13 лютого 2026 року м. Житомир справа № 240/16849/25
категорія 111030100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Леміщака Д.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Ледіс+" до Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "Ледіс+" із позовною заявою, в якій просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Житомирській області від 26.03.2025 № 00059862301 про застосування штрафних санкцій у сумі 805200,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ТОВ "Ледіс+" не належить до міжнародної групи компаній, його структура власності не передбачає інтеграції у міжнародний холдинг, а кінцевий бенефіціарний власник не має контролюючого впливу в інших компаніях за межами України. У 2023 році товариство займалося торгівлею вживаними автомобілями з США. За результатами аналізу імпортних операцій відповідач дійшов висновку про наявність контрольованих операцій з нерезидентом Lion Motors Group LLC (штат Нью-Джерсі, США) на підставі підпункту "г" підпункту 39.2.1.1 пункту 39.2 статті 39 ПК України. Під час документальної позапланової виїзної перевірки, проведеної з 17.02.2025 по 19.02.2025 на підставі наказу від 13.02.2025 № 355-п, ТОВ "Ледіс+" надало довідку бухгалтерської компанії Calak & Co. від 18.02.2025, яка підтверджує, що Lion Motors Group LLC сплачує податок на прибуток відповідно до законодавства США. Позивач вважає, що за таких умов операції не є контрольованими, а отже товариство не було зобов'язане подавати звіт про контрольовані операції за 2023 рік до 01.10.2024. Відповідач не дав належної оцінки зазначеній довідці, посилаючись у акті перевірки від 25.02.2025 № 4166/06-30-23-01/41653039 на відсутність офіційних документів від іноземного компетентного органу. Позивач подав заперечення на акт перевірки з проханням здійснити запит в межах міжнародного обміну податковою інформацією, однак відповідач не призначив додаткової перевірки та прийняв оскаржуване рішення від 26.03.2025.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 02.07.2025 позовну заяву залишено без руху.
Після усунення недоліків ухвалою від 21.08.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у судове засідання (у письмовому провадженні).
У відзиві на позовну заяву, поданому до суду 05.09.2025, відповідач зазначив, що перевіркою встановлено неподання звіту про контрольовані операції за 2023 рік, річний дохід ТОВ "Ледіс+" за 2023 рік склав 177907,4 тис. грн, а обсяг операцій з Lion Motors Group LLC за даними бухгалтерського обліку становив 61 920 088,11 грн, що перевищує порогові значення. Організаційно-правова форма LLC штату Нью-Джерсі включена до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 № 480. Відповідач вказав, що податкова прозорість (pass-through taxation) LLC означає відсутність сплати податку на прибуток на рівні самої компанії, а податкові зобов'язання переносяться на власників - фізичних осіб, саме тому така форма включена до переліку. Лист бухгалтерів не виданий компетентним органом США (IRS), не відповідає формі, не легалізований і не містить фактичної інформації про сплату податку компанією. Відповідач просив відмовити в задоволенні позову.
Позивач 26.11.2025 подав додаткові пояснення та клопотання про долучення перекладу довідки компанії WEINSTEIN, GALAK & CO від 18.02.2025.
Головне управління ДПС у Житомирській області 02.12.2025 подало додаткові пояснення, в яких повторило, що лист бухгалтерів не є належним підтвердженням сплати податку компанією, оскільки не виданий IRS, не легалізований, не перекладений належним чином і не містить конкретних даних про сплату податку на рівні юридичної особи. Відповідач наголосив на особливостях оподаткування компаній зі статусом LLC в США та просив відмовити в позові.
Головне управління ДПС у Житомирській області 08.12.2025 подало додаткові пояснення, в яких вказало, що переклад довідки WEINSTEIN, GALAK & CO від 18.02.2025 не засвідчений нотаріально, тому документ не може вважатися належним доказом відповідно до вимог КАС України та практики Верховного Суду.
Ухвалою від 13.02.2026 відмовлено у задоволенні клопотання представника товариства з обмеженою відповідальністю "Ледіс+" про витребування доказів та надання судового доручення.
Розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні) з особливостями, визначеними статтями 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив таке.
На підставі наказу Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.02.2025 № 355-п, у період з 17.02.2025 по 19.02.2025 було проведено документальну позапланову виїзну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Ледіс+" з питань дотримання вимог податкового законодавства щодо подання звіту про контрольовані операції за 2023 звітний рік.
За результатами зазначеної перевірки контролюючим органом складено акт від 25.02.2025 № 4166/06-30-23-01/41653039, в якому зафіксовано факт неподання ТОВ "Ледіс+" звіту про контрольовані операції за 2023 рік у встановлений строк - до 01.10.2024, а також зроблено висновок про наявність контрольованих операцій з нерезидентом Lion Motors Group LLC (США, штат Нью-Джерсі) на підставі організаційно-правової форми останнього, включеної до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 № 480.
Під час проведення перевірки позивач надав довідку бухгалтерської компанії Calak & Co. від 18.02.2025, в якій зазначено, що Lion Motors Group LLC звітує про отримані доходи та сплачує податок на прибуток відповідно до вимог законодавства Сполучених Штатів Америки, що, на думку позивача, виключає кваліфікацію відповідних господарських операцій як контрольованих відповідно до абзацу третього підпункту "г" підпункту 39.2.1.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України.
Після ознайомлення з актом перевірки ТОВ "Ледіс+" подало до контролюючого органу заперечення, в яких, посилаючись на надану довідку та на неможливість самостійного отримання офіційної інформації від компетентного податкового органу США, просило провести додаткову перевірку з використанням механізмів міжнародного обміну податковою інформацією відповідно до Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах.
26.03.2025 Головним управлінням ДПС у Житомирській області на підставі матеріалів перевірки та з урахуванням поданих заперечень прийнято податкове повідомлення-рішення № 00059862301, яким до ТОВ "Ледіс+" застосовано фінансову відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 805200,00 грн за порушення, передбачене пунктом 120№ Податкового кодексу України, а саме неподання (несвоєчасне подання) звіту про контрольовані операції за 2023 рік.
Вважаючи прийняте податкове повідомлення-рішення від 26.03.2025 № 00059862301 протиправним, необґрунтованим та таким, що прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права, товариство з обмеженою відповідальністю "Ледіс+" звернулося до Житомирського окружного адміністративного суду з відповідним адміністративним позовом.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов таких висновків.
Статтею 67 Конституції України проголошено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов'язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (з наступними змінами та доповненнями в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, далі - ПК України).
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з п.п. 20.1.4. п. 20.1. ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Так, відповідно до ст. 62 ПК України одним із способів здійснення податкового контролю є перевірки та звірки відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірки щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Згідно з пунктом 75.1. статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до п.п. 78.1.2. та 78.1.15. п. 78.1 ст. 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав:
- платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звітність для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до пункту 39.4. статті 39 цього Кодексу, якщо їх подання передбачено законом;
- неподання платником податків або подання з порушенням вимог пункту 39.4. статті 39 цього Кодексу звіту про контрольовані операції, повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, глобальної документації (майстер-файлу) та/або документації з трансфертного ціноутворення.
Відповідно до статті 153.2. ПК України оподаткування контрольованих операцій здійснюється у порядку, передбаченому статтею 39 цього Кодексу.
Засади визначення операцій контрольованими встановлені пунктом 39.2. статті 39 ПК України.
За змістом п.п. 39.2.1.1. п. 39.2. ст. 39 ПК України контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків (для резидентів Дія Сіті - платників податку на особливих умовах - на фінансовий результат до оподаткування, визначений у фінансовій звітності згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності), а саме:
а) господарські операції, що здійснюються з пов'язаними особами - нерезидентами, в тому числі у випадках, визначених підпунктом 39.2.1.5. цього підпункту;
б) зовнішньоекономічні господарські операції з продажу та/або придбання товарів та/або послуг через комісіонерів-нерезидентів;
в) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2. цього підпункту, або які є резидентами цих держав;
г) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України.
