Рішення від 11.02.2026 по справі 320/49287/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 лютого 2026 року м. Київ № 320/49287/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕФ" до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "СЕФ" з позовом до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, у якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві форми «Д» №0751802303 від 17.07.2024, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток іноземних юридичних осіб (код платежу 11020500) у розмірі 2 177 370,00 грн. (за податковим зобов'язанням - 1 741 896,00 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями - 435 474,00 грн.).

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на відсутність порушень ним вимог норм податкового законодавства та протиправність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, оскільки планову перевірку проведено не у законний спосіб через відсутність правових підстав та неналежне повідомлення про її проведення. Крім того, позивач звертає увагу, що компанія-нерезидент F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр) відповідає визначенню бенефіціарного власника доходів та відповідно ТОВ "СЕФ" мало право на застосування положень статті 11 Конвенції в частині пониженої ставки податку з доходів нерезидента у вигляді відсотків, а тому спірне податкове повідомлення-рішення про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток іноземних юридичних осіб є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідач проти задоволення позову заперечив, у відзиві на позовну заяву зазначив, що посадові особи контролюючого органу при проведенні перевірки та оформленні її результатів діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України. Звертав увагу суду, що ТОВ "СЕФ" сплачувало доходи у вигляді процентів безпосередньо на користь компанії-нерезидента, при виплаті відповідних процентів ТОВ "СЕФ" мало б утримати з суми такого доходу податок на прибуток іноземних юридичних осіб з джерелом походження з України за ставкою 15% від суми виплачених процентів, а не за пільговою ставкою у розмірі 2 %. Відтак, відповідач вважає, що висновки акту за наслідками перевірки є обґрунтованими, а підстави для скасування спірного податкового повідомлення-рішення відсутні.

Позивач також надав до суду відповідь на відзив та додаткові пояснення, в яких містяться аналогічні доводи, викладені у позовній заяві, щодо безпідставності висновків контролюючого органу, на підставі яких прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05.11.2024 відкрито провадження в даній адміністративній справі та визначено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.03.2025 закрито підготовче провадження у справі та призначено судовий розгляд справи по суті.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09.04.2025 постановлено подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.

Встановивши правові позиції сторін по справі та їх обґрунтування, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, оглянувши письмові докази, які були надані до матеріалів справи, судом встановлено наступне.

Головним управлінням ДПС у м. Києві було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «СЕФ» з питань дотримання вимог податкового законодавства при виплаті доходу у вигляді процентів із джерелом його походження з України нерезиденту F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр) за період з 01.01.2017 по 31.12.2017, за результатами якої складено акт від 13.06.2024 №66469/Ж5/26-15-23-03-21/35221520.

Проведеною перевіркою встановлено порушення ТОВ «СЕФ» вимог п. 103.2, п.103.3 ст. 103, пт. 141.4.2 п.141.4 ст. 141 Податкового кодексу України, а саме заниження податку на прибуток іноземних юридичних осіб під час виплати на користь компанії F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр) доходу із джерелом його походження з України у вигляді процентів на суму 1 741 896 грн за 2017 рік.

На підставі висновків акта перевірки ГУ ДПС у м. Києві прийнято ППР від 17.07.2024 № 0751802303 про заниження податку з доходів нерезидентів із джерелом походження з України за 2017 році на суму 1741 896 грн та застосовано штрафні санкції в розмірі 435 474 гривні.

Не погоджуючись зі спірним податковим повідомленням-рішенням ТОВ «СЕФ» подано скаргу до ДПС України (вх. № 29529/6 від 02.08.2024).

За результатами розгляду скарги ДПС України рішенням від 25.09.2024 № 28932/6/99-00-06-01-02-06 залишено без змін ППР ГУ ДПС у м. Києві від 17.07.2024 №0751802303, а скаргу - без задоволення.

Не погоджуючись з вищевказаним податковим повідомленням-рішенням, вважаючи його протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до приписів частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються ПК України.

