Справа № 405/373/26
провадження № 1-кс/405/409/26
03.02.2026 м. Кропивницький
слідчий суддя Подільського районного суду міста Кропивницького ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому клопотання старшого слідчого ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.12.2025 року № 12025120000000795, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів,
старший слідчий ВРЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 звернувся до Подільського районного суду міста Кропивницького з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилаючись на обставини кримінального провадження, клопотання просив задовольнити.
Слідчий у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Причини неявки суду не відомі.
Особа, у володінні якої знаходяться речі та документи у судове засідання викликалася належним чином, причини неявки невідомі.
Оскільки, згідно ч. 4 ст. 163 КПК України відсутність слідчого та особи у володіння, які перебувають документи не є перешкодою для розгляду клопотання, слідчий суддя визнав можливим розглянути клопотання за відсутності слідчого та представників ІНФОРМАЦІЯ_1 юстиції України, на підставі наявних доказів.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів судового розгляду не здійснювалося.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Кіровоградській області перебуває кримінальне провадження №12025120000000795 від 17.12.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України, яка 22.01.2026 затримана в порядку ст. 208 КПК України, за підозрою у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, відповідно до якого 24.02.2022 відповідно до Указу Президента України 64/2022 ''Про введення воєнного стану в Україні", який затверджений Законом №2102-ІХ від 24.02.2022, на території України у зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України, відповідно до пункту 20 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, строком на 30 діб.
23.07.2024 відповідно до Указу Президента України №469/2024, який затверджений Законом №3891-ІХ від 23.07.2024, у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України ''Про правовий режим воєнного стану", частково змінено статтю 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 ''Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року №133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, Указом від 12 серпня 2022 року № 573/2022, затвердженим Законом України від 15 серпня 2022 року № 2500-IX, Указом від 7 листопада 2022 року № 757/2022, затвердженим Законом України від 16 листопада 2022 року № 2738-IX, Указом від 6 лютого 2023 року № 58/2023, затвердженим Законом України від 7 лютого 2023 року № 2915-IX, Указом від 1 травня 2023 року № 254/2023, затвердженим Законом України від 2 травня 2023 року № 3057-IX, Указом від 26 липня 2023 року № 451/2023, затвердженим Законом України від 27 липня 2023 року № 3275-IX, Указом від 6 листопада 2023 року № 734/2023, затвердженим Законом України від 8 листопада 2023 року № 3429-IX, Указом від 5 лютого 2024 року № 49/2024, затвердженим Законом України від 6 лютого 2024 року № 3564-IX, та Указом від 6 травня 2024 року № 271/2024, затвердженим Законом України від 8 травня 2024 року № 3684-IX, Указом Президента України від 28 жовтня 2024 року №740/2024 затвердженим Законом України № 4024-IX від 29.10.2024 Указом від 14 січня 2025 року № 26/2025, затвердженим Законом України від 15 січня 2025 року № 4220-IX, Указом від 15 квітня 2025 №235/2025, затвердженим Законом України від 16 квітня 2025 року № 4356-IX), Указом від 14 липня 2025 №478/2025, затвердженим Законом України від 15 липня 2025 року № 4524-IX), Указом від 20 жовтня 2025 №793/2025, затвердженим Законом України від 21 жовтня 2025 року № 4643-IX), продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 5 листопада 2025 року строком на 90 діб.
Пунктом 3 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про ведення військового стану» визначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».
Згідно ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Так, Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» оголошено загальну мобілізацію та постановлено здійснити призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку). Поряд з цим, згідно ст. 22 даного Закону, передбачено, що граничний вік перебування на військовій службі (в тому числі в резерві), встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду - до 60 років.
Пунктом 6 частини 1 статті 8 даного Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачено, що в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану, зокрема встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Відповідно до ч. 6 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника ІНФОРМАЦІЯ_5 у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
Враховуючи вказане, на період введення воєнного стану в Україні, на законодавчому рівні заборонено виїзд за межі території України, осіб, які підлягають мобілізації для несення військової служби, відповідно до вимог Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Пунктом 2-1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» № 57 від 27.01.1995 визначено перелік підстав для надання права на перетин державного кордону у разі введення на території України воєнного.
Зокрема, відповідно до зазначеної норми у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв'язки, інвалідність.
Однак, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не пізніше липня 2025 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, переслідуючи корисливий мотив та мету незаконного збагачення за рахунок вчинення умисних, незаконних дій у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації, достовірно знаючи про введення з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року на всій території України воєнного стану, будучи обізнаною про проведення загальної мобілізації на підставі Указу Президента України №65/2022 «Про загальну мобілізацію», у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та забезпеченням оборони держави, підтриманням бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України, інших військових формувань, а також про наявність діючих обмежень на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років, обрала способом незаконного збагачення - сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів.
Будучи обізнаною з вказаними вище положеннями чинного законодавства, ОСОБА_4 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці та у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше липня 2025 року, розробила план сприяння незаконному переправленні через державний кордон України осіб чоловічої статі, які у період дії воєнного стану в Україні, не маючи підстав, передбачених Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Правилами перетинання державного кордону громадянами України», мають намір виїхати за межі державного кордону України.
