Ухвала від 06.02.2026 по справі 711/911/26

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/911/26

Номер провадження 1-кс/711/300/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2026 року м.Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2

прокурора - ОСОБА_3

слідчого - ОСОБА_4

підозрюваного - ОСОБА_5

захисника - ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , погодженого прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню №12023250000000216, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України про відсторонення від посади Шрамківського сільського голови Золотоніського району Черкаської області:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженого прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню №12023250000000216, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, про відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 від посади Шрамківського сільського голови, Золотоніського району, Черкаської області.

Клопотання мотивовано тим, що СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №12023250000000216 від 05.06.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_5 , будучи обраним 12.11.2020 Шрамківським сільським головою Золотоніського району Черкаської області (далі - Шрамківський сільський голова), склав присягу та приступив до виконання обов'язків Шрамківського сільського голови 12.11.2020 згідно рішення Шрамківської сільської ради Золотоніського району Черкаської області (далі - Шрамківська сільська рада) від 12.11.2020 №1-2/VIІІ «Про початок повноважень Шрамківського сільського голови».

Відповідно до п.п. 1, 2, 7, 14, 16 ч.4 ст.42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції від 29.08.2021) сільський голова, у тому числі:

- забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;

- організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету;

- здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету;

- представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;

- укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства.

Згідно ч.5 ст.42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції від 29.08.2021) сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Також, відповідно до Положення про виконавчий комітет Шрамківської сільської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Шрамківської сільської ради від 30.11.2020 №56, та Положення про виконавчий комітет Шрамківської сільської ради (у новій редакції від 10.12.2021), затвердженого рішенням виконавчого комітету Шрамківської сільської ради від 10.12.2021 №238, сільський голова очолює виконавчий комітет. Рішення виконавчого комітету приймаються більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським головою. У разі незгоди сільського голови з рішенням виконкому, він може зупинити дію цього рішення та винести це питання на розгляд відповідної ради.

Таким чином, в силу ст.18 КК України, ОСОБА_5 на момент виконання обов'язків Шрамківського сільського голови був службовою особою, так як обіймав посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій.

У листопаді 2021 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, у спосіб, що суперечить чинному законодавству, надав дозвіл на видалення фізичною особою підприємцем ОСОБА_7 дерев, які відносяться до лісового фонду та не перебувають на обліку Шрамківської сільської ради, та без сплати їх відновної вартості, за наступних обставин.

Відповідно до ст.4 Лісового кодексу України (в редакції від 08.08.2021), до лісового фонду України належать лісові ділянки, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 гектара. До лісового фонду України не належать: зелені насадження в межах населених пунктів (парки, сади, сквери, бульвари тощо), які не віднесені в установленому порядку до лісів; окремі дерева і групи дерев, чагарники на сільськогосподарських угіддях, присадибних, дачних і садових ділянках.

Згідно ст.65 Лісового кодексу України (в редакції від 08.08.2021), використання лісових ресурсів може здійснюватися в порядку загального і спеціального використання.

Відповідно до ст.67 Лісового кодексу України (в редакції від 08.08.2021), у порядку спеціального використання можуть здійснюватися використання лісових ресурсів у вигляді заготівлі деревини, заготівлі другорядних лісових матеріалів.

Згідно ст.69 Лісового кодексу України (в редакції від 08.08.2021), спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом - лісорубний квиток або лісовий квиток, що видається безоплатно. Спеціальний дозвіл на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.

Спеціальний дозвіл на інші види спеціального використання лісових ресурсів видається власниками лісів або постійними лісокористувачами.

На виділених лісових ділянках можуть використовуватися лише ті лісові ресурси і лише для цілей, що передбачені виданим спеціальним дозволом.

Спеціальний дозвіл видається власниками лісів або постійними лісокористувачами у встановленому порядку також на проведення інших рубок та робіт, пов'язаних і не пов'язаних із веденням лісового господарства.

На адресу виконавчого комітету Шрамківської сільської ради 01.11.2021 надійшла заява від депутатів Шрамківської сільської ради ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 про надання дозволу на розчищення дерев, які знаходяться в аварійному стані та загрожують життю людей, між населеними пунктами Погреби та Мойсівка в адміністративних межах Шрамківської сільської ради (за межами населених пунктів).

На підставі Розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 08.12.2017 №820 та акту приймання-передачі від 29.12.2017, дані зелені насадження перебувають у смузі відведення автомобільної дороги загального користування місцевого значення О 240207 Шрамківка - станція Драбів, що належить Департаменту будівництва Черкаської обласної державної адміністрації.

