13.02.2026
ЄУН 337/721/26
1-кп/337/264/2026
13 лютого 2026 Хортицький районний суд м.Запоріжжя у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м.Запоріжжі клопотання прокурора про закриття кримінального провадження,
В провадженні СВ Відділу поліції №5 Запорізького РВП ГУНП в Запорізькій області перебуває кримінальне провадження, внесене до ЄРДР 22.06.2013 за №12013080070001520 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України (таємне викрадення чужого майна (крадіжка) поєднана з проникненням у житло).
В ході досудового розслідування встановлено, що 21.06.2013, невстановлена особа, проникла до квартири АДРЕСА_1 , звідки викрала майно ОСОБА_4 на загальну суму 1500,00грн., чим спричинила останній матеріальний збиток на вказану суму.
Під час досудового розслідування було проведено ряд слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, але встановити особу, яка вчинила дане кримінальне правопорушення, не виявилось можливим, повідомлення про підозру жодній особі не вручено.
04.02.2026 прокурор Дніпровської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, в якому просить закрити зазначене кримінальне провадження на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України, оскільки на даний момент особа, яка вчинила це кримінальне правопорушення, не встановлена, воно є тяжким злочином, передбачений ст.49 КК України 10-річний строк давності притягнення особи до кримінальної відповідальності за це кримінальне правопорушення, сплинув.
В підготовчому судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав заявлене клопотання і просить його задовольнити.
Потерпіла ОСОБА_4 в підготовче судове засідання не прибула за невідомими причинами, про день та місце судового розгляду повідомлялася належним чином.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність потерпілої.
Суд, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходить до такого.
Відповідно до п.3-1 ч.1, п.1-1 ч.2, ч.4 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається судом за клопотанням прокурора, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.
Відповідно до ст.12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.185 КК України, на момент розгляду справи є тяжким злочином і карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.
Згідно з п.4 ч.1 ст.49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею тяжкого злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло десять років.
Проаналізувавши норми чинного законодавства, оцінивши обставини справи, суд вважає необхідним на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України закрити зазначене кримінальне провадження, оскільки судом достовірно встановлено, що кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.185 КК України, є тяжким злочином, особу, яка його вчинила, не встановлено, передбачений п.4 ч.1 ст.49 КК України 10-річний строк давності притягнення особи до кримінальної відповідальності за це кримінальне правопорушення, на даний момент сплинув.
Таким чином, клопотання прокурора слід задовольнити.
Керуючись ст.12,49,190 КК України, ст.284,369,372 КПК України, суд
Клопотання прокурора - задовольнити.
Кримінальне провадження, внесене до ЄРДР 22.06.2013 за №12013080070001520 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, - закрити на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, якщо ухвала не була скасована, вона набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1