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 2013 р. № 481 "Про затвердження Порядку організації будівництва житла для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, членів їх сімей" відповідач листом № 82 01-2491/82-01 від 28.12.2022 направив до ДСНС України проєкт Договору для його погодження, копія листа додається.

У квітні 2023 року з метою виконання пп. 3 п. 2.1.2 Договору відповідачем було розпочато роботи по звільненню будівельного майданчика від майна і персоналу з метою подальшої його передачі позивачу. Після початку виконання вказаних робіт при огляді безпосередньо на місці за участі обох сторін за договором виникло питання щодо необхідності облаштування під'їзної дороги до будівельного майданчика.

З урахуванням пп. 4 п. 2.1.2, 5.1.1. Договору відповідачем було взято ініціативу щодо оформлення дозвільних документів на влаштування під'їзної дороги до будівельного майданчика. 11.07.2023 відповідачем на ім'я міського голови м. Дрогобича було направлено лист прохання вих. № 82-1355/8201 про надання дозволу на влаштування під'їзної дороги відповідно до план-схеми.

2 Спеціальному центру швидкого реагування ДСНС України (адреса: м. Дрогобич, вул. Спортивна, 44) було надано дозвіл на влаштування під'їзної дороги на вул. М. Старицького в м. Дрогобич Львівської області до нового будівництва багатоквартирного житлового комплексу за власні кошти, відповідно до поданої план-схеми та зазначено, роботи по влаштуванню під'їзної дороги згідно п. 1 виконувати лише після отримання письмового погодження від Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради.

12.12.2023 року на адресу відповідача надійшов лист виконавчого комітету Дрогобицької міської ради вих. № 3-24/7044, щодо порушення права приватної власності на земельних ділянках на вул. І. Макуха та припинення незаконного будівництва під'їзної дороги по вул. Старицького, 2 Спеціальним центром швидкого реагування ДСНС України, у листі зазначено, що дане питання було розглянуто на засіданнях комісії з питань вирішення земельних спорів при Дрогобицькій міській раді

20.01.2025 року на адресу відповідача надійшов лист позивача вих. № 09-01, у якому повторно зазначено, що саме на відповідача покладається обов'язок забезпечення вільного під'їзду до земельної ділянки . Позивач наголосив, що зможе прийняти будівельний майданчик лише за умови наявності юридичної та фактичної можливості доступу до нього, оскільки відсутність під'їзду унеможливлює підписання акту приймання-передачі будівельного майданчика і подальше будівництво об'єкта.

Оскільки проєкт Договору погоджувався з ДСНС України, відповідач 03.03.2025 року направив на адресу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області лист вих. № 58-002-01-168/58-002-05 з проханням надати допомогу у вирішенні проблемного питання, щодо можливості розірвання Договору відповідно до вимог чинного законодавства України, а також у разі прийняття відповідного рішення - забезпечити юридичний супровід підготовки та підписання додаткової угоди про його розірвання, копія додається. Станом на момент подання цього відзиву до суду відповіді щодо можливості розірвання Договору відповідачем не отримано.

Відповідач стверджує, що договір укладено у встановленому законодавством порядку, погоджено ДСНС України, та відповідає вимогам постанови КМУ № 481 від 03.06.2013 та інших нормативних актів щодо будівництва житла для осіб рядового та начальницького складу. Дії відповідача щодо реалізації проєкту здійснювались добросовісно та відповідно до умов Договору. Відповідач добросовісно та за власної ініціативи сприяв отриманню необхідних погоджень для облаштування під'їзної дороги в органах місцевого самоврядування. Неможливість передачі земельної ділянки позивачу зумовлена діями третіх осіб, власників земельних ділянок, що блокували роботи, і не залежить від відповідача. Накладення судом арешту на земельну ділянку не є підставою для розірвання Договору, оскільки кримінальне провадження носить тимчасовий характер. Враховуючи наведені обставини, відповідач просить у задоволенні позову відмовити.

Позиція третьої особи

Третя особа подала письмові пояснення в яких зокрема зазначила, що позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що відповідач не забезпечив вирішення питання, щодо заїзду на земельну ділянку, на якій за договором планувалося будівництво багатоповерхового житлового будинку. Крім того, Другим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань видано ухвалу слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 24.01.2025 року у справі № 463/9577/24, якою накладено арешт на земельну ділянку з кадастровим № 420241400000000:01:054:0019 по вул. Старицького, 3-04-5 у м. Дрогобич, Львівської області, загальною площею 2,1 га, що перебуває у комунальній власності Дрогобицької міської ради.