У разі внесення змін до переліку організаційно-правових форм нерезидентів у розрізі держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до цього підпункту, вони набирають чинності з 1 січня звітного року, що настає за календарним роком, у якому внесено такі зміни.
Якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту "г" цього підпункту, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з таким нерезидентом за відсутності критеріїв, визначених підпунктами "а" - "в" цього підпункту, визнаються неконтрольованими.
У відповідності до підпункту 39.2.1.7. пункту 39.2. статті 39 ПК України господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1. (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні) і 39.2.1.5. цього підпункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:
річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
Згідно з п. 39.4.2. п. 39.4. ст. 39 Податкового кодексу України (в редакції із змінами, чинними на час вчинення спірних правовідносин) платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.
Звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній подаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
Суд зазначає, що положення п. 39.4.2. п. 39.4. ст. 39 Податкового кодексу України не зазнавали змін як і з дати виникнення у позивача обов'язку по поданню звіту про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, так і станом на дату фактичного подання ним звіту про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.
Відповідно до приписів п. 120.6. ст. 120 ПК України несвоєчасне подання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення, та/або глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу), та/або звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, та/або повідомлення про участь у міжнародній групі компаній або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому звіті відповідно до вимог пункту 39.4. статті 39 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі:
одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання звіту про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому звіті про контрольовані операції в разі подання уточнюючого звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання документації з трансфертного ціноутворення, визначеної підпунктами 39.4.6. і 39.4.9. пункту 39.4. статті 39 цього Кодексу, але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання глобальної документації з трансфертного ціноутворення, визначеної підпунктами39.4.7. і 39.4.9. пункту 39.4. статті 39 цього Кодексу, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, але не більше 1000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, але не більше 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Системний аналіз наведених норм права дозволяє суду зробити висновок, що платник податків має, зокрема, обов'язок щодо подання до контролюючого органу звіту про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. При цьому, такі звіти та повідомлення подаються до 1 жовтня року, що настає за звітним періодом. У разі ж неподання або несвоєчасного подання звітів та повідомлень до платника податків застосовується штрафна (фінансова) санкція у розмірах, визначених Податковим кодексом України.
Так, останнім днем строку подання звіту про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2023 звітний рік є 30.09.2024.
Суд звертає увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 № 480 "Про затвердження переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи" затверджено перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави (території) реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави (території), в якій вони зареєстровані як юридичні особи.
До цього переліку для Сполучених Штатів Америки (зокрема штату Нью-Джерсі) включено організаційно-правову форму Limited Liability Company (LLC) - компанія з обмеженою відповідальністю. Включення цієї форми до переліку обумовлено особливостями оподаткування LLC у США, де за замовчуванням застосовується режим податкової прозорості (pass-through taxation), за якого юридична особа не є платником корпоративного податку на рівні компанії, а податкові зобов'язання переходять на її власників (членів), які сплачують податок на доходи фізичних осіб або інші податки залежно від статусу.
Тобто операції з резидентом США, що має організаційно-правову форму Limited Liability Company (LLC), підпадають під визначення контрольованих.
У справі, що розглядається, документальна позапланова виїзна перевірка товариства з обмеженою відповідальністю "Ледіс+" проведена на підставі наказу Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.02.2025 № 355-п у період з 17 по 19.02.2025 з питань неподання звіту про контрольовані операції за 2023 рік. За результатами перевірки складено акт від 25.02.2025 № 4166/06-30-23-01/41653039, в якому зафіксовано, що позивач здійснював операції з придбання вживаних транспортних засобів у нерезидента Lion Motors Group LLC (штат Нью-Джерсі, США), організаційно-правова форма якого включена до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 № 480. Згідно з даними податкової та фінансової звітності річний дохід позивача за 2023 рік склав 177907400,00 грн, а загальна сума господарських операцій з нерезидентом Lion Motors Group LLC у 2023 році становила 61920088,11 грн, що перевищує порогові значення підпункту 39.2.1.7 пункту 39.2 статті 39 ПК України. На підставі цього контролюючий орган дійшов висновку про обов'язок подання звіту до 01.10.2024 та застосував штраф за його неподання.
