Справа № 372/529/26
Іменем України
05 лютого 2026 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Сташків Т.Г., за участю секретаря судового засідання Таценка М.Д., прокурора Мочевинського С.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Обухів, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , обіймаючи по 04.10.2024 посаду фахівця І категорії Обухівського районного відділу №2 філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області Міністерства юстиції України будучи посадовою особою державного органу, відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII, примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону №1700-VII, несвоєчасно 22.09.2025, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (після звільнення), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнала, зазначила, що не мала доступу до технічних засобів для подання декларації.
Прокурор у судовому засіданні вказав, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у повній мірі доведена матеріалами справи, а тому просив визнати її винною у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення та визначити адміністративне стягнення згідно санкції статті, за якою передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковувних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно зі ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
На підставі наказу Державної установи «Центр пробації» Міністерства юстиції України №477/к від 06 червня 2023 року, ОСОБА_1 прийнято на посаду фахівця ІІ категорії Обухівського районного відділу №2 філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області, з 08 червня 2023 року.
Наказом Державної установи «Центр Пробації» № 717/к від 04.10.2024 року фахівця І категорії Обухівського районного відділу №2 філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області Міністерства юстиції України ОСОБА_1 звільнено за власним бажанням.
Абзацами 1 та 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у п. 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (після звільнення), ОСОБА_1 подала лише 22.09.2025 року, без поважних причин.
Відтак, подання документів, а саме декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (після звільнення) ОСОБА_1 здійснила лише 22.09.2025 року, тобто вже після відведеного законом терміну для подання щорічних декларації.
Зазначені обставини підтверджуються даними протоколу про адміністративне правопорушення № 4318 від 28.01.2026 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 29.12.2025 року, листом Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 24.12.2025 року, листом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 16.12.2025 року, листом керівника Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.12.2025 року, повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування № 656-17 від 07.04.2025 року, послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 , листом Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 25.12.2025 року, листом в.о. директора Державної установи «Центр пробації» Міністерства юстиції України з додатками, копією витягу з наказу №477/к від 06.06.2023 року, копією наказу № 717/к від 04.10.2024 року, листом начальника філії Державної установи «Центр Пробації» у м. Києві та Київській області Міністерства юстиції України від 21.10.2024 року, копію журналу реєстрації інструктажів по дотриманню вимог антикорупційного законодавства №32/23-09, посадовою інструкцією фахівця ІІ категорії Обухівського районного відділу №2 філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області Міністерства юстиції України, положенням про Державну установу «Центр пробації», затвердженим наказом Міністерства юстиції України №497/5 від 21.02.2025 року, положенням про Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Приписами ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон. Зокрема п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону передбачено його розповсюдження на посадові та службові особи інших державних органів, у тому числі Пенсійного фонду, органів влади Автономної Республіки Крим.
Отже ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до п.п. 1, 2 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК №449/21 від 23 липня 2021 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України №987/36609 від 29 липня 2021 року, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (щороку), абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Відтак, ОСОБА_1 , будучи до 04.10.2024 року посадовою особою державного органу, несвоєчасно 22.09.2025 року, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (після звільнення), чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172- 6 КУпАП.
Отже, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.
Керуючись ст.ст. 172-6, 283,284 КУпАП, ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції»,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятидесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. на користь держави (Отримувач коштів: Обух. УК/м.Обухів/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.), Рахунок отримувача: UA898999980313020106000010449, Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути згідно ст. 4 ч. 2 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 665 грн. 60 коп. на користь Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (УАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.
Строк пред'явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя Т.Г.Сташків