Проблема облаштування заїзду до зазначеної земельної ділянки станом на сьогоднішній день не вирішена, оскільки для під'їзної дороги необхідно змінити конфігурацію земельних ділянок з кадастровими номерами 4610600000:01:054:0034 та 4610600000:01:054:0030, які перебувають у приватній власності ОСОБА_1, та власник не надає відповідного дозволу. Про це повідомлено відповідача листом виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 08.01.2025 року № 3-24/110. На виконання ухвали слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 24.01.2025 у справі № 463/9577/25 жодних дій щодо видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки з кадастровим номером 4610600000:01:054:0019 на вул. Старицького в м. Дрогобич відділом містобудування та архітектури виконавчих органів Дрогобицької міської ради не вчинялось, що підтверджується відповідним листом відділу від 13.11.2025 року № 554.

Третя особа просить врахувати наведені пояснення при розгляді справи та проводити розгляд справи без участі представників виконавчих органів Дрогобицької міської ради.

Обставини встановлені судом

З метою забезпечення житлом особового складу 2 Спеціальний центр швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій звернувся з листом № 82 01-1864/82-03 від 04.10.2022р. до ДСНС України з проханням надати дозвіл на проведення конкурсу з відбору інвесторів для будівництва житла на земельній ділянці площею 2,1 га (кадастровий номер 4610600000:01:054:0019).

Відповідно до матеріалів справи ДСНС України, згідно листа № 04-10085/214 від 25.10.2022р., не заперечувало щодо проведення конкурсу з відбору інвесторів для будівництва житла. Згідно із Протоколом № 2 засідання конкурсної комісії з організації і проведення конкурсу з визначенням переможця будівництва житла для осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та членів їх сімей на земельній ділянці за адресою: Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Старицького, 3-4-5 від 07.12.2022р. визначено переможця в особі Приватна Фірма «Галицький двір».

06.01.2023року ПФ «Галицький двір» (Сторона 2) та 2 Cпеціальним центром швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (Сторона 1) за результатами проведеного конкурсу по відбору пропозицій із будівництва житла для осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та членів їх сімей на земельній ділянці площею 2.1 га (кадастровий номер 4610600000:01:054:0019) за адресою: Львівська область, м. Дрогобич, вул. Старицького, 3-4-5 (Протокол № 1 від 08.11.2022, Протокол № 2 від 07.12.2022) укладено Договір №8 про реалізацію проекту будівництва житла для осіб рядового і начальницького складу та членів їх сімей 2 Cпеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Відповідно до пп.1.1-1.8 договору сторона-1 передає, а Сторона-2 приймає функції Замовника будівництва Об'єкта, передбачені п. 2.1.1. Договору. Параметри Об'єкта (техніко-економічні показники) визначаються Сторонами в процесі виконання цього Договору, відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації. Будівництво Об'єкта здійснюється на підставі погодженої та затвердженої в установленому порядку проектної документації, дозволу на виконання будівельних робіт (декларації про початок виконання будівельних робіт) та у відповідності до вимог державних стандартів, будівельних норм і правил для даного виду будівництва. Сторони оформлюють право власності на частини Об'єкта (квартири, нежитлові приміщення, машино-місця) на умовах та в порядку, визначених цим Договором та у відповідності до діючого законодавства України. Цей Договір не є договором про інвестиційну діяльність, спільну діяльність, комісії, доручення та управління майном. Завершений будівництвом Об'єкт повинен відповідати проектній документації, затвердженій Сторонами та погодженої у встановленому законодавством порядку. Початок та закінчення будівельних робіт Об'єкта визначається проектною документацією та календарним графіком виконання робіт.

