11 лютого 2026 року ЛуцькСправа № 140/11069/25
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Волдінера Ф.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії,
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, відповідно до якого просить суд:
1) визнати протиправним і скасувати рішення оформлене листом Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 21.08.2025 № 0300-0502-8 54301, про відмову видати ОСОБА_1 довідки для призначення пенсії державного службовця;
2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області зарахувати ОСОБА_1 періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 04.07.2001 по 01.05.2016 до стажу державної служби;
3) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області видати ОСОБА_1 довідки для призначення пенсії державного службовця, які за формою і змістом відповідатимуть вимогам Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, з врахуванням змін внесених постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 №823.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначила, що звернулася до відповідача із заявою щодо переходу з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію згідно Закону України «Про державну службу». Проте, відповідач відмовив позивачу в перерахунку пенсії. Позивач вважає, що на час звернення із заявою про переведення на інший вид пенсії, вона дотримала всі умови щодо стажу державної служби та щодо віку і страхового стажу, а також надала належно оформлені довідки про складові заробітної плати для визначення розміру пенсії, а відтак, відповідне рішення відповідача є протиправним, що слугувало підставою для звернення до суду з цим позовом.
Також вважає протиправною відмову у видачі довідок для призначення пенсії державного службовця, які за формою і змістом відповідатимуть вимогам Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою КМУ від 12.07.2024 №823.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 06.10.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до частини першої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідач у встановлений судом строк відзив на позовну заяву не подав.
Згідно із частиною шостою статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши всі обставини справи, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуваю на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
12.08.2025 ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області із заявою про видачу довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця та довідки про складові заробітної плані для призначення пенсії особі, яка має не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
21.08.2025 ГУ ПФУ у Волинській області листом №0300-0502-8/54361 повідомило про відсутність підстав для видачі довідок для призначення пенсії державного службовця, у зв'язку з тим, що станом па 01.05.2016 позивач не займала посаду, віднесену до категорій посад державних службовців, мала менше, як 10 (20) років стажу на посадах віднесених до категорій посад державної служби. Одночасно зазначено, що до набрання чинності Законом України від 07.06.2001 №2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» у період в 18.10.1999 по 04.07.2001 ОСОБА_1 працювала на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, однак 31.07.2001 нею прийнято присягу посадової особи місцевого самоврядування.
Також 22.08.2025 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області із проханням про переведення з пенсії за віком згідно Закону № 1058-1V па пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
17.09.2025 Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області листом №12712-11273/В-02/8-0300/25 повідомило, що на призначення пенсії за Законом №889-Vlll у порядку визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи па посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII), можуть розраховувати дві категорії осіб, які на день набрання чинності Закону №889-VІІ (01.05.2016) обіймали посади державної служби та мали, не менше як 10 років стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України; 2) мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України. До стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, зараховують періоди роботи на посадах, передбачених у ст. 25 Закону №3723-ХІІ, а також па посадах віднесених Кабінетом міністрів України до відповідної категорії посад державних службовців. Основним критерієм для зарахування періоду роботи на посаді державних службовців до стажу, що дає право па призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України № 3723-ХІ1. с встановлення відповідного рангу за посадою, яку держслужбовець обіймав раніше. Призначення пенсій відповідно до ст. 25 Закону України «Про державну службу» здійснюється на підставі довідок про складові заробітної плані відповідних категорій працівників з урахуванням змін внесених постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 №823 до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб». У разі подання відповідних документів спеціалістами управління буде розгляну то питання права на переведення на даний вид пенсії.
Вважаючи такі дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області протиправними, позивач звернулась з позовом до суду.
Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правові норми належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку про наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01 травня 2016 року визначалися Законом №3723-ХІ.
Частішою першою ст. 37 Закону №3723-ХІ установлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченої о абзацом першим частини першої статті Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі стаж державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали па посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи па посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно під місця робот ц на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної платті, з якої було сплачено єдиний внесок па загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які па час звернення за призначенням пенсії не с державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім .місцем роботи па державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Правове регулювання пенсійного забезпечення державних службовців з 01 травня 2016 року з дані набрання чинності Законом №889-VIІІ - зазнало змін. Відповідно до статті 90 Закону №889-VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Пунктом 2 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIІІ визнано такими, що втратив чинність: Закон України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Так згідно з пунктами 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VІІІ державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р.. №52. Ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «При державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи па посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років спеку па посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право па призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України. 1993 р.. №32. ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Таким чином, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що па зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно віл того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених зо категорій посад державних службовців (вказані висновки щодо застосування норм прана викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13 лютого 2019 року у справі №822/524/18).
Водночас для осіб, які мають не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, статтею 37 Закону №3723-XII передбачено додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державною службовця: певний вік і страховий стаж.
