13 лютого 2026 року Справа №160/19014/24
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження питання про затвердження звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі № 160/19014/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа № 160/19014/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.10.2024 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, відмовлено повністю.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 14.04.2025 рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2024 року в адміністративній справі №160/19014/24 скасовано.
Прийнято нове рішення, яким позовні вимоги задоволено частково.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у проведенні індексації пенсії ОСОБА_1 із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,197 та у розмірі 1,0796.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 15 січня 2024 року індексацію пенсії ОСОБА_1 з урахуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії у розмірі 1,197, 1,0796 та у зв'язку з чим провести перерахунок та виплату пенсії з 15 січня 2024 року.
Позовні вимоги за період з 01 березня 2023 року по 14 січня 2024 року залишено без розгляду.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.11.2025 встановлено судовий контроль за виконанням постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 14.04.2025 у справі №160/19014/24. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відповідно до статті 382 КАС України в тримісячний строк з моменту отримання копії цієї ухвали суду подати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звіт про виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 14.04.2025 у справі №160/19014/24.
На виконання ухвали суду від 12.11.2025 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надано звіт про виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 14.04.2025 у справі №160/19014/24.
У вказаному звіті відповідач зазначив, що на виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 14.04.2025 у справі №160/19014/24 Головним управлінням з 15 січня 2024 року проведено індексацію пенсії ОСОБА_1 з урахуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,197, 1,0796. Доплата на виконання постанови суду за період з 15.01.2024 по 30.11.2024 становить 1912,63 грн, яка виплачена 13.07.2025. Розмір пенсії за віком у серпні 2025 року становив 4454,35 грн.
Таким чином, покладені судом зобов'язання вчинити певні дії щодо перерахунку та виплати пенсії Позивачу виконані Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в порядку, встановленому судовим рішенням, та в межах повноважень, покладених на органи Пенсійного фонду України.
Досліджуючи вказаний звіт відповідача, суд зазначає наступне.
Так, згідно частин 1, 2, 3, 5 статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 3821 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 3822 цього Кодексу.
У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 3821 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України.
Суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Як було зазначено вище, на виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 14.04.2025 у справі №160/19014/24 Головним управлінням з 15 січня 2024 року проведено індексацію пенсії ОСОБА_1 з урахуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,197, 1,0796. Страховий стаж, зарахований по 31.05.2022, становить 32 роки 06 місяців 11 днів. Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1% становить 0,32500. Пенсію обчислено відповідно до статей 27 і 28 Закону № 1058, виходячи із заробітної плати за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, з 01.07.2000 по 31.05.2022. Індивідуальний коефіцієнт заробітної плати після оптимізації становить 1,07411. Розмір пенсії станом на 15.01.2024 становив 4532,22 грн (розмір пенсії за віком (ст. 27) (13945,28 х 0,32500). Показник середньої заробітної плати: 10846,37 х 1,197 = 12983,10 грн. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії: 12983,10 х 1,07411 = 13945,28 грн. Розмір пенсії станом на 01.03.2024 становив 4892,98 (розмір пенсії за віком (ст. 27) (15055,32 х 0,32500). Показник середньої заробітної плати: 12983,10 х 1,0796 = 14016,55 грн. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії: 14016,55 х 1,07411 = 15055,32 грн.
Тобто проведено послідовне збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Доплата на виконання постанови суду за період з 15.01.2024 по 30.11.2024 становить 1912,63 грн, яка виплачена 13.07.2025. Розмір пенсії за віком у серпні 2025 року становив 4454,35 грн.
Таким чином, відповідачем фактично виконано постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 14.04.2025 у справі №160/19014/24, що підтверджено розрахунком пенсії з ППВП ПФУ від 19.11.2025 та витягом зі списків на зарахування пенсії ОСОБА_1 .
Повно та всебічно дослідивши вказаний звіт, суд дійшов висновку про виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 14.04.2025 у справі №160/19014/24, а також про необхідність прийняття звіту відповідача від 09.02.2026.
Керуючись ст. ст. 256, 295, 382,382-1,382-2,382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Прийняти та затвердити звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 14.04.2025 у справі № 160/19014/24.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала суду оскаржується шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали складений 13.02.2026.
Суддя О.В. Царікова