Відповідно до п.п.2.1-2.1.2 сторона-1 делегує, а сторона-2 приймає наступні функції Замовника будівництва Об'єкта: погодження та збір вихідних даних проектної документації на будівництво Об'єкта; отримання погоджень, дозволів на виконання будівельних робіт, а також іншої дозвільної документації, необхідної для Реалізації проекту, при цьому вся дозвільна документація оформляється на ім'я Сторін, як Замовників будівництва Об'єкта; забезпечення проведення державної експертизи проекту будівництва Об'єкта (у разі необхідності); визначення генерального проектувальника для виконання проектних робіт та укладення з ним відповідного договору; забезпечення управління будівництвом Об'єкта; забезпечення та організація виконання будівельно-монтажних робіт Об'єкта; укладення договору генерального підряду на виконання робіт/надання послуг; забезпечення проведення авторського та технічного нагляду за будівництвом об'єкту; забезпечення та прийняття, спільно із Стороною-1, Об'єкта в експлуатацію та одержання документу про відповідність збудованого Об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил; оформлення права власності на частину Об'єкта, яка належить Стороні-2 відповідно до цього Договору; відповідно до законодавства оформлює дозвільні документи на звільнення земельної ділянки від об'єктів знесення та здійснює всі дії щодо звільнення земельної ділянки від об'єктів знесення (при необхідності); забезпечення фінансування Реалізації проекту в обсягах, необхідних для його реалізації; щодо розробки Проектної документації та будівництва Об'єкта, а також інших функцій, передбачених даним Договором, окрім права постійного користування земельною ділянкою, з метою отримання Сторонами у власність завершеного будівництва Об'єкта в частинах визначених даним Договором в порядку та на умовах, визначених умовами Договору; Сторона-2 приймає на себе на час проектування Об'єкта та будівництва Об'єкта виконання всіх функцій Замовника, передбачені цим Договором та чинним законодавством, окрім тих, що відповідно до умов даного Договору покладено на Сторону-1, та зобов'язується на свій ризик за рахунок власних або залучених сил, коштів, матеріалів, засобів, техніки та устаткування забезпечити будівництво Об'єкта в цілому на земельній ділянці відповідно до проектної документації. Забезпечення внесення змін до містобудівної документації, зокрема, до детального плану територій (при необхідності); взаємодію при вирішенні питань, пов'язаних із Реалізацією проекту будівництва Об'єкта з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також з фізичними та юридичними особами будь-якої форми власності.

Сторона-1 виконує наступні функції за цим Договором: здійснює функції землекористувача земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством; оформлення права власності на частину об'єкта, яка належить стороні-1 відповідно до цього Договору; передає стороні-2 будівельний майданчик, звільнений від майна і персоналу сторони-1, про що сторонами підписується відповідний акт приймання-передачі; взаємодію при вирішенні питань, пов'язаних із реалізацією проекту будівництва об'єкта з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також з фізичними та юридичними особами будь-якої форми власності; виконує функції замовника в частині передбаченої чинним законодавством, а саме: затверджує проектну документацію, звертається до органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо отримання дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів та внесення змін до дозволу на будівництво у разі необхідності.

Згідно із п. 4.1 договору сторони зобов'язуються організувати та забезпечити виконання будівельних робіт у повному обсязі, власними і/або залученими силами та засобами, відповідно до умов цього Договору, проектної документації, діючих в Україні будівельних норм та правил, а також прийняття Об'єкта в експлуатацію. Строки проектування, будівництва та прийняття закінченого будівництвом Об'єкта в експлуатацію не повинно перевищувати 120 (сто двадцять) місяців від моменту укладення Договору.

Згідно із п.4.6 договору на стадії проектування Об'єкта, а також на стадії виконання будівельних робіт, Сторона-2: укладає, підписує та виконує договори на виконання проектних та інших вишукувальних робіт в обсязі, необхідному для виконання робіт з будівництва Об'єкта з відповідними проектними організаціями та третіми особами, зміст та обсяг проектної документації на будівництво Об'єкта визначається відповідно до вимог державних стандартів, будівельних норм і правил для даного виду будівництва; забезпечує погодження розробленої проектної документації на будівництво Об'єкта, а також проведення державної експертизи розробленої і погодженої проектної документації (при необхідності). Забезпечує здійснення авторського нагляду за будівництвом автором проекту (при необхідності); забезпечує здійснення технічного нагляду, в процесі будівництва Об'єкта; планує та організовує хід будівництва Об'єкта; здійснює контроль за якістю та обсягами будівництва, відповідністю виконаних робіт проекту, будівельним нормам та правилам; здійснює на власний розсуд залучення підрядних організацій до будівництва.

