12.02.2026м. СумиСправа № 920/1639/25
Господарський суд Сумської області у складі судді Вдовенко Д.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників за наявними матеріалами справу № 920/1639/25 за позовом Акціонерного товариства “Сумиобленерго» (вул. І.Сірка, буд. 7, м. Суми, 40035) до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Шосткинський завод “Зірка» (вул. Садовий бульвар, буд. 36, м. Шостка, Сумська область, 41100) про стягнення 194 043 грн 60 коп.,
Позивач подав позовну заяву, в якій просить суд стягнути з відповідача 194 043 грн 60 коп. збитків.
Ухвалою від 12.12.2025 Господарський суд Сумської області прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі № 920/1639/25; визначив, що справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами; надав учасникам справи строки для подання заяв по суті справи.
Згідно зі ст. 252 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
За приписами ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Копія ухвали суду від 12.12.2025 доставлена до електронного кабінету відповідача 12.12.2025, що підтверджується довідкою суду.
24.12.2025 відповідач подав відзив на позовну заяву (вх. № 6169 від 24.12.2025), в якому просить суд відмовити у задоволенні позову. Відповідач зазначає, що ним були складені та подані на реєстрацію в Єдиному реєстрі в електронній формі податкові накладні: № 149 від 31.07.2024 на суму 388087,19 грн. (сума ПДВ 64681,20 грн.), № 140 від 31.08.2024 на суму 388087,19 грн. (сума ПДВ 64681,20 грн.), № 89 від 30.09.2024 на суму 388087,19 грн. (сума ПДВ 64681,20 грн.), про що свідчить роздруківка з електронного кабінету платника податків. Відповідно до квитанцій від 13.08.2024, 13.09.2024 та від 14.10.2024 реєстрація податкових накладних № 149 від 31.07.2024, № 140 від 31.08.2024 та від № 89 від 30.09.2024 зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, оскільки платник податку, який подав для реєстрації ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідає п. 7 Критеріїв ризикованості платника податків. Платнику запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН для розгляду питання про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі. Позивач не надав суду доказів відмови контролюючого органу в реєстрації податкових накладних. Оскільки з моменту зупинення реєстрації податкових накладних перебіг 365 календарних днів для їх реєстрації перервався, відповідач вважає, що вимога позивача про відшкодування збитків є необґрунтованою.
05.01.2026 позивач подав відповідь на відзив (вх. № 45 від 05.01.2026), в якій просить суд позов задовольнити. Позивач зазначає, що факт складання та подання на реєстрацію відповідачем податкових накладних не є фактом їх реєстрації. Податкові накладні залишаються незареєстрованими. ДПС України зупинила відповідачу реєстрацію податкових накладних. Після зупинення реєстрації податкових накладних відповідач не скористався своїм правом на надання пояснень та документів контролюючому органу, пропустив строк на їх подання (строк для подання до контролюючого органу документів та пояснень для припинення зупинення реєстрації податкових накладних сплинув 01.08.2025, 01.09.2025 та 01.10.2025). Відповідач не вжив заходів для реєстрації податкових накладних і це право ним втрачене через його бездіяльність, оскільки визначений п. 6 Порядку № 520 строк є присічним та не підлягає поновленню. Факт відсутності реєстрації податкових накладних у ЄРПН через нездійснення контрагентом за договором відповідних дій є достатнім доказом протиправної поведінки відповідача, порушення ним господарського зобов'язання - наданої гарантії того, що контрагент за договором матиме право на користування податковим кредитом у розмірі суми ПДВ, який визначено договором у складі ціни. Оскільки відповідач не виконав встановлений законом обов'язок з реєстрації податкових накладних, позивач не має можливості включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та, відповідно, зменшення податкового зобов'язання на відповідну суму, яка фактично є реальними збитками позивача.
06.01.2026 відповідач подав заперечення (вх. № 65 від 06.01.2025), в якому просить суд відмовити у задоволенні позову. Відповідач зазначає, що факт зупинення реєстрації податкових накладних зумовлює виникнення у відповідача права, а не обов'язку подати письмові пояснення та копії документів до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у відповідній податковій накладній. Враховуючи, що відповідач своїм правом на подання пояснень протягом визначеного законодавством строку не скористався, то в даному випадку законодавство передбачає відповідні правові наслідки - можливість відмови у реєстрації податкових накладних у разі отримання комісією регіонального рівня повідомлення; докази відмови у реєстрації податкових накладних відсутні. Ознак протиправності дій/бездіяльності відповідача позивачем не доведено. Сам факт зупинення реєстрації податкових накладних, за відсутності рішення контролюючого органу про відмову в їх реєстрації, не свідчить про втрату позивачем права на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту.