Позивач під час перевірки надав довідку бухгалтерської компанії WEINSTEIN, GALAK & CO від 18.02.2025, в якій зазначено, що Lion Motors Group LLC звітує про отримані прибутки та сплачує податок на прибуток відповідно до законодавства США. Позивач вважає цей документ достатнім для виключення операцій з контрольованих відповідно до абзацу третього підпункту "г" підпункту 39.2.1.1 пункту 39.2 статті 39 ПК України. Після отримання акта перевірки позивач подав заперечення з проханням здійснити запит в рамках міжнародного обміну податковою інформацією відповідно до Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах, ратифікованої Законом України від 17.12.2008 № 677-VI, та переглянути висновки перевірки. Контролюючий орган не призначив додаткової перевірки та прийняв податкове повідомлення-рішення від 26.03.2025 № 00059862301 про застосування штрафу в розмірі 805200 грн.
Аналіз пункту 103.5 статті 103 ПК України дає підстави для висновку, що для підтвердження статусу податкового резидента держави, з якою укладено договір про уникнення подвійного оподаткування, платник податків має подати довідку.
Довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно з законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України.
Суд зазначає, що відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. У справах щодо оскарження податкових повідомлень-рішень платник податків зобов'язаний довести правомірність своїх дій або бездіяльності, а контролюючий орган - правомірність прийнятого рішення.
Для виключення операцій з контрольованих за критерієм сплати податку нерезидентом платник повинен надати належні та допустимі докази такого факту. Довідка від приватної бухгалтерської компанії не є офіційним документом компетентного податкового органу США (Internal Revenue Service), не містить детальної інформації про те, чи сплачується податок саме на рівні юридичної особи (а не її власників), не легалізована апостилем або консульською легалізацією та не перекладена українською мовою з нотаріальним засвідченням вірності перекладу відповідно до статті 79 Закону України "Про нотаріат" та пункту 2.1 глави 8 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Суд враховує, що режим оподаткування LLC у США за замовчуванням є прозорим, тобто компанія не сплачує корпоративний податок, а доходи оподатковуються у власників. Для сплати податку на рівні компанії необхідний спеціальний вибір оподаткування (наприклад, як corporation за формою 8832). Надана позивачем довідка не підтверджує такого вибору та не виключає застосування pass-through режиму.
Контролюючий орган у відзиві та додаткових поясненнях обґрунтовано вказав на цю особливість та на те, що лист компанії WEINSTEIN, GALAK & CO не відповідає вимогам статті 39 ПК України та пункту 103.5 статті 103 ПК України щодо форми та статусу підтверджуючого документа.
Суд також враховує, що позивач не звернувся з заявою про неможливість своєчасного виконання податкового обов'язку у зв'язку з воєнним станом відповідно до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України та наказу Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225.
Оцінюючи в сукупності всі докази, суд дійшов висновку, що контролюючий орган діяв у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством, правильно встановивши перевищення вартісних критеріїв та належність контрагента до переліку організаційно-правових форм нерезидентів. Доводи позивача про те, що операції є неконтрольованими через сплату податку контрагентом, не знайшли свого підтвердження належними та допустимими доказами.
Враховуючи викладене, суд приходить до переконання про відсутність підстав для задоволення позовних вимог та скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з відмовою в задоволенні позову питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.
Керуючись статтями 9, 77, 90, 139, 229, 242-246, 250, 255, 257- 262, 295 КАС України, суд
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Ледіс+" (просп. Незалежності, 55-Б, м. Житомир, Житомирська обл., Житомирський р-н, 10029, ЄДРПОУ 41653039) до Головного управління ДПС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м. Житомир, Житомирська обл., Житомирський р-н, 10003, ЄДРПОУ 44096781) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.03.2025 № 00059862301 відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Д.М. Леміщак
Повний текст складено: 13 лютого 2026 р.
13.02.26