Відповідно до 4.7 договору сторона-1: погоджує технічне завдання на проектування. Надає повний доступ до земельної ділянки стороні-2 (відповідно до акту) та право користування нею лише для реалізації проекту та виконання всіх комплексів робіт під час будівництва Об'єкта, а також третім особам (підрядним, субпідрядним організаціям, виконавцям) для проведення ними робіт/надання послуг. Має право здійснювати контроль за ходом будівництва Об'єкта, при цьому не втручатись в діяльність Сторони-2 по Реалізації проекту.

Пунктом 5.2.3 договору передбачено сторона-1 зобов'язується: Забезпечувати організацію Реалізації проекту в частині, передбаченій цим Договором; Виконувати інші свої зобов'язання, передбачені цим Договором, державними будівельними нормами та правилами, чинним законодавством України, спрямовані на належне виконання цього Договору та Реалізацію проекту; Надати доступ до Земельної ділянки для Реалізації проекту та виконання всіх комплексів робіт під час будівництва Об'єкта. Сторона-2 зобов'язується: Забезпечувати організацію Реалізації проекту, в частині передбаченій цим Договором, та своєчасне фінансування Реалізації проекту. Повідомити Сторону-1 про закінчення будівельних робіт. Не вчиняти без попереднього письмового погодження з Стороною-1 дій та/або правочинів, прямо не передбачених цим Договором, наслідком яких є здійснення Стороною- будь-яких платежів (компенсацій) при Реалізації проекту.

Згідно із п.8.1-8.3 сторони зобов'язуються вжити всіх необхідних заходів щодо виконання цього Договору, окремих зобов'язань, пов'язаних з його виконанням та Реалізацією проекту взагалі, вирішувати конфліктні ситуації, що виникають, шляхом переговорів. Одностороння відмова однієї із сторін від цього Договору (одностороннє його розірвання) і/або відмова від виконання окремих зобов'язань по ньому не допускається. Цей договір може бути розірвано за взаємною згодою сторін у порядку, передбаченому чинним законодавством України. У разі неможливості розірвання договору за взаємною згодою сторін, спір може бути вирішено в судовому порядку згідно з чинним законодавством України.

Листом вих. № 82-1355/8201 від 11.07.2023р. відповідач звернувся до міського голови м. Дрогобича з проханням надати дозвіл на влаштування під'їзної дороги відповідно до план-схеми.

15.08.23р. Рішенням Дрогобицької міської ради №212 надано дозвіл 2 спеціальному центру швидкого реагування ДСНС України на влаштування під'їзної дороги на вул. м.Старицького в м. Дрогобич Львівської області до нового будівництва багатоквартирного житлового комплексу за власні кошти відповідно подано план-схеми; відповідно до п 2,3 рішення ухвалено роботи по влаштуванню під'їзної дороги згідно п. 1 виконувати лише після отримання письмового погодження від департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради; спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України забезпечує належне утримання і своєчасний ремонт під'їзної дороги згідно п. 1.

04.09.2023р. відповідачем на ім'я директора Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради було направлено лист вих. № 82-1623/82-01 про погодження робіт по влаштуванню під'їзної дороги відповідно до рішення виконкому Дрогобицької міської ради, від 15.08.2023 № 212.

18.09.2023 на адресу відповідача надійшов лист директора Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради вих. № 1468 в якому зазначено, що Департамент не заперечує щодо влаштування під'їзної дороги на вул. М. Старицького у м. Дрогобич до нового будівництва багатоквартирного житлового комплексу за власні кошти, відповідно до поданої план-схеми.

Відповідно до наданої відповідачем Реєстраційної картки звернення від 31.10.2023р. № ЯК-16338189 на Урядову «гарячу лінію» звернувся заявник зі скаргою на працівників ДСНС, з вимогою повернення ділянки до попереднього стану та припинення ремонтних робіт. Листом № 82-2038/82-11 від 13.11.2023р. відповідач поінформував міського Голову м. Дрогобича про відповідне звернення та просив повідомити про можливість подальшого виконання відповідних робіт згідно до згадуваної план-схеми.