Водночас, ОСОБА_5 , будучи обізнаним про даний факт, а також про те, що зазначені у заяві зелені насадження знаходяться за межами населених пунктів Мойсівка та Погреби Шрамківської сільської ради, достовірно знаючи про відсутність затвердженого Порядку видалення аварійних дерев, кущів та порослі у смугах відведення автомобільних доріг загального користування місцевого значення в межах Черкаської області, у невстановлені у ході досудового розслідування дату та час, але не пізніше 01.11.2021, перебуваючи в приміщенні Шрамківської сільської ради, яка розташована за адресою: Черкаська область, Золотоніський район, с. Шрамківка, вул. Незалежності, 16, видав резолюцію секретарю виконавчого комітету Шрамківської сільської ради ОСОБА_11 щодо винесення заяви депутатів Шрамківської сільської ради ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 від 01.11.2021 на розгляд комісії з обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, на території Шрамківської сільської ради (далі - Комісія), створеної на підставі рішення виконавчого комітету Шрамківської сільської ради від 23.02.2021 №19 «Про створення комісії по обстеженню зелених насаджень, що підлягають видаленню, на території Шрамківської сільської ради» (зі змінами внесеними 18.08.2021) та виконавчого комітету Шрамківської сільської ради, із застосуванням положень Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019).

Водночас, відповідно до п.1 Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019) він визначає процедуру видалення дерев, кущів, газонів і квітників (далі - зелені насадження) виключно на території населеного пункту.

Відповідно до п.3 Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019) видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі - компетентний орган) на підставі ордера (крім випадків, передбачених пунктами 7-10 цього Порядку).

Згідно п.4 Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019) підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі - заявник). Після надходження заяви компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості (далі - комісія), до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції, а у разі потреби балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень. Під час формування складу комісії компетентний орган протягом двох днів після надходження заяви надсилає запити до територіального органу Держекоінспекції, власника земельної ділянки (користувача), балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень, щодо можливості їх участі в роботі комісії. Комісія у п'ятиденний строк після її затвердження визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і їх відновну вартість та складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню (далі - акт), за формою, затвердженою Мінрегіоном. У разі знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев комісія з'ясовує причину набуття деревами такого стану, про яку зазначається в складеному комісією акті. Голова комісії готує в п'ятиденний строк проект рішення компетентного органу про видалення зелених насаджень, в якому зазначається інформація про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і залишаються на земельній ділянці. Компетентний орган у місячний строк після надходження зазначеного проекту рішення про видалення зелених насаджень приймає відповідне рішення і видає наступного дня заявнику його копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

Відповідно до п.5 Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019) ордер на видалення зелених насаджень компетентний орган видає не пізніше наступного робочого дня після подання заявником документа про сплату відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

У невстановлені у ході досудового розслідування дату та час, але не пізніше 05.11.2021 року, членами Комісії у складі голови комісії ОСОБА_12 , заступника голови комісії ОСОБА_13 , секретаря комісії ОСОБА_14 , членів комісії ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_17 , здійснено огляд насаджень тополі звичайної та акації, що знаходились в смузі відведення автомобільної дороги загального користування місцевого значення О 240207 Шрамківка - станція Драбів (км 4+500 - км 5+900), між селами Мойсівка та Погреби Шрамківської сільської ради, за межами населених пунктів, та за його результатами складено акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 05.11.2021 №1, відповідно до якого якісний стан зелених насаджень в кількості 94 тополі та 42 акації є незадовільним, у зв'язку із чим виконавчому комітету Шрамківської сільської ради рекомендовано:

- затвердити акт комісії на видалення 136 аварійних дерев (94 тополі та 42 акації) вздовж узбіччя дороги загального користування місцевого значення О 240207 Шрамківка - станція Драбів (км 4+500 - км 5+900) (справа) між селами Мойсівка та Погреби Шрамківської сільської ради Золотоніського району Черкаської області;

- відповідно до рішення сільської ради від 23.02.2021 №5-16/VIII «Про затвердження Тимчасового Порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Шрамківської сільської ради» в установленому порядку видати Ордер про видалення зазначених зелених насаджень та укласти відповідний договір з виконавцем робіт;

- дрова паливні передати для опалення закладів соціальної сфери, які перебувають на балансі Шрамківської сільської ради, та для забезпечення потреб соціально незахищених категорій населення.

У подальшому ОСОБА_5 , 10.11.2021, в період часу з 09 год. 00 хв. по 10 год. 00 хв., більш точного часу у ході досудового розслідування встановити не представилось за можливе, перебуваючи в приміщенні Шрамківської сільської ради, будучи присутнім на позачерговому засіданні виконавчого комітету Шрамківської сільської ради, де вирішувалось питання щодо розгляду заяви депутатів Шрамківської сільської ради ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 від 01.11.2021 та затвердження акту обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 05.11.2021 №1, складеного Комісією, будучи головою виконавчого комітету Шрамківської сільської ради, разом з іншими присутніми членами виконавчого комітету Шрамківської сільської ради проголосували «ЗА» прийняття Рішення «Про надання дозволу на видалення зелених насаджень» від 10.11.2021 №187, що в подальшому слугувало підставою для підписання ОСОБА_5 цього ж рішення.

