ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"10" лютого 2026 р. справа № 300/7445/25
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
судді Біньковської Н.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Логіст-24» про стягнення заборгованості в розмірі 12493,51 грн, -
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до ТОВ «Логіст-24» про стягнення заборгованості в розмірі 12493,51 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у відповідача заборгованості зі сплати податку на додану вартість у загальній сумі 11 473,51 грн, яка виникла на підставі податкових №0144600408 від 26.05.2025 на суму 1000,00 грн, №0144480408 на суму 9552,20 грн,
№0144330408 на суму 919,06 грн. Також відповідачу нараховано пеню в розмірі 2,25 грн. Крім того, у відповідача наявна заборгованість з податку на прибуток, який сплачується іншими підприємствами, у сумі 1020,00 грн, яка виникла відповідно до податкового повідомлення-рішення № 0109600408 від 14.04.2025. Загальна сума податкового боргу, яка підлягає стягненню становить 12493,51 грн.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду в адміністративній справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач отримав копію ухвали суду про відкриття провадження в цій адміністративній справі, правом подання відзиву на позовну заяву не скористався.
Заяв про розгляд справи з викликом сторін суду не надходило. У відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними в справі матеріалами.
ТОВ «Логіст-24» зареєстроване як юридична особа, перебуває на обліку в контролюючому органі як платник податків.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 9 Податкового кодексу України (надалі також - ПК України, в редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин) податок на додану вартість віднесений до загальнодержавних податків і зборів.
Відповідач є платником податку на додану вартість та у відповідності до пункту 16.1.4 статті 16 Податкового кодексу України несе обов'язок по сплаті податків та зборів у строки та розмірах встановлених цим Кодексом.
За змістом підпункту 16.1.4. пункту 16.1. статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, що, у відповідності до статті 36 Кодексу, є податковим обов'язком. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком, збором та є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Підстави припинення податкового обов'язку, крім його виконання, визначені пунктом 37.3. статті 37 Податкового кодексу України. Згідно пункту 38.1. статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк. Пунктом 38.2. статті 38 Податкового кодексу України визначено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.
Згідно із підпунктами 54.3.2, 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, або завищення суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках та згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Положеннями пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України визначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт, зокрема, заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій (митній) декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
Камеральною перевіркою щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість, результати якої наведені в акті від 23.05.2025 № 11754/09-19-04-08/43844669, встановлено несвоєчасну сплату ТОВ «Логіст-24» узгодженої суми грошових зобов'язань з податку на додану вартість, нарахованої відповідно до поданого уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2023 року (а.с.13).
Головним управлінням ДПС у Івано-Франківській області на підставі акта перевірки від 23.05.2025 № 11754/09-19-04-08/43844669 прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.05.2025 № 0144600408, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції за платежем з податку на додану вартість у сумі 1 000 грн (а.с.15).
Головним управлінням ДПС у Івано-Франківській області на підставі акта перевірки від 23.05.2025 № 11754/09-19-04-08/43844669 прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.05.2025 № 0144480408, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції за платежем з податку на додану вартість у сумі 9 552,20 грн (а.с.17).
Камеральною перевіркою щодо дотримання порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних, результати якої наведені в акті від 23.05.2025 № 11761/09-19-04-08/43844669, встановлено порушення відповідачем граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування податкових накладних в ЄРПН (а.с.22).
Головним управлінням ДПС у Івано-Франківській області на підставі акта перевірки від 23.05.2025 № 11761/09-19-04-08/43844669 прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.05.2025 № 00144330408, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 919,06 грн (а.с.19).
Камеральною перевіркою щодо неподання/несвоєчасного подання податкової декларації з податку на прибуток, результати якої наведені в акті від 11.04.2025 № 8698/09-19-04-08/43844669, встановлено неподання відповідачем податкової декларації з податку на прибуток за 2024 рік (а.с.25).
Головним управлінням ДПС у Івано-Франківській області на підставі акта перевірки від 11.04.2025 № 8698/09-19-04-08/43844669 прийнято податкове повідомлення-рішення від 14.04.2025 № 00109600408, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 020 грн (а.с.27).
Вказані податкові повідомлення-рішення направлялися відповідачу, однак були повернуті на адресу позивача, що підтверджується поштовими конвертами, копії яких містяться в матеріалах справи (а.с. 12, 21, 24). Направлені відповідачу зазначені вище податкові повідомлення-рішення вважаються врученими на підставі статті 42 Податкового кодексу України.
Докази порушення відповідачем процедури оскарження податкового зобов'язання, визначеного вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, у матеріалах справи відсутні та судом не встановлені. Як стверджує позивач, визначена сума податкового зобов'язання є узгодженою.
Судом встановлено, що контролюючим органом відповідно до статті 129 Податкового кодексу України нараховано позивачу пеню у розмірі 2,25 грн, що підтверджується довідкою про борг та зворотним боком облікових карток платника податків.
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків виникає податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується або зменшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений у повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На виконання вимог статті 59 Податкового кодексу України відповідачу надіслано податкову вимогу форми «Ю» № 0007905-1302-0919 від 01.07.2025. Відповідно до норм статті 42 Податкового кодексу України зазначена вимога вважається врученою відповідачу (а.с.6-7).
Докази порушення відповідачем процедури оскарження податкової вимоги у матеріалах справи відсутні. Відтак визначена відповідачем сума податкового зобов'язання є узгодженою.
Підпунктом 14.1.156. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до підпункту 14.1.175. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Враховуючи вищенаведене, суд зазначає, що сума узгоджених податкових зобов'язань в загальному розмірі 12493,51 грн є податковим боргом відповідача, який ним не сплачено, а тому підлягає стягненню у судовому порядку.
Податковий борг відповідача підтверджується довідкою про податковий борг (а.с.5), корінцем податкової вимоги (а.с.5), податковими повідомленнями-рішення (а.с.15-19), витягом з облікової картки платника податків (а.с.8).
Доказів, які б свідчили про сплату зазначеної заборгованості відповідачем суду не надано.
За таких обставин суд доходить висновку, що відповідач зобов'язаний сплатити податковий борг в загальній сумі 12493,51 грн. Наявність такого обов'язку у відповідача є визначальним для вирішення вказаного спору, крім того, такий обов'язок забезпечується статтею 67 Конституції України.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким що підлягає до задоволення.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Логіст-24» в дохід бюджету податковий борг в сумі 12493,51 грн (дванадцять тисяч чотириста дев'яносто три гривні 51 копійку).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
позивач - Головне управління ДПС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ ВП 43968084, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018),
відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю «Логіст-24» (код ЄДРПОУ 43844669, вул. Чорновола, 7, м. Івано-Франківськ, 76018).
Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.