Справа №766/327/26
Пров. №3/766/958/26
11.02.2026 Херсонський міський суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Рябцевої М.С.,
при секретарі Перелигіної А.С.,
за участю прокурора Гальченко В.М. (на відеоконференції),
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (на відеоконференції),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Херсона матеріали справи про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця: м. Херсон, громадянина України, одруженого, з вищою освітою, зреєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживачого: АДРЕСА_2 , працюючого на час вчинення правопорушення: директором комунального підприємства “Херсонтеплоенерго» Херсонської міської ради,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора комунального підприємства “Херсонтеплоенерго» Херсонської міської ради, тобто будучи посадовою особою юридичних осіб публічного права, а значить суб'єктом декларування та відповідальності, згідно із ст. 1, п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 та п. 2-7. Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (05.09.2024 о 11.44), будучи звільненим зі служби 14.03.2024 року, без поважних причин,маючи при цьому фізичні та технічні можливості, подав на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) .
Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора комунального підприємства “Херсонтеплоенерго» Херсонської міської ради, тобто будучи посадовою особою юридичних осіб публічного права, а значить суб'єктом декларування та відповідальності, згідно із ст. 1, п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 та п. 2-7. Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (28.11.2025 о 18.27), будучи звільненим зі служби 14.03.2024 року, без поважних причин,маючи при цьому фізичні та технічні можливості, подав на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.
Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора комунального підприємства “Херсонтеплоенерго» Херсонської міської ради, тобто будучи посадовою особою юридичних осіб публічного права, а значить суб'єктом декларування та відповідальності, згідно із ст. 1, п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 та п. 2-7. Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (05.09.2024 рік о 11.35), без поважних причин, маючи при цьому фізичні та технічні можливості, подав на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.
Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував факт невчасного подання щорічної декларації за 2023, 2024 рік, та при звільненні, обставини викладені в протоколах про аміністративні правопорушення не заперечував, зазначив, що забув про необхідність подання декларацій, оскільки після звільнення, перейшов на іншу роботу, занурився в іншу сферу роботи, це займало весь його вільний час, йому потрібно було заробляти кошти для родини та дружини.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що матеріали справи про адміністративні правопорушення містять достатні докази на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1ст.172-6 КУпАП. Просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією та притягнути останню до адміністративної відповідальності, з урахуванням правил ст. 36 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 від 07.01.2026 року № 12/2026 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
- протоколом про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 від 07.01.2026 року № 14/2026 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
- протоколом про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 від 07.01.2026 року № 13/2026 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
- листом Державної установи «Херсонський слідчий ізолятор» Міністерства юстиції України від 15.08.2024 № 24/18-1014/ВС/Нв;
- Щорічною Декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік ОСОБА_1 ;
- Щорічною Декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік ОСОБА_1 ;
- Декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік ОСОБА_1 (після звільнення);
- Листом Національної поліції України (департамент стратегічних розслідувань) від 07.11.2025;
- Послідовністю дій користувача “Єдиного державного реєстру декларацій» 01.01.2024-06.09.2024;
- Відповіддю Національної поліції (департамент стратегічних розслідувань) від 07.11.2025 року № 5699/55/120/01-2025;
- Запитом на надання документів від 18.11.2025 року №8-7947-11/26;
- Розпорядженням начальника Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області № 384 - к від 14.06.2023;
- Розпорядженням начальника Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області № 93-к від 08.02.2024;
- Розпорядженням начальника Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області № 384-к від 14.06.2023;
- Розпорядженням начальника Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області № 782-к від 14.12.2023;
- Розпорядженням начальника Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області № 93- к від 08.02.2024
- Розпорядженням начальника Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області № 46-к від 14.03.2024;
-Рішенням про заствердження статуту міського комунального підприємства “Херсонтеплоенерго» від 27.05.2020 № 2364 про затвердження статуту МКП “ Херсонтеплоенерго»;
- Статутом МКП “Херсонобленерго» від 27.05.2020 № 2364;
- Письмовими поясненнями ОСОБА_1 , в яких він фактично визнав факт несвочасного подання декларації , пояснюючи це великим навантаженням на роботі, життевими факторами;
- Відповіддю управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій № 683/55/120/01-2024 від 04.03.2024;
При вирішенні питання щодо міри адміністративної відповідальності виходжу з наступного.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Відповідно до вимог ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень, адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, суспільну небезпечність діяння, особу ОСОБА_1 вважаю за необхідне накласти на останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у межах мінімальної санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП , що буде необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Крім цього, з ОСОБА_1 на користь держави, відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» підлягає стягненню судовий збір в сумі 665,60 грн.
Керуючись ст.ст.23,33, 36,40-1, ч. 1 ст.172-6,251,280,283,284 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та у відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
(Номер рахунку (IBAN): UA668999980313010106000021451, Одержувач ГУК у Херсонській обл./Херсонській ра-он 21081100, Код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37959517, Банк отримувач Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в сумі 665, 60 гривні.
(Отримувач коштів : ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 Код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 (десяти)днів з дня винесення постанови.
У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
СуддяМ. С. Рябцева