Листом за вих. № 3-24/7044 від 12.12.2023р. Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради повідомив відповідача про те, що питання під'їзної дороги до будівництва багатоквартирного житлового комплексу, скеровано в Департамент міського господарства та у відділ містобудування та архітектури для надання пропозицій щодо можливих варіантів влаштування під'їзної дороги до земельної ділянки на вул. Старицького в м. Дрогобичі, яка знаходиться у постійному користуванні 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України у зв'язку із будівництвом багатоквартирного житлового комплексу. За результатами розгляду щодо вище наведеного питання буде прийнято міською радою рішення, про яке буде повідомлено.

Листом за вих. № 01 від 07.06.2024р. позивач повідомив відповідача про відсутність заїздів (проїзду) до визначеної земельної ділянки, зазначивши, що це може слугувати перешкодою в подальшій реалізації проекту, оскільки може унеможливити проектування, будівництво та подальше використання збудованого об'єкта. З метою вирішення зазначеного питання та для можливості подальшого здійснення проектування та будівництва просив надати технічну документацію (проект землеустрою), щодо відведення в постійне користування відповідачем земельної ділянки з кадастровим номером 4610600000:01:054:0019 з усіма наявними графічними матеріалами, чи іншу документацію, яка містить інформацію про існуючий заїзд до вказаної земельної ділянки; після надання вказаних матеріалів, забезпечити присутність уповноваженого представника для проведення огляду земельної ділянки, вирішення питання наявності проїзду чи можливості його забезпечення та подальшого передання будівельного майданчика позивачу.

Листом вих. № 10-10 від 31.10.2024р. позивач звернувся до відповідача з вимогою влаштувати дорогу до першої черги будівництва, в якому зокрема зазначив, відповідачем отримано повідомлення щодо виконання підготовчих робіт від 02.10.23р №ЛВ020230925964, однак не виконані зобов'язання щодо передачі будівельного майданчика підрядній організації. Та зауважив що до початку виконання будівельно-монтажних робіт на основі Постанови КМУ №68 від01.08.2005р із змінами, замовник зобов'язаний надати підряднику ( забудовнику), дозвіл на виконання робіт та ордер на земляні роботи.

Листом вих. № 02-01 від 07.01.2025р. позивач звернувся до відповідача із повторним проханням надання проїзду до зазначеної земельної ділянки чи можливістю його забезпечення та подальшого передання будівельного майданчика приватній фірмі «Галицький двір», зазначив, що на день звернення спеціалістами ПФ «Галицький двір» повторно встановлено відсутність заїзду (проїзду) до вказаної земельної ділянки.

Листом № 3-24/110 від 08.01.2025р. виконком Дрогобицької міської ради на запит відповідача № 2308/3-24 від 10.12.2024 щодо результатів розгляду питання по облаштуванню під'їзної дороги до земельної ділянки, було повідомлено, що задля облаштування під'їзної дороги необхідно змінити конфігурацію земельних ділянок, які виходять на дорогу по вул. Старицького (кадастровий номер земельних ділянок: 4610600000:01:054:0034, 4610600000:01:054:0030 - приватна власність). Відповідне рішення було ухвалено на комісії з питань вирішення земельних спорів при Дрогобицькій міській раді (від 29.11.2023, протокол № 15) згідно якого власнику земельних ділянок було запропоновано підготувати відповідну технічну документацію та подати на затвердження сесією Дрогобицької міської ради.

Листом № 58-002-01-26/58-002-05 від 10.01.2025р. відповідач надав відповідь на лист позивача вих. № 02-01 від 07.01.2025р. та зазначив, що відповідно до умов Договору від 06 січня 2023 року Nє 8, обов'язок щодо облаштування, забезпечення або надання проїзду до земельної ділянки для будівництва житла для осіб рядового і начальницького складу та членів їхніх сімей на замовника не покладається; під'їзд до будівельного майданчика на вулиці М. Старицького можливий через вулицю Кримську зі сторони вулиці І. Котляревського; у зв'язку зі зміною найменування Центру на 2 Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (з 01 листопада 2024 року) та проведення відповідних реєстраційних і реорганізаційних дій, можливість реорганізації передачі будівельного майданчика від замовника до забудовника буде розглянуто найближчим часом.

Листом вих. № 09-01 від 21.01.2025р. позивач повторно звернувся до відповідача з запитом щодо передачі будівельного майданчика від відповідача, адже відсутність вільного під'їзду до земельної ділянки унеможливить підписання акту приймання-передачі будівельного майданчика і подальшого будівництва даного об'єкта.