Відповідно до Рішення виконавчого комітету Шрамківської сільської ради «Про надання дозволу на видалення зелених насаджень» від 10.11.2021 №187, підписаного ОСОБА_5 , розглянувши заяву депутатів Шрамківської сільської ради щодо надання дозволу на розчищення дерев між селами Мойсівка та Погреби Шрамківської сільської ради, які знаходяться в аварійному стані, загрожують життю людей, акта обстеження зелених насаджень від 05.11.2021 №1, керуючись пп. 7 п. «а» ст. 30 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», виконавчий комітет Шрамківської сільської ради вирішив:

- затвердити акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 05.11.2021 №1;

- надати дозвіл ФОП ОСОБА_7 на проведення робіт по видаленню аварійних дерев в кількості 136 штук (94 тополі та 42 акації) без сплати відновної вартості за видалення, з терміном закінчення робіт до 31.12.2021;

- доручити сільському голові заключити договір на надання послуг з благоустрою території Шрамківської сільської ради по зрізуванню зелених насаджень з ФОП ОСОБА_7 ;

- дрова паливні передати для опалення закладів соціальної сфери, які перебувають на балансі Шрамківської сільської ради, та для забезпечення потреб соціально незахищених категорій населення;

- виконавчому комітету сільської ради видати ордер на видалення зелених насаджень;

- роботи проводити з дотриманням правил техніки безпеки;

- виконавцям робіт забезпечити наведення санітарного стану місця видалення дерев в 15-ти денний термін після проведення робіт;

- контроль за виконанням рішення покласти на відділ з питань земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища виконавчого апарату Шрамківської сільської ради.

Надалі ОСОБА_5 , у неустановлений у ході досудового розслідування дату та час, але не пізніше 12.11.2021, перебуваючи в с. Шрамківка Золотоніського району, Черкаської області, більш точного місця встановити не представилось за можливе, діючи від імені виконавчого комітету Шрамківської сільської ради (далі - «Замовник»), уклав з ФОП ОСОБА_7 (далі - «Виконавець») договір про надання послуг з видалення зелених насаджень від 12.11.2021 (далі - Договір від 12.11.2021).

Відповідно до п.1 Договору від 12.11.2021 «Виконавець» зобов'язується у строк до 31.12.2021 надати послуги на вимогу «Замовника» з видалення зелених насаджень у кількості 136 штук, а саме тополі звичайної 94 штуки, акації - 42 штуки, які розташовані на землях Шрамківської сільської ради, що знаходиться вздовж узбіччя дороги місцевого значення О 240207 Шрамківка - станція Драбів (км 4+500 - км 5+900) (справа) між селами Мойсівка та Погреби. Видалення зелених насаджень проводиться у зв'язку з аварійним станом дерев та запобіганням можливому виникненню надзвичайних ситуацій, пов'язаних із забезпеченням безпеки дорожнього руху.

Згідно п.2 Договору від 12.11.2021 ділова деревина отримана у результаті видалення насаджень переходить у власність «Виконавця» на безоплатній основі в рахунок розрахунку за надані послуги. Дрова паливні передаються у власність «Замовника» для вирішення соціально-побутових питань, а саме: опалення закладів соціальної сфери, які перебувають на балансі Шрамківської сільської ради, забезпечення потреб соціально незахищених категорій населення, для потреб жителів громади.

Одночасно ОСОБА_5 , у невстановлені у ході досудового розслідування дату та час, але не пізніше 12.11.2021, перебуваючи в с. Шрамківка Золотоніського району, Черкаської області, більш точного місця встановити не представилось за можливе, видав ФОП ОСОБА_7 ордер на видалення зелених насаджень від 12.11.2021, відповідно до якого дозволяється ФОП ОСОБА_7 ( АДРЕСА_1 ), згідно з актом обстеження зелених насаджень, складеним 05.11.2021 №1, видалення дерев 136 штук (тополя звичайна - 94, акація - 42).

Таким чином, рішення виконавчого комітету Шрамківської сільської ради «Про надання дозволу на видалення зелених насаджень» від 10.11.2021 №187, прийняте відповідно до Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019) та ордер на видалення зелених насаджень від 12.11.2021, підписані ОСОБА_5 , є неправомірними та застосуванню не підлягали, оскільки питання видалення дерев лісового фонду регулюються Лісовим кодексом України та вказані зелені насадження на обліку Шрамківської сільської ради не перебували.

