13 лютого 2026 року м. ПолтаваСправа № 440/16426/25
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу Головного управління ДПС у Полтавській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
08 грудня 2025 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Полтавській області (надалі - позивач, ГУ ДПС у Полтавській області) до ОСОБА_1 (надалі - відповідач, ОСОБА_1 ), у якій позивач просить стягнути податковий борг у розмірі 695839,60 грн.: з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 634844,25 грн.; з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 52875,35 грн.; з адміністративних штрафів та інших санкцій в сумі 8120,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що за відповідачем рахується податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 634844,25 грн.; з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 52875,35 грн.; з адміністративних штрафів та інших санкцій в сумі 8120,00 грн., що виник на підставі податкових повідомлень-рішень, а також внаслідок несплати пені, що не сплачені відповідачем у строк, встановлений законом.
На підставі частини 6 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України 10 грудня 2025 року, керуючись частиною 6 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд отримав інформацію з Єдиного державного демографічного реєстру про зареєстроване місце проживання ОСОБА_1 . /а.с. 49/.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 15 грудня 2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/16426/25. Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження - задоволено, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі надати до суду відзив на позов разом з усіма доказами, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Роз'яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами.
Копія ухвали суду про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі від 15 грудня 2025 року у справі №440/16426/25 була надіслана судом за адресою місця проживання ОСОБА_1 , що зареєстрована у встановленому законом порядку, проте повернута до суду поштовою організацією 03.01.2026 /а.с. 60-62/.
Відповідач не скористався своїм правом на надання відзиву на позовну заяву.
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у строк, встановлений статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторони, викладені у заяві по суті справи, суд встановив наступні обставини та спірні правовідносини.
Частиною 1 статті 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 1 Податкового кодексу України встановлено, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до підпунктів 54.3.3, 54.3.5 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо: згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган; дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом.
11.10.2024 ГУ ДПС у Полтавській області на підставі акта перевірки від 06.09.2024 №11976/16-31-24-06-01/3777002221 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки платника податків - фізичної особи ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1 ) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2023 по 31.12.2023 /а.с.26-32/ винесено податкові повідомлення-рішення:
- №000144332406, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за платежем "податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування" у розмірі 340,00 грн. /а.с. 12-13/;
- №000144352406, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з військового збору у загальному розмірі 52785,36 грн., у тому числі: за податковими зобов'язаннями - в сумі 42228 грн. 29 коп. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - в сумі 10557 грн. 07 коп. /а.с. 14-15/;
- №000144372406, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за платежем "Адмін.штрафи та інші санкції (надх.коштів, контроль за справлянням яких закріпл. за ГУ ДПС)" у розмірі 7100 грн. /а.с. 16-17/;
- №000144362406, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за платежем "Адмін.штрафи та інші санкції (надх.коштів, контроль за справлянням яких закріпл. за ГУ ДПС)" у розмірі 1020 грн. /а.с. 18-19/;
- №000144342406, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у загальному розмірі 633424 грн. 31 коп., у тому числі: за податковими зобов'язаннями - в сумі 506739 грн. 45 коп. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - в сумі 126684 грн. 86 коп. /а.с. 20-21/.
Пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України встановлено, що податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику). (пункт 42.2 статті 42 Податкового кодексу України).
Відповідно до приписів пункту 42.5 статті 42 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
При цьому, в силу приписів пункту 45.1 статті 45 Податкового кодексу України платник податків - фізична особа зобов'язаний визначити свою податкову адресу.
Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
Податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС у Полтавській області від 11.10.2024 №000144332406, від 11.10.2024 №000144352406, від 11.10.2024 №000144372406, від 11.10.2024 №000144362406, від 11.10.2024 №000144342406 надіслані контролюючим органом рекомендованим листом з повідомленням про вручення за податковою адресою відповідача, що є адресою місця проживання ОСОБА_1 , що зареєстрована у встановленому законом порядку, були повернуті до контролюючого органу з відміткою поштової організації 31.10.2024 "за закінченням терміну зберігання" /а.с. 23/.
В силу приписів пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України повідомлення-рішення ГУ ДПС у Полтавській області від 11.10.2024 №000144332406, від 11.10.2024 №000144352406, від 11.10.2024 №000144372406, від 11.10.2024 №000144362406, від 11.10.2024 №000144342406 вважаються врученими відповідачу 31.10.2024.
Пунктом 56.1 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Згідно з пунктом 56.18 статті 56 Податкового кодексу України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.
Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.
Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження.
У позовній заяві позивачем ГУ ДПС в Полтавській області пояснено, що податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС у Полтавській області від 11.10.2024 №000144332406, від 11.10.2024 №000144352406, від 11.10.2024 №000144372406, від 11.10.2024 №000144362406, від 11.10.2024 №000144342406 в судовому або в адміністративному порядку не оскаржувалися.
Доказів оскарження та/або скасування податкових повідомлень-рішень ГУ ДПС у Полтавській області від 11.10.2024 №000144332406, від 11.10.2024 №000144352406, від 11.10.2024 №000144372406, від 11.10.2024 №000144362406, від 11.10.2024 №000144342406 в адміністративному та/або в судовому порядку до суду не надано.