Відповідно до розробленого ОСОБА_4 плану та усвідомлюючи, що вона має певну другу інвалідності, що дає можливість особам призовного віку укласти з нею фіктивний шлюб без намірів створення сім'ї та набуття прав та обов'язків подружжя та супроводжуючи її, як фіктивну дружину, на підставі абз. 2 п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затвердженого постановою КМУ від 27.01.1995 № 57, перетнути державний кордон України.
Відтак, в кінці липня 2025 року, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_4 за допомогою соціальної мережі «Facebook» та сервіс обміну повідомленнями «Messenger» почала спілкуватись з раніше їй не знайомим мешканцем міста Кропивницького Кіровоградської області ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 .
В ході спілкування з ОСОБА_5 , ОСОБА_4 стало відомо, що ОСОБА_5 бажає на законних підставах виїхати за межі України. Відтак, остання реалізуючи свій злочинний корисливий умисел вирішила використати вказану інформацію та запропонувала свою допомогу в перетині державного кордону за певну грошову суму, шляхом укладення з нею, як особою яка має другу групу інвалідності, фіктивного шлюбу, для подальшого її супроводження при перетині державного кордону України. На вказану пропозицію, ОСОБА_5 , погодився.
Так, у період з середини грудня 2025 року по 22 січня 2026 року, ОСОБА_4 у спілкуванні з ОСОБА_5 надавала свої поради та вказівки, за допомогою яких можливо було реалізувати попередню домовленість, тобто укласти фіктивний шлюб з нею як особою, яка має інвалідність для подальшого супроводження її при перетині державного кордону.
Внаслідок вказаного спілкування, ОСОБА_4 остаточно домовилась з ОСОБА_5 , прибути до міста Кропивницького з метою відвідування відділу реєстрації актів цивільного стану для укладення фіктивного шлюбу, та отримання відповідного свідоцтва про реєстрацію шлюбу, при цьому обумовлено, що після реєстрації такого шлюбу, ОСОБА_5 за вказані дії, надані засоби для перетину державного кордону повинен буде передати їй грошову винагороду у розмірі 5000 доларів США, тим самим ОСОБА_4 з ОСОБА_5 обумовила, що загальна сума винагороди за таке сприяння складатиме 5000 доларів США.
Так, 21.01.2026 року приблизно о 15 годині 57 хвилин ОСОБА_4 , реалізовуючи свій корисливий умисел прибула до міста Кропивницького та зустрілась з ОСОБА_5 в обумовленому ними місці, а саме по АДРЕСА_1 .
Після чергової зустрічі, ОСОБА_4 обговорила з ОСОБА_5 свій реальний намір укласти з ним фіктивний шлюб, та подальшого її супроводження і перетину державного кордону військовозобов'язаним чоловіком, у підтвердження продемонструвавши власні персональні документи, які підтверджували її особу та наявність інвалідності. Після цього, ОСОБА_5 супроводив ОСОБА_4 до її тимчасового місця проживання з вищевказаною адресою, а саме до кв. АДРЕСА_2 , домовившись при цьому, зустрітись наступного дня, для відвідування відділу державної реєстрації актів цивільного стану, з метою подачі заяви про укладення шлюбу.
Наступного дня, 22.01.2026, приблизно о 10 годині, ОСОБА_4 , продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, переслідуючи корисливий мотив, зустрілась з ОСОБА_5 біля будинку АДРЕСА_1 , звідки вони разом прослідували до ІНФОРМАЦІЯ_9 , розташованого за адресою: АДРЕСА_3 .
В подальшому, маючи при собі необхідні документи, серед яких в тому числі паспорти, ідентифікаційні коди, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , спільно подали заяву про державну реєстрацію шлюбу між собою, у дійсності фіктивного, залишили свої підписи у необхідних журналах потрібних для реєстрації шлюбу та очікували видачі свідоцтва про шлюб.
В подальшому, приблизно о 14.30 год., повернувшись до вищевказаного відділу державної реєстрації актів цивільного стану, останні отримали відповідне свідоцтво про реєстрацію шлюбу серії НОМЕР_1 від 22.01.2026 та серії НОМЕР_2 . Після цього, ОСОБА_5 на виконання вказівок ОСОБА_4 , передав обумовлену нею грошові кошти у сумі 218 000 грн. (які еквівалентні 5000 доларів США) за сприяння в перетині державного кордону України.
У подальшому, цього ж дня о 14 год. 51 хв. ОСОБА_4 затримано після скоєння кримінального правопорушення в порядку статті 208 КПК України.
Таким чином, встановлена достатність доказів для підозри ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні сприяння незаконного переправлення осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів, вчинене з корисливих мотивів, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 332 Кримінального кодексу України.
Обставинами, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК України порядку, а саме: повідомлення та заява про вчинене кримінальне правопорушення, протокол огляду, ідентифікації та вручення грошових коштів, протокол обшуку, протокол допиту свідка, протокол про результати проведених негласних слідчих (розшукових) дій, речові докази, та інші.