Згідно Перелікової відомості пнів, складеною Державною екологічною інспекцією Центрального округу, встановлено факт порубки дерев в кількості 62 шт., а саме 15 шт. дерев породи клен, 32 шт. дерев породи тополя та 14 шт. дерев породи акація.

Відповідно до висновку експерта від 27.12.2024 №69/24-23, складеного за результатами проведення судової інженерно-екологічної експертизи, розмір шкоди, заподіяної внаслідок незаконної, як встановлено слідством, порубки дерев в захисному насаджені вздовж автомобільної дороги між селами Погреби - Мойсівка Золотоніського району, Черкаської області, відповідно до Перелікової відомості пнів, складеною Державною екологічною інспекцією Центрального округу, становить 1 542 010,32 грн. (один мільйон п'ятсот сорок дві тисячі десять гривень 32 копійки).

Таким чином ОСОБА_5 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, маючи обов'язки суворо дотримуватись норм чинного законодавства, в порушення вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Лісового кодексу України, Положення про виконавчий комітет Шрамківської сільської ради від 30.11.2020 №56, неналежно виконав свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, а саме у спосіб, що суперечить чинному законодавству, не перевіривши факт перебування зелених насаджень (лісу) на балансі Шрамківської сільської ради, забезпечив прийняття неправомірного рішення виконавчим комітетом Шрамківської сільської ради «Про надання дозволу на видалення зелених насаджень» від 10.11.2021 № 187, видав ФОП ОСОБА_7 ордер на видалення зелених насаджень та уклав з ним договір про надання послуг з видалення зелених насаджень від 12.11.2021, що призвело до незаконної порубки дерев у захисному насаджені вздовж автомобільної дороги між селами Погреби - Мойсівка, Золотоніського району, Черкаської області та спричиненню шкоди охоронюваним законом державним інтересам, в особі Черкаської обласної державної адміністрації на суму 1 542 010,32 грн. (один мільйон п'ятсот сорок дві тисячі десять гривень 32 копійки), яка відповідно у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян), що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, а саме у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Окрім того, у березні 2023 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, у спосіб, що суперечить чинному законодавству, надав дозвіл на видалення фізичною особою підприємцем ОСОБА_7 дерев, які відносяться до лісового фонду та не перебувають на обліку Шрамківської сільської ради, та без сплати їх відновної вартості, за наступних обставин.

Відповідно до ст.4 Лісового кодексу України (в редакції від 08.08.2021), до лісового фонду України належать лісові ділянки, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 гектара. До лісового фонду України не належать: зелені насадження в межах населених пунктів (парки, сади, сквери, бульвари тощо), які не віднесені в установленому порядку до лісів; окремі дерева і групи дерев, чагарники на сільськогосподарських угіддях, присадибних, дачних і садових ділянках.

Згідно ст.65 Лісового кодексу України (в редакції від 08.08.2021), використання лісових ресурсів може здійснюватися в порядку загального і спеціального використання.

Відповідно до ст. 67 Лісового кодексу України (в редакції від 08.08.2021), у порядку спеціального використання можуть здійснюватися використання лісових ресурсів у вигляді заготівлі деревини, заготівлі другорядних лісових матеріалів.

Згідно ст.69 Лісового кодексу України (в редакції від 08.08.2021), спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом - лісорубний квиток або лісовий квиток, що видається безоплатно. Спеціальний дозвіл на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.

Спеціальний дозвіл на інші види спеціального використання лісових ресурсів видається власниками лісів або постійними лісокористувачами.

На виділених лісових ділянках можуть використовуватися лише ті лісові ресурси і лише для цілей, що передбачені виданим спеціальним дозволом.

Спеціальний дозвіл видається власниками лісів або постійними лісокористувачами у встановленому порядку також на проведення інших рубок та робіт, пов'язаних і не пов'язаних із веденням лісового господарства.

На адресу виконавчого комітету Шрамківської сільської ради 15.02.2023 надійшла заява від старости села Погреби Шрамківської сільської ради ОСОБА_17 від 15.02.2023 про надання дозволу на розчищення дерев, які знаходяться в аварійному стані, загрожують життю людей між населеними пунктами Погреби та Степанівка в адміністративних межах Шрамківської сільської ради (за межами населених пунктів).

Дані зелені насадження перебувають в смузі відведення автомобільної дороги загального користування місцевого значення О 240218 Погреби - Степанівка, що на підставі Розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 08.12.2017 №820 та акту приймання-передачі від 29.12.2017 належать Департаменту будівництва Черкаської обласної державної адміністрації.

