Ухвала від 12.02.2026 по справі 644/11122/25

12.02.2026 Суддя Маркосян М. В.

Справа № 644/11122/25

Провадження № 2/644/394/26

УХВАЛА

ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ХАРКОВА

12 лютого 2026 року

Індустріальний районний суд м. Харкова у складі судді Маркосян М.В., за участю:

секретаря судового засідання Скорик Ю.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором № 6707069 від 08.12.2022 року в розмірі 12075,00 грн., яка складається з заборгованості за тілом кредиту в розмірі 3000,00 грн.; заборгованості за відсотками - 8775,00 грн., заборгованістю за комісією за видачу кредиту в розмірі 300,00 грн.

В обґрунтування позову посилається на те, що 08.12.2022 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Мілоан» та відповідачем було укладено договір про споживчий кредит № 6707069, відповідно до умов якого відповідач отримав 3000,00 грн., зі сплатою процентів за користування кредитом та інших платежів та можливих штрафних санкцій, що передбачені зазначеним договором. Товариство свої зобов'язання за кредитним договором виконало в повному обсязі, а саме надало Відповідачу грошові кошти в обсязі та у строк визначеними умовами кредитного договору. Відповідач, у свою чергу, не виконав умов кредитного договору, в зв'язку з чим за відповідачем рахується заборгованість за кредитним договором, включаючи суму кредиту, відсотки.

Крім того, 27.04.2023 року ТОВ «Мілоан» та ТОВ «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» уклали Договір відступлення прав вимоги 95-МЛ від 27.04.2023 р.

Відповідно до умов даного Договору відбулося відступлення права вимоги та Позивач набув статусу нового кредитора та отримав право грошової вимоги по відношенню до осіб визначених в реєстрі боржників включно з правом вимоги і за Кредитним договором № 6707069, що був укладений між Кредитодавцем та Відповідачем.Ухвалою Індустріального районного суду м. Харкова від 15.05.2025 було відкрито провадження у справі у спрощеному позовному провадженні, призначено судове засідання.

Ухвалою суду від 27.11.2025 було відкрито провадження у справі.

У судові засідання позивач та відповідач не з'явилися, були повідомлені про судове засідання належним чином. У відповідності до частини 2 статті 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Крім того, позивачем заявлене клопотання про витребування доказів. Оскільки відповідач не заявив жодних заперечень, не надав відзиву у справу, суд вважає, що розгляд зазначеного клопотання необхідно здійснити у судовому засіданні.

Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

У клопотанні про витребування доказів, представник відповідача просить суд, витребувати в АТ КБ «Приватбанк» інформацію щодо надходження на банківську картку зазначену в Платіжному дорученні, кредитних коштів в розмірі 3000 грн. відповідно до Кредитного договору. Обґрунтовуючи зазначене клопотання представник відповідача зазначає, що звертаючись з позовною заявою позивач стверджує, що первісний кредитор надав кредитні кошти відповідачу, однак позивач, як новий кредитор не має можливості самостійно надати докази здійснення розрахункової операції, адже банк емітент платіжної картки не має правових підстав на розкриття ТОВ «ФК «Кредит-капітал» як вторинному кредитору банківської таємниці стосовно рахунків первинного кредитора. Позивач позбавлений можливості самостійно звернутися до банку для отримання доказів надходження Відповідачу кредитних коштів відповідно до Кредитного договору.

Розглянувши зазначене клопотання, суд вважає, що позивач та відповідач на підставі принципу диспозитивності розпоряджаються своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Позивач вважає, що інформація, яку він просить суд витребувати має доказове значення у справі, самостійно отримати таку інформацію не може, адже вона становить банківську таємницю, отже клопотання є обґрунтованим в частині витребування інформації про перерахування коштів з рахунків платника на банківську картку зазначену в Платіжному дорученні, кредитних коштів в розмірі 3000 грн. відповідно до Кредитного договору.

Вивчивши письмові матеріали справи, зваживши доводи заяви та врахувавши те, що необхідність витребування обґрунтована неможливістю самостійного зібрання означених доказів для доведення обставин справи, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, суд приходить до висновку про задоволення заявленого клопотання, необхідність витребування доказів у справі.

У відповідності до статей 223, 240 ЦПК України, суд відкладає судове засідання у справі, в зв'язку із необхідністю витребування нових доказів.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 84, 223, 240 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відкласти судове засідання у справі на 23 березня 2026 на 10-00 годину. Судове засідання відбудеться в залі судових засідань Індустріального районного суду міста Харкова.

Клопотання позивача про витребування доказів - задовольнити.

Витребувати у Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» вул. Грушевського 1Д, м. Київ, 01001 інформацію про перерахування коштів з рахунків які належать ТОВ «Мілоан» (код 40484607) за реквізитами отримувача - платіжна картка MASTERCARD № 516874*52 , дата платежу 08.12.2022, сума платежу - 3000,00 грн. Призначення платежу «Кошти згідно договору 6707069».

Витребувані докази надати до Індустріального районного суду міста Харкова до дати судового засідання, яке відбудеться 23.03.2026

Роз'яснити, що відповідно до ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом не поважними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.

В судове засідання викликати сторони.

Копію ухвали направити сторонам у справі та банківським установам, у яких витребується інформація. .

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Повний текст ухвали складений 12.02.2026.

Суддя Марина МАРКОСЯН

Попередній документ
134011545
Наступний документ
134011547
Інформація про рішення:
№ рішення: 134011546
№ справи: 644/11122/25
Дата рішення: 12.02.2026
Дата публікації: 13.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Індустріальний районний суд міста Харкова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (23.03.2026)
Результат розгляду: заяву задоволено частково
Дата надходження: 24.11.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
29.12.2025 10:15 Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
12.02.2026 10:15 Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
23.03.2026 10:00 Орджонікідзевський районний суд м.Харкова