Ухвала від 11.02.2026 по справі 240/12510/24

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

(про прийняття звіту про виконання судового рішення)

11 лютого 2026 року м. Житомир Справа № 240/12510/24

категорія 112010200

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Капинос О.В., розглянувши звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області , про зобов"язання вчинити дії,

встановив:

Рішенням суду від 26.02.2025 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити індексацію пенсії ОСОБА_1 із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2018-2020 роки, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії у розмірі 1,14, 1,197, 1,0796, у зв"язку з чим провести перерахунок та виплату пенсії з урахуванням виплачених сум, починаючи з 01.03.2024.

До суду, в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення Житомирського окружного адміністративного суду.

Ухвалою зобов"язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подати до суду звіт про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду протягом трьох місяців з дня набрання законної сили ухвалою.

Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подало до канцелярії суду звіт про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду у справі . Зазначає, що відповідач (боржник) здійснив комплекс всіх необхідних заходів для повного та неухильного виконання рішення суду у справі та в межах наданого бюджетного фінансування.

Звіт відповідає вимогам частин другої, третьої статті 382-2 Кодексу адміністративного судочинства України і поданий у встановлений судом строк.

За правилами частини першої статті 382-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.

Розглянувши в порядку письмового провадження поданий звіт та додані до нього на підтвердження відповідних обставин матеріали, судом встановлено наступне.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України; судове рішення є обов'язковим до виконання; держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку; контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно з ч.ч. 2-4 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд у межах повноважень, наданих йому законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.

Аналогічні вимоги передбачені статтею 14 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Крім того, згідно зі ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, за її межами.

Частиною 1 статті 382 КАС України встановлено, що суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до частин 1, 2, 3, 11 статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини 5 статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин та/або 3 статті 382-2 цього Кодексу.

У разі постановляння ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини 3 статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.

Як вбачається з наданих доказів, на виконання рішення у справі №240/12510/24 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії.

З 01.03.2022 із врахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії - 9118,81 грн. збільшеного на коефіцієнт 1,14, в результаті якого розмір пенсії з 01.03.2022 становить 11092,02 грн., в тому числі 10937,30 гри. - основний розмір пенсії (9118,81 грн.х 1,14x2,72099 х0,38667), де 1343,17 грн. - сума підвищення після проведеної індексації пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 "Про індексацію пенсій та заходи підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році".

З 01.03.2023 із врахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії - 9118,81 грн. збільшеного на коефіцієнт 1,14 та на коефіцієнт 1,197, в результаті якого розмір пенсії становить 13091,96 грн. (9118,81 грн.х 1,14 х 1,197 х2,72099 х0,38667).

Пунктом 10 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 передбачено, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенси, передбаченого пунктом 1 та. підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, не може перевищувати 1500,00 гривень.

Оскільки розмір збільшення пенсії перевищує 1500,00 грн. і становить 2154,66 грн. (13091,96 грн. - 10937,30 грн.), а тому відповідно до вимог пункту 10 Постанови №168 з 01.03.2023 встановлено обмеження в індексації - 654,66 грн. (2154,66 грн-1500,00 грн.) і загальний розмір пенсійної виплати 01.03.2023 становить 12604,74 грн. (13259,40 грн.-654,66 грн.),в тому числі:

- 13091,96 грн. - основний розмір пенсії;

- 167,44 грн. - доплата за 8 років понаднормативного стажу;

- -654,66 грн. - обмеження в індексації з 01.03.2023.

Згідно розпорядження про перерахунок пенсії, з 01.03.2024 із врахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії - 9118,81 грн. збільшеного на коефіцієнти 1,14, 1,197, та 1,0796, в результаті якого розмір пенсії з урахуванням обмеження в індексації з 01.03.2023 становить 13668,30 грн., в тому числі:

- 14134,08 грн. - пенсія (9118,81 грн. х1,14 х1,197 х 1,0796 х2,72099 х0,39667), де 1042,12 грн. сума підвищення після проведеної індексації пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185;

- 188,88 грн. - доплата за 8 років понаднормативного стажу;

- -654,66 грн. - обмеження в індексації з 01.03.2023 .

Згідно розрахунку , що підлягає виплаті по пенсійній справ на виконання рішення №240/12510/24 ОСОБА_1 нарахована доплата пенсії за період з 01.03.2024 по 28.02.2026 у сумі 49206,95 грн., яка як зазначає, представник відповідача, з урахуванням фактично виплаченої пенсії, буде виплачена в березні 2026 року.

Отже, матеріали звіту містять докази проведення позивачу (стягувачу) перерахунку пенсії відповідно до судового рішення.

Представник позивача заперечень проти проведеного розрахунку на виконання судового рішення не надав.

З огляду на зміст звіту і наданих до нього доказів, наявні підстави для висновку, що Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області рішення суду у даній справі виконано у межах повноважень, а перерахунок пенсії позивача провело відповідно до норм законодавства, які є чинними та обов'язковими до застосування.

За таких обставин, суд вважає за можливе прийняти поданий відповідачем звіт.

Керуючись статтями 243, 248, 381-1, 382-1, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про виконання судового рішення в адміністративній справі № 240/12510/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області , про зобов"язання вчинити дії.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суддя О.В. Капинос