Однак ОСОБА_5 , будучи обізнаним про даний факт, а також про те, що зазначені у заяві зелені насадження знаходяться за межами населених пунктів Мойсівка та Степанівка Шрамківської сільської ради Золотоніського району, Черкаської області, достовірно знаючи про відсутність затвердженого Порядку видалення аварійних дерев, кущів та порослі у смугах відведення автомобільних доріг загального користування місцевого значення в межах Черкаської області, у невстановлені в ході досудового розслідування дату та час, але не пізніше 15.02.2023, перебуваючи в приміщенні Шрамківської сільської ради, видав резолюцію секретарю виконавчого комітету Шрамківської сільської ради ОСОБА_11 щодо винесення заяви ОСОБА_17 від 15.02.2023 на розгляд комісії з обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, на території Шрамківської сільської ради (далі - Комісія), створеної на підставі рішення виконавчого комітету Шрамківської сільської ради від 23.02.2021 №19 «Про створення комісії по обстеженню зелених насаджень, що підлягають видаленню, на території Шрамківської сільської ради» (зі змінами внесеними 18.08.2021) та виконавчого комітету Шрамківської сільської ради, із застосування Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019).

Водночас, відповідно до п.1 Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019) він визначає процедуру видалення дерев, кущів, газонів і квітників (далі - зелені насадження) виключно на території населеного пункту.

Відповідно до п.3 Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019) видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі - компетентний орган) на підставі ордера (крім випадків, передбачених пунктами 7-10 цього Порядку).

Згідно п.4 Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019) підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі - заявник). Після надходження заяви компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості (далі - комісія), до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції, а у разі потреби балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень. Під час формування складу комісії компетентний орган протягом двох днів після надходження заяви надсилає запити до територіального органу Держекоінспекції, власника земельної ділянки (користувача), балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень, щодо можливості їх участі в роботі комісії. Комісія у п'ятиденний строк після її затвердження визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і їх відновну вартість та складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню (далі - акт), за формою, затвердженою Мінрегіоном. У разі знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев комісія з'ясовує причину набуття деревами такого стану, про яку зазначається в складеному комісією акті. Голова комісії готує в п'ятиденний строк проект рішення компетентного органу про видалення зелених насаджень, в якому зазначається інформація про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і залишаються на земельній ділянці. Компетентний орган у місячний строк після надходження зазначеного проекту рішення про видалення зелених насаджень приймає відповідне рішення і видає наступного дня заявнику його копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

Відповідно до п.5 Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019) ордер на видалення зелених насаджень компетентний орган видає не пізніше наступного робочого дня після подання заявником документа про сплату відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

У невстановлені у ході досудового розслідування дату та час, але не пізніше 17.02.2023 року, членами Комісії у складі заступника голови комісії ОСОБА_12 , членів комісії ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , ОСОБА_18 та заявника ОСОБА_17 здійснено огляд насаджень тополі чорної, що знаходились в смузі відведення автомобільної дороги загального користування місцевого значення О 240218 Погреби - Степанівка, між селами Погреби та Степанівка, 2-4 км, Шрамківської сільської ради, за межами населених пунктів, у результаті чого складено акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 17.02.2023 №6, відповідно до якого якісний стан зелених насаджень в кількості 60 тополь чорних є незадовільним, у зв'язку із чим виконавчому комітету Шрамківської сільської ради рекомендовано:

- затвердити акт комісії на видалення 60 аварійних дерев (тополі чорної) за адресою: с. Погреби (за межами населеного пункту), вздовж узбіччя дороги місцевого значення Погреби - Степанівка 2-4 км Шрамківської сільської ради Золотоніського району Черкаської області;

- відповідно до рішення сільської ради від 23.02.2021 №5-16/VIII «Про затвердження Тимчасового Порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Шрамківської сільської ради» в установленому порядку видати Ордер про видалення зазначених зелених насаджень та укласти відповідний договір з виконавцем робіт;

- дрова паливні передати для опалення закладів соціальної сфери, які перебувають на балансі Шрамківської сільської ради, та для забезпечення потреб соціально незахищених категорій населення.

У подальшому ОСОБА_5 , 16.03.2023 року, в період часу з 10 год. 00 хв. по 12 год. 30 хв., більш точний час у ході досудового розслідування встановити не представилось за можливим, перебуваючи в приміщенні Шрамківської сільської ради, будучи присутнім на позачерговому засіданні виконавчого комітету Шрамківської сільської ради, де вирішувалось питання щодо розгляду заяви ОСОБА_17 від 15.02.2023 та затвердження акту обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 17.02.2023 №6, складеного Комісією, разом з іншими присутніми членами виконавчого комітету Шрамківської сільської ради проголосували «ЗА» прийняття Рішення «Про надання дозволу на видалення зелених насаджень» №66 від 16.03.2023, що в подальшому слугувало підставою для підписання ОСОБА_5 цього ж рішення.