03.03.25р. листом відповідач звернувся до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області щодо надання допомоги у вирішенні питання стосовно можливості розірвання договору від 06.01.2023 року № 8 «Про реалізацію проєкту будівництва житла для осіб рядового і начальницького складу та членів їхніх сімей» у зв'язку з тим, що надійшов лист від ПФ «Галицький Двір» щодо розірвання договору від 06.01.23р. №8 у зв'язку з тим, що ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 24.01.2025 року накладено арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 4610600000:01:054:0019 по вул. Старицького, 3-4-5 у м. Дрогобич із забороною її відчуження, поділу, об'єднання та забудови. У даному листі також зазначено, що на виконання умов вищезазначеного Договору 2 АРЗ СП ГУ ДСНС України у Львівській області (раніше 2 СЦШР ДСНС України) виконав зобов'язання в частині звільнення будівельного майданчика від майна та персоналу в повному обсязі. Проте зазначена земельна ділянка не була передана від замовника до забудовника. Труднощі у передачі земельної ділянки спричинені тим, що під'їзна дорога до будівельного майданчика, пролягає через дві земельні ділянки, що перебувають у приватній власності громадянина ОСОБА_1 . На адресу 2 СЦШР ДСНС України надходили численні листи від ПФ «Галицький двір», щодо вирішення питання під'їзної дороги до будівельного майданчика. 2 СЦШР ДСНС України звертався до Дрогобицької міської ради з проханням вирішення даного питання.

Ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 24 січня 2025 року у справі № 463/9577/24 накладено арешт на майно у кримінальному провадженні № 42024140000000010 від 11.01.2024, а саме: на земельну ділянку із кадастровим номером 4610600000:01:054:0019 (площа 2,1 га, адреса: Львівська обл., м. Дрогобич, вул. М. Старицького, 3-4-5), яка перебуває у комунальній власності Дрогобицької міської ради Львівської області, - заборонивши відчуження, зміну, реєстрацію (перереєстрацію), заставу або іншого виду зміни власника майна, поділ, об'єднання, забудову, зміну категорії та цільового призначення; - заборонивши службовим та посадовим особам Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (код ЄДРПОУ - 39769942) та його структурним підрозділам, у тому числі державним кадастровим реєстраторам, вчиняти будь-які дії з поділу, об'єднання, зміни власника, категорії, цільового призначення та конфігурації вищезазначеної земельної ділянки; - заборонивши службовим та посадовим особам Державної архітектурно-будівельної інспекції України, її структурних та територіальних підрозділів вчиняти дії по реєстрації дозвільних документів на забудову вищезазначеної ділянки; - заборонивши службовим та посадовим особам Дрогобицької міської ради Львівської області вчиняти дії по видачі містобудівних умов та обмежень забудови вказаної земельної ділянки; - заборонивши проведення на вказаній земельній ділянці будівельних, земельних, шляхових та інших робіт ПФ «Галицький двір» (ЄДРПОУ 22197173) та будь-якими іншими юридичними та фізичними особами, а також використання матеріалів та обладнання, необхідних для будівництва (створення) об'єкта нерухомості.

Листом вих. № 02-02 від 20.02.2025р. позивач надіслав відповідачу угоду про розірвання Договору № 8 від 06.01.2023р. , в якому зокрема зазначив, що станом на час звернення із цим листом будівельний майданчик генеральному підряднику переданий не був, жодних актів з цього приводу сторони не підписували. Накладення судом арешту на земельну ділянку, на якій мав зводитись будинок, унеможливлює взаємне виконання сторонами договору від 06.01.23р №8, відповідно такий договір підлягає розірванню, у зв'язку із чим позивач скеровує відповідачу додаткову угоду. Доказів укладення додаткової угоди до договору № 8 від 06.01.23р. суду не представлено.

Оцінка суду.

Статтею 15 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку; зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу (ст. 509 Цивільного кодексу України).

Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. За змістом статті 527 ЦК України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до статті 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Договір є обов'язковим для виконання сторонами на підставі статті 629 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 875 ЦК України за договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання.

Відповідно до частин першої, другої статті 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Відповідно до п. 29 Постанови КМУ № 668 від 01.08.2005р. зі змінами № 344-2024-п від 29.03.2024р. замовник зобов'язаний: надати підряднику будівельний майданчик (фронт робіт), передати дозвільну та іншу договірну документацію і ресурси відповідно до договору підряду; передати підряднику завдання на проектування, інші вихідні дані, необхідні для розроблення проектної документації, надати йому допомогу в погодженні проектної документації у разі, коли розроблення та погодження проектної документації за умовами договору підряду покладено на підрядника; сприяти підряднику в порядку, встановленому договором підряду, у виконанні робіт.