Разом з тим, суми податкових зобов'язань, визначені ОСОБА_1 вказаними вище податковими повідомленнями-рішеннями ГУ ДПС у Полтавській області ГУ ДПС у Полтавській області від 11.10.2024 №000144332406, від 11.10.2024 №000144352406, від 11.10.2024 №000144372406, від 11.10.2024 №000144362406, від 11.10.2024 №000144342406 відповідачем у встановлений Податковим кодексом України строк не сплачені.
За визначенням підпункту 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається:
129.1.1. при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
129.1.2. при нарахуванні контролюючим органом за результатами перевірки податкового зобов'язання та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, у разі виявлення його заниження - на суму такого заниження, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов'язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
129.1.3. при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
129.1.4. при виявленні контролюючим органом за результатами перевірки заниження податковим агентом податкового зобов'язання при нарахуванні (виплаті) оподатковуваного доходу на користь нерезидентів або інших платників податків та/або несвоєчасної сплати, несплати (неперерахування) податковим агентом утриманих (нарахованих) податків до або під час виплати оподатковуваного доходу на користь нерезидента або іншого платника податків - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податковим агентом суми податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
129.1.5. у випадку несвоєчасного повернення надміру/помилково сплачених платежів, а також несвоєчасного відшкодування сум податку на додану вартість - починаючи з першого дня, наступного за останнім днем граничного строку повернення таких коштів.
За приписами пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, якщо її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
На суми заниження податкового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.2 та 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті, нараховується пеня за кожний календарний день заниження податкового зобов'язання, включаючи день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення його сплати, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
На суми несвоєчасно сплачених та/або несплачених (неперерахованих) податковим агентом визначених податкових зобов'язань відповідно до підпункту 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті контролюючим органом нараховується пеня за кожний календарний день такої несплати (неперерахування), включаючи день погашення податкового зобов'язання, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
На підставі наведених норм права контролюючим органом нараховано відповідачу пеню з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 1079,94 грн., що підтверджується розрахунком пені, обчисленої на виявлені органами ДПС суми занижень податкових зобов'язань на підставі податкового повідомлення-рішення ГУ ДПС у Полтавській області від 11.10.2024 №000144342406 /а.с. 24/, та пеню з військового збору у розмірі 89,99 грн., що підтверджується розрахунком пені, обчисленої на виявлені органами ДПС суми занижень податкових зобов'язань на підставі податкового повідомлення-рішення ГУ ДПС у Полтавській області від 11.10.2024 №000144352406 /а.с. 25/.
Відповідно до пунктів 131.1, 131.3 статті 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.
Суми пені зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, за відповідачем рахується податковий борг: з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 634844,25 грн.; з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, в сумі 52875,35 грн.; з адміністративних штрафів та інших санкцій в сумі 8120,00 грн., що підтверджується витягами з інтегрованих карток платника податків ОСОБА_1 /а.с. 35-40, 56-58/ та розрахунком податкового боргу /а.с. 7/.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.3 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що податкова вимога разом з детальним розрахунком суми податкового боргу надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
03.02.2025 контролюючим органом винесено податкову вимогу форми "Ф" №0001513-1306-1631, якою повідомлено гр. ОСОБА_1 про наявність у неї станом на 30 січня 2025 року податкового боргу в сумі 695839,60 грн. /а.с. 9-10/, яка 13.02.2025 надіслана відповідачу на її податкову адресу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та повернута до контролюючого органу із зазначенням причин невручення "адресат відсутній за вказаною адресою" /а.с. 11/.
Доказів оскарження та/або скасування податкової вимоги форми "Ф" №0001513-1306-1631 від 03.02.2025 до суду не надано.
Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з приписами пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Суд також враховує, що частиною 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
З огляду на зміст наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є стягнення податкового боргу, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов'язує можливість стягнення податкового боргу у судовому порядку, встановлення факту його сплати у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту тощо.
Підсумовуючи все викладене вище, враховуючи встановлені обставини справи та наведені вище норми права, якими врегульовані спірні правовідносини, зважаючи на те, що за відповідачем рахується податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 634844,25 грн.; з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 52875,35 грн.; з адміністративних штрафів та інших санкцій в сумі 8120,00 грн., суд дійшов висновку, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Полтавській області обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Отже у даній справі підстави для розподілу судових витрат відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 3, 6-10, 73, 139, 229, 241-245, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,
Позов Головного управління ДПС у Полтавській області (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44057192, вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36000) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) податковий борг:
- з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 634844 грн. 25 коп. (шістсот тридцять чотири тисячі вісімсот сорок чотири гривні двадцять п'ять копійок) на розрахунковий рахунок UА208999980333159341000016706, код бюджетної класифікації платежу - 11010500, одержувач ГУК у Полт.обл/тг м. Кременчук/11010500, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37959255, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.);
- з військового збору, що сплачується за результатами річного декларування у розмірі 52875 грн. 35 коп. (п'ятдесят дві тисячі вісімсот сімдесят п'ять гривень тридцять п'ять копійок) на розрахунковий рахунок UА138999980313020137000016001, код бюджетної класифікації платежу - 11011001, одержувач ГУК у Полт.обл/Полтавська/11011001, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37959255, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.);
- з адміністративних штрафів та інших санкцій у розмірі 8120 грн. (вісім тисяч сто двадцять гривень) на розрахунковий рахунок UА618999980313000106000016706, код бюджетної класифікації платежу - 21081100, одержувач ГУК у Полт.обл/Полтавська/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37959255, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.С. Сич