22.01.2026 ОСОБА_4 вручене письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України. У той же день допитана підозрювана ОСОБА_4 , використовуючи свої права, показів не надала.
23.01.2026 ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Кропивницького відносно підозрюваної ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у виді домашнього арешту, строком до 22.03.2026, та звільнено з під варти.
Відповідно до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 за № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 24.12.2010 № 3307/5) для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява про державну реєстрацію шлюбу. Під час особистого подання заяви про державну реєстрацію шлюбу жінкою та чоловіком з метою встановлення їх особи пред'являються документи, що посвідчують їх особу, передбачені пунктом 3 глави 1 розділу II цих Правил. Посадова особа органу державної реєстрації актів цивільного стану формує та реєструє заяву про державну реєстрацію шлюбу за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян в день її отримання або не пізніше наступного робочого дня, якщо така заява надійшла засобами поштового зв'язку, з внесенням відомостей про наречених та державну реєстрацію шлюбу. Формування заяви про державну реєстрацію шлюбу в разі особистого звернення жінки та чоловіка здійснюється на підставі документів, що пред'являються ними, а у разі подання заяви їх представником або надсилання засобами поштового зв'язку - на підставі заяви, складеної жінкою та/або чоловіком у паперовій формі (додаток 6) і справжність підпису (підписів) на якій засвідчено нотаріально, та документів, що пред'являються таким представником (у разі подання заяви представником). За відсутності зауважень до відомостей, зазначених у сформованій заяві про державну реєстрацію шлюбу, у разі особистого звернення жінки та чоловіка ними проставляються підписи на відповідній заяві (крім випадку, передбаченого абзацом першим пункту 4 глави 1 розділу II цих Правил), а в разі подання заяви їх представником - проставляється власний підпис такого представника. Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред'явленням для посвідчення їх особи і віку документів, передбачених пунктом 3 глави 1 розділу II цих Правил. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається. Державна реєстрація шлюбу здійснюється шляхом формування посадовою особою органу державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян актового запису про шлюб. Під час досудового розслідування та/або судового провадження копії актових записів цивільного стану видаються на підставі ухвали суду, слідчого судді. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Органами державної реєстрації актів цивільного стану, які проводять державну реєстрацію, є відділи державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь ІНФОРМАЦІЯ_10 (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану), виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Державна реєстрація акту цивільного стану проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану шляхом складання актового запису цивільного стану в електронному вигляді у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях. Актовий запис цивільного стану складається у присутності заявника, крім випадків, передбачених цими Правилами, та друкується на паперових носіях у двох примірниках, кожний з яких нумерується одним і тим самим номером. Орган державної реєстрації актів цивільного стану ознайомлює заявника з даними, унесеними до актового запису цивільного стану, що засвідчується його підписом у відповідній графі паперового носія актового запису, крім випадків, передбачених цими Правилами. Після цього актовий запис засвідчується підписами керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану та посадової особи, яка провела державну реєстрацію акту цивільного стану, і скріплюється печаткою. На підставі складеного актового запису цивільного стану у повній відповідності до нього органом державної реєстрації актів цивільного стану, яким проведено державну реєстрацію акта цивільного стану, ІНФОРМАЦІЯ_10 видається свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану. Свідоцтво підписується керівником органу, що його видав, та засвідчується печаткою такого органу.
Таким чином слідчий суддя встановив, що у кримінальному провадженні існує необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, а саме: до заяв від 22.01.2026 про укладення шлюбу громадянки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , актового запису про шлюб між громадянкою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та громадянином ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , заяв про прискорення терміну реєстрації шлюбу громадянки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , чек/квитанцію про сплату державного мита громадянкою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та громадянином ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , з можливістю ознайомитися з ними, та вилучити їх в оригіналах, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 , адреса: АДРЕСА_4 .
Згідно ч.1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п.5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Дослідивши матеріали клопотання, яке погоджене прокурором, та подане у відповідності до ст. 160 КПК України, беручи до уваги, що речі та документи, доступ до яких просить надати слідчий, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 , адреса: АДРЕСА_4 та мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також враховуючи, що в інший спосіб довести вказані обставини неможливо, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання доступу до документів підлягає задоволенню.
Керуючись .ст. 131, 132, 159-166, 369-372 КПК України,
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати слідчим зі складу групи слідчих у кримінальному провадженні № 12025120000000795 від 17.12.2025, а саме: старшому слідчому ВР ЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому ОВС СУ ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_6 , старшому слідчому ОВС СУ ГУНП в Кіровоградській області майору поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому ВР ЗЗС СУ ГУНП в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , слідчому ВР ЗЗС СУ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_9 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме: до заяв від 22.01.2026 про укладення шлюбу громадянки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , актового запису про шлюб між громадянкою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та громадянином ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , заяв про прискорення терміну реєстрації шлюбу громадянки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , чек/квитанцію про сплату державного мита громадянкою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та громадянином ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , з можливістю ознайомитися з ними, та вилучити їх в оригіналах, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 , адреса: АДРЕСА_4 .
Строк дії ухвали визначити до 03.04.2026 року.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Роз'яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Оригінал ухвали виготовлено у 2-х примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_10