Згідно умов укладеного договору №8 від 06.01.23р. сторони погодили умови будівництва житла для осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та членів їх сімей на земельній ділянці площею 2.1 га (кадастровий номер 4610600000:01:054:0019) за адресою: Львівська область, м. Дрогобич, вул. Старицького, 3-4-5, щодо якої Дрогобицькою міською радою Львівської області видано Державний Акт на право постійного користування земельною ділянкою, серія та номер ЯЯ № 176558, виданий 18.02.2008 року.

Відповідно до п. 2.1.2 Договору №8 від 06.01.23р. Сторона-1 виконує наступні функції за цим Договором: здійснює функції землекористувача земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством; передає Стороні-2 будівельний майданчик, звільнений від майна і персоналу Сторони-1, про що Сторонами підписується відповідний акт приймання передачі; взаємодію при вирішенні питань, пов'язаних із реалізацією проекту будівництва об'єкта з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також з фізичними та юридичними особами будь-якої форми власності; виконує функції замовника в частині передбаченої чинним законодавством, а саме: затверджує проектну документацію, звертається до органу державного архітектурно будівельного контролю щодо отримання дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів та внесення змін до дозволу на будівництво у разі необхідності.

Сторона-2 за цим Договором, діє від свого імені, чинить в межах цього Договору усі необхідні юридичні дії та акти, укладає на власний розсуд будь-які правочини, необхідні для реалізації проекту, та несе за них повну відповідальність згідно чинного законодавства України.

Згідно із положеннями п.2.1.2 договору №8 саме на Сторону-1, тобто на відповідача, покладається обов'язок в забезпеченні передачі будівельного майданчика з метою реалізації умов Договору позивачем. Однак, відповідач в порушення умов договору не виконав свої зобов'язання, будівельний майданчик, стороні- 2 договору не передав, акт приймання передачі будівельного майданчика сторонами не підписано.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач неодноразово звертався з вимогою до відповідача щодо належного виконання відповідачем своїх обов'язків за укладеним Договором, що підтверджується листами за вих. № 10-10 від 31.20.2024р., № 02-01 від 07.01.2025р., № 09-01 від 21.01.2025р., зокрема в частині зобов'язань відповідача визначених положенням п.2.1.2 договору, однак доказів виконання своїх зобов'язань на виконання договору зокрема в частині п.2.1.2 суду не представлено.

Із матеріалів справи, пояснень учасників справи та третьої особи вбачається, що до земельної ділянки з кадастровим номером 4610100000:01:054:0019 по вул. Старицького, 3-4-5 в м. Дрогобич, на якій запланований об'єкт будівництва, відсутній вільний під'їзд, що унеможливлює безпосередній початок та виконання будівельних робіт.

Позивач зокрема листом за вих. № 01 від 07.06.2024р.звертався до відповідача, з метою вирішення питання щодо відсутності заїздів (проїзду) до визначеної земельної ділянки та для можливості подальшого здійснення проектування та будівництва та просив надати технічну документацію (проект землеустрою), щодо відведення в постійне користування відповідачем земельної ділянки з кадастровим номером 4610600000:01:054:0019 з усіма наявними графічними матеріалами, чи іншу документацію, яка містить інформацію про існуючий заїзд до вказаної земельної ділянки; після надання вказаних матеріалів, забезпечити присутність уповноваженого представника для проведення огляду земельної ділянки, вирішення питання наявності проїзду чи можливості його забезпечення та подальшого передання будівельного майданчика позивачу. Однак, доказів вжиття заходів щодо взаємодії стороні 2, при вирішенні питань, пов'язаних із реалізацією проекту будівництва об'єкта з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також з фізичними та юридичними особами будь-якої форми власності, суду не представлено.

Відповідно до пояснень Дрогобицької міської ради питання облаштування заїзду до зазначеної земельної ділянки з кадастровим номером 4610100000:01:054:0019, станом на сьогоднішній день не вирішена, оскільки для під'їзної дороги необхідно змінити конфігурацію земельних ділянок з кадастровими номерами 4610600000:01:054:0034 та 4610600000:01:054:0030, які перебувають у приватній власності та власник не надає відповідного дозволу.