Підпунктом 14.1.54 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що під доходом з джерелом походження з України розуміється будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді: процентів, дивідендів, роялті та будь-яких інших пасивних (інвестиційних) доходів, сплачених резидентами України (підпункт «а»).

Відповідно до підпункту 14.1.206 пункту 14.1 статті 14 ПК України під «процентами» розуміють дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна. До процентів, серед іншого, включається платіж за використання коштів або товарів (робіт, послуг), отриманих у кредит.

У відповідності до підпункту 134.1.3 пункту 134.1 статті 134 ПК України об'єктом оподаткування є дохід (прибуток) нерезидента, що підлягає оподаткуванню згідно з пунктом 141.4 статті 141 цього Кодексу, з джерелом походження з України.

Відповідно до підпункту 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 ПК України доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Для цілей цього пункту такими доходами є, зокрема, проценти.

Згідно з підпунктом 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 ПК України резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у підпункті 141.4.1 цього пункту, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 цього пункту) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Статтею 103 ПК України визначений порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України.

За приписами пункту 103.1 статті 103 ПК України застосування правил міжнародного договору України здійснюється шляхом звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, зменшення ставки податку або шляхом повернення різниці між сплаченою сумою податку і сумою, яку нерезиденту необхідно сплатити відповідно до міжнародного договору України.

Згідно з пунктом 103.2 статті 103 ПК України особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу (якщо відповідна умова передбачена міжнародним договором) і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидента згідно з вимогами пункту 103.4 цієї статті.

Згідно з пунктом 103.3 статті 103 ПК України бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу для цілей застосування пониженої ставки податку згідно з правилами міжнародного договору України до дивідендів, процентів, роялті, винагород тощо нерезидента, отриманих із джерел в Україні, вважається особа, що має право на отримання таких доходів.

При цьому бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу не може бути юридична або фізична особа, навіть якщо така особа має право на отримання доходу, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого доходу.

Відповідно до пункту 103.4 статті 103 ПК України підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених пунктами 103.5 і 103.6 цієї статті, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі - довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України.

Пунктом 103.5 статті 103 ПК України визначено, що довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України.

Судом встановлено, що між ТОВ «СЕФ» (Позичальник) в особі директора Людмили Семенюк, що діє на підставі Статуту ТОВ «СЕФ» та нерезидентом компанією F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр) (Позикодавець) в особі Володимира Бурдигі, що діє на підставі довіреності від 14.04.2010, укладено договір про надання позики від 21.06.2010 № F-2106-10/1 щодо отримання кредиту в сумі 10 000 000,00 дол. США для поповнення обігових коштів зі сплатою відсотків за ставкою 10,99% річних. Строк погашення - 22.10.2014.

Договір про надання позики від 21.06.2010 № F-2106-10/1 зареєстровано Головним управлінням Національного банку України по м. Києву і Київській області, реєстраційне свідоцтво №12633 від 12.07.2010 року.

До договору від 21.06.2010 № F-2106-10/1 укладено додаткові угоди, а саме:

від 28.11.2013 № 1 про зміну терміну погашення позики - 20.10.2017;

від 30.12.2014 № 2 про зміну адреси та банківські реквізити Позикодавця;

від 02.06.2017 № 3 про зміну реквізитів банка нерезидента;

від 10.12.2019 № 4 про зміну терміну погашення позики - 01.03.2020;

від 11.12.2020 № 5 про зміну терміну погашення позики - 01.06.2021;

від 17.02.2021 № 6 про зміну реквізитів банка нерезидента та процентної ставки на 3 %;

від 28.05.2021 № 7 про зміну терміну погашення позики - 31.12.2021.

Згідно даних бухгалтерського обліку по рахунку 50.2, станом на 01.01.2017 у ТОВ «СЕФ» за договором надання позики від 21.06.2010 № F-2106-10/1 з компанією F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр) обліковується заборгованість у розмірі 4 500 000,00 дол. США (еквів. 122 358 861,00 грн.) основного боргу та по рахунку 68.6. - заборгованість по відсотках за користування позикою у розмірі 524 383,02 дол. США (еквів. 14 258 424,23 грн.).

