ЄУН: 336/1181/26
Провадження №: 3/336/953/2026
Іменем України
12 лютого 2026 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дацюк Ольга Ігорівна, розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 172-10 ч. 2 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає у АДРЕСА_1 ,-
На розгляд Шевченківського районного суду м. Запоріжжя надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені щодо ОСОБА_1 за ст. 172-10 ч. 2 КУпАП.
Як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення, 26 січня 2026 року молодший сержант ОСОБА_1 , призваний під час мобілізації на особливий період, який проходить військову службу на посаді командира відділення-командира машини 2 механізованого відділення 3 механізованого взводу 1 механізованого батальйону у військовій частині НОМЕР_1 , в умовах особливого періоду (який настає з моменту введення воєнного стану відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України»), виконував завдання по обороні України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості, а також завдань військової частини НОМЕР_1 , відмовився від виконання законних вимог командира (начальника).
Молодший сержант ОСОБА_1 , який був задіяний до виконання бойового розпорядження по ІНФОРМАЦІЯ_2 , до 09.00 години 27.01.2026 року відрядити молодшого сержанта ОСОБА_1 до військового полігону у АДРЕСА_2 для облаштування в інженерному плані, молодший сержант ОСОБА_1 відмовився виконувати законну вимогу командира (начальника) - приступити до виконання визначеного завдання чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 172-10 ч. 2 КУпАП.
Стаття 256 КУпАП вказує, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вказує ст. 276 ч. 1 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Натомість, як у протоколі про адміністративне правопорушення не вказано місце його вчинення, а саме не вказано де була вчинена відмова ОСОБА_1 від виконання законних вимог командира (начальника).
Суд звертає увагу на те, що такі відомості мають бути зазначені саме у протоколі про адміністративне правопорушення та саме особою, яка складає такий протокол, адже саме у такий спосіб вказаною посадовою особою формулюються обставини скоєння правопорушення та визначається склад адміністративного правопорушення, натомість як суд розглядає справу в межах обставин, які викладені саме у протоколі про адміністративне правопорушення та на підставі доказів, які наявні у справі.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам КУпАП та підлягає поверненню для доопрацювання та приведення його відповідність до норм ст. 256 КУпАП шляхом зазначення місця скоєння адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, -
Адміністративну справу щодо ОСОБА_1 за ст. 172-10 ч. 2 КУпАП повернути до Військової частини НОМЕР_1 для доопрацювання та оформлення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідності до вимог чинного законодавства, зазначення місця скоєння адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Дацюк