Отже, з наведеного випливає, що обов'язковою умовою для збереження в особи права па призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-Х1І після 01 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ і розділу XІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-№889-VIІІ щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Така правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 26 червня 2018 року у справі №735/939/17, від 10 липня 2018 року у справі №591/6970/16-а.
Записами трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 підтверджуються наступні періоди її роботи в органах місцевого самоврядування:
- 18.10.1999 - зарахована на посаду державного службовця згідно конкурсного відбору інспектором - спец, б/к відділу по виплаті дитячих допомог управління соціальної політики виконавчого комітету Луцької міської ради на час додаткової відпустки основною спеціаліста відділу. Присягу державного службовця прийняла, присвоєно 12 рамі державного службовця;
- 01.01.2000 - вважати працюючою на посаді спец. бк відділу по виплаті дитячих допомог;
- 01.06.2000 - переведена на посаду спеціаліста 2 категорії відділу соціальних і гарантій;
- 31.07.2001 - прийняла присягу посадових осіб місцевого самоврядування, клятв; соціального працівника;
- 18.06.2002 - присвоєно 11 рані посадової особи місцевого самоврядування;
- 20.06.2002 - управління соціального захисту населення міськвиконкому реорганізоване в управління праці та соцзахисту населення Луцької міської ради;
- 01.08.2002 - переведена спеціалістом 1 кат. відділу допомог, соціальних гарантій, компенсацій та гуманітарних питань;
- 20.12.2006 звільнена з посади спеціаліста 1 категорії відділу відділу допомог, соціальних гарантій, компенсацій та гуманітарних питань по переводу у департамент соціальної політики Луцької міської ради в зв'язку з реорганізацією управління;
- 21.12.2006 - призначена па посаду спеціаліста 1 категорії відділу відділу допомог, соціальних гарантій, компенсацій та гуманітарних питань департаменту соціальної політики Луцької міської ради по переводу з управління праці та соціальної о захист) населення виконкому Луцької міської ради;
- 03.07.2007 - переведена на посаду головного спеціаліста сектору з призначення соціальній допомог відділ) з призначення державних соціальних допомог та розрахунків правління з призначення державних соціальних допомог департаменту соціальної політики Луцької міської ради як така, що успішно пройшла стажування на цій посаді;
- 03.12.2007 - переведена на посаду головного спеціаліста відділу призначення державних допомог сектору №1 департаменту соціальної політики Луцької міської ради зв'язку з реорганізацією управління з призначення державних соціальних допомог департаменту соціальної політики Луцької міської ради у відділи;
- 10.11.2017 - сектору №1 відділу призначення державних допомог перейменовано на сектор з прийняття рішень щодо надання державних допомог відділу призначення державних допомог;
- 15.06.2020 - відділ призначення державних допомог перейменовано на відділ державних допомог;
- 31.01.2024 - департамент соціальної політики Луцької міської ради перейменовано на департамент соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради;
- 21.01.2025 - департамент соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради перейменовано на департамент соціальної політики Луцької міської ради;
- 18.02.2025 - переведена за згодою на посаду головного спеціаліста сектору з формування виплат та проведення перерахунків державних допомог відділу державних допомог департаменту соціальної політики Луцької міської ради на час відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною ОСОБА_2 ;
- 23.06.2025 - звільнена з посади головного спеціаліста сектору з формування виплат та проведення перерахунків державних допомог відділу державних допомог департаменту соціальної політики Луцької міської ради час відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною ОСОБА_2 ;
- 24.06.2025 - призначена па посаду державної служби - головного спеціаліста відділу обслуговування громадян №7 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян до дня призначення суб'єктом призначення переможця конкурсного відбору на цю посаду або до спливу дванадцяти місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану;
- 11.08.2025 - звільнена з посади державної служби - головного спеціаліста відділу обслуговування громадян №7 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян у зв'язку із виходом державного службовця на пенсію, п. 7 ч. 1 ст. 83 ЗУ «Про державну службу».
Спірним у цій справі є наявність у позивача набутого до 01 травня 2016 року стажу роботи на посадах, який зараховується до стажу державної служби та величина якого має вплив на право одержання довідок для призначення пенсії державного службовця та наявність права на пенсію, що призначається па підставі пунктів 10 і 12 розділ) XI «Прикінцеві га перехідні положення» Закону №889-VIII.
З огляду на наведене війне правове регулювання спірних правовідносин, до стажу державної служби може бути враховано лише стаж, набутий на посадах державної служби або прирівняних до них посадах до 01 травня 2016 року. Стаж, набутий після 01 травня 2016 року на посадах державної служби, зараховується до страхового стажу відповідно до статті 90 Закону №889-VІІІ слугує підставою для призначення пенсії га обрахунку її розміру відповідно до Закону №1058-IV.