За період, що перевіряється, позикові кошти від нерезидента F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр) не надходили та не повертались, відсотки за користування позикою було виплачено нерезиденту F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр) у сумі 500 000,00 дол. США (екв. 13 131 215,60 грн.) та нараховано відсотки за користування позиковими коштами у розмірі 494 550,04 дол. США (еквів. 14 413 683,82 грн.).

Станом на 31.12.2017 за договором надання позики від 21.06.2010 №F-2106-10/1 з компанією F.G. FINANCING LIMITED (Kinp) обліковується кредиторська заборгованість за основною сумою позики в розмірі 4 500 000,00 дол. США (еквів. 126 302 503,50 грн.), що відповідає даним бухгалтерського обліку ТОВ «СЕФ» по рахунку 50.2, та по нарахованим відсоткам - у сумі 508 728,96 дол. США (еквів. 14 278 609,17 грн.), що відповідає даним бухгалтерського обліку ТОВ «СЕФ» по рахунку 68.6.

При виплаті на користь кіпрської компанії F.G. FINANCING LIMITED доходів у вигляді процентів товариство застосовувало пільгову ставку оподаткування у розмірі 2% на підставі положення статті 11 «Проценти» Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи відповідно.

Відповідно до статті 11 «Проценти» Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи, яка підписана 08.11.2012 та набула чинності 07.08.2013, проценти, що виникають у Договірній Державі і сплачуються резиденту іншої Договірної Держави, можуть оподатковуватись у цій іншій Державі, якщо такий резидент є особою - фактичним власником таких процентів. Однак такі проценти можуть також оподатковуватись у Договірній Державі, в якій вони виникають, і відповідно до законодавства цієї Держави, але якщо особа - фактичний власник процентів є резидентом іншої Договірної Держави, податок, що стягується таким чином, не повинен перевищувати 2 відсотків від загальної суми процентів. Спосіб застосування цих обмежень встановлюється компетентними органами Договірних Держав за взаємною домовленістю.

Судом встановлено, в ході проведення перевірки ТОВ «СЕФ» надано оригінал та переклад свідоцтва, виданого 04.01.2017 податковим управлінням Міністерства фінансів Республіки Кіпр та апостильованого 10.01.2017, яким засвідчено, що компанія F.G. FINANCING LIMITED зареєстровано в Нікосії, ідентифікаційний податковий код (ІПК) 12244067Q, є резидентом Кіпру у контексті Конвенції, укладеної між Урядом Республіки Кіпр та України для уникнення подвійного оподаткування.

В ході доперевірочного аналізу, з метою підтвердження дотримання ТОВ «СЕФ» вимог п. 103.2 та 103.3 ст.103 Кодексу, Головним управлінням ДПС у м. Києві на адресу ДІС України, листом від 10.11.2021 №13798/8/26-15-07-10-04-11, на виконання вимог та відповідно до Порядку обміну податковою інформацією за спеціальними письмовими запитами з компетентними органами іноземних країн, затвердженого наказом МФУ від 30.11.2012 №1247, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25.12.2012 за № 2171/22483, направлено проєкт запиту для одержання інформації з-за кордону по нерезиденту F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр) щодо взаємовідносин із ТОВ «СЕФ», зокрема, підтвердження статусу бенефіціарного (фактичного) власника доходів у вигляді процентів компанії F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр).

ГУ ДПС у м. Києві отримано лист ДПС України від 15.09.2023 № 23098/7/99-00-23-01-02-07 (вх. ГУ ДПС у м. Києві від 15.09.2023 № 11920/8), яким надано відповідь компетентного органу Республіки Кіпр, в якій зазначено наступне.

Засновником/акціонером компанії F.G.FINANCING LIMITED є компанія NONOLET INC (Сейшельські острови) яка володіє 100 % статутного капіталу.

