Постанова від 11.02.2026 по справі 175/1537/26

Справа № 175/1537/26

Провадження № 3/175/660/26

ПОСТАНОВА

іменем України

11 лютого 2026 року селище Слобожанське Дніпровського

району Дніпропетровської області

Суддя Дніпровського районного суду Дніпропетровської області Шаповалова І.С., з участю секретаря судового засідання - Ступак Т.В., за участі прокурора - Баклан В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, що надійшли з управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м.Чита, рф, громадянина України, начальник служби пального і мастильних матеріалів, логістики тилу військової частини НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , -

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 100 від 21.01.2026 року ОСОБА_1 , будучи особою, відповідальною за проведенням моніторингу цін, визначення постачальників (виконавців) при укладанні договорів без використання електронної системи закупівель, перевірку документів постачальника (виконавця), підготовку та роботу з договорами, перебуваючи на посаді начальника служби пального і мастильних матеріалів логістики тилу в/ч НОМЕР_1 , будучи відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом декларування, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік за типом «щорічна», а саме - 06.08.2025 о 16 год. 41 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор в судовому засіданні підтримав фактичні обставини зазначені в протоколі, вважає, що є усі підстави для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 не оспорюючи фактичних обставин викладених в протоколі, просив врахувати, що правопорушення не скоєно ним умисно, раніше він ніколи не притягувався до кримінальної відповідальності.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов таких висновків.

ОСОБА_1 будучи особою, відповідальною за проведенням моніторингу цін, визначення постачальників (виконавців) при укладанні договорів без використання електронної системи закупівель, перевірку документів постачальника (виконавця), підготовку та роботу з договорами, перебуваючи на посаді начальника служби пального і мастильних матеріалів логістики тилу в/ч НОМЕР_1 , є відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом декларування.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за типом «щорічна» за 2023 рік, лише 06.08.2025 о 16:41 год.

Розглядом справи не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 будучи, відповідно до п. п. "г" п. 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом декларування в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік за типом «щорічна», а саме - 06.08.2025 о 16:41 год., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації.

Указом Президента України від 24.02.2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації на території України введено воєнний стан, який діє до теперішнього часу.

Відповідно до п.п.1 п.1 Закону України «Про захист інтересів суб'єктів звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством, подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-IX, від 20.09.2023 року, який набрав чинності 12.10.2023 року внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції»,зокрема п.2-7 розділу XIII "Прикінцеві положення" викладено в наступній редакції:"2-7. Установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік до 01 квітня 2024 року та його дії вірно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В підтвердження винуватості у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, судом були досліджені наступні письмові докази:

1) протокол про адміністративне правопорушення №100 від 21.01.2026 року, який складений уповноваженою особою поліції та вказана суть адміністративного правопорушення;

2) копія наказу командира військової частини НОМЕР_1 №920 від 16.10.2023, яким на посаду начальника служби пального і мастильних матеріалів логістики тилу в/ч НОМЕР_1 призначено ОСОБА_1 ;

3) послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій , наданого НАЗК;

3) положення про Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Будь-яких порушень процедури під час складення протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 суд не вбачає.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік - 06.08.2025 року.

Протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП щодо ОСОБА_1 , складено 21.01.2026 року.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є адреса Дніпровський район, с.Титорове.

При накладенні стягнення, суд керується положеннями ст. 33 КУпАП, а тому враховує характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність суддею не встановлено.

Враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, обставини провадження, особу ОСОБА_1 , який до адміністративної відповідальності не притягувався, зокрема за корупційні адміністративні правопорушення, проходить військову службу, свою вину визнав, суд вважає необхідним та достатнім для виховання останньої та запобігання вчиненню нею нових адміністративних правопорушень накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті 172-6 ч.1 КУпАП.

У відповідності вимог ст. 40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави необхідно стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На підставі ст.172-6 ч.1 КУпАП ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 665.60 гривень на користь держави.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.

Повний текст постанови складено 11 лютого 2026 року.

Суддя І. С. Шаповалова