Конституційний Суд України у Рішенні від 23 грудня 2022 року №3- р/2022 зазначив, що підпункт 1 пункту 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закон) №889-VIII не дає можливості враховувати стаж державної служби набутий після 01 травня 2016 року, як такий, що відповідає вимогам пунктів 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII, та для набуття у зв'язку із цим права на призначення пенсії державного службовця на підставі статті 37 Закону №3723-ХІІ.
Такі висновки відповідають правовим позиціям Верховного Суду, які викладені у постанові від 22 травня 2024 року у справі №500/1404/23.
Із рішення відповідача від 21.08.2025, оформленого листом №0300-0502-8/54361 слідує, що підставою для відмови у видачі довідок для призначення пенсії державного службовця є відсутність необхідного стажу 10 (20) років па посадах, віднесених , ю відповідних категорій посад державної служби станом па 01 і рання 2010 року. За доводами ГУ ПФУ у Волинській області час роботи в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії відповідно до етапі 37 Закону №3723-ХІІ до 04.07.2001, тобто на дату набрання чинності Законом №2493-ІІІ.
Як вбачається із записів трудової серії НОМЕР_1 позивач перебувала на посаді спеціаліста, спеціаліст 1 категорії головного спеціаліста відділу (сектору) департамент) соціальної політики Луцької міської ради з 01.01.2000 по 23.06.2025.
04 липня 2001 року набрав чинності Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (Закон №2493-ІІІ).
Пунктом 2 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2493-111 передбачено, що дія Закон) України «Про державну службу» поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевою самоврядування.
Згідно із статтею 14 Закону №2493-ІІІ в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад, зокрема, шоста категорія - посади керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад. керівників структурних підрозділів виконавчого апарату районних та секретаріатів районних у містах Києві та Севастополі рад та їх заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст районною значення), районних у містах рад та їх заступників, помічників голів, радників, консультантів, начальників секторів, головних бухгалтерів, спеціалістів управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст обласного значення та міста Сімферополя) рад, старост.
Пунктом 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIІІ передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та па умовах, установлених на той час законодавством.
На виконання постанови Верховної Ради України від 16 грудня 1993 року «Про введення в дію Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України. 1993 р.. №52. Ст. 491) постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 рок) №283 було затверджено Порядок №283 (діяв до 01 травня 2016 року). Цим Порядком визначено посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стаж)' державної служби.
Пунктом 2 Порядку №283 установлено, що до стажу державної служби зараховую вся робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у ситі 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також па інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Також, пунктом 4 частини другої статті 46 Закону №889-VIІІ визначено, що до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Таким чином, період роботи на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених статтею 14 Закону №2493-ІІІ підлягає зарахуванню до стажу державної служби за період з 04.07.2001 по 01.05.2016.
Отже, приймаючи рішення про відсутність підстав для видачі довідок для призначення пенсії державного службовця, Головне управління Пенсійного Фонду України у Волинській області необґрунтовано дійшло висновку, що станом па 01 травня 2016 позивач не займала посаду, робота па якій дає право на призначення пенсії державного службовим за мала менше як 10 років стажу на посадах віднесених до категорій посад державної служби.
Для реалізації права на одержання пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» крім наявності спеціального стажу - понад 10 років державної служби станом на 01 травня 2016 року і ОСОБА_1 обіймала посаду на вказану дату, виконуються і інші умови: щодо віку (досягла віку 63 роки) та страхового стажу (становить більше 43 років). У зв'язку із цим безпідставною та необґрунтованою є відмова відповідача у видачі довідок для призначення пенсії державного службовця згідно Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, з врахуванням змін внесених постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 №823.
Згідно з частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Виходячи з вищенаведеного вважаємо, що слід визнати протиправним і скасувати рішення, оформлене листом Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 21.08.2025 №0300-0502-8 54301, про відмову видати ОСОБА_1 довідки для призначення пенсії державного службовця, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області зарахувати ОСОБА_1 періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 04.07.2001 по 01.05.2016 до стажу державної служби та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області видати ОСОБА_1 довідки для призначення пенсії державного службовця, які за формою і змістом відповідатимуть вимогам Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622, з врахуванням змін внесених постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 №823.
Керуючись статтями 2, 244-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним і скасувати рішення, оформлене листом Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 21.08.2025 №0300-0502-8/54301, про відмову видати ОСОБА_1 довідки для призначення пенсії державного службовця.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати ОСОБА_1 періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 04.07.2001 по 01.05.2016 до стажу державної служби.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області видати ОСОБА_1 довідки для призначення пенсії державного службовця, які за формою і змістом відповідатимуть вимогам Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, з врахуванням змін внесених постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 №823.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43027, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 6, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826).
Суддя Ф.А. Волдінер