Компанія F.G. FINANCING LTD була зареєстрована в Республіці Кіпр 30.12.2008 за реєстраційним №244067. Основним видом діяльності компанії F.G. FINANCING LIMITED є кредитування.

До 03.12.2021 єдиним акціонером компанії був резидент Сейшельских Островів - NONOLET INC (100% акцій).

Компанія здійснювала лише один вид діяльності - отримання та надання фінансування за позиками та отримувала дохід лише у вигляді відсотків за позиками.

Відповідно до фінансової звітності встановлено, що компанія мала Дт заборгованість за позиками, наданими українським підприємствам:

- станом на 31.03.2016 - 89 072 322 дол. США, що складає 99,8 % від загальної суми активів;

- станом на 31.03.2017 - 54 811 426 дол. США - 99,7 % від суми активів;

- станом на 31.03.2018 - 36 039 826 дол. США - 98,6 % від суми активів.

Згідно фінансової звітності встановлено, що компанія F.G. FINANCING LIMITED має Кт заборгованість за отриманими позиками, яка складає:

- станом на 31.03.2016 - 69 687 419 дол. США;

- станом на 31.03.2017 - 51 078 293 дол. США;

- станом на 31.03.2018 - 32 488 516 дол. США.

Тобто, зобов?язання перед позикодавцями складають переважну частину від суми очікуваного отримання Дт заборгованості (від 78 % до 93%).

Згідно аналізу Звітів про рух грошових коштів за період з 01.04.2016 по 31.03.2020 встановлено отримання компанією процентів за позиками від позичальників в загальній сумі - 12 064 989 дол. США. За той же період компанією «F.G. FINANCING LIMITED» було перераховано процентів на користь своїх позикодавців в загальній сумі - 7 940 029 дол. США, що складає 65,8% від суми отриманих процентів.

Крім того, встановлено, що у періоді що перевірявся, компанією F.G. HINANCING LIMITED отримано нових запозичень від кредиторів на загальну суму 61 182 678 дол. США та надано нових позик українським позичальникам в загальній сумі 60 596 089 дол. США.

Також протягом періоду з 01.04.2016 по 31.03.2020 компанією F.G. FINANCING LIMITED було отримано грошові кошти в якості погашення позик від українських позичальників на загальну суму 49128382 дол. США. В той же час. компанією F.G. FINANCING LIMITED здійснено погашення запозичень перед позикодавцями/кредиторами на загальну суму 51 553 843 дол. США, в тому числі за рахунок накопичень зобов?язань по виплаті сум основного платежу (тіла кредиту) у минулих періодах.

3 огляду на вищевказані показники фінансової звітності та документів наданих до відповіді ІКО перевіркою встановлено, що:

- компанія мала значні зобов?язання перед позикодавцями, які складають значну частину від 78,2 % до 93,2%) від суми очікуваного отримання Дт заборгованості від позичальників;

- для надання позик українським позичальникам компанія F.G. FINANCING LIMITED отримувала позики від третіх осіб - позикодавців, у т. ч. пов'язаних;

- доходи (проценти), отримані від українських позичальників, у переважній частині перераховувались компанією F.G. FINANCING LIMITED на користь третіх осіб - позикодавців;

- фінансова стабільність компанії залежить від зовнішнього фінансування та погашення Дт заборгованості позичальниками;

- прибуток, що накопичувався протягом попередніх років, наприкінці 2019 року було розподілено на користь акціонера та кредитора NONOLET INC (Сейшельські острови).

Дослідивши зміст вищевказаних листів компетентного органу Республіки Кіпр, вбачається, що компанія F.G.FINANCING LIMITED не є вигодонабувачем доходів, отриманих від українського підприємства (ТОВ «СЕФ») у вигляді відсотків та, відповідно, не є бенефіціарним власником таких доходів у 2017 - 2020 роках.