Відтак, враховуючи вищевикладене, дані обставини у сукупності унеможливлюють виконання умов договору з реалізації погодженого сторонами об'єкта будівництва, від робіт з проектування, до будівництва так і подальшого використання збудованого об'єкта, що є істотними обставинами, які унеможливлюють виконання умов договору, зокрема стороною 2 внаслідок чого сторони значною мірою позбавляються того, на що вони розраховували при укладенні договору.

Накладення арешту на земельну ділянку із кадастровим номером 4610600000:01:054:0019 (площа 2,1 га, адреса: Львівська обл., м. Дрогобич, вул. М. Старицького, 3-4-5), ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 24 січня 2025 року у справі № 463/9577/24, заборонивши відчуження, зміну, реєстрацію (перереєстрацію), заставу або іншого виду зміни власника майна, поділ, об'єднання, забудову, зміну категорії та цільового призначення; заборонивши службовим та посадовим особам Головного управління Держгеокадастру у Львівській області та його структурним підрозділам, у тому числі державним кадастровим реєстраторам, вчиняти будь-які дії з поділу, об'єднання, зміни власника, категорії, цільового призначення та конфігурації вищезазначеної земельної ділянки; - заборонивши службовим та посадовим особам Державної архітектурно-будівельної інспекції України, її структурних та територіальних підрозділів вчиняти дії по реєстрації дозвільних документів на забудову вищезазначеної ділянки; - заборонивши службовим та посадовим особам Дрогобицької міської ради Львівської області вчиняти дії по видачі містобудівних умов та обмежень забудови вказаної земельної ділянки; - заборонивши проведення на вказаній земельній ділянці будівельних, земельних, шляхових та інших робіт ПФ «Галицький двір» та будь-якими іншими юридичними та фізичними особами, а також використання матеріалів та обладнання, необхідних для будівництва (створення) об'єкта нерухомості, також унеможливлюють виконання умов договору №8 з реалізації проєкту будівництва житла.

Відтак, враховуючи вищезазначені обставини в сукупності, що унеможливлюють реалізацію умов укладеного сторонами договору №8, вимоги позивача щодо розірвання договору є підставними.

Відповідно до частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (статті 77 Господарського процесуального кодексу України). Згідно з статтею 78 Господарського процесуального кодексу України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Статтею 79 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів) (стаття 86 Господарського процесуального кодексу України).

Враховуючи вищевикладене, подані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що обставини які є предметом доказування у справі судом визнаються встановленими та позовні вимоги до відповідача є обґрунтованими, не спростованими, підтверджені належними доказами, та підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Згідно ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У відповідності до ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Зі змісту ст.77 ГПК України вбачається, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Згідно ст.78 ГПК України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи вищевикладене, подані докази в їх сукупності, надані пояснення, суд дійшов висновку, що обставини які підлягають доказуванню, вважаються встановленими, позовні вимоги є обґрунтовані та підтверджені належними доказами, тому підлягають задоволенню.

Судові витрати

На підставі положень статті 129 Господарського процесуального кодексу України з відповідача підлягають відшкодуванню судові витрати в розмірі судового збору пропорційно до задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 74, 76, 77, 86, 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити повністю.

Розірвати Договір №8 від 06.01.23р. Про реалізацію проекту будівництва житла для осіб рядового і начальницького складу та членів їх сімей 2 Cпеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, укладений приватною фірмою «Галицький двір» та 2 Cпеціальним центром швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Стягнути з Мобільного рятувального центру швидкого реагування "Львів" Державної служби України з надзвичайних ситуацій ( зміна найменування з -2Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області) (адреса вул. Спортивна, 44 м. Дрогобич, Львівська область,82100 ЄДРПОУ 14372923)) на користь Приватної фірми «Галицький двір» (адреса Бульвар Південний, 23 офіс 31 м. Івано-Франківськ, 76014 ЄДРПОУ 2219717) витрати по сплаті судового збору в сумі 2422,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили у строки передбачені ст. 241 ГПК України.

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки передбачені ст.ст. 256, 257 ГПК України.

Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua.

Повний текст рішення складено 16.02.26р.

Суддя Іванчук С.В.