Відповідно до Рішення виконавчого комітету Шрамківської сільської ради «Про надання дозволу на видалення зелених насаджень» від 16.03.2023 №66, підписаного ОСОБА_5 , розглянувши заяву старости села Погреби Шрамківської сільської ради ОСОБА_17 щодо надання дозволу на видалення дерев вздовж узбіччя дороги місцевого значення Погреби - Степанівка 2-4 км, які знаходяться в аварійному стані, поламані негодою, від старості, несуть загрозу для населення, акту обстеження зелених насаджень від 17.02.2023 №6, керуючись пп.7 п.«а» ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.06 №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах» (зі змінами), виконавчий комітет сільської ради вирішив:

- затвердити акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 17.02.2023 №6;

- надати дозвіл ФОП ОСОБА_7 на проведення робіт по видаленню аварійних дерев в кількості 60 штук (тополя чорна - 60.) без сплати відновної вартості за видалення з терміном закінчення робіт до 15.04.2023 року;

- доручити сільському голові заключити договір на надання послуг з благоустрою території Шрамківської сільської ради по зрізуванню зелених насаджень з ФОП ОСОБА_7 ;

- дрова паливні передати для опалення закладів соціальної сфери, які перебувають на балансі Шрамківської сільської ради, та для забезпечення потреб соціально незахищених категорій населення;

- виконавчому комітету сільської ради видати ордер на видалення зелених насаджень;

- роботи проводити з дотриманням правил техніки безпеки;

- виконавцям робіт забезпечити наведення санітарного стану видалення дерев в 15-ти денний термін після проведення робіт;

- контроль за виконанням рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ОСОБА_19 .

Надалі ОСОБА_5 , у невстановлені у ході досудового розслідування дату та час, але не пізніше 17.03.2023, перебуваючи в с. Шрамківка Золотоніського району, Черкаської області, більш точне місце встановити не представилось за можливе, діючи від імені виконавчого комітету Шрамківської сільської ради (далі - «Замовник»), уклав з ФОП ОСОБА_7 (далі - «Виконавець») договір про надання послуг з видалення зелених насаджень від 17.03.2023 (далі - Договір від 17.03.2023).

Відповідно до п.1 Договору від 17.03.2023 «Виконавець» зобов'язується у строк до 31.12.2023 надати послуги на вимогу «Замовника» з видалення зелених насаджень у кількості 60 штук, а саме тополі чорної 60 штук, розташованих на землях Шрамківської сільської ради с. Погреби (за межами населеного пункту) що знаходиться вздовж узбіччя дороги місцевого значення с. Погреби - с. Степанівка 2-4 км. Видалення зелених насаджень проводиться у зв'язку з аварійним станом дерев та запобіганням можливому виникненню надзвичайних ситуацій, пов'язаних із забезпеченням безпеки дорожнього руху.

Згідно п.2 Договору від 17.03.2023 ділова деревина отримана в результаті видалення насаджень переходить у власність «Виконавця» на безоплатній основі в рахунок розрахунку за надані послуги. Дрова паливні передаються у власність «Замовника» для вирішення соціально-побутових питань, а саме: опалення закладів соціальної сфери, які перебувають на балансі Шрамківської сільської ради, забезпечення потреб соціально незахищених категорій населення, для потреб жителів громади.

Одночасно ОСОБА_5 , у невстановлені у ході досудового розслідування дату та час, але не пізніше 17.03.2023, перебуваючи в с. Шрамківка Золотоніського району, Черкаської області, більш точне місце встановити не представилось за можливе, видав ФОП ОСОБА_7 ордер на видалення зелених насаджень від 17.03.2023, відповідно до якого дозволяється ФОП ОСОБА_7 ( АДРЕСА_1 ), згідно з актом обстеження зелених насаджень від 17.02.2023 №6, видалення аварійних дерев в кількості 60 шт. (тополя чорна - 60).

Таким чином, рішення виконавчого комітету Шрамківської сільської ради «Про надання дозволу на видалення зелених насаджень» від 16.03.2023 №66 прийняте відповідно до Порядку від 01.08.2006 №1045 (в редакції від 31.08.2019) та ордер на видалення зелених насаджень від 17.03.2023, підписані ОСОБА_5 , є неправомірними та застосуванню не підлягали, оскільки питання видалення дерев лісового фонду регулюються Лісовим кодексом України та вказані зелені насадження на обліку Шрамківської сільської ради не перебували.

Згідно Перелікової відомості пнів, складеною Державною екологічною інспекцією Центрального округу, встановлено факт порубки дерев в кількості 153 шт., а саме 39 шт. дерев породи клен та 114 шт. дерев породи тополя.

