Ухвала від 13.02.2026 по справі 683/417/26

Справа № 683/417/26

1-кс/683/131/2026

УХВАЛА

13 лютого 2026 року м. Старокостянтинів

Слідчий суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання уповноваженого на здійснення досудового розслідування у формі дізнання - поліцейського з логістики, обліку та збереження речових доказів і озброєння відділу поліції № 1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області сержанта поліції ОСОБА_3 по матеріалах досудового розслідування №12025243160000159 від 24 грудня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

встановив:

12 лютого 2026 року уповноважений на здійснення досудового розслідування у формі дізнання - поліцейський з логістики, обліку та збереження речових доказів і озброєння відділу поліції № 1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області сержант поліції ОСОБА_3 звернулася з клопотанням, погодженим прокурором Хмельницької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В обґрунтування клопотання вказує, що 20 грудня 2025 року близько 10 год 30 хв невстановлена особа, діючи з корисливих мотивів та з метою власної наживи, попередньо розмістивши в соціальній мережі «TikTok» оголошення про продаж трактора марки «Кентавр 50», в ході послідуючого листування з потерпілим ОСОБА_5 , який виявив бажання придбати товар та погодився на умови його продажу, під приводом оплати вартості доставки, шляхом обману, заволоділа грошовими коштами потерпілого ОСОБА_5 в загальній сумі 8000 грн, які він особисто перерахував на банківську картку АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 , після чого невстановлена особа умов усного договору не виконала, товар не відправила та грошові кошти не повернула, чим спричинила потерпілому ОСОБА_5 майнової шкоди на вказану суму.

24 грудня 2025 року за даним фактом внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12025243160000159 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, та розпочато досудове розслідування.

Уповноважений на здійснення досудового розслідування у формі дізнання - поліцейський з логістики, обліку та збереження речових доказів і озброєння зазначає, що допитаний з даного приводу у якості потерпілого ОСОБА_5 , повідомив, що 20 грудня 2025 року у ранкову пору доби у соціальній мережі «TikTok», знайшов оголошення про продаж трактора марки «Кентавр 50», зеленого кольору загальною вартістю 2500 доларів США. У вказаному оголошенні був вказаний мобільний номер телефону ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_2 , за яким потерпілий зв'язався із продавцем та домовився про купівлю-продаж товару.

Уповноважений на здійснення досудового розслідування у формі дізнання мотивує своє клопотання тим, що з метою повного, всебічного розслідування вказаного вище кримінального правопорушення, встановлення абонентського мобільного номеру телефону НОМЕР_2 , можливе лише шляхом опрацювання інформації про зв'язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, кінцевих обладнань споживача телекомунікаційних послуг, тому просить надати тимчасовий доступ до інформації про зв'язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

ОСОБА_3 подала заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала повністю та просила задовольнити.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, робити копії та вилучити їх (здійснити виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв?язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У відповідності до вимог ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п?ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи, що вказані докази мають суттєве значення для розслідування даного кримінального провадження та для встановлення важливих обставин вчинення кримінального правопорушення, вважаю за необхідне задовольнити клопотання.

Керуючись ст. ст. 159, 163-166 КПК України, -

постановив:

Клопотання задовольнити.

Надати т.в.о. начальника сектору дізнання відділу поліції №1 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 та уповноваженому на здійснення досудового розслідування у формі дізнання - поліцейському з логістики, обліку та збереження речових доказів і озброєння відділу поліції №1 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області сержанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до інформації про зв'язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, здійснених через оператора стільникового зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме: у період часу з 01 год 00 хв 20 грудня 2025 року по дату виконання ухвали, з абонентським номером телефону НОМЕР_2 , що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Зобов'язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виготовити на паперовому та/або електронному носії документ за визначеними вище абонентськими номерами та періодом часу з наступними відомостями:

1)Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентським номером (абонент А).

2)Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - ІМЕІ) тощо.

3)Типи з'єднання абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв'язком смузі частот), переадресація тощо.

4)Дата, час та тривалість з'єднань, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А.

5)Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв'язку абонента А (абонент Б).

6)За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом А надати відомості про його особу.

Ухвала діє до 13 квітня 2026 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Попередній документ
134050978
Наступний документ
134050980
Інформація про рішення:
№ рішення: 134050979
№ справи: 683/417/26
Дата рішення: 13.02.2026
Дата публікації: 16.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти власності; Шахрайство
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (13.02.2026)
Дата надходження: 12.02.2026
Предмет позову: -
Розклад засідань:
13.02.2026 10:00 Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЗАВАДСЬКА ОЛЬГА ПЕТРІВНА
суддя-доповідач:
ЗАВАДСЬКА ОЛЬГА ПЕТРІВНА