07.01.2026 позивач подав пояснення (вх. № 80 від 08.01.2026), в якому просить суд задовольнити позовні вимоги. Позивач зазначає, якщо платник податків не подавав до контролюючого органу пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, то контролюючий орган не зможе прийняти рішення про відмову в реєстрації податкової накладної і така податкова накладна залишиться в статусі "Зупинено реєстрацію", а після спливу 365 днів з моменту її складання такий статус стане постійним, оскільки контролюючий орган не зможе прийняти від платника податків пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній. Після зупинення реєстрації податкових накладних, відповідач не скористався своїм правом на надання пояснень та документів контролюючому органу та пропустив строк на їх подання. Саме від відповідача, який має визначений законом обов'язок вчинити дії, необхідні для реєстрації податкової накладної в ЄРПН (а також може у необхідних випадках оскаржити рішення, дії чи бездіяльність контролюючого органу, які перешкодили виконати цей обов'язок), залежить реалізація майнового інтересу, пов'язаного з одержанням права на податковий кредит з ПДВ за наслідками господарської операції.
Відповідно до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов таких висновків.
01.02.2023 між сторонами укладений договір про спільне використання технологічних мереж № 24100396СВ за умовами якого відповідач зобов'язується забезпечити технічну можливість доставки електричної енергії необхідного обсягу та рівня потужності (із забезпеченням якості, надійності та безперервності) власними технологічними електричними мережами в точки приєднання електроустановок позивача або інших суб'єктів господарювання, розподіл електричної енергії яким забезпечує позивач, а позивач - своєчасного сплачувати вартість послуг відповідача з утримання технологічних електричних мереж спільного використання та інші послуги відповідно до умов договору (п. 1.1. договору).
Відповідно до п. 4.1. договору Оператор системи зобов'язується здійснювати оплату за використання технологічних електричних мереж Основного споживача. Розрахунок плати за використання технологічних електричних мереж Основного споживача здійснюється згідно з Порядком обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, який є додатком 5 до договору.
Згідно з п. 7.2. договору оплата Оператором системи послуг з утримання технологічних електричних мереж спільного використання здійснюється платіжним дорученням на підставі виставленого Основним споживачем рахунка та оформленого акта прийому-передачі наданих послуг у десятиденний строк з дати отримання рахунка.
Договір укладається на строк до 31.12.2023, набирає чинності з дня його підписання та вважається щорічно продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення цього строку одна із сторін не повідомить іншу про відмову від договору або його перегляд (п. 10.1. договору).
Згідно з актами приймання-передачі наданих послуг від 31.07.2024 № 7, від 31.08.2024 № 8, від 30.09.2024 № 9 відповідач надав, а позивач прийняв послуги за договором загальною вартістю 1 164 261 грн 57 коп. (388 087 грн 19 коп. за кожним актом, в тому числі ПДВ 20% в сумі 64 681 грн 20 коп. за кожним актом).
Відповідно до платіжних інструкцій від 28.10.2024 № 0003466/19, від 31.10.2024 № 000346/398, від 29.11.2024 № 00034/2610 позивач повністю оплатив надані відповідачем послуги загальною вартістю 1 164 261 грн 57 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на те, що відповідач не виконав встановленого законом обов'язку щодо реєстрації податкових накладних, внаслідок чого позбавив позивача права включити суми ПДВ до складу податкового кредиту та, відповідно, скористатися правом на зменшення податкового зобов'язання, що спричинило позивачу реальні збитки в розмірі 194 043 грн. 60 коп.
Спір у даній справі стосується наявності підстав для стягнення збитків, у зв'язку з невиконанням відповідачем своїх зобов'язань щодо реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що призвело до втрати позивачем права на податковий кредит.
Згідно з правовою позицією, викладеною в постановах Великої Палати Верховного Суду від 05.06.2019 у справі №908/1568/18 та Об'єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 03.08.2018 у справі №917/877/17, при порушенні контрагентом (продавцем) за договором обов'язку щодо складення та реєстрації податкових накладних належним способом захисту для заявника (покупця) може бути звернення до суду з позовом про відшкодування завданих збитків.
Так, в силу приписів статей 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу у разі їх порушення, невизнання чи оспорювання. Одним з способів захисту цивільних прав та інтересів є відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.
Статтею 22 Цивільного кодексу України визначено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є: втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
Збитки - це об'єктивне зменшення будь-яких майнових благ сторони, що обмежує його інтереси як учасника певних господарських відносин і проявляється у витратах, зроблених кредитором, втраті або пошкодженні майна, а також у не одержаних кредитором доходах, які б він одержав, якби зобов'язання було виконано боржником.
Для застосування такого заходу відповідальності як стягнення збитків необхідна наявність усіх елементів складу господарського правопорушення: 1) протиправної поведінки (дії чи бездіяльності) особи (порушення зобов'язання); 2) шкідливого результату такої поведінки - збитків; 3) причинного зв'язку між протиправною поведінкою та збитками; 4) вини особи, яка заподіяла шкоду. У разі відсутності хоча б одного із цих елементів відповідальність у вигляді відшкодування збитків не настає.