Відповідно до висновку експерта від 27.12.2024 №68/24-23, складеного за результатами проведеної судової інженерно-екологічної експертизи, розмір шкоди, заподіяної внаслідок незаконної, як встановлено слідством, порубки дерев в захисному насаджені вздовж автомобільної дороги між селами Погреби - Степанівка, Золотоніського району, Черкаської області, відповідно до Перелікової відомості пнів, складеною Державною екологічною інспекцією Центрального округу, становить 5 414 877,47 грн. (п'ять мільйонів чотириста чотирнадцять тисяч вісімсот сімдесят сім гривень сорок сім копійок).

Таким чином ОСОБА_5 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, маючи обов'язки суворо дотримуватись норм чинного законодавства, в порушення вимог ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», Лісового кодексу України, Положення про виконавчий комітет Шрамківської сільської ради (у новій редакції) від 10.12.2021 №238, неналежно виконав свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, а саме у спосіб, що суперечить чинному законодавству, не перевіривши факт перебування зелених насаджень (лісу) на балансі Шрамківської сільської ради, забезпечив прийняття неправомірного рішення виконавчим комітетом Шрамківської сільської ради «Про надання дозволу на видалення зелених насаджень» від 16.03.2023 №66, видав ФОП ОСОБА_7 ордер на видалення зелених насаджень від 17.03.2023 та уклав з ним договір про надання послуг з видалення зелених насаджень від 17.03.2023, що призвело до незаконної порубки дерев у захисному насаджені вздовж автомобільної дороги між селами Погреби - Степанівка, Золотоніського району, Черкаської області та спричиненню шкоди охоронюваним законом державним інтересам, в особі Черкаської обласної державної адміністрації, на суму 5 414 877,47 грн. (п'ять мільйонів чотириста чотирнадцять тисяч вісімсот сімдесят сім гривень сорок сім копійок), яка у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян), що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, а саме у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

З урахуванням зібраних в ході досудового розслідування доказів, 03.02.2026 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, а саме у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Так, підозрюваний ОСОБА_5 на момент вчинення кримінального правопорушення перебував на посаді Шрамківського сільського голови Золотоніського району, Черкаської області і на теперішній час продовжує обіймати вказану посаду.

Разом з цим, саме перебування ОСОБА_5 на посаді Шрамківського сільського голови Золотоніського району, Черкаської області сприяло вчиненню даного кримінального правопорушення, оскільки останній наділений організаційно-розпорядчими повноваженнями і є службовою особою.

Підозрюваний, користуючись зв'язками, здобутими за час перебування на посадіШрамківського сільського голови Золотоніського району, Черкаської області, може особисто або опосередковано негативно впливати на хід досудового розслідування та судового розгляду, через прохання чи погрози, або іншим шляхом знищити, приховати або спотворити докази, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а також речі та документи, які містять інформацію щодо вчиненого кримінального правопорушення.

Так ОСОБА_5 , маючи широке коло зв'язків, має реальну можливість як самостійно, так і через інших осіб, незаконно впливати на свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_20 , ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_8 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , інших ще не допитаних свідків, з метою примусу до відмови від давання показань чи їх зміни, чинити вплив на свідків в даному кримінальному провадженні, з якими є особисто знайомий, а також представника потерпілого ОСОБА_29 , спеціалістів та експертів у кримінальному провадженні, з метою схилення їх до дачі неправдивих показань та з метою уникнення покарання.

Перебуваючи на посаді, ОСОБА_5 має можливість іншим чином перешкодити кримінальному провадженню, що може виразитися у створенні підозрюваними штучних доказів та підбурюванні осіб, зокрема місцевих жителів, які не були свідками кримінального правопорушення, до надання завідомо неправдивих свідчень на підтвердження висунутих підозрюваним захисних версій.

Окрім того, ОСОБА_5 на даний час продовжує обіймати посаду Шрамківського сільського голови Золотоніського району, Черкаської області та має відповідні службові повноваження, які може повторно використати для вчинення нового, аналогічного за своїм складом кримінального правопорушення, що може призвести до завдання збитків Державі.

У зв'язку з вищевикладеними обставинами, з метою забезпечення дієвості даного кримінального провадження, орган досудового розслідування вважає за доцільним обрати відносно ОСОБА_5 захід забезпечення у вигляді відсторонення від посади.

Злочин, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 відноситься до категорії злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг.

Відповідно до ч.5 ст.65-1 Закону України «Про запобігання корупції», особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом. Вказаний порядок визначено Главою 14 КПК України.