Суд також погоджується з висновками контролюючого органу про те, що компанія F.G. FINANCING LIMITED при отриманні доходів з джерелом походження з України, перераховує їх на користь третіх осіб на Сейшельські острови та виконує функції посередника/проміжної ланки щодо таких доходів.

Компанія F.G. FINANCING LIMITED не є вигодонабувачем доходів, отриманих від українських підприємств у вигляді відсотків та не є бенефіціарним власником таких доходів у періоді 2017 - 2020 роках.

Відповідачем доведено, а позивачем не спростовано, що компанія F.G. FINANCING LIMITED відповідно до вимог пунктів 103.2 та 103.3 статті 103 ПК України ТОВ «СЕФ» за 2017 - 2020 роки неправомірно застосовано пільги по оподаткуванню, що передбачені ч. 2 ст. 11 Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи, внаслідок чого не утримано податок з доходів нерезидентів в загальній сумі 1 741 896 грн. за 2017 рік.

Отже, оскільки компанія F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр) має право на отримання доходу, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого доходу, ТОВ «СЕФ» при виплаті компанії F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр) доходу у вигляді процентів за договорами позики, мало утримати та сплатити до бюджету за 2017 рік податок на прибуток іноземних юридичних осіб за ставкою 15%, що визначена підпунктом 141.4.2 статті 141 ПК України, та сплачується за рахунок таких доходів.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду, викладеної в постановах від 16 вересня 2022 року (справа № 826/10189/18) та від 25 жовтня 2021 року (справа № 160/1062/19) передбачені міжнародними договорами пільги зі сплати податку не можуть бути застосовані у випадку, коли нерезидент діє як проміжна ланка в інтересах іншої особи, яка фактично отримує вигоду від доходу. Зокрема, не можуть бути застосовані пільгові ставки податку у випадку, коли дохід (у рамках угоди або ряду угод) з джерелом його походження з України виплачується таким чином, що нерезидент (проміжна ланка, яка має вузькі, обмежені повноваження у відношенні доходу), який претендує на отримання пільгової ставки податку з доходів у вигляді роялті, дивідендів, процентів, виплачує весь дохід (його більшу частину) іншому нерезиденту, який би не міг застосувати пільгову ставку у разі, коли б такий дохід виплачувався йому.

Головною умовою для застосування звільнення (зменшення) від оподаткування при виплаті доходів нерезидентам, згідно зі статтею 11 Конвенції та статтею 103 ПК України, є їх статус бенефіціарного (фактичного) отримувача (власника) доходу.

Аналогічні правові висновки викладені у постанові Верховного Суду від 02.05.2023 по справі № 820/1212/17.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що висновки контролюючого органу про порушення ТОВ «СЕФ» вимог п. 103.2 та п. 103.3 ст. 103, пп.141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПК України в частині заниження податку на прибуток іноземних юридичних осіб під час виплати на користь компанії-нерезидента F.G. FINANCING LIMITED (Республіка Кіпр) доходів з джерелом їх походження з України (проценти) на загальну суму 1 741 896 грн. за 2017 рік є обґрунтованими та підтвердженими в ході розгляду справи.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачем, за час судового розгляду справи, на виконання вимог частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України було доведено правомірність прийнятого ним оскаржуваного податкового повідомлення-рішення №0751802303 від 17.07.2024.

За визначенням частини першої статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Достатніми, у розумінні частини першої статті 76 КАС України, є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

За змістом частини другої вищезазначеної правової норми процесуального закону, питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Разом з тим частина перша статті 77 КАС України покладає на кожну сторону обов'язок довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов до висновку про залишення позовних вимог без задоволення.

Належних та достатніх доказів, які б доводили обґрунтованість заявленого позову, суду не надано.

Інші доводи учасників справи не спростовують вищенаведених висновків суду.

Враховуючи висновки суду за наслідками вирішення справи, положення ст. ст. 139, 143 КАС України, у суду відсутні підстави для вирішення питання щодо розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 2, 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Лисенко В.І.