Доведення факту наявності збитків та їх розміру, а також причинно-наслідкового зв'язку між правопорушенням і збитками покладено на позивача. Причинний зв'язок як обов'язковий елемент відповідальності за заподіяні збитки полягає в тому, що шкода повинна бути об'єктивним наслідком поведінки завдавача шкоди, отже, доведенню підлягає факт того, що протиправні дії заподіювача є причиною, а збитки є наслідком такої протиправної поведінки.
Як стверджує позивач, відповідач не виконав свого обов'язку щодо реєстрації податкових накладних, що позбавило позивача можливості отримати податковий кредит на відповідну суму податку на додану вартість.
Відповідно до п.14.1.181 статті 14 Податкового кодексу України податковий кредит - сума, на яку платник ПДВ має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
За змістом пп. «а» п.198.1 статті 198 Податкового кодексу України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.
Відповідно до п.198.6 статті 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу. Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування. Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних. У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу перебіг строків, зазначених у цьому пункті, переривається на період зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п. 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Таким чином, лише зареєстрована в Реєстрі податкова накладна є підставою для формування податкового кредиту.
Матеріалами справи підтверджується, що відповідачем було сформовано та подано в електронному вигляді податкові накладні № 89 від 30.09.2024, № 140 від 31.08.2024, № 149 від 31.07.2024 (кожна на суму 388 087 грн 19 коп., в тому числі ПДВ 20% - 64 681 грн 20 коп.).
Відповідно до п.201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 6 Порядку).
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації та містить, в тому числі пропозицію щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (п. 10, 11 Порядку).
Суд встановив, що реєстрація податкових накладних № 89, 140, 149 була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України; ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 7 Критеріїв ризикованості платника податку. Відповідачу запропоновано надати пояснення та копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.
Матеріали справи не містять доказів оскарження відповідачем дій контролюючого органу щодо зупинення реєстрації податкових накладних.
Відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Платник податку, який склав податкову накладну / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може подати документи, визначені у п. 5 Порядку.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної / розрахунку коригування.
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:
або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;
або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Порядком визначено право платника податків подати пояснення та копії документів. Водночас, від реалізації такого права у встановлений Порядком строк, залежить розгляд та прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної чи відмову у реєстрації.
Докази подання відповідачем письмових пояснень чи копій документів до контролюючого органу протягом 365 календарних днів з дати складання кожної податкової накладної матеріали справи не містять.
Водночас, Порядок не визначає можливості продовження такого строку, тому відповідач втратив право на розблокування податкових накладних.
Бездіяльність відповідача щодо подання пояснень та копій документів до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної (п. 6 Порядку № 520) та/або оскарження дій контролюючого органу щодо зупинення реєстрації податкових накладних призвела до того, що реєстрація податкових накладних в подальшому є неможливою з урахуванням положень Порядку.
Посилання відповідача на п. 10 Порядку № 520 суд не приймає, оскільки за приписами вказаної норми комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення.
Через бездіяльність відповідача позивач позбавлений права включити суму ПДВ до складу податкового кредиту та, відповідно, скористатись правом на зменшення податкового зобов'язання на суму 194043 грн 60 коп., так як лише зареєстрована в Єдиному реєстрі податкова накладна є підставою для формування податкового кредиту.
Хоча обов'язок надавача послуг зареєструвати податкову накладну є обов'язком платника податку у публічно-правових відносинах, а не обов'язком перед отримувачем послуг, невиконання такого обов'язку фактично завдало позивачу збитків.
За встановлених обставин, суд дійшов висновку, що в даному випадку має місце прямий причинно-наслідковий зв'язок між бездіяльністю відповідача щодо виконання визначеного законом обов'язку зареєструвати податкову накладну та неможливістю включення сум ПДВ до податкового кредиту позивача та, відповідно, зменшення податкового зобов'язання на суму 194 043 грн 60 коп., яка фактично є збитками цієї особи.
Оскільки суд встановив наявність усіх елементів складу господарського правопорушення, суд вважає правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню вимоги позивача про стягнення з відповідача 194 043 грн 60 коп. збитків.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України витрати позивача по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст. 2, 123, 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Шосткинський завод “Зірка» (вул. Садовий бульвар, буд. 36, м. Шостка, Сумська область, 41100, код ЄДРПОУ 14315351) на користь Акціонерного товариства “Сумиобленерго» (вул. І.Сірка, буд. 7, м. Суми, 40035, код ЄДРПОУ 23293513) 194043 грн 60 коп. збитків, 3028 грн 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
4. Відповідно до ст. 241, 256, 257 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Північного апеляційного господарського суду.
Повне рішення складене та підписане суддею 13.02.2026.
СуддяД.В. Вдовенко