У зв'язку з вищевикладеними обставинами, з метою забезпечення дієвості даного кримінального провадження, орган досудового розслідування вважає за доцільне застосувати відносно ОСОБА_5 захід забезпечення у вигляді відсторонення від посади.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 та слідчий ОСОБА_4 підтримали клопотання в повному обсязі та просили відсторонити підозрюваного ОСОБА_5 від посади Шрамківського сільського голови, Золотоніського району, Черкаської області.

Підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник - адвокат ОСОБА_6 заперечували щодо відсторонення від посади та просили відмовити у його задоволенні. Підозрюваний ОСОБА_5 повідомив, що у здійсненні досудового розслідування він не перешкоджав, всі свідки допитані, а всі документи були вилучені слідчим. Захисник - адвокат ОСОБА_6 також звернув увагу, що досудове розслідування триває вже три роки, всі документи знаходяться у розпорядженні сторони обвинувачення, а відносно підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді застави з покладенням відповідних обов'язків. Разом з цим звернув увагу на те, що до складу Шрамківської ОТГ входить 23 населених пункти, а відсторонення ОСОБА_5 від посади призупинить роботу сільської ради щонайменше на 2 тижні для вирішення питання щодо покладення відповідних обов'язків на іншу особу.

Заслухавши доводи прокурора ОСОБА_3 та слідчого ОСОБА_4 , пояснення і заперечення підозрюваного ОСОБА_5 та його захисника - адвоката ОСОБА_6 , дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

За змістом ст.131 КПК України відсторонення від посади є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно з вимогами ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до положень ст.154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.

Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.

Згідно з вимогами ст.157 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

При вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини:

1) правову підставу для відсторонення від посади;

2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення;

3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

В судовому засіданні встановлено, що 03.02.2026 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, а саме у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Ухвалою слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси від 05.02.2026 (справа №711/915/26, провадження №1-кс/711/301/26) відносно підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 20 (двадцяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 66 560 (шістдесят шість п'ятсот шістдесят) гривень та на підставі ч.5 ст.194 КПК України покладено на підозрюваного ОСОБА_5 наступні обов'язки, а саме:

-прибувати до слідчого в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора та суду за першим викликом;

-не відлучатися за межі Черкаської області без дозволу слідчого, прокурора або суду, залежно від стадії кримінального провадження;

-повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання та/чи роботи;

-утриматися від спілкування в будь-якій формі (особисто, через знайомих, шляхом телефонного зв'язку чи через мережу інтернет тощо) зі свідками ОСОБА_7 , ОСОБА_20 , ОСОБА_8 , крім випадків необхідності такого спілкування безпосередньо в ході проведення слідчих чи процесуальних дій за їх участі, а також участі ОСОБА_5 ;

-утриматися від спілкування зі свідками ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_30 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 в частині, що стосується обставин і подій даного кримінального провадження;

-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Також в судовому засіданні встановлено, що як на час інкримінованих подій так і на даний час ОСОБА_5 обіймає посаду Шрамківського сільського голови.

Щодо зазначених в клопотанні підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 від посади Шрамківського сільського голови, то слідчий суддя враховує, що:

- ризик незаконного впливу на свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_20 , ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_8 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 - убезпечений застосованим відносно ОСОБА_5 запобіжним заходом у вигляді застави з покладенням відповідного обов'язку не спілкуватися в будь-якій формі (особисто, через знайомих, шляхом телефонного зв'язку чи через мережу інтернет тощо) зі вказаними свідками;

- ризик знищити, приховати або спотворити докази, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення на думку слідчого судді є необґрунтований, оскільки за тривалий період проведення досудового розслідування (починаючи з 05.06.2023) органом досудового розслідування вилучені відповідні речі та документи, що стосуються інкримінованих подій та знаходяться у володінні сторони обвинувачення, а даних про те, що під час проведення досудового розслідування ОСОБА_5 намагався знищити, приховати або спотворити докази чи іншим чином здійснював перешкоди у кримінальному провадженню - слідчому судді не надано.

За таких обставин, обґрунтованих підстав для застосування відносно ОСОБА_5 заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади Шрамківського сільського голови - слідчим суддею не встановлено.

Разом з цим, слідчий суддя враховує і можливі наслідки такого заходу забезпечення кримінального провадження для інших осіб, зважаючи на те, що до складу Шрамківської ОТГ входить 23 населених пункти.

З огляду на вищевикладене, слідчий суддя вважає, що клопотання про відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 від посади Шрамківського сільського голови - не підлягає до задоволення.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 154-158, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , погодженого прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про відсторонення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади Шрамківського сільського голови Золотоніського району Черкаської області,- залишити без задоволення.

Ухвала підлягає до негайного виконання, але може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення.

Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 11.02.2026 року о 10:30 годині.

Слідчий суддя: ОСОБА_1